SCHIEDAMSCHE COURANT ïritij I ers wil woningbouw in Rijnmond stimuleren 1 r k geernde proef =J B EN W BEREID TOT GESPREK MET VOP BERICHT ADVERTEERDERS INLEVERTIJDEN Uitstel voor Bij dorpers Kans op haven wj S eyed am voor hurgemees ter Turks ouderwijs op vier basisscholen Kerst-In Weduwe bestolen Vuurwerk eerste paal ÏJsselhoeve gaat piat SCYEDAM \V Beter geluid in raadzaal Voorraad vuurwerk in beslag AUTOBEDRIJFERTAN Volgende maand in Schiedam: Jongetje (4) steekt kaars aan: brand Nieuwjaarsvuren: dubbeltje per boom Vuurwerk vrij in Maassluis Negen dagen na ongeluk overleden Woensdag 24 december 1975- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -100ste jaargang no, 25478—6 pagina's- Broersvest 3 telefoon administratie 268091 redactie 262566 klachtend lenst 144544 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het Hoogheem raadschap Delfland heeft erin toegestemd om de ter mijn te verlengen waarbin nen de woningen in Bijdorp aangesloten moeten zijn op de gemeenteriolering. Men wil echter nog niet bekend maken welke datum nu wordt aangehouden. Aanvankelijk zou het voor de Bijdorpers met ingang van zaterdag 27 december verbo- den zijn om" het keukenaf valwater in de sloten te lo zen. De wijkbewoners pro testeerden hiertegen. Zij vonden zo'n aansluiting een te dure investering, terwijl de toekomst van de wijk on zeker is en' de huizen mis schien binnenkort gesloopt moeten worden. Over deze situatie stelde het PSP-lid mevrouw A. C. M. Blauw-Rieu uit Schiedam vragen aan Provinciale Sta ten, die hierover weer het Hoogheemraadschap bena- deivan. "Wij hebben nog geen aanne mer in de hand genomen om de lozingen af te sluiten," vertelde ons gistermiddag een woordvoerder van het r hoogheemraadschap in Delft, "we laten het echter niet in 't slop zitten." 9 Burgemeester Van Dijke en minister Gruyters samen op weg naar de eerste paai. Vlaardingen Vuurwerk werd ontstoken toen gistermiddag de twee eerste palen voor 958 woningwetwoningen de grond ingingen. Er was ruime belang stelling van de gemeentelijke besturen en ook was burgerva der Wira Kieboom naar de Brusselweg in Holy-Noord ge komen. De 956 woningwetwoningen wor den gebouwd voor de woning bouwverenigingen Ons Ideaal, Patrimoniums Woningen en De Werkmanswoning. De wonin gen zijn ontworpen door archi- tektenburo Hopman en archi tectenbureau Wissing. De huur prijzen varièren van 380 tot 285 gulden per maand. Vlaardingen De ÏJsselhoeve wordt gesloopt. In de januari vergadering van de gemeente raad wordt dit voorgesteld. De vervallen boerderij maakt plaats voor ongeveer dertig du re woningen. Plannen voor die woningen moe ten nog gemaakt worden. Drie architecten krijgen daarvoor de opdracht, tenminste als het aan wethouder Bas Goudriaan ligt. Voor die tijd gaat de boerderij waarschijnlijk al plat Aan de schijnbaar eindeloze discussies over het behoud en de eventue le bestemming komt dan een einde. Volgens het raadsvoor stel is de handhaving van de ÏJsselhoeve financieel niet haal baar. Maassluis Volgend jaar zullen in Rijnmond meer woningen in aanbouw worden genomen dan dit jaar. Dit heeft minister Hans Gruyters (D'66) gisteren in Maassluis voorspeld. „In de komende tijd moet de achterstand van de afgelopen jaren worden inge haald," zei hij na het slaan van de eerste paal voor 2020 woningen in de Steendijkpolder. Hij wil de woningbouw in het eerste paal: „Dit projekt is het Rijmondgebied stimuleren. In waard," zei hij. dit gebied heerst nog een zeke- Maassluis heeft twee voorwaar- re woningnood. „Juist in die verstedelijkte gebieden is geen daling, maar een stijgende be hoefte aan woningbouw. De bouw komt echter moeilijk op gang," aldus de minister van volkshuisvesting en ruimtelij ke ordening. Het rijk betaalt mee aan de hui zen in de Steendijkpolder. In de grondkosten wordt per woning gemiddeld zo'n 7900 gulden ge subsidieerd. De huur van een gemiddelde woning bedraagt volgens de schattingen 350 gul den gesteld voor de bouw in de Steendijkpolder: geen Rijn- poorthaven en een in financieel opzicht sluitend grondbedrijf. Aan die voorwaarden is vol daan. Gruyters heeft echter ook voorwaarden gesteld. Het grondgebied voor de Rijn- poorthaven wordt bestemd tot agrarisch gebied. De mogelijk heid van wijziging van deze be stemming zal uitgesloten moe ten worden, zolang niet is ko men vast te staan, dat ten be hoeve van de havenactiviteiten den. Bij het ministerie is een in. andere havens.een aanvaard- aanvrage ingediend om het pre- bare oplossing kan worden ge- dikaat „Goed en Goedkoop" vonden. De mogelijkheid blijft aan dit project te verlenen. dus bestaan dat er toch nog een Als dat gebeurt, worden de wo- haven komt ningen voor de toekomstige Het zeehavenoverleg heeft nog huurders nog 'es zo'n 25 gulden een vruchteloze poging gedaan per maand goedkoper,Mensen de intrekking van de Rijnpoort- die dat niet op kunnen brengen, haven te handhaven. Die club kunnen nog een beroep doen op wilde daar onder meer het de individuele huursubsidie. loodswezen huisvesten. Ir» een ongekend IjItempo Zonder enige reserve kan ik In de Steendijkpolder komen nu heeft minister Hans Gruyters dan ook zeggen dat deze huizen 2020 huizen, waarvan 84 pro- qjsteren de eerste paal VOOr er komen voor de mensen die cent in de gesubsidieerde wo- de won;nQhouw ;n Vj« Maas- ze werkelijk nodig hebben," al- ningbouw (woningwet- en pre- ISu dus Gruyters. Hij slaat slechts miebouw). Verwacht wordt dat s'uise oteendiJKpOider tjeSia bij zeer hoge uitzondering een de wijk in 1980 klaar is. gen. A december 1975 Schiedam Pas over een maand zal het Histo risch Genootschap officieel worden opgericht, maar een clubblaadje is er al. Het heet Scyedam en gisteren is door de toekomstige voorzitter Fred Beukers een exemplaar overhandigd aan Arie Lems, burgemeester van Scyedam tt Schie dam. Ruim veertig Schiedamse hobbyisten op het ge bied van Schiedams verleden lijd hebben zich tot nu toe als lid aangemeld. „Dat schept ver plichtingen en wekt verwachtingen", adus Cees van der Geer, mede-oprichter. „Vandaar het vroeg verschijnen van dit blad". Scyedam (de opmaak en de druk is verzorgd door studio Schiemond, gevestigd in de bedrijfsge- meenscbap van die naam aan de Vijgensteeg) bevat bijdragen van Beukers en Van der Geer. Ook zijn de eerste historische penhevruchten van de Schiedamse publicist Hans van der Sloot erin te vinden. Die pennevruchten hebben als titel „De vlegeljaren van Schiedam" en versche nen in 1965 in het blad van de Schiedamse Gemeenschap, Ze zijn nu enigszins aangepast. HU nir Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad, de Haagsche Courant'of Het Binnenhof. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Haagsche Courant Het Binnenhof Woonpl.: Tel.: Deze bon naar: in open envelop, zonder postzegel1, sturen Antwoordnummer 232, Den Haag, c.q. Antwoordnummer 534, Rotterdam. Vlaardingen Op het verzoek uit de Vlaardingse raad de ge luidsinstallatie te verbeteren in de raadzaal is een antwoord gekomen. B en W stellen de raad voor een nieuwe installa tie te plaatsen. De kosten hier van zijn bijna 39.000 gulden. Het nieuwe geiuidassortiment be staat uit /Obliun mjcïofoons/- luidsprekers voor de raadsle den, zes microfoons/luidspre kers voor de collegeleden, één microfoon voor het spreekge stoelte, één notulistenpost, drie luidsprekerbollen voor de pu blieke tribune en twee vloersta tieven voor de al aanwezige luidsprekers in de trouwzaal. Maassluis Tine potten Ben gaals vnur, veertig vuurpijlen en 880 rotjes zijn in Maassluis in beslag genomen. Het vuurwerk was eigendom van de heer Van V. die het zonder vergunning in zijn woning aan de Koekoekstraat aan kinderen verkocht Van V. beschikte ook niet over een vergunning om het vuurwerk in voorraad te hebben. voor betróuwbsre 'occasions 'v. Devenierstraat 17 ■■'-Schiedam Tel. 26.53.25 Koopavond geopend Schiedam Op vier basisscholen in Schiedam wordt het onderwijs aan Turkse kinderen met ingang van volgende maand uitgebreid. Een buitenlandse onderwijsassistent zal deze leerlingen dan onder schooltijd in de moedertaal les gaan geven. De aanvraag voor deze assistent heeft de gemeente reeds ter goedkeuring bij het ministerie van onderwijs ingediend. Op dit moment zijn er in Schie dam nog extra leerkrachten die de buitenlandse kinderen alleen wat „bijspijkeren". Indien de ouders ermee instemmen zal volgend jaar echter eerst aan 82 buitenlandertjes op de vier be treffende basisscholen onder- Vlaardingen B en W van Vlaardingen willen wel tegemoet komen aan de ver langens van de vereniging Wijkbelangen Vettenoordsepolder. Zij zijn bereid tot een driemaandelijks overleg met alle wijken. De wethouder van stadsontwik keling Bas Goudriaan wil over de reha bilitatie van de VOP wel een tweemaan delijks overleg. Dit zou dan tussen 5 en 6 uur 's avonds moeten plaatsvinden. Vlaardingen In een woning aan de Petuniastraat Is een brand ontstaan. Een vierjarig jongetje had in dat huis ge tracht een kaars aan te steken. Hij trok zich daarvoor terug in een hoekje van de kamer. Het vuur kon met eigen middelen worden geblust De schade be draagt zo'n tweehonderd gul- den. De brandweer zorgde voor de nabluswerkzaamheden, Maasland Op tweede kerstdag staat het Maas- landse dienstencentrum aan de Kluiskade 's mid dags van half drie tot zes uur open voor een kerst in. Iedereen kan daar binnen stappen, want het gaat meer om de ontmoe ting dan om de leeftijd, In het centrum zorgt een kerstsfeertje voor een aangenaam verblijf, dat opgeluisterd kan worden door deelname aan eén groot aantal gezelschaps spelen. Onder leiding van het Maaslandse Bejaar denkoor vindt er ook nog samenzang plaats. De bezwaren van de vereniging Wijkbelangen VOP tegen de projectgroep worden door het college niet gedeeld. Het college beschouwt de projectgroep zo wel als werkgroep als overleg groep, Het is niet de bedoeling dat er pasklare plannen aan de vertegenwoordigers van de ver eniging worden voorgelegd. Dat de projectgroep het enige communicatiekanaal is met de gemeente acht deze laatste on juist. "De overige communica tiekanalen, zoals de spreekuren van de leden van ons college en de mogelijkheid om aan de raad, de raadscommissies, de individuele raadsleden en ons college bepaalde zaken kenbaar te maken en hierover een uit spraak te vragen, zijn door het feit dat er een projectgroep is niet geblokkeerd," zo stellen B en W in een brief aan de vereni ging. Het college hoopt dat hierdoor de vereniging Wijkbelangen VOP toch weer aan het overleg met de projectgroep wil deelnemen. De vereniging had namelijk het overleg binnen de projectgroep voorlopig opgeschort. Schiedam De kruising van de Churchillweg en de Zwaluw laan en het terrein Westfranke- landsedijk, in het verlengde van de Rubenslaan heeft de gemeente weer aangewezen als stookplaats van kerstbomen. De nieuwjaarsvuren zullen vrijdag 2 januari 's avonds om zeven uur worden ontstoken. De gemeentelijke reinigingsdienst zamelt de bomen in op het Ro zenburgerplein, het Van 't Hoff- plein, Parkweg hoek Mgr. No- lenslaan, Dr. Wibautplem nabij het wijkcentrum, het Frans Halsplein, en het terrein van de VKOM aan de Buitenhavenweg 154. Van 's morgens negen uur tot 's middags half één geven de ambtenaren daar een dubbeltje voor elke oude boom, die wordt ingeleverd. VOOR ONZE In verband met de Nieuwjaarsweek zijn de voor het aannemen van advertentieopdrachten als volgt gewijzigd: OP 31 DECEMBER VERSCHIJNT ONS BLAD NIET VOOR DE EDITIE VAN 2 JANUARI 76 SLUITING 31 DECEMBER 9.00 UUR m wijs worden gegeven in onder meer Turkse aardrijkskunde, taal en geschiedenis. Na ruim een maand zal een werk plan voor een definitief rooster worden opgesteld, waar ook Turkse kinderen op andere scholen van kunnen genieten. Het is bedoeling dat deze kinde ren dan voor e?n paar uur naar één van de vier schoolgebou wen overkomen. „Wij hebben voor een Turkse as sistent gekozen, omdat het aan tal kinderen van buitenlandse werknemers dat deze taal spreekt in Schiedam het grootst is", zo vertelde men ons gister middag op het stadskantoor. Maassluis Tussen kerst en nieuwjaar is het in Maassluis toegestaan vuurwerk te bezit ten. Afsteken mag echter al leen op oudejaarsdag en nieuw jaarsmorgen. Op het Kerkeiland is er een ge bied waar helemaal niet ge knald mag worden. Dat is het gedeelte dat wordt begrensd door Haven, Hellinggat, Noord- geer, Elektraweg, Mozartlaan, Troeistraweg en Keuchenius- straat. Bij het afsteken van vuurwerk dient de grootste voorzichtigheid te worden be tracht. Schiedam Met een valse sleu tel hebben inbrekers zich toe gang verschaft tot de woning van de 64-jarige weduwe W. R, aan de Rotterdarasedijk. Meegenomen werd een portemon- naiemet 140 gulden. In het gehele huis werden laden en kasten doorzocht. De nog onbekende daders Heten de sie raden die zij daar aantroffen liggen. Schiedam De 37-jarige A. N. J. Peters uit Schiedam is giste ren in het Rotterdamse Dijk- zigtziebenhuis overleden aan de verwondingen die hij op 15 december bij een ongeluk had opgelopen, Dc man. chauffeur van beroep, kwam op die dag te vallen aan boord van het Argentijnse zee schip Rio Borneo.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1