MYC op weg naar landelijk volleybal ©UPS Voor HVK zaterdag weinig problemen VSV winnaar zaalvoet baltoernooi IS® Honderd partijen op sneldam- toernooi van VDV Turntitels RKWIK voor Siska Vermeulen en Dick van Haren Trainer Theo Verrips: „Damesteam kan nog drie jaar mee" Geslaagd kerstconcours De Ruisvoorn boogaard - vla aip d i n geii Trainingskamp in Las Palmas Jaap Bax reikt prijzen uit Zaalvoetbal toernooi VDL - 3111 DINSDAG 23 DECEMBER 1975 4 f Maassluis MVC gaat steeds meer mee tellen in het regionale volleybalwereldje. Schreef deze krant vorig jaar bij het tienjarig bestaan van de Maassluise Volleybalvereniging nog dat MVC hoofdzakelijk een recreatieve flees: gezelligheids-)vereniging wilde zijn, de huidige prestaties bewijzen dat MVC in sportief opzicht veel inhoud heeft. Vooral dé dames van MVC timmeren aan de weg. Vo rig jaar promotie naar de promotieklasse en daar dan op niet mis te verstane wij ze de leiding nemen, dwingt duidelijk respect af. De heren spelen dan op wat lager nieveau. maar bevin den zich toen in de kop groep van de tweede klas se, die men vorig seizoen via promotie bereikte. MVC zit dus in de lift, maar is de hoogste verdieping al be reikt? Trainer Theo Verrips (30): „De grens is zeker nog niet bereikt. Zeker bij de dames zijn er mogelijkheden om wat hoger te komen. Ik ben er van over tuigd, dat (als We de training opvoeren) het eerste dames team van MVC twee klassen hoger kan spelen De naam Verrips klinkt ver trouwd bij de Maassluise club en staat borg voor klasse en ervaring. Klasse van Annemie- ke Verrips en ervaring van haar man Theo, die dit jaar het trainersroer overnam van Jo- han van Maaren. Annemieke Verrips speelde jaren in het Nederlands volleybalteam (1966-1971), ging daarna bij MVC spelen, dat toen nog in één van de laagste afdelingen vertoefde. Haar inbreng in het Maassluise standaard-dames team is bepaald van groot be lang geweest. Theo Verrips is ook geen onbe kende in de landelijke „volley balclan". Als speler bracht hij het tot het reserveteam van Valbovol, als trainer maakte - hij meer furore. Hij deed een schat aan ervaring op bij Val- - bovol als trainer van 1963 tot 1969 (in de eredivisie). Daarna trainde hij Haag '63 van 1970 tot 1973 en behaalde zelfs het landskampioenschap. Omdat hij ook aandacht aan stu- die wilde geven en drie avon den per week voor volleybal toch wel wat te veel vond, zette Theo Verrips er toen een punt achter. Toen MVC bij het begin van dit seizoen naar een nieuwe trainer zocht wilde Theo Ver rips wel bijspringen. Aanvanke lijk zou hij alleen de jeugd trai nen, later nam hij ook de da mes en heren onder zijn hoede. Wie de dames van MVC onlangs in de Olympiahal tegen het Ba ren drachtse Spirit zag spelen, constateerde een „free-wheel- end" MVC dat geen enkele moeite had met haar tegenstan der. Het gebrek aan sterke te genstanders werkt een zekere nonchalance in de hand. Kan JEUGDTRAINING MVC dan zomaar kampioen worden? Theo Verrips: .Men Met de jeugdtraining is Theo neemt het misschien weieens te Verrips nu vier maanden bezig O Aan het officieuze zaal voetbalkampioenschap van Vlaardingen doen alleen se lectiespelers mee O Op grond van promotie en de gradatie doen daarom For- tuna en KKWIK niet mee O De jubileumcommissie van HBSS, de zaterdagclub die een halve eeuw bestaat, licht een tipje van de jubi- lemnsluler op O Op 26 maart is er een receptie In Europoort en HBSS speelt woensdag 11 augustus een ere-wedstrijd tegen Oud Feyenoord O En voorts ko men alle lagen van HBSS op grootse wijze aan hun trek ken O De WSV De Bora- meer heeft de contributie verhoogd tot 45 gulden per jaar O Jeugdleden betalen 22.50 O CION heeft na zorg vuldige bestudering de be groting voor de uitbreiding van de accommodatie bere kent op 67 mille O Het bouwfonds bij die zaterdag club komt intussen aardig op gang O De afdeling zwemmen van de ROVS zoekt voor de woensdag, vrijdag en zaterdag een trai ner 0 De heer P. Kadee is T-^rri de nieuwe voorzitter van de tafeltennisclub Vijfsluizen Op de vergadering werd W. Poot penningmeester Q Op 24 en 25 januari '76 houdt BC Vijfsluizen een groot A, B en C badminton- toemooi op De Vijfsiuizen t Het succesvolle team van MVC mogelijk te houden, dus: blij- Met het huidige damesteam denkt ven concentreren". dames zegt Theo Verrips: „We proberen het volleybal zo goed gemakkelijk op na een serie overwinningen als in dit sei zoen. We zijn er echter nog lang niet. Er komen nogal wat ge vaarlijke tegenstanders zoals Volley en Krimpen. De op dracht is bij welke tegenstan der dan ook de score zo hoog en hoopt volgend jaar drie as pirantenteams in de competitie te laten meespelen. Erg belang rijk die jeugdopleiding. Niet alleen vanwege een bredere ba sis, maar vooral om over enke le jaren de opengevallen plaat sen te kunnen overnemen. Theo Verrips nog een jaar of drie ,gmee te kunnen". „Meestal bereikt een volleybalspeler zo rond z'n 32e de leeftijd waarop hij stopt Er zijn natuurlijk uit zonderingen, maar het ziet er naar uit dat we met dit team nog wel even door kunnen gaan" vertelt de MVC-trainer, die duidelijk op prestaties uit is bij MVC. Het liefst zou Theo Verrips dan ook de trainingen willen uitbreiden. Over het speltype van de MVC- MVC IS Op de goede weg. mogelijk te spelen. Daarbij ligt het accent op de aanval. We spelen met drie aanvallers bij het net, met daarachter twee spelverdelers (Mleke Vijfwin kel en Annemieke Verrips). Omdat de tegenstander mees tal met twee aanvallers speelt bij het net, proberen we daar uit het meeste voordeel te slaan". Met de dames mikt men nu op promotie naar 'de landelijke afdeling (3e divisie), terwijl de ver eniging in de breedte ook sterker wordt. MVC wil uit het keurslijf van „gezelligheidsclubje" en wenst het sportieve har nas aan te trekken, met als gevolg een grotere belangstelling voor het volleybal in Maassluis! Vlaardingen De hengelaars vereniging De Ruisvoorn heeft zijn kerstconcours afgerond met het uitreiken van de prij zen in het Chinees Indisch Res taurant Hongkong, waar de ge zelligheid werd verhoogd met het diner dat het bestuur de leden aanbood. De prijzen wer den overhandigd door voorzit ter J. Hollenberg, die dat deed met vleesbonnen en kerstster ren, terwijl de dames een extra verrassing werd aangeboden. Dat alles zeer op prijs werd ge steld bleek duidelijk uit de vriendelijke woorden van de heer Boer, die de tolk van de leden was, en dankbaar ge stemd was voor het vele werk van het bestuur, teneinde het geheel zo aantrekkelijk moge- lijkte hebben doen verlopen, j In het clubhuis werd tenslotte! nog een slaapmutsje gepakt, waarna iedereen zeer welge daan huiswaarts keerde. Het concours - in het Spui bij Goudswaard leverde weinig vis op. P. Heindijk werd winnaar met 2640 gram, gevolgd door J. Hollenberg, 1920; W. Mulder jr., 460; P. Bekhoven, 330 en H, Bijl met 90 gram. Het volgende con-; cours is bepaald op zondag 28 december. Vertrek om 7.15 uur. van de bekende plaats. SPECIALIST IN BANDRECORDERS De prestaties van DWS laten te wensen over Vlaardingen Het kerstsnel- damtoemooi van de Vlaar- dingse Damvereniging heeft een vlot en geanimeerd ver loop gehad. Op één avond werden 96 partijen gespeeld, die alle niet langer dan twin tig minuten speeltijd moch ten vergen. Bij overschrij ding daarvan ging de partij verloren voor degene, die op dat moment aan zet was. Er werd gespeeld io vier groe pen van zeven deelnemers, waarna nog enkele beslis singswedstrijden werden gespeeld omdat het punten» aantal gelijk was. Gezien het snelle tempo was het aantal blunders aan de lage kant en zelfs werd dikwijls zeer scherp gespeeld, te neinde de kans op de prij zen te verhogen. In iedere groep was het aantal prijzen drie, zodat twaalf le den tot de gelukkigen be hoorden. Voor de eerste prij zen (kerstrollades) kwamen in aanmerking Van Veelen, Mast, Autar en Voerman. De kerstkransen werden toege kend aan Niestadt, Tam boer, K. Bolderheij en Kor- ver, terwijl de planten het eigendom werden van Ton», Vermeulen, Van der Harst en Mostert Tijdens de ledenvergadering, die vlak voor het toernooi werd gehouden, besloot men om in het nieuwe seizoen de huishoudelijke competitie te doen verspelen in twee groe- pen. Naar gelang het aantal leden zullen enkel personen van groep 1 naar groep 2 automatisch degraderen en zullen deelnemers van groep 2 automatisch naar groep 1 promoveren. Dit agendapunt, dat onoplos baar bleek tijdens de op 2 september gehouden jaar vergadering, nam slechts een kwartier in beslag. Het voorstel was afkomstig van het lid Van Woerden, welk voorstel door het bestuur was overgenomen. Vlaardingen Drie ZRO'ers, te weten Maritzka van der Linden, Diane Edelijn en René van der Kuil, brengen de jaarwisseling door in een trainingskamp op de Canarische Eilanden. In totaal telt de (voorlopige) nationale ploeg achttien zwemmers, die dinsdag 30 december vanaf Schiphol naar Das Pahnas vertrekken. De overige deelnemers zijn Wijda Mazereeaw, Paula van Eljck» José Damen, Linda Faber, Johanna Wijnands, Annelies Maas, Ineke Ran, Yolanda Aggenbach, Corianne Heymans, Antoinette de Goot, Henk en Hans Elzerman, Kobin Woutering, Freö Eefting en André in 't Veld. Dinsdag 13 januari keert de zwemploeg weer terug. Vlaardingen De Vlaardingse scheidsrechters Vereniging kan terugzien op een geslaagd zaalvoetbaltoemooi tussen de scheidsrechters van de districten Schiedam, Rijnmond, Den Haag, Zwijndrecht, Hoekse Waard/Goeree Overflak- kee en Vlaardingen. De zes teams bestreden elkaar op stevige, maar weliswaar faire wijze, waarbij het Vlaar dingse team ais winnaar de hoogste eer opeiste. Om half acht zaterdagavond klonk in de Vlaardingse sporthal het aanvangssignaal voor een halve competitie, waarbij de wedstrijdduur op twaalf minuten stond, zonder dat van speeihelft werd gewisseld. Het was voor de tweede maal dat het bestuur van de Vlaardingse scheidsrechters Ver eniging een zaalvoetbaltoemooi organiseerde. Na het slagen van dit tweede evenement zal dit wel een tradi tie gaan worden. De scheids- rechterscommissie van de KNVB was accoord gegaan met de organisatie en stelde de arbi ters C. A. W. Irland, L. van Herwijnen en G. Houwen in de gelegenheid om de wedstrijden te leiden. Het niet wisselen gaf het voordeel van tijdwinst, zon der dat een partij werd bena deeld. Onder grote belangstelling Hoeks.Waard/Goer.Overflakk.- Den Haag 0-2, Schiedam-Rijn- mond 1-1, Zwijndrecht-Vlaar- dingen 1-3, Den Haag-Rijnmond 1-0, Hoeksew.jGoer.Overfkl- Schiedam 2-0, Zwjjndrecht-Den Haag 0-0, Vlaardingen-Hoekse- wJGoer.Overfl. 1-0, Schiedam- Zwijndxecht 0-1, Rijnmond- Vlaardingen 0-3, Hoeksew./Goe- r.Overfl.-Zwijndrecht 0-ï, Den Haag-Schiedam 1-0, Rijnmond- Hoeksew./Goer.Qverfl. 0-1, Vlaardingen-Den Haag 1-3. den de navolgende uitslagen be- De beste resultaten werden niet Maassluis Op tweede kerstdag houdt VDL in sporthal Olympia een senioren zaalvoetbaltoer nooi voor selectieteams. Om tien uur zal het beginsignaal klinken voor een evenement waaraan acht selecties zullen deelnemen. Het zijn HOV, SPARTAAN '20, ONA (Gouda), HeUevoetsIuis, MW'27, Maas dijk, VDL (zondag) en VDL (za terdag). Als prettige bijkomstig heid zal de halve competitie worden onderbroken voor een wedstrijd tussen de veteranen (oud eerste elftalspelers van 10/15 jaar geleden van VDL) en een team van oud Maassluis/- Maasland, waarin onder andere Frans van der Burg zal meespe-, len. Aanvang van deze strijd is om 15.15 uur. De finale zal om- 16.30 uur beginnen. Getracht zal worden om oud VDL Aad Koudijzer (betaald speler bij Waregem België) tnee te la ten spelen bij oüd-VDL. Schiedam - Ook dit week einde weer een klein handbalprogramma, dat zaterdagavond wordt geopend met enkele wedstrijden van HVK- teams in de Margriethal. Houtrusthallen, waar het partij moet geven tegen AHC. De Haagse dames kunnen, evenals DWS, niet bepaald terug zien op grootse prestaties, wat de verwachting wettigt dat het hier wel eens op een puntende- ling uit kan draaien. De dames van HVK ont- wIK-heren krijgen de kans om weer wat punten aan hun totaal toe te voegen, nu het in Rotter dam Ancora 4 ontmoet, dat ge heel puntloos is gebleven. Nog niet in topconditie behaalde WIK op eigen bodem een 12-1 overwinning. vangen om 20.50 uur Sneiwiek 2 uit Rotter dam, dat evenals HVK in de middenmoot verblijft en een afstand van zeven punten op koploper An cora 3 heeft. Gezien de prestaties van beide teams tot op heden mag er op een gelijkspel gere kend worden. De HVK-beren volgen om 21A0 uur met hun strijd tegen het Rotterdamse Roda 3. Deze strijd raag HVK weinig proble men geven, daar Roda puntloos onder aan de ranglijst staat. In Rotterdam toonde HVK reeds dat dit team weinig problemen geeft, want toen zegevierde het met 12-22. De UVG-dames ontvangen zon dag om 19.50 uur Northa uit Nö'jrdwijkerhout, dat samen met het Rotterdamse Ancora 2 op kop gaat Geen gemakkelij ke opgaaf voor UVG, dat het toch al zo moeilijk heeft j De dames van DWS gaan naar de Basketbaltoernooi in Schiedam Schiedam De laatste drie da gen van het jaar (29, 39 en 31 december) staat In Schiedam het basketbaltoernooi centraal voor leerlingen van het voort gezet onderwijs. Aan dit evene ment wordt deelgenomen door de schoolgemeenschappen Schraveniant, Nleuwelant, Wm. Alexander, LEAO en LTS. Op 29 december rijn de jongens van 12 en 13 jaar aan de beurt vanaf 8,30 uur, evenals de meisjes van die leeftijd. Voor 3D december rijn dat de jon gens 14 en 15 jaar, alsmede de meisjes en voor de laatste dag van het jaar zijn dat de leerlin gen van 16» 17 en 18 jaar. reikt: Vlaardingen-Schiedam 1-0, Rijnmond-Zwijndrecht 0-2, Evergreen: nog zes nieuwe leden Maassluis Bij de Maassluise hockeyclub Evergreen be spreekt men op de jaarlijkse vergadering op zaterdag 17 ja nuari de anderhalf jaar duren de ledenwerfactie. Op het ogenblik bedraagt dat aantal 219, maar Evergreen wil vóór het eind van bet jaar het aan tal leden graag op 225 zien. Men kan rich aanmelden bij mevrouw Pijpers, KwarteJIaan 18 in Maassluis. Een week eer der fl januari dus houdt Evergre«n rijn jeugdvergade- ring In „Green Spot". De agen da telt hier negen punten. Aan vang 18.30 uur. alleen door Vlaardingen en Den Haag geleverd, het best ver toonde voetbalspel werd even eens door deze twee in de zaal voetbalcompetitie uitkomende teams gepresenteerd. De laatste ontmoeting moest dan ook tussen Vlaardingen en Den Haag de totaalwinnaar opleve ren. Het werd uiteindelijk 1-1, een uitslag waaraan Vlaardin gen voldoende had. Sr waren twee prijzen te verdelen (ballen) die na afloop werden uitgereikt door Jaap Bax (voorzitter COVS-Centrale organisatie van voetbal scheidsrechters en be kend radio verslaggever). De einduitslag was als volgt (ma. ximaal twaalf punten uit vijf wedstrijden mogelijk): 1, Vlaar dingen (9 pnt,), 2. Den Haag (8), 3. Zwijndrecht (7), 4. Hoeksew./- Goer.FOverfl. (4), 5. Schiedam (1) en 6. Rijnmond (1). Voor de vijfde en zesde plaats besliste het doelsaldo in het voordeel van Schiedam. Vlaardingen De jaarlijkse onderlinge wedstrijden van het Vlaardingse RKWIK zijn gewonnen door Siska Vermeulen en Dick van Haren, die zich met resp. 37.40 en 53.10 bij de dames en heren de sterksten toonden. Overigens vormde Siska Vermeu len zich bij de Dames-A groep een klasse apart, want Trudy van Vliet eindigde met 34.90 op geruime achterstand op de het turnen als wedstrijdspon g beoefenen, luiden: Dames-B: 1 Aafke Verbrugge 33.55, 2 Frie-1 de Oostveen 31.40,3 Silvia Pley- i sier 29.95. R tweede plaats^ Derde werd An- Meisjes.A 0MS jaar) j Ajmeke g gehque van Woensel met 34.70. Tetteroo 35,40, 1 Carolien van B Ei] de heren turnde Dick van EUc 32.60, 3 Francis van de Put Haren ook al nan een forse SI.TO. Meisjes-B (12-15 jaar* lp voorsprong op de nummer sonja Ve)d 32.75, 2 sikia twee, Rob van Haren, dieemd- de 30.65, 3 van e Dick van Haren met Zijn ^de op 45.20, Derde werd. Rod Haren 30.40. Meisjes-D (12 jaar) 1 Caroline Jongens (12 jaar) 1 Jan Sozef oefening aan de rekstok Bemest met 44.05 Meisjes-C (12 jaar) 1 Thea de Robbemond 31.80,2 Joke Blac- 39.65, 2 Pim van Haren 38.55, De mislagen van de ovenge groe- j0ng 32.05, 2 Anja de Vreede quiere 30.40, 3 Eline Blacquiere 3 Erik Luijten 37.25. Jongens 2 Peter ter Hoeve 44.80, 3 Leon pen, die evenals de A-groepen 31.05, 3 Therese Coer.en 30.10. 29.70. (15 jaar) 1 Peter Thijssen 45.35, van Adnchem 40.15.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4