Zoiets gebeurt me reen tweede keer9 NOG EVEN Jeugdcentra bijna ©pen Beroofde winkelierster Appelo uit Schiedam ALCOHOL (GE)VAL Eenden maken brokken PERSONEELSUITBREIDING' VERSNELT PROCESSEN Orgelconcert Lunchconcert Joyrider maakte fouten West bepraat opbouwwerker NIEUW' BESTUUR VOOR PLATTELANDSVROUWEN Schiedam „Geen cent hou ik meer in huis", Zoiets zal me green twee de keer gebeuren", ver telde gistermiddag de diep geschokte me vrouw A. Appelo vijf tien minuten nadat zij het slachtoffer was ge worden van de zoge naamde babbeltruc- Zij zal niet gauw vergeten hoe in een minimum van tijd bijna zesdui zend gulden uit haar si garenwinkeltje aan de St. Liduinastraat ver dween. ders blaft Dolly nooit. Beneden aan de trap kwam een van de j vrouwen op mij af en begon n^Jj moeilijk te doen over een boek- ^1 je. Ze deed net of ze het wilde i kopen, maar ik begreep het niet .Tij helemaal omdat ze allemaal 'Jw buitenlands spraken. Daarmee heeft ze me afgeleid en zag ik 3» - niet dat er iemand in het kan- 3^ toortje zat te rommelen", zo vertelde ze gisteren nog duide- WT door Willem van der Post Foto's: Pieter Schois Rechercheurs zochten gistermiddag in de winket aan de Liduïnastraat naar vingerafdrukken die de vier of vijf vrouwen hebben achtergelaten. Terwijl zij nog bevend van de zenuwen achter de balie staat vertelt ze: „Vier zigeunerachti ge vrouwen kwamen met van die hele wijde jassen Vmiddags om ongeveer half een binnen. Onmiddellijk zaten ze overal aan. Eén kwam er zelfs achter de toonbank en begon in het rek te rommelen. Zij deden al lemaal heel druk. Ik had moeite om ze in de gaten te houden en te kijken of ze niet iets uit de winkel meenamen, want ik ver trouwde ze al niet". Vlaardingen Drie over stekende eenden zijn de Vlaardinger F.C.V. nood lottig geworden. Zater dagnacht reed hij over de Schiedamsedijk. De eenden liepen daar net over. In een reflex week V. voor de gevederde vrienden uit. Hij raakte in een slip en dook aan de zuidkant de dijk af. V. kwam roet de schrik vrij. Zijn auto werd lelijk be schadigd. Tien minuten nadat ze in een grijze BMW waren verdwenen kwam ik pas tot de ontdekking dat een van de vrouwen in het kantoortje achter de winkel is geweest en uit een geldkistje de opbrengst van de vorige week heeft gehaald. „Het Het kistje stond nota bene in een kast Helaas had ik daar de sleutel op laten zitten. Het geld had ik in huis omdat ik zaterdag niet naar de bank ben geweest en vandaag de bestellingen zouden binnenkomen". Op het moment dat de vrouwen binnenkwamen was de 64-jari- ge moeder van mevrouw Appe lo in de woning boven de win kel. Door het geblaf van haar kleine poedel Dolly ging zij ech ter naar beneden om te kijken wat er aan de hand was. „Ik vermoedde al iets, want au- Voor het nieuwe Schiedamse wandel- en bouwd. indien er een goede zomer komt sportpark Bijdorp zijn bijna alle werkzaam- verwachten ambtenaren van de gemeentelij heden verricht. Op het terrein dat wordt ke plantsoenendienst dat het acht hectare omgrensd door rijksweg 20, Schiedamse- grote park eind augustus of begin septern- weg, de spoorbaan en Parkweg zijn de ber in gebruik kan worden genomen. Behai- slingerende paadjes aangelegd, de bloemen ve de grote sportvelden en speelweiden ingezaaid en ook de beplanting zit al in heeft Schiedam er dan ook een nieuwe de grond. Alleen moet er bij de vier sport- fietsverbinding tussen het centrum en Groe- velden nog een kleedlokaal worden ge- noord bij. Vlaardingen Organist Koos Bons uit Maassluis zal vrijdag om acht uur in de Hervormde Kerk op de Vlaardingse markt een orgelconcert ten gehore ge ven. Toegangsprijs bedraagt twee gulden vijftig, kinderen, 65+-ers en houders van het cul tureel jongeren paspoort beta len de helft Het orgelconcert wordt georgani seerd door de Culturele Baad Vlaardingen in samenwerking met de kerkvoogdij van de Her vormde Gemeente. PCG-raadslid Jelle Wijn- Vlaardingen -- De Stich- m ting Welzijn Viaardin-;-t- gen is een zorgenkindje. - 1 j Het geniet in de Vlaar- ''gffl dingse raad eigenlijk al- JBf leen maar het vertrou- j W" wen van de linkse par- tijen. De stichting is mm voor sommigen niet MmJ: meer dan een actie- fllpröp groep, die alleen wil be- w-4 I middelen als dat in haar straatje te pas koint. 31hSh| -W Toch kreeg de stichting wf. -- ">k van de raad de gelegen- - ';I heid het persorteelsbe- 'feu.'~<i tffi. stand uit te breiden. De stichting Welzijn zal na die uitbreiding van het personeel bestaan uit: een directeur, een adjunct-directeur, die ook alge- jÈ meen medewerker is, een func- tionaris samenlevingsopbouw, .^$|||s een consulent stadsvernieuwing v f (nieuw), een inedewerker-on- tA derzoeker (nieuw), een mede- jjÉi werker algemene dienst (nieuw), een documentalist 1 (nieuw) een bureau-secretaresse r -[-J' H'' (nieuw) en drie administratieve krachten, waarvan één nieuwe. De stichting is in beginsel een orgaan voor overleg en advies. De doelstelling van de stichting aangelegenheden, Rien Boven- is door een dialoog tussen over- berg in de laatste raad meedeel heid en particulier initiatief een de. welzijnsbeleid voor te bereiden Met de uitbreiding van het perso en te bevorderen. Als het zover neel kan de stichting haar over- is zal de stichting zich zelf op- leg- en adviesfunctie gaan ver heffen. vullen. De Stichting Welzijn Zo ver is het na 2 jaar nog lang gaat zich ontplooien en naar niet De stichting heeft zich tot Vlaardingse gewoontejoopt zij op heden als orgaan voor geza- en met heet het gemeentebe- menlijk overleg nog niet bewe- stuur op een landelijk beleid zen. Zij heeft zich beperkt tot vooruit. Dat is misschien ook het activeren van de samenle- wel nodig, omdat voorlopig nog vingsopbouw. Overigens ook geen landelijk beleid zal wor- een taak van de stichting, naast den vastgesteld, coördineren en stimuleren, De Stichting Welzijn Vlaardingen zoals wethouder voor welzijns- heeft ook een verzoek tot wijzi- van de statuten zelf een besluit nemen. De door het stichtingsbestuur aangeboden Discussienota blijkt grote verwarring bij de raad te hebben veroorzaakt. Het college meende, dat de door de stichting aangegeven werkterreinen, woon- en leefmi lieu, achtergebleven of kwets bare groepen en organisatie en presentatie van de dienstverle ning, inderdaad veel aandacht verdienen. Bovendien wilde het college aan overleg deelnemen, dat de raad van overleg en advies zou voeren binnen deze werkterreinen. Dat zowel'door de stichting als door het college prioriteiten konden worden gesteld, was met name voor de christelijke' partijen een moeilijk verteerba re zaak. Zij vreesden dat de stichting hierdoor een soort be stuur binnen het bestuur zou gaan vormen, die haar wensen zo maar aan de raad kon dicte ren. Bovendien vreesden de christelij ke partijen, dat het college de Discussienota als beleidsnota zou gaan hanteren. „Er is door de wethouder een nota Wel zijnsbeleid toegezegd en die wil len we nu toch eindelijk wel eens zien", stelde Jelle Wijnstok (PCG). Wethouder Rien Boven berg kon de christelijke partij en niet tot tevredenheid stem men. De stichting kan toch aan haar taak beginnen, omdat an deren haar het voordeel van de twijfel gaven en daarmee zal zij het voorlopig moeten blijven doen. Echt vertrouwen is er ook bij links niet, zoals wel bleek uit een stemverklaring van Ma rie de Vries. Koninklijk zilver voor Maardinger Vlaardingen De heer P. Erke- lens (64) is onderscheiden met de zilveren medaille in de Orde van Oranje-Nassau Het ereme taal werd ter ere van het vijftig jarig ambtsjubileum als metaal draaier bij de scheepswerf- en Machinefabriek De Jong toege kend. Vlaardingen De jeugdgemeen- teraad van Vlaardingen verga dert woensdag om half acht. De vergadering, die in de koffieka mer van> het Vlaardingse stad huis gehouden wordt is voor iedereen toegankelijk. ging van de statuten van de stichting ingediend. Dit kon door de raad niet worden geho noreerd. Eerst wil men een mi nisteriële beschikking inzake soortgelijke organen afwach ten. Inmiddels is de gewenste statutenwijziging naar de me ning van het college in strijd met de rijksbijdragemegeling. Wel kon worden ingestemd met een uitbreiding van de statuten met enige bepalingen. Zo zijn alle .personeelsleden nu zeker van pensioenrechten en mag het bestuur ingeval van ondui delijkheid of onvolledigheid Vlaardingen In de reeks van lunchconcerten vindt donder dag in de grote kerk in Vlaar dingen een orgelbespeling plaats door Aad Zoutendijk. Van kwart voor twaalf tot kwart over een. kan men luiste ren'naar composities voor orgel van Balbastre, Couperin en Carl Bach. Vlaardingen Een onbekende „leende" het afgelopen week einde een auto. Hij ramde daar mee 's nachts twee geparkeerde auto's op de Palmlaan. De joy rider had de auto gestolen in ,de Johan de Wittstraat, waar deze voor de woning van de eigenaar geparkeerd stond. De drie betrokken wagens liepen een aanzienlijke schade op. Schiedam De bewonersvereni- ging West houdt vanavond, een -ledenavond in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven. Met buurtbewoners en leden wil de vereniging praten over het nut van een opbouwwerker, 4e zogenaamde buurtvertegen- woordiging en aktiviteitm in de wijk. De aanvang van de bij eenkomst in de kleine zaal is 20.00 uur. Maasland Tijdens de vanavond te houden vergadering van de afdeling Maasland van de Plattelandsvrouwen, zijn drie bestuursle den aftredend. De dames Van Erven, Van der Gaag en Braak, waarvan de twee eerstgenoemden zich met herkiesbaar stellen. Het huishoudelijk gedeelte vermeldt verder het jaarverslag en de verslagen van penningmeester en kascommissie. Na de pauze wordt de avond verzorgd door mevrouw M. Visser-Passman uit Lekkerkerk met een lezing over „Parels van oorsprong tot ver werking, zilver en goud". De bijeenkomst begint am kwart voor acht in het Trefpunt Vlaardingen CM. een 52-jarige Maassluiser, had zondag wal te diep in het glaasje gekeken. Hij reed met zijn brommer over de Maasboulevard in Vlaardingen en wilde rechtsaf het Deltaplein op. Bij deze manoeuvre verloor M. de macht over het stuur en kwam ten val. Met neus- en oogverwondingen werd hij naar het Holyziekenhuis overgebracht Later mocht M. weer naar huis. DINSDAG 13 JANUARI 1976

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3