Hoofdtaak: een goede huisvesting voor ailen Leren elkaas ruimte 1 W. A. Kieboom: Stilstand gebruiken om achterstand weg te werken Blokje rond r A.J. Lems: M. K. VAN DiJKE: Kerkdiensten SIGNALEMENT DINSDAG 30 DECEMBER 1975 3 Woorden geschreven ter gele genheid van de jaarwisseling hebben in de regel betrekking op het verleden en op de toe komst Voor iemand, die net zeven maanden werkzaam is als burgemeester in de ge meente Vlaardingen is het wat eigenwijs om veel over dat verleden te zeggen. Hij kan alleen stellen, dat hij zicb enigermate georiënteerd begint te voelen. Nog niet helemaal, er zijn nog delen van het Viaardingse leven waar ik nog niet of te weinig mee in kontakt ben geweest, om er althans een voorlopig oordeel over te geven. Deze achterstand zal zeker in 1976 ingehaald worden. Aan de vooravond van 1970 heb ik mezelf voorgesteld,wat ik als een ideaal zou zien voor de gemeenschap Vlaardingen. Allereerst zou ik willen, dat jong en oud, al of 'niet in gezinsverband levend, zich ge lukkig zouden voelen. Dat be tekent prettig met eikaar ver keren, luisterend en pratend met elkaar, begrip hebbend voor een andere opvatting, verdraagzaamheid tonend voor de ander, vreugde in het leven belevend, In de kleinste kring betekent dit, dat men een goed onderkomen wenst; één van de belangrijkste werkzaamheden van het ge meentebestuur zal hierop ge richt dienen te zijn. Goede huisvesting voor jong en oud, voor gehuwden en alleen staanden, voor Nederlanders en met-Nederlanders is één van de hoofdtaken voor het gemeentelijk beleid. Er van uitgaande, dat het leven in kringen rondom ons heen ligt, betreft het tweede deel van mijn ideaal de werkomge ving en de woonomgeving. Ten aanzien van het eerste hoop ik, d,at men nationaal en internationaal de wegen weet te vinden om de economische machine wat versterkt en ver sneld te laten lopen. Werkloos zijn is verschrikkelijk, niet in de allereerste plaats om finan-' ciële gronden, maar vooral om morde gronden. Ik weet er van mee te praten, ik heb er zes jaar mee te maken gehad en in die zes jaar ge leefd te midden van mensen jong en oud die zich steeds onnuttiger begonnen te voelen. Dat die versterkte economische machine ons leefmilieu zou aantasten, moet uiteraard voorkomen worden. Gelukkig raken zo langzamerhand zeer velen milieubewust, ook zij die leiding geven aan het in dustriële leven. Een actief en zeer oppassend beleid van de overheid ten aanzien van de bescherming van het milieu zal ook in 1976 niet gemist kunnen worden. Ten aanzien van mijn ideale woonomgeving zal er in een goed gestructureerd overleg tussen allen, die hiermede te maken hebben bewoners jong en oud dienstverle ners, technici en gemeentebe stuurders naar gestreefd moeten worden, dat de buurt en de wijk wordt bekeken. Beoordeeld moet worden: a. Hoe is het met de speelgele- genheïd van de jeugd, de al lerjongsten daarbij niet te vergeten? b. Hoe is het met de opvangmo gelijkheden in besloten ruim ten voor jong en oud? Een voudiger gezegd: Kan men el kaar in de buurt ontmoeten? c. Hoe is het met de ruimtever deling in de buurt en de wijk? Een redelijke verdeling tussen de straat en het groen, tussen de verschillende verkeersdeel nemers uiteraard ook wan delaars! dient bereikt te worden. De buurten en wijken, tesamen- gevoegd, vormen de stad. Dat is in mijn Ogen de volgende levenskring. Mijn ideaal hier voor is en hopelijk 2al in 1976 hiervan iets te zien en te proeven zijn: een aktief stads bestuur, luisterend naar alle geluiden zelfs die, die men wellicht niet hoort in de stad, met openheid discussiërend onder elkaar, besluiten ne mend in voortvarendheid. Met als doelstelling: de burgerij als een totaliteit en de burgers als individuele wezens zichzelf te kunnen laten zijn met hun eigen wensen en verlangens, met hun eigen liefhebberijen. Dan zal het mogelijk zijn, dat de middenstand op allerlei plaatsen zijn diensten volop zal kunnen verlenen, dat sport- en recreatieorganisaties op volle toeren kunnen draaien, dat muziek- en to neelverenigingen met veel in spanning zichzelf en anderen kunnen ontspannen, dat poli tieke organisaties stimulerend kunnen inwerken op het wel en wee in en buiten onze stad, dat allerlei dienstverlenende organisaties met veel optimis me en met veel inzet hun ze-, gen rijk werk kunnen verrich ten. Van dit alles zal dan hopelijk kunnen worden kennisgeno men in de kolommen van de dagbladen en andere periodie ken, die in Vlaaardingen ver schijnen. Ais al die wensen van mij zouden uitkomen, zou er voor mij een ideaal Vlaar dingen ontstaan. Het zal zo wel niet helemaal gaan in 1976. Toch is het waard in die richting werkzaam te zijn. Daarom wens ik graag nu, dat de gehele Viaardingse bevol king een gelukkig 1976 zal beleven. W. A. Kieboom burgemeester van Vlaardin gen Vlaardingen Leger des Hells, woensdagavond 7 uur Jaarslui- ting, donderdag 10.30 uur Nieuwjaarsreceptie, zaterdag 19 uur straatzang Chasséplein, zondag 10 uur heiligingssamen komst, 18.30 uur openluchtsa- menkomst en 19.30 uur getuige nissamenkomst Gereformeerde gemeente, woens dagavond 8.15 uur ds. Rietdijk, donderdag 9 uur ds. Rietdijk. Remonstrantse gemeente woens dagavond 7 uur ds. A. C. Dor- hout Mees, en zondag 10.30 uur ds. G. A. Hooykaas uit Den Haag. Gereformeerde kerk: woensdagavond, Emmauskerk 730 uur ds, D. Braam, Pniel- kerk ds. D. Braam, Nieuwjaars dag 10.30 uur Oosterkerk dr. H. J. Kouwenhoven en Pniêlkerk ds. D. Braam zondag 4 januari Oosterkerk 9 uur ds. L. R. Krol, Nieuwe kerk 17 uur ds. G. J. van de Pol uit Naaldwijk, Em mauskerk 10.15 uur ds. L. R. Krol en 17 uur ds. Joh. Lever, kerkcentrum Holy 9 en 10.30 uur ds. W. C. van Dam (herv./. geref. dienst) 17 uur ds. J. Bou- terse, Pniêlkerk 9.30 uur ds. J. Bouterse en 17 uur ds- L. R. Krol, Maranathakerk 10 uur ds. Joh. Lever en 17 uur ds. W. C. van Dam (herv. geref. dienst) Holyziekenhuis 9 uur ds. Joh. Lever en Het Zonnehuis 10 uur de heer A. van Zetten. Chr. geref berk, woensdagavond 19.30 uur ds. B. de Romph en Nieuwjaarsdag 19.30 uur ds. B. de Romph. Zondag 4 januari 10 en 17 uur ds. B. de Romph. Herv. gemeente woensdag avond Grote Kerk 19.30 uur ds. W. C. van Dam, Bethelkerk 19.30 uur ds. A. P. Nauta, wijk- gemeente Immanuel, aula Groen van Prinstererlyceum 19.30uur Avondgebed, Reho- bothkerk 19.30 uur ds. J. J. van Thiel, ichthuskerk 19.30 uur ds. W. W. Verhoef en Holycentrum 19.30 uur ds. P. Vermaat, Rust huis Vaartland de heer J. van Lambalgen, Nieuwjaarsdag Grote Kerk 10 uur ds. J. 'Wie man, Holycentrum 10 uur ds, P. Vermaat en Ichthuskerk vanaf 11 uur Nieuwjaarsontmoetmg. Hervormde gemeente Schiedam, woensdagavond 19.30 uur kand. H. W. Riphagen en 22 uur ds. D. J. Spalïng Dzn. Hervormde gemeente Kethel 19.30 uur St Martinuskerk ds. P. Magré en pastor Wuister en Dorpskerk ds. S. Gerbrandy en pastor GroenevelcL Herv. geref. nieuw jaarsdag dienst in gebouw Re ne 10 uur de heer L. Stuurman uit Vlaardingen, zondag 10 uur gebouw Irene ds. E. M. Bakker uit Nieuwerkerk en 17 uur Gro te kerk ds, R. van Kooten uit Goedereede, De weekeinddienst van de Viaar dingse verloskundigen wordt van 31 december tot en met 4 januari waargenomen door mej. Berendrecht, tel 708542, mej. De Wilde, tel. 343899 en mevr. Nijman, tel. 345421 Maasland Ned. herv. kerk woensdagavond 19.30 uurds. H. J. J. Keijzer en zondag 10 en 19 uur ds. H. J. J. Keijzer. Gereformeerde kerk woensdag avond 19.30 uur ds. C. Padmos en donderdag 10 uur drs. Roest van Maassluis en 19 uur ds. H. Lenters van Maassluis. R.K.-pa- rochie woensdagavond 19.30 uur oudejaarswake, donderdag 10 uur Hoogmis en zaterdag 10 uur Hoogmis. De artsendienst tijdens oud en nieuw wordt in Maasland van 31 december 18 uur tot vrijdag morgen 8 uur waargenomen door P. Noordam. Het week einde van zaterdag 12 uur tot maandagmorgen tot 8 uur wordt waargenomen door J. B. M. Derksen. De weekenddienst van de wijk verpleegkundigen zal tijdens oud en nieuw en het daaropvol gende weekeinde worden waar genomen door zuster J. C. van der Kruit, tel. 12713. Schiedam Dit jaar stond voor onze stad in het teken van het 700-jarig bestaan. Hoogtepunten daarin waren ongetwijfeld de beurs Schie dam Mankt 't, het bezoek van Prinses Beatrix en Prins Claus bij de opening van öe feestweek, de daarop volgen de festiviteiten en de Natio nale Dahliatentoonstelling. Met betrekking tot de feestelijk heden zijn er natuurlijk ook kritische geluiden waar te ne men geweest. Voor een ge- meentebes tuur en een feestco mité is het echter onmogelijk om het iedereen permanent naar de zin te maken. De ervaring van het afgelopen jaar kan er hopelijk toe leiden dat er een één- of tweedaags programma wordt gemaakt dat telken jare velen uit Schiedam e.o. plezier kan ver schaffen en het centrum zal verlevendigen. Met muziek en zang pleegt de Schiedammer geen slecht fi guur te slaan, dat was in 1975 eveneens het geval. Maar er is meer te melden op cultureel gebied. Zoals het verschijnen van de Geschiedenis van Schiedam door drs. G. van der Feijst, de restauratie van het carillon in de toren van de Grote Kerk, de opening van het Passagetheater en de weder ingebruikneming van het Passage-orgel. De Salon van de Maassteden was uite raard niet de enige manifesta tie van het Stedelijk Museum. Met name zijn de Historische Tentoonstelling en de Versier de Spijkerpakken in dit kader vermeldenswaard. Niet alleen de kerkvoogdij der Hervorm de gemeente maar geheel Schiedam mag zich gelukkig prijzen met het nieuwe orgel in de Grate Kerk, zoals dui zenden onlangs nog bij de Kinderkerstzang hebben kun nen constateren Aangezien in een persoonlijk woord slechts hier en daar een greep uit het verleden ge daan kan worden, bestaat het gevaar, dal aan belangrijke gebeurtenissen voorbijgegaan wordt Dit risico zal ik maar nemen in de hoop, dat de lezers bij de jaarwisseling mild in hun oordeel zijn. Nu dan die losse grepen. '6 Aan de heer C. van Rooyen, bewoner van Huize Fr anke land, die met familie en me debewoners op feestelijke wijze zijn 100e verjaardag vierde, werd de eerste lande lijke bejaardenpas uitgereikt Q Niet alleen de geboorte van Proosje, of de musical Krijgh de Claere, maar ook de her uitgave van Schiedam rond de eeuwwisseling (van K. van der Sloot) herinnerden ons aan de wereldfaam van Schiedam. O Wethouder C. Bolmers trad af om zijn krachten elders in de samenleving in te zetten Voor hem in de plaats kwam wethouder R. Scheeres, die met dezelfde energie als zijn voorganger de vele proble men, waarmee een stadsbe stuur wordt geconfronteerd, tegemoet treedt. O Jeugdland in de Sporthal Margriet trok 6.600 bezoe kers- O De telefoonketen ging van start Naast de hulpverle ning, weike beoogd wordt, rijn velen tot nieuwe kontak ten gekomen, Het nieuwe station Nieuw- land is een verbetering in het openbaarvervoersysteem. O De jeugd plant de eerste bo men in het park in Bijdorp; diverse speelplaatsen in de stad zijn in voorbereiding. 9 De werken voor de buitenwa terkering zijn in uitvoering genomen. 0 De dit jaar opgerichte Histo rische Vereniging gaf het eerste exemplaar van Seeye- dam uit Natuurlijk ontving het Gemeen tebestuur wederom verscheide ne protesten uit de bevolking. Dat is vervelend als het om zaken gaat waarop de Gemeente weinig of geen invloed kan uit oefenen. Overigens is het plezie rig wanneer men elkander in redelijkheid kan vinden. De aangepaste verkeerssituatie en de verkeerslichten bij de Mo- zartlaan zijn daar een voorbeeld van. Verder is het als positief te waarderen, dat de actie voor de beveiliging van de Rotter- damsedijk tot een allerwegen goed resultaat heeft geleid. Naast de impulsen, welke van de jubileumfestiviteiten rijn uit gegaan, hebben de modernise ring van een complex van 6 winkels op de Broersvest en de door het City-centrum aangebo den feestverlichting ook nog eens het belang van onze bin nenstad onderstreept. Het ge reedkomen van de 48 binnen- stadswoningen en de start van het project Over de Vesten zijn daarbij een welkome toevoe ging. Wie met mij van mening is, dat in de sector Volksgezondheid meer en meer de nadruk moet vallen op de preventie, denkt nog met vreugde terug aan de opening van het Kruisgebouw in Schiedam-Noord. Maar ook de opening van het centrumge bouw op het woonwagenkamp was een genoeglijk gebeuren, zowel voor de volwassen en jeugdige bewoners als voor vele belangstellenden. Dit was nog maar een klein gedeelte van wat 1975 ons gebo den heeft Ik ben me er van bewust, dat in dit verband niet anders dan te kort gedaan wordt aan ons rijk geschakeer de verenigingsleven, om van de sportwereld nog maar te zwij gen. Toch wil ik een uitzonder ing maken, nl. voor de Schie- damse Gemeenschap en de Zie kenomroep, in welke instellin gen prachtig werk is verricht Over een paar uur behoort 1975 definitief tot het verleden. In economisch opzicht zijn de vooruitrichten minder florissant dan wij zouden wensen. Wan neer wij dit echter beweren moeten wij dat wel doen in het besef dat wij in één van dat kleine aantal landen wonen waarin de mens wat het leven speil betreft zeer bevoorrecht i$. Juist wegens onze opdracht voor de Derde Wereld moet er naar gestreefd worden om de recessie in goede zin te doen omslaan. De situatie van tijdelijke stil stand of lichte achteruitgang kan1ook benut worden om de achterstand, welke sociale en culturele ontwikkelingen ten op zichte van technologische en economische vooruitgang gedu rende vele jaren te zien hebben gegeven, in te halen. Mogen wij al'en onze goede voornemens aan dat vraagstuk ontlenen. A. J. Lems, burgemeester van Schiedam daasslnis Een kind dat jarig wordt maakt een verlanglijst. Grote mensen soms ook Het bereiken van een mijlpaal is altijd een gelegenheid om verlangens te uiten, of alt hans, misschien stilzwijgend, te koesteren. Ook de jaarwis seling is zo'c mijlpaal. Ik denk dat weinig mensen er moeite mee zullen hebben hun verlangens voor 1976, hoe ver schillend die ook zullen zijn, op een rijtje te zetten. Verlan gens hebben we immers altijd wel! Maar als ik de redaktie van deze krant goed heb begrepen, dan wil zij toch wat anders. Het gaat haar om mijn wénsen voor haar lezers. En dat vind ik moeilijker! Ieder van ons verlhngt gemak kelijker iets, voor zichzelf en misschien voor de rijnen, dan dat hij anderen iets goeds toe wenst. O zeker, op Nieuw jaarsdag kunnen we gemak kelijk zeggen dat we iedereen het beste wensen. En tegen over ieder die we op 1 januari ontmoeten spreken we die wensen nog uit ook. Je hebt zelfs mensen die dat de hele maand januari volhouden, wat ik overdreven en dus ver velend vind. Maar natuurlijk is het échte wensen iets an ders dan het uitspreken van een paar afgesleten woorden. Het echte wensen komt voort uit persoonlijke gevoelens en is daarom alleen al moeilijker onder woorden te brengen. Maar vooril is het moeilijker omdat in deze tijd onze gevoe lens voor elkaar niet zo erg hartelijk rijn. En soms lijkt het zelfs of de mensen hele-' maal geen gevoel meer'heb ben! Ik denk nu aan allerlei agressi viteit, zoals die de laatste we ken in toenemende mate op ons is afgekomen. In het nieuws dat wij zien en lezen struikelt de ene kaping over de andere gijzeling en het doel van deze waanzinnige terreur is alleen het afdwin gend opeisen van persoonlijke en groepsbelangen. En dat tot over de lijken van onschuldi ge medemensen heen. :Dat wij niet zo erg hartelijk rijn voor elkaar ziet men in min der gewelddadige vormen ook in de vaak polariserende op stelling van personen en groe pen tegenover elkaar. Met na me de politiek is daarvan het nu bijna afgelopen jaar boor devol geweest Er was duide lijk sprake van allerlei ver scherpte verhoudingen. Zelfs binnen verscheidene politieke en andere groeperingen van zogenaamde geestverwanten was en is de onderlinge ver deeldheid vaak betreurens waardig groot Blijkbaar heeft men niet door dat deze ruzies de geloofwaardigheid van zulke groeperingen ten enenmale te niet doen. In or ganen van lagere overheden komen dezelfde verschijnse len voor, niet in het minst in en rondom de grote steden, vooral hier in het Westen van ons land. Natuurlijk rijn voor dit alles verschillende oorzaken aan te wijzen. Een heel belangrijke oorzaak is naar mijn mening het feit dat wij, strikt geno men, op dit kleine plekje van ons toch al dichtbevolkte land eigenlijk met te velen zijn. Ik bedoel dit in economische zin. Ec merk dat aan de honder den gezinshoofden en alleen staanden die staan te dringen om een (beter) huis. Ik merk het aan de nog steeds té velen die moeten rondkomen van een minimumloon. Ik merk het aan de tallozen voor wie geen werk meer beschikbaar is. We komen ruimte tekort! En daarom doen we aansla gen op de ruimte van de an der. En daarvan komen span ningen en irritaties die het samenleven ondraaglijk kun nen maken. Ik ontdek nu dat ik bezig ben een wel erg zwartgallig beeld van onze tijd te schetsen. Ek vind dat niet prettig, maar het zijn feiten. Toch wil ik het hierbij niet laten; het gaat ten slotte om mijn wénsen voor 1976. Welnu, ons aller ruimte gebrek hóeft ons niet te be nauwen. Hebt u nooit ervaren dat ruimte zich vermenigvuldigt onder het uitdelen? Wie in geestelijk opricht ruimte afstaat aan de ander kan daarna zelf ruimer ademhalen. Niets werkt zo bevrijdend en ruimteschep pend als ruimte maken voor elkaar!. Wat ik nu alle bewoners van deze regio en mijzelf voor het nieuwe jaar toewens is dat wij het zullen, opbrengen om met z'n allen iets aan ruimtelijke ordening te gaan doen. Dat we het gaan leren om elkaar een beetje de ruimte te geven. Dat betekent dss dat we ermee ophouden onszelf breed op te stellen in onze overtuigingen en standpunten. En ook in ons consumptiegedrag. Dat we een stukje inschikkelijkheid voor elkaar zullen weten op te brengen. Misschien iets van een „nieuwe levensstijl", al zullen we, geloof ik, ervoor moeten oppassen dat dit geen besmet begrip wordt, omdat het soms wordt voorgesteld alsof een vleesloze dag en een borrelloze receptie onze „uit komsten" voor de hongerdood van kinderen in de Saheüan- den zouden kunnen zijn. D«tt niet Maar wel een stijl van leven die gericht is op samen leven, op mede-deelzaamheid, op communicatie. Ik wens u en mijzelf ook toe dat wij als ouders erin zullen sla gen iets van deze intenties over te brengen op onze kin deren. Ik ben van mening dat als we hun in dié zin de ruim te geven, rij niet in zeven sloten tegelijk zullen, lopen. Wij met onze kinderen moeten èf van onze jacht naar het hebben". Het hébben van bepaald bezit, het hébben van gelijk, het hébben van rechten. Ik vind dat rechten verdacht worden als mensen er op gaan stéón. Niet het hébben maakt ons gelukkig, maar het zijn. De manier waarop wjj bestaan. Hebben en rijn, deze beide onre gelmatige hulpwerkwoorden bepalen in al hun onregelma tigheid de wijze waarop wij in 1976 elkaar al of niet zullen hèlpen te wérken. Het „heb ben" helpt ons dat we elkaar en onszelf naar de vernieling werken. Het „zijn" helpt ons te werken aan een hoopvol perspectief voor een nieuw jaar van gezonde en construc tieve samenleving. En dat bedoel ik als ik u allen echt gemeend toewens: „ge lukkig nieuwjaar". M. K. van Dïjke, burgemeester van Maassluis Door de tralies heen kijkt pe je aan met een blik alsof 'ie zeggen wil: ik kan niet spelen in zo'n klein snerthok, laat me er alsjeblieft uit Nou, dat doe je dan ook, aan gedaan door het hoopvol le geblaf en gekef, ges- jank van de andere hon den in het asieL En als ook nog een eenzame ka ter droef gaat miauwen, drukt die plicht om toch tenminste even één hond uit te laten zwaar op je- Vol goede bedoelingen doe je de bastaardher- der, een grote jonge reu met zwarte krullen, de halsband om en je loopt met hem naar buiten. Ongeduldig is ie, want nog voor hij het asiel uit is rukt ie al hard aan de riem. Eenmaal in de bui tenlucht blaft hij eerst enthousiast, rent dan zo hard als zijn begeleider hem toestaat naar het graslandje om het ver vallen Schiedamse diere nasiel, snuffelt vervol gens aan een graspol en doet dan zijn plasje. Waarna hij het weer op een rennen wil zetten. Af en toe blijft ie staan, stopt om tegen je op te springen en speels in je hand te bijten, blaft s iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiniiiiiniiiimiiimiiiiiiiiiiiiimiiiiiniiniiti De hond van de week is een reu van acht maanden oud. Hij is een bastaard-herder met kruflen als van een poedel. Zijn schofthoogte is 47 centimeter, hij is zwart maar heeft bruine poten. Het Schiedamse dierenasiel is gevestigd aan de St. Annazusterstraat Telefoonnummer 266 266. Morgen en overmorgen is het gebouw gesloten, op andere doordeweekse da gen is het open van 9 tot 12 en van 14 tot 17 uur en op zaterdag van 9 tot 12 uur. iiiijiiiii!rii!ri(inniiii[iiiiiiii!i!i]nimiiiifi!iii!iti![|[iiiiiiiimiitiji(iiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiii(i!uiii vriendelijk en rent dan weer verder. Als hij is uitgedold, moet je hem terugbrengen naar het asiel, met pijn in je hart want je zou hem veel meer willen geven dan zo'n wandelingetje dat hem maar tijdelijk ple zier bezorgt En weer zie je al die andere honden, die zitten opgesloten: een lief dwergpoedeltje, schor van het blaffen en een meter hoog op en neer springend als hij ie mand ziet binnenkomen. Daarnaast: een bastaard poedel, een vrolijke hond ondanks alles, hij kwis pelt, keft, is ongeduldig, wil eruit En toch, als er niemand komt om hem voorgoed te verzorgen, wacht hem deze week nog het doktersspuitje dat aan alles een einde maakt Tenslotte zie je' dan nog een setter, een rode teef met lange staart waarmee ze voort durend kwispelt. Ze is gevonden op de Jozef Oreliosingel in Schiedam wijk Groenoord en zag er toen sterk verwaar loosd en magertjes uit Met zijn zessen (vier hon den en twee katers) wachten ze op bevrij ding, op een plezierige jaarwisseling, die ze niet in het asiel hebben want dat is woensdag en don derdag gesloten en dan hebben ze niet eens het gezelschap van de asiel beheerster. Dat hun hoop niet ongegrond is, bleek vorige week: nog net voor de Kerst lcwam een Vlaardïnger met vuur rood haar in het asiel twee rode katers (een tweeling) kopen. En ook twee honden, die vorige week in Blokje Rond stonden, vonden een nieuw baasje.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3