Groenoord sterk in promotieklasse Jan van E ijk: toch wat voc rzichtiger gewor» e n Margreet kan weer uit de voeten Snelle rentree na beenbreuk Spirit-Olympia korfbalderby Damkampioenschap Sergio trofee voor Diane Edelijn BRUINSMA WINNAAR VOORZICHTtGER Veel geschaak in Waterweggebied DINSDAG 6 JANUARI 1976 d. Zij maar Maassluis „Daar kan je wei een jaartje voor uittrek ken" wist men Jan van Dijk te vertellen toen hij met z'n rechterbeen in gipsverpakking van het zie kenhuis naar huis terugkeerde- Ondanks zijn zware beenbreuk leverde Excelsiors voorstopper het bewijs dat het dankzij een enorm doorzettingsvermogen en een voorspoedig genezingsproces sneller kon. Op 15 november in de thuis wedstrijd tegen Huizen (1—1) keerde hij terug in de hoofdmacht van de Maas- sluise eerste klasser. „Pi kant detail is" alus Jan van Dijk, „dat jn'n allereerste wedstrijd in het eerste des tijds ook tegen Huizen Terug naar de dag des onheils: zaterdag 8 maart 1975. Jan van Dijk: „We speelden tegen SDVB thuis en waren nogal op winst gebrand omdat we duide lijk in degradatiegevaar ver keerden. In de derde minuut ga ik mee naar voren, wat ik an ders nooit doe. Ik Joop in op een voorzet van rechts en haal hard uit om de bal ineens op m'n slof te nemen Te laat be merk ik dat de keeper uit zijn doel gekomen is....". En omdat de Bameveldse keeper met gestrekt been het duel in gaat, volgt een botsing met fa tale gevolgen voor de Excelsior- speler: gebroken been. Pas na foto's in het Holy-ziekenhuis blijkt hoe hard de klap is aan gekomen. Op liefst drie plaat sen (2x scheenbeen, lx kuit been) zijn er botbreuken? Het been gaat voor 9 weken tot boven de knie in het gips. Ondanks de grote teleurstelling staat het besluit van keiharde Jan van Dijk vast zo spoedig mogelijk terugkomen in het eerste. Na een kleine vier maanden gaat hij weer aan het werk (chrt werkplaats) en be gint voorzichtig met wat lichte training: met hometrainer en loopcefeningen. MEEGEVALLEN „Achteraf gezien is het terugko men meegevallen. De meeste moeite had ik met de slapte van het rechterbeen door het gips, maar vooral door kracht training werd dat snel beter. Ik trainde voor mezelf drie keer in de week en werd in oktober weer in de selectie op genomen" vertelt de nu 27-jari- ge blonde voorstopper. Jan van Dijk is dus weer terug in de ploeg, waarvan hij aJ weer zeven jaar deel uitmaakt Jan van Dijk (midden) ...„situatie meer overzien"... Aanvankelijk als back, later als voorstopper in één der betere verdedigingen van het zater dagvoetbal („Een goede com municatie in de defensie is van sterk in de mandekking met een goede tackle en een. feilloze sliding. Hij voert wekelijks zijn opdracht uit: de spits van de tegenpartij uitschakelen. groot belang"). Als voorstopper Jan van Dijk kent zo iangzamer- is hij precies op z'n plaats: hand alle spitsen uit de top van het zaterdagvoetbal, Ook spe lers die later naar het profvoet bal overgingen zoals Rini van Zanten (van Spijkenisse naar Excelsior) en Hans Postumus die destijds bij WOG speelde en later via Feyenoord in Bel gië terechtkwam, waar hij nu topscorer is. „Je zag toen al dat Postumus het ver zou schoppen. Joost de Rid der van Amemuiden en Frans Steur van Zwart Wit'28 zijn trouwens ook moeilijk af te stoppen" verduidelijkt Jan van Dijk, die vrijwel nooit door een spits uit de wedstrijd is ge speeld. Is er na de beenbreuk na gen angst tijdens de wedstrijd voor nieuwe blessures ontstaan? Jan van Dijk: „Het te agressie ve in mijn spet is wat afge vlakt. Ik wil de situatie nu meer overzien. Vroeger dacht ik: ik wil die bal hébben, terwjl ik maar 40% kans had. Nu ga ïfe er pas bij 70% met een sliding of tackle ïn". Evenals als in de vorige seizoen fase verkeert Excelsior in een weinig benijdenswaardige posi tie in de eerste klas. Deson danks gelooft Jan van Dijk dat Excelsior het wel zal redden: „Er is in feite maar weinig krachtsverschil in onze afde ling. Als je bij wijze van spre ken twee keer achter elkaar wint sta je hoog in de midden moot". Over de oorzaak van de matige prestaties noemt hij het voor hoedeprobleem. „Die is in zijn totaliteit te licht om een achter hoede uit te spelen. Van de 10 doelpunten zijn er 8 door mid denvelders gemaakt. Nog be langrijker is echter dat men met 11 man bereid moet zijn om een totaalprestatie te leve- ren. Niet alleen meeverdedigen, maar óók assisteren bij een foute pass van een medespeler van begin tot eind. Dan redden we het zeker" volgens Jan van Dijk (zichzelf ook volledig inzet op de training en bewust naar elke wedstrijd toelevend: bij feestjes op vrijdagavond hoog uit 2 pinten en niet te laat de „kooi" in). ,.Een voor allen, al len voor één!" is zijn parool. Schiedam/Vlaardingen Spirit staat vanavond voor de zware opgave SC Olympia af te stop pen. Een bijna onmoge lijke opdracht, omdat Olympia zeker voor korfbal zeer veel routi ne en veel lichaams kracht in de strijd brengt Spirit bewees, dat het ver kan komen met zijn vechtlust in de wedstrijd tegen Oranje Nassau, maar of dat ook tegen SC Olympia lukt, zal nog moeten blijken. Misschien on derschat SC Olympia Spirit en kan men daar de kracht uit putten om de wedstrijd tot een goed einde te brengen. Voor de zoveelste maal ïn dit mïcroseizoen, een semi-derby; Maassluis Oranje Nassau- En wederom een wedstrijd waarin hard gestreden zal worden voor de punten, en waarschijnlijk kwalitatief sterk afhankelijk zal zijn van de man in het zwart. Want het is jammer, dat vooral dit microseizoen de scheidsrech ter niet die onpartijdige man is, die hij behoort te zijn. Zeker een groot aantal wedstrij den zijn door de arbiter beïn vloed door zeer matig en zwak optreden. Het wordt tijd dat de afd. Rotterdam van de KNKV eens voor kwalitatief goede scheidsrechters gaat zorgen. Anders zal het de korfbalbond in de toekomst wel eens zwaar kunnen opbre ken. Vaak ontaarden de partijen te gen bekende tegenstanders in hard spel en weinig goed korfbal. Hopelijk hebben Maassluis en Oranje Nassau door, dat zij en de toeschou wers alteen gebaat zïjn bij goed korfbal. Want beide teams zijn tot goed spel in staat. Kwaliteit loopt Sn de twee teams beslist rond. Het team dat het meeste doorzet en het beste blijft korfballen, heeft de beste uitgangspositie voor de eindoverwinning. Eén ding staat vast beide teams zullen moeten vechten voor de punten, want beide hebben ze even hard nodig. En dan maar hopen, dat de man in het zwart de strijd aanvoelt. Morgenavond ontvangt ODI het Rotterdamse Kwiek. Voor de Schiedammers een moeilijke opgave. Kwiek geeft weinig ruimte en dit terwijl ODI zeer veel ruimte nodig heeft, om dat men meestal alleen van afstand scoort. Vaak bouwt men in het eerste kwartier een voorsprong op, omdat men dan nog ruimte krijgt Maar moet men in de tweede hel It vaak een stapje terug doen- tenzij deze keer de voorsprong groot genoeg is om Kwiek op afstand te hou den. Maar of dat lukt valt te betwijfelen- Kwiek blijft favo riet voor de eindzege. Programma: 6-1 Maassluis-Oranje Nassau 20.00 Maassluis Olympiaha! 6-1 Spirit-SC Olympia 20.00 R'dam Energiehal 7-J ODÏ-Kwiek 20.00 S'dam Margriethal Schiedam Het damkampioen schap van Schie dam start deze maal vermoede lijk reeds op-23 januari. De wed strijden worden gehouden In het clublokaal vari de DC Schiedam, ge bouw De Ark, Hargplein Schie- dam-noord, aan vang half acht 's avonds. Inschrij ving voor dit toer nooi staat open voor alle inwo ners van Schie dam. Aanmelding tot uiterlijk 10 ja nuari bij A. Ris- seuw, Geert Reinderstraat 16a Schiedam, te!. 262204, of op vrij dagavonden in het clublokaal. Vlaardingen/Schiedarn/- Maassluis Het bloeit bleoit in het Waterweg gebied. In Maassluis speelt de schaakvereni ging Maassluis, in Vlaar dingen speelt naast HVO ook Shell en in Schie dam spelen drie vereni gingen: Groenoord, Schiedam en Het Zwarte Paard. Van deze zes ver enigingen lijkt het Groe noord en Schiedam het beste te gaan- Beide eerste tientallen van deze verenigingen spelen ïn de promotieklasse van de Rotterdamse Schaakbond, één van de onderbonden van KNS(chaak)B). Het tweede tiental van Schie dam speelt in klasse la en het derde, vierde en vijfde team spelen respectievelijk in 2e, 2d en 4d. Het gaat Schiedam 1 niet voor de wind in de promotieklasse. Eerst werd met 6—4 van kam- pioenspretendent NRSG/Wil- helm Steinitz verloren en in de tweede ronde was er een 31/2—61/2 nederlaag tegen Volmac-Rotterdam, ook al een kandidaat voor de eerste plaats. De derde ronde bracht niet veel verbetering. Met de zelfde cij fers werd nu van Overschie 2 verloren. Dieptepunt was de vierde ronde: een 8—2 neder laag tegen Messemaker 1. Hoe wel tegen Het Westen Eegina I met een 3—2 achterstand werd afgebroken, hjkt een overwin ning voor de Schiedammers het waarschijnlijkst. Al met al staaat Schiedam 1 nog op de tiende en laatste plaats en dreigt degradatie. Stadgenoot Groenoord doet het beter. Op het ogenblik staat zij op de vijfde plaats, maar mocht de wedstrijd tegen Volmac-Rot terdam 2 inderdaad ïn de ver wachte 6—4 winst eindigen, dan schuift Groenoord flink op en wordt mede kandidaat voor promotie naar de landelijke competitie. Het treffen tussen Groenoord en Schiedam is pas in de voorlaatste ronde op 24 februari. Groenoord verloor slee hts één maal met minimaal verschil van NRSG/Wilhelm Steinitz en speelde gelijk tegen Europoort 2. In klasse la speelt naast Schie dam ook HVO 1. Deze vereni ging doet het beter dan vorig jaar en staat op de derde plaats. De Schiedammers heb ben ook hier weinig reden tot juichen, want zij behaalden slechts twee matchpunten. De nederlaag tegen HVO is hier zeker niet vreemd aan: 71/2—21/2. Schiedam 4 doet het in 2c al niet veel beter. De Schiedammers verkeren in groot degradatiege vaar. Zij staan op de één na laatste plaats. Op 30 januari spelen zij tegen Unilever 1. die op de laatste plaats staal, Dit duel moet worden gewonnen. In klasse 2d voert Maassluis 1 de boventoon. Dit tiental heeft nog geen punt verloren. Na de de gradatie van het vorig jaar mis schien weer terug naar de eer ste klasse, In deze zelfde klasse spelen HVO 2 en Schiedam 3. Ook hier gaat het de Schiedammers niet voor de wind. Zij staan op de vijfde plaats. HVO 2 net daar onder maar hierin is nog niet de wed strijd tegen Het Houten Paard verwerkt. De stand is 4—4. In de derde klasse spelen vier verenigingen uit dit gebied in groep c. Shell 1 gaat aan de leiding, terwijl Groenoord 2 ook tot de kopgroep behoort. Maas sluis 2 voert de middenmoot aan, terwijl het eerste enige team, een achttal in de derde klasse, van Het ZwaUe Paard op de voorlaatste plac.s nog in de gevarenzone verkeert. In klasse 4d lijkt het helemaal een onderonsje. Slechts twee verenigingen uit een ander ge- bied spelen hier mee, maar zij bezetten de twee onderste Schaken büift een popu laire sport. Massale mani-; festaties in de vorm van' simultaanseances dragen daar in niet geringe mate aan bij*. In het Waterwegge bied spelen zes verenigin gen, plaatsen. Ook hier doen Maassluizers het uitstekend, staan op de eerste plaats, op de tweede plaats volgt Shell 2 met één wedstrijd minder speeld. Maandag al volgt topper. Shell won vorig jaar thuis met 5—3. Schiedam 5, HVO 4, en Groenoord 4 zijn al niet meer zonder verlies. Groenoord 3 startte in de laagste klasse, 4f. De Groenoorders staan als outsider bovenaan en de derde klas lijkt binnen be reik, Margreet van Puttenhopen dat het goed blijft gaan" Schiedam Margreet van Putten kan weer wat beter uit de voe ten. De basketbalster, die door een ernstige voetblessure behoor lijk moeilijkheden on dervond bij het bas ketbal is dankzij be middeling van Sport- huis Passage uit Schiedam in het bezit gekomen van aange paste schoenen waar door het spelen nu een stuk gemakkelijker gaat. door Marlijn Verwaaijen „Het scheelt inderdaad een heel stuk," verklaart Margreet van Putten, nu nog speelster van Juven- tus maar eventueel vol gend jaar weer spelend voor Vastgoed S tri jen, „maar het is zeker niet zo dat nu opeens alle pijn weg is. Ik kan nog steeds met voor 100 pro cent basketballen. Maar vooral mijn hielen zijn nu veel beter be schermd". Frans van Rijsbergen, eige naar van Sporthuis Passage vertelt hierover: Margreet is naar me toegekomen en heeft het allemaal uitgelegd. Ik heb toen gezegd dat ze schoenen moest laten aan meten. Omdat ik met de Adidas-importeur in Etten- Leur goede contacten onder houd heb ik een afspraak voor haar gemaakt. Zo is het eigenlijk van de grond geko men." Margreet speelt nu al enige tijd op de schoenen. Schoei- sel overigens wat helemaal niet zo bijzonder is. Rijsber gen: „Het is een normaal leverbaar model. Alleen hebben ze in Etten-Leur een voetafdruk gemaakt. Dat maakt het allemaal anders". „Het is een hoge leren schoen," legt Margreet van Putten uit, Jn de hiel rit een hard stuk dat dus als verste viging dient Dan zijn de zo len naar mijn voeten gezet op een gips-afdruk. Mijn voet staat nu 2 centimeter boven de vloer. Dat laatste is vooral een groot voordeel want de pees wordt daar door veel meer ontlast". De kosten van dit grapje. Mar greet: „Die waren minimaal. Ik heb alleen de schoen moeten betalen, Frans van Rijsbergen heeft het aanpas sen en dergelijke allemaal n voor zijn rekening genomen. Hij heeft er enorm veel aan gedaan. Ik heb van hem ook een paar schoenen gekregen om les mee te geven". (Mar greet is gymnasltek-lerares}. Ondanks dat zal de Juventus- speelster zeer waarschijn lijk toch voor de derde keer op de operatietafel verschij nen. „Ik denk wel dat ik het, doe," zegt ze, „Ik blijf ge woon hopen dat het nu wel goed zal gaan. Deze compe- titie speel ik nog uit en dan denk ik dat het omstreeks april zal moeten gebeuren. Want nog steeds wil ik doorgaan met basketbal. Ei genlijk kan ik gewoon niet zonder." Vlaardingen De Sergio De Gregoriolrofee is in het bezit gekomen van Diane Edelijn, Ter nagedachtenis aan een deel van.de Italiaanse zwemploeg, die begin 1966 bij Bremen met een vliegUtig verongelukte, worden er elk jaar rond de jaarwisseling wedstrijden gehouden. Na Frieke Buys (1970) en Betty Schuit (1972) kwam- de trofee nu in het bezit van de Vlaardingse zwemster Diana Edelijn. Zij dankte dit kleinood san haar snelle tijd op de. 109; mg in 1.07.4. Bij de VZC-jeugd legde Anneke van der Ende beslag op tweemaal brons. Vlaardingen De Vlaardingse atleet Gerrit Bruinsma heeft dg vier- kilometerioop in het Kralïngsebos op zijn naam gebracht. De atleet van de av Fortuna had er precies dertien minuten voor nodig. Op twee seconden volgde Pi eter Gijsman van de ROVS,,terwijl Guus Hak derde werd in 13.24. Mar Schotel bezette met 14,48 de negende plaats. Tijdens wedstrijden van jongens B sneuvelden twee dubrecords van Fortuna. Op de 4 x 300 meter estafette, brachten Mar Schotel, Guus Hak, Dingeman den Hollander-en Gerrit Bruinsma het nieuwe record op 2.56.8. De laatstefdrie Vlaardingse atleten zorgden ook voor het tweede record, dfejop de 3 x 800 meter in 7.09.8.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4