Vlaardingen vei i iedert Jodan Boys ODO profiteert Ol-iliiSr BOVA rüD^gBN' Tafel tennis beker voor Spierings- Prins Bernhardscïiool de sterkste 2 dames voor buffetwerk' EU£?0- TAX 151122 J periode Hierna NÖÖTEBOÖM AUTOBANDEN B V. Kerklaah17 Schledam/Kélhel TeJ. 700069 - .708976 b.g.g. 708328 Zaterdags •tot 13.00 uur geopend. Café Restaurant Saray Burnu Oosterstraat 89 - Tel.: 010-35.61.58. vraagt: Hoog loon. Werktijd van 9.D0 tot 17.00 uur Soli, na 11.00 uur tot 24.00 uur. Of u nu komt informeren of kopen: Bij ons wordt u prettig geholpen. Luxe en bedrijfsauto's zonder chauffeur AUTO VERHUUR Kornclls Speelmanstraat 1b (hoek afröl) Vlaardingen TELEFOON 34.90.02. Ook voor langere termijnen (leasing) en financieringen Frans Capelien prolongeert titel Schiedam De jaarlijkse Schïe- damse t af el tenniska mp men schappen voor scholieren zijn begonnen met het voortgezet onderwijs. Er was daarvoor een record aantal inschrijvin gen van 213 deelnemers, ver deeld over 13 scholen. Het toer nooi, ditmaal georganiseerd in samenwerking met de Koren beurs en NOAD, had een vlot en sportief verloop, waarbij de publieke belangstelling echter wat tegen viel. Niettemin kunnen de organisato ren op een geslaagd toernooi terugzien, waarbij de prijsuit reiking werd verricht door de heer A. Verlind, vice-voorzitter van de sportraad. Tussen 's morgens negen en 's avonds zes uur waren er in de Korenbeurs liefst 285 partijen gespeeld om uit te maken naar wie titels en schoolprijzen gingen. In de per soonlijke klassen mogen de nummers éér» zich kampioen van Schiedam noemen. Zij kre gen allen een beker, terwijl er voor de nummers twee een standaard was. De schoolprijs, een fraaie beker, werd ditmaal veroverd door het Spieringshoek lyceum, dat 19 punten behaalde. Tweede werd de Rijksscholengemeenschap 's- Gravenlant met 13 punten en derde de Scholengemeenschap Nieuweïant met 7 punten. Beide laatste scholen hadden "ieder met 39 deelnemers ook de meeste inschrijvingen. De meisjes waren met slechts 25 deelneemsters bescheiden ver tegenwoordigd, en daarom in één groep ingedeeld. Winnares werd Yvonne Alderliesten met Hanneke Hemminga op de tweede plaats. Jongens 12/13 jaar; 1. Berry Krei- scber, 2. Marcel van Henten. Jongens 14/15 jaar: 1. Rob van der Waal, 2. Eric Martijnse. Jongens 16 jaar en ouder: 1. Ad van Elsacker, 2. Ton le Congé. Vandaag en morgen wordt het kampioenschap voor de basis scholen gespeeld. Vandaag speelden de jongens van 11 t/m 13 jaar. Morgen komen de meis jes van 10 t/m 13 jaar aan de beurt alsook de jongens van tien jaar. Tevens worden de finales gespeeld. Om negen urn- wordt begonnen (in de Koren beurs) terwijl de prijsuitreiking rond vier uur plaats vindt. SchieHain/Vlaardmgea Uitgezonderd de teams van het Schiedamse SSC Harga en het Vlaardingse Oranje Nassau hebben de korfbalteams uit hei Waterweggebied voor goede resuiiaten gezorgd. Har- ga verloor in een slecht duel van het Haagse Achilles; terwijl Oranje Nassau in de derby tegen Spirit een doelpunt tekort kwam om er een deling uit te slepen. Set Schiedamse Succes klopte in een rommelig duel Charlois, bleef Maassluis tegenstander Kwiek de baas en haalde Vlaar dingen genadeloos uit tegen het Goudse Jodan Boys. Vlaardingen had slechts acht mi nuten nodig om Jodan Boys te verslaan, want toen had men de zaak volledig onder controle. Daarna kon men rustig aan de grote overwinning bouwen. Jo dan Boys kon in de beginfase alles nog bijhouden en nam zelfs een 0—1 voorsprong, maar in dezelfde minuut was het reeds 1—1. Vlaardingen schroefde het tempo op en Jodan Boys begreep er niets meer van. De Goudse ploeg zakte weg en Vlaardingen kreeg volop kansen om te sco ren. Daarbij kwam dat Vlaar dingen niet veel nodig had om de korf te doorboren en liep weg naar een ruststand van IC4. Dit had nog veel hoger kunnen zijn, als men in het laatst van de eerste helft net zo geconcentreerd had gespeeld als in de beginperiode. In de tweede helft was het alle maal Vlaardingen wat de klok sloeg. Jodan Boys viel zelfs te rug tot een bedenkelijk peil Vlaardingen scoorde regelma tig, terwijl door egoïstisch spel enkele zeer goede kansen van o.a. Wïm Blokland jammerlijk verloren gingen. Toch bracht het Vlaardingse team regelma tig de handen van de suppor ters op elkaar door goede ak- ties. In de slotfase moest Sjanie Huis in 't Veld geblesseerd het veld verlaten, Irene Ditiecher nam haar plaats in. Jodan Boys zag zelfs geen kans om een straf- worp te benutten. Doelpuntenmakers: Dmeke Bout kan (2). Marijke Heinsius (2). Sjanie Huis in *t Veld (2), Carla van der Vooren (3), Jan van Heteren (2), Martin Kohn (4), Kien Rcozendaal. Maassluis—Kwiek 8—7 In een gelijkopgaand en zeer spannend duel heeft Maassluis getriomfeerd over het sterke Rotterdamse Kwiek. Eindelijk kon Maassluis de moeilijkheden van zich afschudden en streed met volle inzet voor elke baL Signaleerden men in de vooraf gaande wedstrijden vele lauwe momenten, ditmaal bleef Maas sluis vrij regelmatig korfballen. Rob Koevoet opende de score vanaf de strafworpstip, maar al vrij snel daarop werd het 1—1. Maarten van Bergen maakte eveneens uit een strafworp 2—1, toen Henny Nieman niet volgens de regels werd afge stopt Maar Kwiek kwam weer terug en tekende 2—2 aan. Even leek Maassluis het initiatief kwijt te raken, maar Mieke Montizaan maakte aan alle twijfels een einde, 3—2. Kort voor rust leek Kwiek Maassluis in te pakken, maar goed verde digen van Maassluise zijde voorkwam erger. Kwiek kwam niet verdesr dan 3—3. Na de hervatting begon. Kwiek in een hoog tempo en scoorde 3i. Lang profijt had men er niet van, want Henny Nieman benutte nu wel zijn vrijheid en maakte weer gelijk, 4—4. Rob Koevoet rondde een goed opge zette aanval af en dat beteken de 5—4. Maar weer vocht Kwiek zich langszij, 55. In dezelfde minuut echter gaf Henny Nieman Maassluis weer een duw in de goede richting, zijn verre schot huppelde pre cies in de mand, 6—5. Kwiek wilde niet opgeven en pro beerde met een tempoverho- ging Maassluis uit elkaar te rukken. Toch werd het 6—6, uit een strafworp. Uit zo'n zelfde bal zorgde Rob Koevoet voor 7—6. Kwiek speelde» alles of niets en dat leverde 7—7 op. In de slotfase zorgde Maassluis voor de verrassing, want terwijl iedereen al rekende op een ge lijkspel, nam het weer een voor sprong. Weer had Kwiek geen antwoord op de vrije bal van Maassluis en Henny Nieman kreeg veel ruimte en benutte deze zeer goed, 8—7. Kwiek zag daarna geen kans meer om iets terug te doen. Spirit—Oranje Nassau 5—4 Het begon allemaal zo goed in de derby Spirit—Oranje Nassau, maar weldra kwam er een hele boel oud zeer naar boven. De wedstrijd ontaardde in een zeer felle strijd, die bij rugby niet misstaan zou hebben. De enige, die rustig bleef, was de scheids rechter. Te rustig evenwel, want hij liet de spelers en speelsters zelf de problemen oplossen. Het tref fen tussen de twee Vlaardingse team was, hoe jammer dan ook, geen propaganda voor het korf bal in Vlaardingen. Technisch was Oranje Nassau de betere ploeg, maar de ijver van Spirit compenseerdè-het gebrek aan technisch en tactisch inzicht De Goudse speler (rechts) probeert de Vlaardinger het scoren te beletten. Zestienkeer lukte het niet. volledig. Omdat men in het ver- sprong uit te bouwen. Spirit Na rust speelden beide ploegen loop van het duel te veel met elkaar bezig was, vergat men echter te korfballen. Mart Romers en Ton Sluimer zorgden voor een 9—2 voor sprong voor Oranje Nassau. Daarna liet Oranje Nassau te veel kansen liggen om de voor- putte er kracht uit. Leo Vermey zorgde voor 1—2. Uit een straf worp zorgde Alex Braad voor 1—3. Daarna kwam Spirit fel terug. Margriet Teerds en Marl op gelijk niveau. Felle akties volgden elkaar op en kregen kans op vervolg omdat de arbi ter verzuimde, of niet wilde, In grijpen. van der Krans zorgden ervoor, Onder luid kabaal van de Spirit- dat de ruststand werd bepaald aanhang miste Oranje Nassau op 3—3. op eert kritiek moment een strafworp. Even later moest men Sjanie van Zelm missen, die geblesseerd raakte. Wil Ver meer was haar vervangster. Oranje Nassau zat moeilijk en Spirit profiteerde. Agnes Hoog- enraadt zorgde voor 4—3. Na vele kansen gemist te hebben, wist Oranje Nassau toch weer gelijk te komen, 4—4, door Alex Braad. De slotfase was rommelig en hard.' Hierin had Spirit het meeste geluk. Het kreeg een strafworp toegekend, Frans van der Krans had zijn zenu wen in bedwang en onder la waai van Nassau-supportérs scoorde hij 5—4. Wat Nassau ook nog probeerde, het kwam niet meer langszij. Harga—Achilles 4—6 SSC Harga heeft het ook tegen het Haagse Achilles niet kun nen maken. Wederom werd er verloren met 4—6. Net als In de wedstrijd van vorige week te gen Rozenburg werd er voóral door Harga slecht gespeeld. Achilles dat met een jonge ploeg leuke combinaties Het zien, was vooral in snelheid de meerdere. Dat er aan de ploeg van Harga goed gesleuteld moet worden, is een ding dat zeker is. Er zijn maar weinig goed opgezette aanvaller te zien geweest en er was, zoals in de voorgaande wedstrijden, veel balverlies bij het plaatsen. Ook het afvangen onder de paal was slecht ver zorgd. Hier is veel werk aan de winkel voor coach Hans Hols. Harga was enigszins gehandicapt door het niet meespelen van Cock v.d. Pol, die door werk zaamheden was verhinderd. Achilles nam algauw de leiding met een 9—2 voorsprong. Het duurde hierna tot ver in de eerste helft voordat SSC Harga de stand gelijk trok. Na een gemiste strafworp kwam Ton Sahli tot scoren en John Neder- hand wilde niet achterblijven en schoot van ver raak: 2—2, "Vlak voor en net na de rust scoor de Achilles weer en bracht daarmee de stand op 2—4. Het werd zelfs 2—6. Bert Kar stel haalde nog wel op tot 4—6, maar verder bet Achilles het niet komen, ook al omdat Har ga niet meer aandrong op een beter resultaat Het is een dik verdiende overwinning gewor den voor de ploeg uit Den Haag. Succes—Charlois 43 Succes heeft in een rommelige wedstrijd op het nippertje de twee punten in Schiedam ge houden: 4—3. Een wedstrijd die geen mooi korfbal te zien gaf, maar die rijk was aan inciden ten. Toen bleek ook dat Succes nogal gauw in paniek raakt wanneer het even tegen zit Dan wordt er te gehaast gekorfbald en mislukt alles. Vlak na de rust werd een heer van Charlois uit het veld ge-1 stuurd wegens slaan van tegenstander. Succes de hiervan door in deze 2 doelpunten te maken, raakte Succes het hoofd en kwam de voorsprong van doelpunten,nog in gevaar. Koen v.d. Schalk gaf Succes een 1—0 voorsprong uit een straf worp. Via 1—1 kwam Succes op 2—1 doordat Chris Alblas achter de korf raak schoot, aan de rust bleef de stand onge wijzigd. Direkt na de pauze kwam Char lois weer op gelijke hoogte, ge volgd door het incident met de heer van Charlois. Ineke Kra mers gaf Succes met 2 doelpun ten, die beiden uit een doorlo per gescoord werden, een 4—2 voorsprong. Chris Niehot en zijn tegenstander kwamen met elkaar in botsing. Beiden moesten geblesseerd het veld verlaten. Chris Niehot. - werd vervangen door Dick Be- deaux. Succes miste hierna 2 strafwor- pen, maar Charlois deed dit beter en kwam op 34. In de laatste minuut kreeg Charlois nog een strafworp te nemen. Gelukkig voor Succes werd de ze niet benut, zodat zij een be nauwde overwinning behaal den. Een wedstrijd om snel te vergeten. Maassluis De Prins Bemhardschool is op nieuw kampioen van Maassluis geworden bij het zaterdag ge speelde scbolentoer- nooi, Schoolhoofd D* J. Prevo kreeg de in geleverde wisselbeker derhalve opnieuw uit gereikt door Bert Ver berk, vice-voorzitter van het organiserende Bowling Maassluis TOG. Aan deelnemende be langstelling had het vlot verlopen schoüe- rentoemooi, waaraan zowel bet basis- als het voortgezet onder wijs mee deden, niet te klagen. Er werden totaal ruim 250 partij en gespeeld om de kampioenen bekend te, kunnen maken. Aan belangstelling van niet-deelnemende leer lingen, ouders en vooral aan onderwij zend personeel ont brak het echter in gro te mate. In sportief opzicht mocht dit voor de zesde maal gehou den toernooi niettemin geslaagd worden ge noemd. Scholenprijs: 1. Prins Bemhardschool, 2. De Buis, 3 Prinses Chris- ünaschoot (allen lager onderwijs). Meisjes la ger onderwijs: 1. Ellen Visser, 2. José de Jong, 3. Marian Val kenburg, 4. Saskia Bekker. Jongens lager onderwijs: 1. Harald Koning, 2. Kees de Zeeuw, 3, Edwin de Witte, 4. Peter Leen- houts. Meisjes voort gezet onderwijs: 1. Christien Binnendijk, 2. Marleen Vreugden- hil, 3. Marjo Marens, 4. Karin Zijknans. Jongens voortgezet onderwijs: 1. Dick Markus, 2. John de Mey, 3. Sjoerd Visser, 4. Nico van Berkel. De nummers 1 zijn in hun afdeling scholie re nkampioen van Maassluis, waarvoor zij een beker ontvin gen, De nummers 2 en 3 ontvingen eveneens een beker en nummer 4 een standaardje, Maassluis Frans Capelien mag zich ook het komen de jaar weer tafeltenniskampioen van Maassluis noemen. Tijdens de afgelopen zaterdagavond door zijn vereniging Bowling Maassluis TOG georgani- seerde kampioenschappen prolongeerde Capelien zijn titel door de verrassend tot de finale doorge drongen Aad van Opstal van het Vlaardingse Radio Molenaar duidelijk te verslaan: 21—12,21—19,17—21 en 21-9. Maasland ODO beleefde een glorieus microkorfbal-weekend De Maaslacders wonnen zelf van het ook op de eerste plaats staande ODS, terwijl mede koploper ONDO verloor van Dijkvogels. Met twee punten voorsprong is ODO door deze ontwikkelingen alleen aan de leiding gekomen in de tweede klas. ODO heeft het in Rijswijk bij ODS niet moeilijk gehad. Al na tien minuten had ODO een rui me 4-0 voorsprong opgebouwd. ODS kon toen nog terug komen tot 4-2, maar verder was het woord weer aan ODO. en dat kwam de wedstrijd niet ten goede. De ruststand werd met 6-2 be reikt, zodat ODO rustig aan de tweede helft kon beginnen. ODS viel erg tegen en alleen door vaak met vrij grove mid delen te verdedigen werd ge tracht het verlies te beperken. Hoewel dit voor ODO diverse strafworpen opleverde, liet de scheidsrechter toch te veel toe, ODO kon de voorsprong van vier doelpunten niettemin gemakke lijk vasthouden, en zelfs het missen van twee van de toege kende strafworpen was niet van invloed- De eindstand werd bepaald op een 10-5 overwin ning, waarmee ODS zelfs meer kreeg dan het verdiende. De punten bleven evenwel bij ODO en dat was het meest positieve van deze wedstrijd. In het kader van het 25-jarig jubi leum van BM TOG was de deel name voor deze kampioen schappen verruimd. Ook spe lers uit plaatsen uit de regio konden nu inschrijven. Vooral in dé top won het toernooi daardoor aan interesse. BM TOG trof daar nu tegenstan ders als de landelijk spelende verenigingen Radio Molenaar en Smash Monster, alsook de in Vlaardingen wonende Richard Smith van het naar de hoofd klasse gepromoveerde Rijswijk- se Steeds Hoger/TSB. Deze teams lieten zich in de eind rangschikking niet onbetuigd, ook op lager niveau niet. Behal ve de organiserende vereniging deed daar vooral Smash (dat met liefst 23 spelers deelnam) van zich spreken. Het toernooi, dat een kleine hon derd deelnemers telde, was in gedeeld in negen klassen. Zes individuele klassen, twee klas sen in het dubbel en een klasse voor met-bondsleden. Organisa torisch verliep het toernooi soe pel. Jammer was echter wel de geringe publieke belangstelling in de Olympiahal, waardoor er weinig sfeer was, naar) bereikte de finale ten kos te van Wim van der Poort van BM TOG (2x 21—17) en Richard Smith (21-18, 21-15). Zoals vermeid greep Frans Capelien wiens broer Nico i.v.m. werk zaamheden niet mee deed in de finale naar de hoogste eer. In de diverse klassen werden de volgende uitslagen bereikt: Klasse A: 1. Frans Capelien; 2. Aad van Opstal; 3. Richard Smith. Klasse D: 1. Hans. Nicolai; 2. Hans Pols; 3. Piet Kardol (allen BM TOG). Klasse E: I. Hans Nicolai; 2. TOG) PIeySier &eiden BM Klasse F: 1. Rinus Nederpel; 2. Jan Goedegebuur (beiden Smash Monster). Klasse G: 1. Bert de Schot (HSV '46 Hoek van Holland); 2. Jos Toussaint (Smash); 3. Ton Hei ne (NTO Maasland). Klasse H: 1. Aad v.d. Laar; 2. Jan Krouwer; 3. Aad v, d. Broek (allen Smash). Dubbel klasse A: 1. John v.d Ree-Richard Smith (geen bond slid-Steeds Hoger/TSB); 2. Ard Ammeriaan-Wü Nederpel (Smash). TOPKLASSE Dubbel klasse B; 1. Fred Baretta- Frans Capelien bereikte de finale Jan van Onlangs (BM TOG)- 2 door resp. clubgenoot Hans Jan v.d. Ende-Wïbet de Horst Pols (2229, 2114 en 2115) (Smash), en Ard Ammerlaan van Smash (21-18, 21-16) uit te schakelen. N«et-bondsleden; 1, J. Bramber- Aad van Oprfel Mnip. gen; 2. E. v.d. Steen. - Frans Capelien opnieuw de sterkste

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4