Creativiteit moet druk op scl io 1 i er er i verminde]ire: r Scholierenverzetje Proloog in première Jeugd erg Lang zal De dieptepsychologie van leraar Albert Slot mm Scoutfarm verbouwd Foto Jutte Bouw van scholencomplex in Holy-Noord Vlaardingse brandweerlie den onderscheiden Open Deurdienst Prolongaties in Passage Kostbare sieraden en auto verdwenen Ruilen in Excelsior Het rijk betaalt éénderde van uw isolalfekosten is goedgekeurd door ministerie WËÊÊÈS Poppenspel in Maasland Filatelisten in Triangel Curios Compagnie in de koffiebar Beieren in Maassluis Nieuwjaarsreceptie Maasland VRIJDAG 2 JANUARI 1976 Vlaardingen Het bouwbedrijf Van der Waal BV uit Vlaardin gen gaat voor een bedrag van 2.268.699 gulden een scholen complex in Holy-Noord bou wen, Dit complex zal worden aangelegd op een terrein ten oosten van de verlangde Am- sterdamlaan. Voor de onderhandse aanbeste ding waren vijf bouwbedrijven uitgenodigd, waaronder drie uit Vlaardingen en twee uit Schie dam. De inschrijvingsbedragen varieerden van ruim 2,6 miljoen tot 2,2 miljoen gulden. Vlaardingen Drie brandweer lieden zijn onderscheiden we gens jarenlang dienstverband. De heren M. Stigter, brand wacht le klasse, W. S. Fenders, brandwacht le Idasse en J. On- derdelinden, brandmeester ont vingen het jaarteken voor lang durig dienstverband en een oor konde namens de koningin. Zij zijn respectievelijk 15, 20 en 25 jaar bij de brandweer. De heer Onderdelinden kreeg ook nog een oorkonde van de besturen van de Nederlandse Vereniging van brandweercommandanten en de Koninklijke Nederlandse brandweervereniging. Aan dit laatste was ook nog de uitrei king van het zilveren kruis ver bonden. Vlaardingen „Een koning, drie koningen, de koning", dat is het thema van de Open Deurdienst in de Bethelkerk in Vlaardin gen. De dienst begint zondag om 10 uur. De predikant is Arie de Jong. Aan de Drie Koningen Kantate werken mee Jan Ruisaard, or gel, Maria Huizinga, mezzo-sop raan, Ger van der Endt, fluit, en Leny van der Endt, orgel continuo. Na de dienst is er gelegenheid voor een babbeltje, onder bet genot van een kopje koffie. Schiedam De drie films die momenteel in Passage draaien worden de komende week ge prolongeerd, In Passage/Bio blijven een groep Franse anarchisten een Ameri kaanse ambassadeur ontvoe ren, in de film Nada van de nouvelle-vague regisseur Clau de Chabrol. Walt Disney's Robin Hood ver huist voor de jeugd van Bio naar het theater. Iedere middag is er om twee uur een voorstel ling. In Passage blijft tenslotte ook nog de Western My name is nobody van Sergio Leone, waar Henry Fonda en Terence Young de hoofdrollen in spelen. Schiedam Uit een woning aan de Burgemeester Knappertlaan is voor elf mille aan sieraden en antiek gestolen. Bij een ga ragebedrijf aan het Stations plein verdwenen inbrekers met een gloednieuwe wagen die vandaag aan de koper zou wor den afgeleverd. De ontvreemde sieraden zijn het eigendom van de Schiedammer J. B. De dieven kwamen het huis binnen door aan de achter zijde een draadglasruit in te slaan. De braakschade wordt geschat op een bedrag van hon derd gulden. Bij garagebedrijf Unique werd ook een draadglasruit vernield. De nog onbekende daders ver plaatsten drie wagens om de toegang tot de deur vrij te ma ken en reden vervolgens weg met een Fiat 127 ter waarde van 9 mille. Het kenteken van de auto is 84-GZ-31. Vlaardingen De Verzamelaar, afdeling Vlaardingen, begint het nieuwe jaar weer actief. Maandag al is er weer een ruil beurs. Deze wordt gehouden in de zaal Excelsior aan de Oost- havenkade. De beurs begint om 7 uur 's avonds. Het is de be doeling, dat elke eerste maan dag van de maand een ruil beurs wordt gehouden. De ruil- avonden worden steeds m Ex celsior gehouden. o Albert Slot, bezig met de inrichting van de tentoonstelling J in het Schiedamse museum (foto's Pieter Schols). Schiedam Albert Ch. H. Slot In de educatieve zaal van het Stedelijk Museum in Schiedam heeft hij deze week een ten toonstelling ingericht. Vanaf maandag zullen daar voor on bepaalde tijd prestaties van zijn leerlingen te zien zijn. Om half vier 's middags wordt de expo- sitiegeopend. cijfers, die je ervoor op je rap- Waarom zo'n tentoonstelling? is WAARDERING port kreeg, hebben zelfs nooit een waag, die Albert Slot zich- een rol gespeeld. Begaafde te- zelf hardop stelt. Een weinig Albert Slot lid van de Schiedam- kenaars, die met wiskunde verstrooid als hij lijkt, geeft hij se kunstenaarsvereniging S'45, moeilijk zaten, straalden daar- peinzend ook het antwoord. door". „Om te laten zien wat geleide is leraar beeldende vorming op de rijksscholengemeenschap Schravenlant. Een uiterst vriendelijk man met hart voor zijn vak, al voelt hij zich dan enigszins miskend. „Creativi teit is altijd een minderwaar dig iets geweest op scholen. De expressie nou zo'n beetje is. Vroeger bestond het schoolvak uit twee lesuren per week, waarin voornamelijk nagete kend werd, veelal aan de hand van opdrachten. Het vak is nu teruggebracht tot één lesuur, maar er wordt meer gedaan. Op verschillende manieren kan men nu zijn creatieve lusten botvieren, wel aan de hand van opgaven, maai- die zijn dan heel vrijblijvend". Dat vrijblijvende is noodzaak, vindt leraar Slot. „Dat is diep- te-psychologie," zegt hij. „Elk vak op school oefent een be- paalde druk uit op de leerlin gen. Er moet één vak zijn, waarhij dat niet het geval is. Toch heb ik in het systeem, waarin ik werk, opgaven ver werkt, al kunnen die dan vrij toegepast worden. Anders ko men de scholieren onder de les naar me toe met de vraag: ik heb mijn scheikunde gisteren niet zo goed geleerd, mag ik dat nu doen? Maar dan wordt die druk niet minder". toenemen. „Op enkele havo's in het land neemt men de proef om dit schoolvak in het eind examenpakket op te nemen.", zegt hij. „Al bestaat dan ook met dit vak het gevaar, dat er een bepaalde input is-waarna je kijkt wat eruit komt, terwijl dat gebonden is. aan een cijfer lijst". I door Kor Kegel leraar beeldende vorming („noem het geen tekenen, ook geen vrije expressie" want dat is een verouderd begrip") be schouwt zichzelf als werker in het veld. „In de klas moei ik het toch waarmaken", zegt hij. „Kinderen moeten leren obs< rakter, vindt Albert Slot „Het v Duitse volk is het slachtoffer veren en dat, wat zij hebberig geworden van het niet zelfstan- versehiilende dig denken. In het schoolsys teem van na de oorlog is men Vjp het gebied van de beeldende vorming dan ook meer gaan letten op Tie werkelijke creati viteit van een leerling of een klas, dan op hot inpompen van bepaalde tekeninethoden". beschouwd, via technieken op papier tot uit drukking brengen. Dat kan aan de hand van individuele creati viteit en door groepswerk. Er kan sprake van andere kunst zijn, muziek of gedichten, waar op zij hun werk baseren. Voor- hoopt dat de waardering voor Daardoor heeft de geleide ex- het vak geleide expressie zal pressie zelfs een politiek ka- op staat in elk geval de per- In de klassen van .Albert Slot soonlijke interpretatie". komt die creativiteit goed tot uiting en dat was voor de edu catieve dienst van het Schie damse museum aanleiding om hem voor enige tijd een zaal „in bruikleen" te geven. Vooral de aandacht voor het groepswerk valt op de tentoonstelling op. De leerlingen van Slot hebben gezamenlijk enorme lino-sne den gemaakt, ze hebben met zijn allen plak- en tekenwerk verricht op behanp>apier. Naast dat alles, waarin naar voren komt welke verschillen en overeenkomsten er leven en zijn in een groep, is ruimte voor individueel werk. Vlaardingen De padvinders- boerderij op het Scoutcentrum aan de Broekpolderweg wordt op het ogenblik verbouwd". Hierdoor zal het Dislrictscen- trum aan de eisen gaan vol doen, die er aan een dergelijk gebouw worden gesteld. De verbouwing bestaat uil: de aanleg van riolering voor de afvoer van het nieuwe toiletten- blok en douches, de zolderruim ten, een keukenblok, een garde robe, een bergruimte voor het districtsmateriaal en het aan leggen van gasverwarming in alle ruimten. Met de verbouwing zal ook het onderhoud plaats vinden. In de loop van 1976 moet het hele complex gereed zijn. Dan kan de Ravo Scouting Drumband Vlaardingen weer een onderko men in de boerderij vinden. hoepon Zend deze koepon voor] vrijblijvende dokumentatie aan Roodzand-v.d. Vllst-StruIJk B.V. Antwoordnummer 393 (niet frankeren). Tei. 010-158555 Rotterdam. Naam Adres Plaats: Schiedam Toneelgroep aan het idee, waarop het stuk Proloog geeft zondag- is gebaseerd, avond in café Quibus in i thema. wordt gevormd door Schiedam de première dc van kinderen op een scholengemeenschap. Uit geplozen wordt, wat er zoal on rechtvaardig is op een school en waarom de leerlingen dat vinden, hoe dat komt en welk verband er is tussen de maat schappij en het leven op school. Proloog heeft in zijn tienjarig be- Het stuk bestaat uit vaak komi- van het nieuwe theater stuk Scholierenverzetje. De toegang is gratis, het optreden begint om ne gen uur. staan steeds voor scholieren ge speeld, maar komt nu in de Quibus voor Schiedamse „ver- zetjes-strijders". Het program- ma Scholierenverzetje heeft een andere opzet dan voorheen het geval was bij Proloog. Improvi- sche scènes over het Rigidius- college en de reacties van naar huis fietsende leerlingen hierop. Daarbij komen nog liedjes en commentaren over Rjgidius zelf, de naamgever van de school, en over de concierge. satie speelt een belangrijke rol. Na afloop van de voorstelling omdat het stuk moet worden hoopt Proloog op een discussie gebracht in samenwerking met met cafébezoekes. De Quibus is de scholieren in het publiek, gevestigd aan de Lange Haven Scholieren hielpen Proloog ook 28. Vlaardingen De agressiviteit van de Vlaardingse jeugd is na de kerstdagen flink toegenomen. Slagwa pens en messen dragen de jongelui mee op hun strooptochten naar kerstbomen. Begin deze week moest de politie ingrijpen, toen twee bendes elkaar met honkbalknuppels te lijf gingen. De Sperwerlaan deed dienst als slagveld. De politie vermoedt dat geparkeerde voertuigen het doelwit van de jonge lui waren. Er was geen sprake van een kerstbo menoorlog, maar slechts van baldadigheid, zo luidt de mening van de politie. Een aantal slag wapens is door de politie in beslag genomen. Een jongeman van circa achttien jaar bedreigde in de Riouwlaan een vrouw met een mes. De vrouw maakte een opmerking over het feit, dat de jongen een kerstboom van een vijf-jarig kind afpakte. De jongeman ver- dween over het jiazepad, toen andere omstanders zich met de zaak bemoeiden. Een man liep verwondingen aan het gezicht op. Op de Sperwer- laan was de jeugd kerstbomen aan het verzamelen. Dit was niet naar de zin van de man De jeugd kon dit maar matig waarderen. Met een slagv/apen werd de man dit duidelijk maakt. ern-i. 7, f® -r, Maasland Cultuurkring Maas- lant, dit seizoen de aktiviteiten richtend cp een breder publiek, heeft voor zaterdagmiddag een poppenspel vos." de Maaslandse jeugd georganiseerd. Het pop pentheater „Francïne Abbing en Theo Terra" uit Amsterdam komt in het Trefpunt spelen het spel „Kapers op het Pmkstereï- land". De aanvang is half drie en de toegangsprijs bedraagt 1,50. Kinderen waarvan de ouders lid zijn van de cultuur kring hebben gratis toegang. Francïne Abbing heeft jarenlange ervaring op theatergebied en in het bijzonder met theater voor kinderen. Zij was o.a. enkele jaren als danseres verbonden aan het Scapino Ballet en is nu meer dan tien jaar poppen- speelster. Theo Tarra is rich, na een technische opleiding, met dramatische expressie bezig gaan houden. Zij hehben hun ervaringen bij elkaar gevoegd en zo is er een poppentheater ontstaan, dat regelmatig overal in het land voorstellingen geeft Avontuur, kijkspel en humor rijn de belangrijkste elementen, waaruit hun verhalen rijn opge bouwd. Door de reakties van de kinderen improviserend te ver kerken in het spel, is iedere voorstelling een nieuwe bele venis. Vlaardingen De filateiistenver- eniging Vlaardingen en Omstre ken houdt dinsdag weer een postzegelveiling. Dit gebeurt in gebouw Triangel aan de Frank- sestraat Naast Nederlandse ze gels zijn er ook prachtige ka vels uit het buitenland. De zaal gaat om half acht open. De veiling begint om acht uur. Vlaardingen Curios Compag nie uit het Westland komt zater dag in de hal van het kerkcen trum Holy. Daar wordt de maandelijkse koffiebar van Youth for Christ gehouden. Iedereen tussen 15 en 25 jaar is hartelijk welkom. De groep be gint zijn optreden om acht uur. De toegang is gratis. Maassluis Werken van De Vries, De Klerk, Paap en Fran sen speelt stads beiaardier Jan van der Zwart morgen op het carillon van de Grote Kerk. Het wekelijkse concert zal tussen drie en vier ten gehore worden gebracht. Naast de werken van de componisten, zal Jan van der Zwart ook een aantal volk sliederen spelen. Maasland Het bestuur van het Maaslandse Dienstencentrum houdt cp zaterdag vanaf half elf een receptie voor bejaarden in de zaal van het Dienstencen trum aan de Hammerdreef. De bedoeling van de bijeenkomst, die een gezellig en informeel karakter draagt, is dat er wat gemakkelijker kontakt wordt gelegd tussen de bestuursleden, die praktisch altijd op de ach tergrond werkzaam rijn, en de bejaarden, Het bestuur ver wacht daarom dat veel bejaar den uit het dorp de weg naar het centrum weten te vinden voor deze receptie. Bejaarden uit het dorp die om vervoer verlegen zitten, worden verzocht tijdig kontakt op te nemen met het centrum (tel I8Q52). Onr. goed. aang. SCHIEOAMSEWEO. uniek gel. m« uitlicht ow Marwehaven 2e el 3 KAM FLAT. keuken, douche. royaal ojikon, futsenbox Koops. *7.500.—. Hypoth mog bi 95%, tal. n» 19 00 uur 015-561138 Jilles Eijgenraam uit de Jozef Israelsstraat in Vlaardingen bleek een echte bofferd. Dinsdag morgen wilde hij met rijn broertje en zusje Jeugdstad in de Lijnbaanhallen bezoeken. Groot was rijn verbaring toen hij bij de kassa plotse ling werd opgetild en gefeliciteerd. Hij was de vijfduizendste bezoeker van Jeugdstad en dat zal hem nog lang heugen. Terwijl het flang zal 'ie leven' uit de luidsprekers schalde, trokken vriendelijke handen Jilles naar het podium. Daar kreeg* de geluksvogel een aantal geschenken aangeboden. Het talrijke pu bliek, toch aanwezig voor bet kind er-s ongfesti- val, gaf een driewerf hoera ten. beste. De elf-jari ge Jilles kreeg een papieren kroon op het hoofd en moest op een versierde stoel plaats nemen. Daar mocht hij het volgende optreden bijwonen. Jeugdstad is ook dit jaar weer een succes. Kwa men er vorig jaar 7200 kinderen m zeven dagen, dit jaar verwacht men er meer in zes dagen. done ha. balk. moet inwendig opge- knapt worden Koops slechts 37 500 Zeer hoge hypoth mog (evt mal ƒ500.— eig geldj Int na 1900 uuf 015—561133 Kantoormachines en inventarissen Wij zOudBn het er wel m fcillen pom- pen «tor SCHRIJF-. TEL-en REKEN MACHINES eerst kijken bij AV E H A meer dan 503 machines in voorraad Pnizen v a 75.—, Ook zaterdags geopend AVE HA importeurs van kanioormachinas Schieweg 50. »!»- loon 010—2SM37, Halenjam Foto's'film en opt. Ook voor tor Aert van Nesslraat 58 Tat 010—123347 PASFOTO'S Klaar in 7 minuten.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3