Scl 1eafer zet mes in binn enstadsplan Bedenktijd voor sociaal controleur Geen beslissing IJssellioeve Oppositie woest over beschikking staatssecretaris Showroom tven Slechts voor Gerookte Muurvast tussen zand steen Stichting Welzijn mag uitbreiden 101ste jaargang no. 254S6- 8 pagina's Vrijdag 9 januari 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD SCHIEDAM EN KETHEL BroersvestS - telefoon administratie268091 - redactie 262566 - klachtend lenst 144144 Een gevolg van de beschikking zou kunnen zijn dat projectontwik kelingsmaatschappij Empeo geen trek meer zou hebben in het plan. Het is een publiek geheim dat de PvdA dit zou toejuichen. Wethouder Zijdeveld was giste ren niet voor commentaar be reikbaar. "Waardingen Een slagerij aan de Fransestraat is gisteren „uitgerookt". Oorzaak was dat enkele worsten die in een zogenaamde rookkast te roken Mngen, in het vuur op de grond waren gevallen. Het gevolg was een hevige rookont wikkeling, die niet alleen een massa nieuwsgierigen naar de slagerij trok, maar die ook alle andere vleesprodukten in de winkel een extra rookgeurtje gaf. De schade bleef be perkt De brandweer hoefde nauwelijks in te grijpenMor gen zal ongetwijfeld de „gerookte biefstukin de reklame zijn. Schiedam Het ministe rie blijkt drastisch het mes te hebben gezet in de binnenstadsplannen voor Schiedam. Staats secretaris Jan Scbaefer weigert geld te verstrek ken voor enkele belang rijke onderdelen. Hij onthoudt zijn steun aan: De Verlengde Passage. Hij wil slechts een aan vulling van het winkela reaal, geen ingrijpende wijzigingen. Winkeluitbreiding in het zuidoosten. Het centrale woongebied moet in zuidelijke richting wor den uitgebreid, 0 De oostelijke toegang. Ontsluiting van het cen trum is volgens Schaefer ook mogelijk via de be staande Lange Kerk straat. De parkeergarage West molenstraat O 'Hergebruik hoofdge bouw internaat De Uit kijk aan de Hoogstraat voor kantoren, kantines en magazijnen. Gisteren berichtten wij al dat de beschikking voor rijkssubsidie was afge komen. De inhoud hier van is echter later be kend gemaakt. Het blijkt nu dat Schiedam voorlopig kan rekenen op bijdrage in de ver wervingskosten van 2,3 miljoen gulden. De ge meente had een aan vraag ingediend voor 17,2 miljoen gulden voor het gehele gebied. Schaefer heeft in zijn be sluit te kennen gegeven dat hij herstel van de •woonfunctie in de bin nenstad zeer toejuicht Hij vindt evenwel dat er teveel winkels zijn ge pland. Het dure kunst werk van de'Verlengde Passage wijst hij dan ook radicaal af. Handha- - ving van de warenhuizen Hema en C A op de huidige plaatsen vindt hij een vereiste. De staatssecretaris wil wel zijn fiat geven aan de vestiging van een derde warenhuis. Voor de si tuering zijn voor hem twee mogelijkheden aan wezig: of bij de oostelij ke toegang of aan het Broersveld bij de Blau we Steeg. Het gebruik van een oostelijke toe gang valt bij Schaefer niet in goede aarde. Hij vindt dat het bestem mingsverkeer net zo goed van de Lange Kerkstraat gebruik kan maken. Voor hem had de beruchte doorbraak dus niet gehoeven. De onthouding van goed keuring aan een par keergarage aan de West molenstraat vindt hij lo gisch, omdat de gemeen te toch al een drastische vermindering van het parkeerareaal had voor gestaan. Handhaving van De Lin- denhof en St. Imelda (het internaat De Uit kijk) lijkt hem uitste kend. Echter niet de be stemming voor De Uit kijk: kantoren etc. Hij wil dan ook geen geld hiervoor beschikbaar stellen. Koud en winde rig is het op het 's-Gravenzandse strand. Toch ko men dagelijks nog steeds tientallen belangstellenden een kijkje nemen bij de gestrande „Stardust", dwars door één van de strekdammen ge slagen en nu muurvast in het zand. Zaterdagmiddag schoof het ruim twintig jaar oude stoomschip hoog op het 's-Gravenzandse strand na drie dagen in een bulderende storm over de Noord zee te hebben gezworven. Vijf dagen wacht kapitein J. W, Niesing uit Maassluis nu al wat er met het schip gaat gebeuren. Het 1839 bruto-registerton metende stoomschip is'in 1955 in Aberdeen ge bouwd. De coaster vaart nu zes maanden voor de Amaryllis Shipping Company Ltd., gevestigd in Mon rovia (Liberia), onder Panamese vlag. De eigenaar is een Belg, wiens naam de kapitien liever niet noemt. Het schip is de laatste jaren nogal eens van naam veranderd. Gebouwd als de „bruin", werd het later omgedoopt tot Alexander Maris, Urania en Urania 111, onder welke naam het schip, een van de laatste stoomboten die zijn gebouwd, ook in Lloyd's registers geregistreerd staat, „En nu al een shalf jaar Stardust, naar het beroemde liedje" vertelt kapitein Niesing. Voor een verslag van de voorlopig laatste reis van het schip en de ervaringen gedurende de stormnacht, zie pagina drie. Vlaardingen Het scheelde één stem of de Stichting Welzijn Vlaardingen had op personeel suitbreiding moeten wachten. Een amendement tot opschor ten van een beslissing werd door een eensgezind links blok weggestemd. De Stichting Wel zijn kan hierdoor toch zes nieu we mensen aantrekken. Hier door zal ztj haar taak als raad voor overleg en advies kunnen gaan realiseren. Het had heel wat voeten in de aarde voor de raad een besluit nam. Twee uur lang spraken verschillende raadsleden over het vertrouwen of het wantrou wen dat zij ten aanzien van de stichting koesterden. Met een betoog kon wethouder Eien Bo venberg ten slotte ook de WD overtuigen. De christelijke fracties bleven te gen het voorstel van B en W. Belangrijk argument hiervoor was het feit dat de Stichting voorheen problemen eenzijdig benaderd had. Meer als actie groep, zo werd gesteld. Eien Bovenberg legde er de nadruk op dat de taak van de stichting slechts bestaat uit het stimule ren, activeren en coördineren. Indoctrineren hoorde daar niet bij en daar waren sommige raadsleden toch wel bang voor. Vlaardingen De showroom overlast bezorgend bedrijf juist van de firma Van der Kooij een verlevendiging voor een mag: voorlopig blijven staan, wijk zou kunnen betekenen. Dat is de mening van de Vlaar- ..Dat is dan tevens een stukje dingse raad. werkgelegenheid voor zo'n De commissie van verzóekschrif- wijk", aldus het PCG-raadslid. ten heeft in haar advies aan het Droppert echter wist te vertellen, college gevraagd de mogelijk- dat het bedrijf wel degelijk heden te bestuderen om een overlast bezorgt „Er wordt me- bestemmingswijziging voor het taal gezaagd", zei Droppert en terrein door te voeren. Zo lang hij kan het weten, want hij het college met die studie bezig woont op een steenworp af- iszou de commissie de sho- stand van de showroom. Even- wroom willen handhaven. Om- als collega raadslid Wim Prins dat het college een standpunt overigens, die de showroom van de raad wilde weten werd van Van der Kooij ook liever het advies in bespreking gege- ziet verdwijnen, ven. Willem Kwakkelstein, het PPR- Peet Droppert (PvdA) was het raadslid, en de wethouders met het advies van de commis- Eien Bovenberg, IJsbrand van sie niet eens. In een lang betoog der Velden en Ton Kloots wil- toonde hij aan, dat de aanwe- den de showroom ook wegheb- zigheid van de showroom daar ben. Met zes stemmen tegen en aan de Kethelweg in strijd met dertig voor volgde ten slotte de de wet is. „Verkeer aantrekken- rfad het advies van de commis- de bedrijven moeten altijd uit sie. Op de publieks tribune za- de woonwijken geweerd wor- ten tijdens de discussie vele den", zei Droppert. werknemers van Van der Kooij. Mevrouw Bellingwout (PCG) Zij konden (voorlopig) gerust- dacht dat een gezond en geen gesteld huiswaarts keren. zondheid. Op deze bijeenkomst in het gebouw van de bedrijfs- gemeenschap Schiemond bleek dat de CDA-vertegenooordigers een dergelijke ambtenaar wel zien zitten. De PvdA-ers waren echter veel minder enthousiast en wilden eerst nog ruggespraak houden. Dit vooral omdat fraktieleider Joop de Jong enige tijd geleden uit zijn mond liet vallen dat zo'n controleur onaanvaard baar is. „Procentueel is er maar een ge ring percentage dat misbruikt van de sociale uitkeringen. Al leen mensen die er niets van af weten zeggen dat de misbruik groot is. Door een dergelijke controleur zullen we weinig geld terug krijgen. Be ben bang dat het mensen afschrikt die steun nodig hebben," zegt ook zijn partijgenoot Ruurd van der Veer. Wethouder Collé wist hierop te vertellen dat de contröle op een heel delikate manier zal worden i aangepakt, zodat er voor men sen die echt hulp nodig hebben geen „drempel" komt" Het misbruik zal misschien wel heel gering zijn, maar alleen al voor de bescherming van de ambte naren bij sociale zaken is het goed dat er net als in sommige j andere steden toch een bepaal- de contróle is. Indien we de I man ambtenaar buitendienst hadden genoemd zoals in andere plaatsen gebeurd zou geen haan. er naar hebben ge kraaid." De ambtenaar is volgens direk- teur Smits van de sociale dienst nodig omdat er door het grote aantal aanvragen een forse ach terstand is ontstaan cn tic c v.-1 tactbezoeken waai bij wor- den bekeken of de uitkering wel juist is verstrekt tot een minimum worden beperkt

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1