Zaalvoetbal- Rijk als kampioenschap alleen voor selecties Rufus leep aan pokertafeltje For tuna en RKWIK hebben hogere belangen Met de KNNV op stap Spelregelboekje voor de Rozenhof Cursus scheids rechter LELYi INDUSTRIES NV DONDERDAG 15 JANUARI 1976 Tuberova in Maassluis INDELING SCHAMEL PITTORESK ill iijWQlwffiE MACHINEFABRIEK VOORMAN C02-LASSERS MAGAZIJNBEDIENDE Maasland De gemeentelijke ex positiezaal De Rozenhof aan het Kerkplein krijgt een brede re bestemming. Behalve voor exposities met een grote k, zal het unieke zaaltje straks ook gebruikt worden voor exposi ties met een kleine k en exposi ties met de c van cultureel. Aanleiding tot de onzekerheid over het gebruik van de Rozen hof was vorig jaar een verzoek van de vogelvereniging om daar haar jaarlijkse vogelten- toonstelbng te mogen houden. Vanwege de concurrentiepositie ten opzichte van andere zalen in Maasland, ging de raad aan vankelijk mee met het afwijzen de voorstel van wethouder J. Kwakkelstein. Toen dat concurrentiebeding ech ter werd tegengesproken, het de raad de wethouder alleen staan en mocht de vogelvereni ging er toch in. Vanuit de gemeenteraad, maar ook uit het comité Rozenhof werd om meer duidelijkheid over het gebruik aangedrongen. „Het is duidelijk geworden dat we toe moeten naar een blaadje met spelregels", aldus wethou der Kwakkelstein. „Daarin moet een duidelijke omschrij ving van de criteria komen, ook ten aanzien van de financiële aspecten". Het met het aantrekken en orga niseren van exposities belaste comité Rozenhof heeft inmid dels verklaard geen bezwaren te hebben om de zaal voor meer „cultuur-uitingen" te gaan ge bruiken. Vier leden van de zgn. „hangcommissie", belast met het inrichten, hebben wel ver klaard zich buiten de beoorde ling te willen houden. „Van een splitsing m het comité is echter geen sprake", aldus wethouder Kwakkelstein, die daar aanvan kelijk voor had gevreesd. Wethouder Kwakkelstein wil het totaal uit elf leden bestaande comité in het nieuwe concept meer bevoegdheid geven. Dan hoeft niet steeds de raad er bij een toelating in te worden be trokken. Van belang is hierbij ook het financiële aspect, na melijk de zaalverhuur. Het is de bedoeling dat voor niet-grote-k- exposities een dagtarief zal gel den, berekend op jaarbasis van werkelijke kosten als licht, ver warming enz. Als het spelregelboekje voor de Rozenhof is uitgewerkt, krijgt de gemeenteraad dit ter beoor deling voorgelegd. Voor 197S heeft het comité tien twaalf exposities gepland. De helft daarvan met een grote k. Bij de andere helft staan o.m. de vo gelvereniging en de werkgroep Oud Maasland geprogram meerd. Maassluis Volgende week woensdag is de laatste termijn dat men zich kan laten onder zoeken op longtuberculose en andere borstziekten. Het bevol kingsonderzoek naar deze ziek ten zal dan worden afgesloten Wie een oproep ontvangen heeft, maar daar nog geen ge volg aan heeft gegeven, kan tot deze datum in de Koningin WU- hetroinaschool in de Van Len- ne pst raat terecht. Vlaardingen - De KNVB, afdeling Rotterdam, start over twee weken (rond 22 januari) weer met een cursus candidaatscheids- rechter. Op dit ogenblik is het te kort aan arbiters nog vnj groot Gegadig den kunnen zich schrifte lijk opgeven aan het bu reau van de KNVB, afde ling Rotterdam, Witte de Withstraat 4? A te Rotter dam. Vlaardingen Vanaf zaterdag is het toernooi om het Vlaardings (zaal) voetbalkampioenschap weer een grote trekpleister. Uitgezonderd RKWIK en Fortuna, in verband met de competitie-belangen, doen alle Vlaardingse voetbalclubs, inclusief een team van de Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging, aan dit zes de evenement mee. Voorwaarde voor de clubs was het feit dat geselec teerde spelers moeten wor den opgesteld. De laatste jaren het is niemand ont gaan is de waarde van het toernooi, dat onder or ganisatie staat van de voet balvereniging: DVO'32, ach teruit gegaan omdat de kwaliteit van de ingeschre ven spelers steeds minder werd. Met die nieuwe voorwaarde staat het toernooi weer volop in de belangstelling. De deelname be staat uit CIÖN, DVO'32, De Hollandiaan, HVO, Satelliet, Sunlight, TSB, VPC, Vlaardin gen, VSV en Zwaluwen. Eén van de twee organisatoren Jo de Ridder, oud-voorzitter van. DVO'32: „We kunnen wel be grip opbrengen voor het stand punt van Fortuna, omdat naast het eerste elftal ook de reserves een goede kans op het kam pioenschap hebben. Evenals voor RKWIK, dat in de derde klas in grote zorgen zit". In vergelijking tot andere jaren bestaat het toernooi uit drie zaterdagen (17, 24 en 31) en dat betekent een verruiming van het schema. De Ridder: „Om die ruimte op te vullen wordt de mogelijkheid onderzocht of er een tweekamp mogelijk is van mini-voetballers (6 en 7 jaar) tussen DVO'32 en Hermes DVS". Beide clubs zijn één van de weini ge in het Waterweggebied die ieder al over enkele tientallen mini-pups beschikken. DVO'32. dat zijn jeugd op elke woens dagmiddag verwelkomt, lelt er zelfs al vijftig. In dat verband is het niet vreemd te constate ren dat in heel Nederland al meer pupillen- en mini-pu p- steams bestaan dan seniorenelf tallen. Een ontwikkeling die een „profes sionele" aanpak van de zijde van de KNVB vereist Eén van de Vla ar dingers van het eerste uur die het pupillenvoetbal nauwlettend gadeslaat is Arie Swaveld. die door zijn kennis van zaken binnenkort zitting gaat nemen in de jeugd (pupil len) commissie van de KNVB, afdeling Rotterdam. De poule-indeling bestaat uit: Sa telliet, TSB, CION, De Hol landiaan en Sunlight en voor poule twee: HVO, VSV, DVO'32, Vlaardingen en VFC. Zwaluwen, winnaar vorig jaar. cn in 1974, is van voorrondes Rijk de Gooijer en Cox Habbema in Samuel Meye- rings film "Rufus" (in PASSAGE) Vlaardingen/Schiedam De KNNV, afdeling Vlaardingen/- Schieam organiseert voor zater dag 24 januari voor eigen leden en verdere belangstellenden een excursie naar de Rotter damse diergaarde Blijdorp. Bij zondere aandacht hierbij krijgt uiteraard het m de dierentuin gevestigde Natuurhistorische Museum. Plaats van samenkomst is de hoofdingang om 10 uur. Een lunchpakket kan beter worden meegenomen Op zaterdag 31 januari wordt on der leidingvan. vooratter D. M van Kampen een collectief be zoek gebracht aan Willemstad voor het observeren van de daar verblijvende kolonies kol en brandganzen en andere overwinteraars onder de water vogels. Vertrek van het station Vlaardingen-Oost om 8.30 uur. Vooraanmelding is mogelijk bij de leider van de excursie, tele foon 350896, Vlaardingen. Jan Decleir en Ans Beentjes in Roland Verhaverts "De loteiing" (in PASSAGE/BIO) vrijgesteld en za! ongetwijfeld een poging doen om de wissel- beker definitief naar de Zwalu- wenlaan te laten verhuizen. De winnaars van dit evenement waren achtereenvolgens: VFC, Sunlight, Fortuna, Zwaluwen en Zwaluwen. Als prijzen zijn beschikbaar shirts, broekjes en een voetbal. Uit de voorronden zaterdag en 24 januari komen vier winnaars tevoorschijn (uit elke poule twee), die samen met Zwaluwen gaan uitmaken wie de kampioen voor 1976 zal worden. De organisatoren van OVO'32: links Jan van der Zwan en Jo de Ridder. Schiedam Een kaart van Europa met Nederland rooo gekleurd. Kansspelen verboden in tegenstelling tot de omrin gende landen. Natuurlijk er wordt toch wel gespeeld, maar min of meer in het verborgene, althans, in besloten kring. In Den Haag en Amsterdam tieren de gokhuizen welig zegt de Nederlandse film "Rufus", waarmee Samuel Meyerïng vorig jaar zijn speelfilmdebuut maakte. Door het ontbreken van overheidscontrole heeft de onderwereld natuurlijk al gauw een vinger in de pap en kunnen de beroepskaarters hun kans schoon zien. Het gegeven heelt in zijn eer ste aanzet een wat documen taire pretentie, de film heet in Den Haag te spelen, waar Rufus alias Rijk de Gooyer als een gladde kaartspeler, die veel trucjes kent en de eigenaar van een goksyndi- caat (John van Dreelen) de degens kruisen. Dit met al leen op basis van het boek "De rattenjacht" van Anton Quintana maar ook op "au thentieke gegevens uit mis daaddossiers en ware ge beurtenissen uit het gokmi- heu". Om nu denken aan iets op de golflengte van de "FBI- dossiers vertellen" is ver keerd, want er komt een no gal schamel verhaaltje voor de dag en de aardige kans om er een sfeervolle Haagse achtergrond aan toe te voe gen wordt bovendien royaal gemist. Het verfilmen van een irusdaadromannetje is de zekerste weg naar succes Maar Nederlandse schrij vers slagen er nauwelijks of nooit in misdaad met han den en voeten op papier te krijgen en de filmers hebben daardoor gemiddeld al een bruikbaar startblok minder. Als intrige biedt het patroon van eenberoeps gokker, die een mooie blonde vrouw in stelling brengt om een com bine mee aan te gaan, zeker nog wel mogelijkheden. Cox Habbema blijkt trouwens een zeer bruikbaar actrice, die ons sterrenfirmament pittig kan aanvullen, maar de regisseur vergat helaas van de figuren mensen te maken met een greintje ziel op hun gezichten. Zijn ver- beddingen hebben precies het aanschijn, dat eéfe-zit- ters met een troebel oog voor een belangwekkende menselijke omgeving hou den. De pseudo-werkelijk- heid dus van het bravour- achtige jongensboek voor volwassen mannen. Rijk de Gooyer wandelt als een verongelijkte broodje- ros-eter door het verhaal voorzover hij met mening- vuldig aan het kaarttafetlje bijschuift De regie is ruet attent geweest op het inhoud geven aan de figuren Als de vriendin van Rufus haar combinespel begint haalt zij bijvoorbeeld niet spontaan een bosje bankbiljetten uit haar tasje. Zo laai Meyerïng we) meer steken vallen, aan vankelijk rammelt de beel- dopbouw, de montage strui kelt, maar naar het slot toe wint de magere uitwerking van "Rufus" iets aan techni sche kracht. In PASSAGE. In PASSAGE/BIO de Vlaamse film "De lotelmg" naar de roman door Hendrik Cons cience. een werkstuk van de Belg Roland Verhaverl, reeds opgevallen door zijn fascinerende realisering van Herman Teiriineks boek "Rolande met de Bles". "De loteling" is een melodrama in optima forma van de I9de eeuwse auteur, "die de Vla mingen lezen beeft geleerd" en hen bewust maakte van hun eigen cultuur. Verha ven heeft met zijn film be slist ook de huidige Vlaamse filmcultuur gediend, door zijn schilderachtige aanpak en de uitbeelding van figu ren m hun eigen periode zonder hen daarvan los te weken. Hij zet een picturale traditie voort en als zodanig moet zijn film hier gezien worden, want al delen wij het taalgebied, de instelling en beleving van onze Zuider buren zijn 20 verschillend van de onze, dat het nauwe lijks een vraag is waarom zovele co-produktïes tot mis lukking gedoemd zijn. Jan Decleir (Nonkel Lander in "Mara" en Renier in "Rolan de met de Bles") is heel ge loofwaardig als een simpele boerenjongen in de Kempen, die in 1833, toen Belgie een ontredderd land was door de oorlog met Nederland, vrijloot voor de militaire dienst. Maar hij komt toch in het leger terecht door voor wat geld de plaats van een rijke jongeman in te ne men. Van dat moment af wordt hij door het noodlot achtervolgd: hij kan met te gen het harde kazerneleven, zijn geld wordt gestolen, hij loopt syfilis op en wordt blind Zijn geliefde krijgt hem vrij en de lange tocht naar huis wordt één lange lijdensweg, die resulteert in een rauwe verkracht! ngsste- ne. Deze blijkt dan loute rend op de verhouding tus sen de twee geliefden te wer ken en daarmee is hun toe komst niet zonder hoop Verhavert prefereert in zijn films de opbouw in losse episodes, zoals de hoofd stukken m de boeken, waar uit hij zijn stof put, dus an ders dan Harry Kume) bij voorbeeld in zijn verfilming van Flip de Pillecijns' "Mon sieur Hawarden" Maar daar bij toont hij zich wel een uitstekend waarnemer van locaties, situaties en perso- na ges. Hij hanteeit zijn spe- lersmatenaal met de na druk, die zo'n melodrama vereist en zo is de jonge Nederlandse actrice Ans Beentjes als de trouwe ge liefde tot een debuut geko men dat onder zo'n regie behoeften inhoudt Voor onze prod uktleaf deling LASSERlJ zoeken wij contact me! gegadigden voor da functie van Tot de taken van de voorman behoren vervanging van de afdetmgsbaas bij diens afwezigheid. werkvoorbereiding voor de in de afdeling werkzame regeling van transport en onderdelenvoorzienmg Vereisten leidinggevende capeciteden; kennis van lastechnieken. ervaring in een soortgelijke functie Tevens vragen w»j voor deze afdeling Voor ons haiflabrlkfltenmagazljn m opbouw zoeken wij boo wiens taak oa. zat bestaan uit opslag, uitgifte en administratief beheer van onderdelen ten behoeve van onze produklieafdelingen Onze gedachten gaan uit naar een energieke persoonlijkheid met organisatorisch vermogen, verantwoordelijkheidsbesef en gevoel voor orde Zij die in een soortgelijke funclie ervanng hebben opgedaan genielen da voorkeur Heeft u belangstelling voor éér» van deze functie», kom dan eens praten of bel ons op Wij zrjn bereikbaar van maandag t/m vrijdag van 6 lot 16 uur op hei fabnekskantoor, Wevorskade *3 Ie Maasland, lef. 01099-12644. Vraag dan naar de personeelschef. MAASLAND WEVERSKADE 10 TEL. 01899-12644

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5