'xk-'iurkei1 -je toch behouden I AKKOORD TUSSEN KSCA EN BEWONERSVERENIGINGEN Ik neem de proef J BERICHT ADVERTEERDERS INLEVERTUDEN Nieuwjaar in Eksterlaanflats blijven zitten met slechte verwarming Als raad ja zegt Kerk op monumentenlijst geplaatst Het wel van Annemieke autobedrijfertan; Bakkers (WD) Rijnmond raad SG wil ouders en pensionering gaan begeleiden Overleg voor wijkberaad in Schiedam kan starten Vrouw (76) opgelicht Autovemieler gepakt Deur open, spullen weg POPPEN OP ZOLDER Telefoon en tv in vlammen Social Inn" in Maasland SCIf EDAM ICHECOURAN" Maandag 29 december 197SONAFHANKELIJK DAGBLAD 100ste jaargang no. 25479 4 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 26256S - kiachtcndiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis Hei Schuurkerkje staat voorlopig op de monumentenlijst. De HH Pauhis en Petruskerk aan de Zuidvliet in Maassluis'lijkt daardoor gered van de sloop. Wanneer de raad ja zegt tegen het behoud die kans is zeer groot blijft de berk staan. Binnen drie maanden moet die beslissing zijn geno men, Wethouder Isaac van der Knaap komt voor die tijd met een voorstel voor de bestemming van het kerkje. Morgen vergaderen burgemeester en wethonders hierover. De kerk krijgt een culturele be stemming. Wie het precies mag gaan gebruiken na restauratie is niet bekend. Aan de gevels van de kerk mag niets verande ren. Het hangt van de normen van Monumentenzorg af, of het intierur weer in de oorspronke lijke staat teruggebracht moet worden. Ook de vraag Wie steekt er geld in en hoeveel, dient zich aan. „Dat is allemaal nog afhankelijk van de subsi dies die we krijgen", aldus de wethouder voor cultuur. Een maand geleden zag het er nog naar uit dat de kerk ge sloopt zou worden. De gemeen teraad heeft dat nog tegen kun nen houden. Dit gebeurde door de actieve inzet van het comité Laat str die kerk. Actievoer ster /jftnernieke van der Hou wen „We zijn blij dat het college nu eens stappen heeft ondernomen zonder dat wij daar sterk op hebben moeten aandringen". Het college heeft een audiëntie aangevraagd bij minister Van Doom van CRM. Dat moet op de „meest korte termijn" gebeuren. Het kerkje staat op een aanvul lende lijst van monumenten in Maassluis. Het actiecomité heeft al maanden geleden hier toe een aanvrage ingediend bij Monumentenzorg in Amers foort. De gemeente heeft dat verzoek later ondersteund. Zo lang de kerk op de Monumen tenlijst staat mag de kerk niet worden gesloopt „We moeten nu met concrete plannetjes ko men", vindt wethotider Van der Knaap. Hij is er mee bezig. Het actiecomité vindt dat die be stemming al lang bekend "had moeten zijn. „Dat had natuur lijk al veel eerder moeten ge beuren", zegt Annemieke. - Het Schuurkerkje Maassluis Annemieke van der Houwen schrijft een boekje over de ge beurtenissen rond de kerk aan de Zuidvliet. Tot voor een paar weken zag het er naar uit dat de roman een slecht einde zou krijgen. De slo per stond bij wijze van spreke al met zijn ver schrikkelijke werktuigen voor dc schutting. „Het boekje gaat over het wel en wee van de Pe trus en Paulus kerk. Maar het zag ernaar uit dat het wee de boven toon zou gaan voeren", zegt Annemieke. Het ziet er nu naar uit dat Het Gelukkige Einde nabij is. De actie heeft succes gehad, want zonder het comité was de kerk nu allang verdwenen. voor bmtrouwbaré occasions v.Deventerstr'aat 17 Schiedam TeC 26.53.25 Koopavond geopend Schiedam Na maandenlange ruzies hebben de bewoners- Het overleg zal de komende tijd verenigingen van de drie oude wijken en de Katholieke mger wijksgewijs gaan plaats- Stichting voor Sociaal Culturele Arbeid (KSCA) elkaar vinden, o. Volgende maand zal men eindelijk kunnen, i aan het overleg voor het toekomstig wijkberaad* De structuurschets van de geza- of wijkopbouworgaan. Zodra dit vorm heeft gekregen zal wethouder Hans van der Wilk, die de twee partijen tot elkaar heeft gebracht, rich als voorzitter uit de besprekingen terugtrekken om de zelfstandig heid van het nieuwe gespreks- plateau te garanderen. Aan het gekibbel is vorige week een eind gekomen. Tot een ie ders verrassing stond het be stuur van de KSCA op deze bijeenkomst het overleg voor een wijkberaad niet langer in de weg. Sterker nog: op het eind zag het er even naar uit dat nu de gezamenlijke bewo- nersverenigïngen per se al hun wensen wilden doordrukken en het overleg zouden laten vastlo pen. En dat alleen maar om de onder tekening van een brief die rond 12 januari naar andere vereni gingen in de wijken wordt ge stuurd en waarin onder meer komt te staan dat de vete bijge legd is en dat men nu serieus over het wijkberaad kan gaan praten. Arie Zwamhom van de bewo nersvereniging Zuid vond dat de KSCA het gewoonweg niet had verdiend om deze brief ook te mogen ondertekenen. Hij draaide echter toch nog bij. Zo wel de bewonersverenigingen als de stichting gaan nu de brief ondertekenen. menlijke bewonersverenigingen zal hierbij een belangrijke lei draad vormen. Het bestuur van de KSCA zal meer bevoegdhe den aan haar wijkcentra over dragen. op de vergadering in het stads kantoor. Beroepskrachten zullen in dit overlegstadium als adviseurs gaan optreden. Besloten is dat in het uiteindelijke wijkberaad geen beroepskrachten zitting mogen nemen. Tevens wil men dat het werkgevers-instituut voor de toekomstige opbouw werker niet gaat optreden als begeleider van deze funktiona- ris. Schiedam De 7&-jarige wedu we P. M. L. de K. is voor 140 gulden opgelicht Op kerst avond werd zij op de Hoog straat door een man aangespro ken. De man vertelde, ontroerd, dat zijn moeder in Kampen op ster ven lag. Hij had geen geld voor de trein. Ontroerd door het aandoenlijke verhaal gaf zij de man het geld. Zaterdag zou hij het geld plus twee kippen teruggeven. Het is nu maandag, geld en kippen rij nog steeds niet bij de vrouw bezorgd. Schiedam De heer Th. Bakkers ,(42), VVB-gemeenteraadslid in Schiedam, is benoemd tot lid van de Rijnmondraad. En deze raad volgt hij de Rotterdammer drs. L. van Leeuwen op. „Wij hebben gekozen voor inte gratie naar de wijkcentra. Het idee van oude heren die achter „Met z'n allen rijn we er nu toch de vergadertafel als een soort welrijnsbonzen optreden is uit de tijd. De opvatting van het bestuur hoeft niet langer te do mineren. De centra moeten de eigen opvattingen maar laten horen", zo vertelde het stich tingsbestuurslid Bert Kaptein vrij redelijk uitgekomen", meende Hans van der Wrik na afloop, „hoewel dit natuurlijk niet inhoudt dat de bewoners-' verenigingen en de stichting nu als kerstengeltjes met elkaar om zullen gaan en er nooit meer ruzie komt". Bakkers is niet van plan om nu de Schiedamse gemeenteraad gedag te zeggen. „Ik blijf, al heb ik nu in feite een dubbel functie", verklaarde hij. „Na tuurlijk ben ik mij ervan be wust, dat Rijnmond me een Ia- ding papieren gaat thuis sturen, waarvoor ik echt veel tijd nodig heb. Van TNO, waar ik nu tien jaar werk krijg ik gelukkig Voor Gerard Verhulsdonk, WD's veel verlofdagen, die A aan het fractievoorzitter fa Schiedam, hij: „De bestuurlijke aspecten vind ik heel interessant Wel stoor ik mij soms erg aan de te veel doorgevoerde partijpoli tiek van bijvoorbeeld CDA en aan de onderlinge verhoudin gen in de gemeenteraad. Maar niet dermate, dat ik er gefrus treerd door raak". Rijnmondraadswerk wil beste den". Over het gemeenteraadswerk zei Schiedam De schiedamse poli tie heeft de 2I-jarige A. v.d. H. gearresteerd. De man heeft be kend minstens zes auto's zwaar te hebben beschadigd. Bij de politie zijn tot nu toe zes aangiften gedaan. Er worden er nog meer verwacht De vandaal rukte buitenspiegels af, ramde ruitenwissers en bewerkte de auto daarna soepel met een straatsteen. VOOR ONZE In verband met de Nieuwjaarsweek zijn de voor het aannemen van advertentieopdrachten als volgt gewijzigd: OP 31 DECEMBER VERSCHIJNT ONS BUD NIET VOOR DE EDITIE VAN 2 JANUARI 7$ SLUITING 31 DECEMBER 9.00 UUR WV Schiedam Inbrekers rijn via een niet afgesloten keukendeur een hols aan de Francois Ha- verschmidtlaan binnengedron gen. Uit het huis hebben rij een com plete stereo-installatie gestolen. Ook namen de onwelkome be zoekers een bontjas mee van de 55-jarige vrouw die in het hms woont De waarde van de buit wordt op zo'n 1500 gulden ge schat Schiedam In het zoldertheater De Teerstoof treedt morgen het poppentheater La Condola op. De voorstelling voor de Schie damse kinderen begint om half drie. Schiedam De Ziekenomroep Schiedam (ZOS) ver zorgt op oudejaarsavond een prima programma voor de patiënten in de twee ziekenhuizen van Schiedam. Familieleden, kennissen en vrienden van hen, kunnen die avond opbellen naar de ZOS en de patiënten een gelukkig nieuwjaar toewensen. Er zijn twee telefoonlijnen beschikbaar. De ZOS doet dit programma voor de vijfde maal. Vorig jaar was de telefoonlijn bijna overbezet; binnen een paar uur kwamen er tachtig telefoontjes binnen. Morgenavond kan er weer gebeld worden. De groeten- brengers kunnen niet met de patiënten praten. Zij kunnen ze slechts toespreken. De ZOS is tussen half tien en half een 's avonds te bereiken onder de nummers: 705933 en 714953, Tussen tien voor twaalf en tien over twaalf kunnen de patiënten onderling hun wensen uitwisselen. Er kan dan niet worden gebeld. was het een complete verras sing, toen hij hoorde dat Bak kers nu Rijnmondraadslid is, Hij bleek opgelucht, dat zijn partijgenoot deel van zijn frac tie blijft uitmaken. Verhuls- donk: Jk zou Bakkers niet graag kwijt willen. Het is een knul, die het raadswerk vrese lijk serieus neemt Ambitieus als hij is, pluist hij alle papie ren troep altijd goed na en betekent alleen daardoor al een sterke kracht in onze fractie". Schiedam De familie J. S. van de Dr. Schaepmansingel heeft op eerste kerstdag een binnen brandje gehad. De familie ging naar buiten en vergat een kaars uit te blazen. De televisie en de telefoon wer den het slachtoffer van het brandje, De brandweer was dnel klaar met het karwei. Het hele huis zit onder 't roet Vlaardingen Het verbeteren van de centrale verwar- mlngsinstallatïe in de Eksterlaan flats Is niet haalbaar. Via de verwarmlngsinstallateur, de firma Wolter en Drog en het TNO is geprobeerd tot een oplossing te komen, maar het is gebleken dat'deze niet te vinden is. Een brief met deze inhoud zal, als de gemeenteraad in januari zijn goedkeuring daaraan geeft, naar het bestuur van de Belangen commissie Eksterlaanflats worden gezon den. Deze Belangencommissie had al in april van dit jaar geklaagd over de kwaliteit van de verwarmingsinstallatie. De bedoeling van de brief in april was om te bereiken dat er in ieder geval vóór het nieuwe stookseizoen winter 1975/1976 een definitieve verbetering van het systeem zou worden uitgevoerd. Bij deze brief hadden de bewoners van de Eksterlaanflats een pakket informatiemateriaal over de slechte centrale verwarming gevoegd. Deze vragen rijn nu, na het onderzoek via de verwarmingsinstallateur en TNO, door het college van b. en w. voorzien van antwoor den en commentaren. Hieruit zou moeten blijken dat het niet mogelijk is een voor alle betrokkenen aanvaardbare oplossing voor de problemen te vinden. Schiedam De Schiedamse Gemeenschap (SG) gaat de pensionering- van de Schiedammers begeleiden. Tevens wil men over ongeveer anderhalf jaar de werkgroep „Ouders op herhaling" van start laten gaan. Met deze laatst genoemde toe komstdroom wil de SG be reiken dat ouders op de hoogte blijven van het on derwijs dat kinderen op school krijgen. Het doel van de werkgroep „Pensioen in Zicht" is zoals de naam al zegt het geven van voorlichting aan ouderen over de situatie na de pensionering. Een kleine vijf jaar voor deze gebeur tenis gaat plaats vinden wil de stichting de Schiedam mers onder meer leren hoe men de tijd nuttig kan door brengen. De sectie vorming en ontwik keling die de beide werk groepen momenteel aan het voorbereiden is, bestudeert hiervoor de ervaringen van vijf andere plaatsen in Ne derland waar dit experi ment al enige tijd draait De resultaten zullen worden besproken met enkele Schiedamse bejaarden, maatschappelijk werkers en de gemeente. Uit deze be sprekingen zal de uiteinde lijke struktuur van de werk groep moeten komen. Maasland Op Initiatief van het Maaslandse dienstencentrum worden er voor personen die beroepsmatig met het welzijns werk bezig rijn, contactbijeen komsten belegd. Tijdens deze zogenaamde „social men. inns" kunnen artsen, wijkver pleegkundigen, predikanten en andere welrijnsverzorgers over hun werk van gedachte wisse len. Voornaamste doelstelling is om tot een zo optimaal mogelij ke welzijnsverzorging te ko- /^Dftrt nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotierdamsch Nieuws blad, Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Nsam: Adres: VVooopI,: Taf.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1