SCHIEDAMSCHE COURANT 'Dure' ambtenaar krijgt goedkope gemeentewoning 'HARDE ACTIE' IN i MAASSLUIS TEGEN DENDERENDE VRACHTAUTO'S 111 Bewoners blokkeren straal Inspraakgroep Holy; Geen hoogbouw meer Ik neem de proef J "smÊÊmsSKm tT lp WÊËm 'Draaien bij veerhoofd' bleek Ei van Columbus Vrouw verdrinkt voor ogen redders Massale knokpartij in Hoek van Holland :>n aa&gB Begroting ia vier fasen Glazenwasser gevallen Zwaar werk voor dieven Gordel ging niet los Schiedamse dieven gesnapt Maandag 19 januari 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 101ste jaargang no. 25492 8 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachlendtenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam - Al meer dan een half jaar staat aan de Ruys de Beerenbroucklaan in Nieuwland een goede eenge zinswoning leeg. De woning is van de gemeente, die echter tot nu toe het huis onttrekt aan de normale procedure bij het bureau huisvesting. De re den: er moet een topambte naar in komen wonen. De huur van het lege huis op nummer 12 bedraagt ongeveer driehonderd gylden per maand. Hiervoor krijgt men één grote leefkamer en een keu ken op de begane grond en boven één grote en twee kleinere slaapkamers. Er is een garage, een voor- en een achtertuin. De woning heeft toebehoord aan de directeur van de GG en GD in Schie dam, de beer J. Stevens, die daar lange tijd heeft gewoond. Toen hij een functie elders (Hilversum) accep teerde, besloot hij te verhuizen. Dat was in juni 1975. Sindsdien heeft er niemandmeer gewoond. De gemeente oftewel het college van B en W liet de woning opzettelijk leegstaan om er een andere (top)amb- tenaar in te zetten. Men peilde eerste brandweercommandant J. de Groot, Door omstandigheden ketste dit voorstel af. Eind vorig jaar viel de keus op de plaatsvervangend chef van de afdeling Algemene Zaken, de heer S. .1 Hage. Een 44-jarige ambte naar, getrouwd, geen inwonende kin deren. Hij woont (nog) in Vlissingen. SCHANDE "Het is een schande", aldus een zegs man "ambtenaren met een salaris van meer dan een halve ton per jaar in een gemeentewoning stoppen. Vele gezinnen zitten te springen om een dergelijke woning. Belachelijk dat een huis zo'n acht maanden leeg moest staan voor een topambtenaar". Door de leegstand zal het achterstal lig onderhoud bovendien nog eens duizenden guldens vergen. Op het ogenblik telt Schiedam volgens officiële cijfers van het bureau huis vesting ruim drieduizend ingezetenen die een (andere) woning wülen, Hie ronder bevinden zich 331 personen of gezinnen die nu onvoldoende zijn ge huisvest en 346 hebben een GGD-rap- port waarmee zij urgentiegevallen worden genoemd. Bovendien staan er bejaarden ingeschreven die graag een benedenwoning zouden willen heb ben. Van de 616 hebben er 175 nog eens een medische verklaring dat zij moeten verhuizen. De mogelijke „vriendjespolitiek" van de gemeente is al eens eerder aan de kaak gesteld door (nu oud-)PFR-raad- slid Jacques Voorwald. Hij wist onge veer anderhalf jaar geleden aan te tonen dat vele ambtenaren met een vorstelijk salaris een arbeiderswoning huurden. o Oe nu al acht maanden leeg staande woning aan de Ruys de Beerenbroucklaan: een gemeentewoning van ongeveer driehonderd gulden per maand. De politie in i-- sprek met de ,,blokkade"-bewo- ners. Na afloop kon de oplossing van hét probleem worden gevonden. Maassluis Sinds zaterdagmorgen denderen er geen zware vrachtwagens meer door de Maassiuise Jou- bertstraat. Nadat enkele jaren van brieven schrijven geen effect bleek te hebben, nam een aantal bewo ners zaterdagmorgen vroeg zelf maatregelen. Be gevaarlijke situatie in de smalle straat beu en het lange vrachten op maatregelen zat, werd de straat, op het moment dat een vrachtwagen in de „fuik" zat, met een aantal auto's hermetisch afgesloten. Vlaardingen De begro ting van Vlaardingen wordt in vier fasen be handeld- Woensdag be gint de raad om twee uur en na de schorsing aan het eind van de middag gaat men 's avonds om half acht verder. Rond 11 uur stopt ment er dan voor de tweede maal mee om de volgende middag om twee uur verder te gaan. De laatste loodjes komen donderdagavond aan de beurt Ook dan zijn de raadsleden om half acht weer In de raadszaal van het ge meentehuis verzameld. Tijdens deze uitputtings slag zal niet alleen de be groting voor 1976 aan de orde komen. De agenda vermeldt ook de meerja renbegroting en het vast stellen van de bedragen per leerling voor het ge wone lager en buitenge woon onderwijs. Ook komt onmiddellijk na de behandeling en goedkeu ring van de begroting een eerste wijziging van die begroting aan de orde. Schiedam In de Copemi- cusstraat is een glazenwas ser van zijn ladder gevallen. Met breukjes in beide voe ten en een gebroken pols is hij opgenomen in het Ge meente Ziekenhuis. De 22-jarige C. A. Gcossens uit Rotterdam heeft verklaard het evenwicht verloren te hebben toen hij bezig was ramen te lappen op de eerste verdieping. Hij kon nog een sprong maken, zodat de val van vijf meter geen ernstiger afloop had. De rond negen uur opgerichte blokkade, kon kort na elf urn- worden opgeheven. „We heb ben volledig ons doel bereikt", aldus Arnold van der Hout, één der Initiatiefnemers van de „harde" actie. Op het gemeen tehuis had toen een gesprek plaats gevonden met burge meester M. K. van Dijke, wet houder J. Smit van wijkaange legenheden, gemeentesecretaris H. Kramer, een vijftal bewo ners en twee vertegenwoordi gers van het bedrijf Van Geest, dat door het containervervoer de grootste veroorzaker van de overlast was. Tijdens die korte bespreking kregen de bewoners van burgemeester Van Dijke de verzekering dat het college al morgen een verkeersmaatre gel zou treffen om de vracht wagens te weren. „Daar zitten wij nu drie jaar voor te zwoe gen", was de prompte reaktie van Van der Hout. „Nu de oplossing zo simpel werd gevonden, hadden we eerder tot aktie over moeten gaan", aldus bewoner Chris van Eijmeren. „Ongelukken zijn er gelukkig in deze kinderrijke buurt nog niet gebeurd, maar de huizen heb ben zwaar te lijden gehad van het gedender". Scheuren in di verse panden gaven dat wel aan, terwijl de straat vol putten en gaten zat. Ook daar wordt wat aan gedaan, beloofde bur gemeester Van Dijke. „En als er dan toch gestraat moet wor den, komen er meteen verkeers drempels", waar de bewoners ook al voor hadden gepleit ONGESCHIKT Gedurende drie jaar ondervon den de bewoners al veel over last van de vrachtwagens, het geen door de uitbreiding van het containervervoer nog steeds toenam. Bijna twee jaar vragen om een oplossing leverde tot en met zaterdagmorgen echter geen succes op. Gedurende de blokkade van de straat, waar van burgemeester Van Dijke zich op de hoogte kwam stellen, bleek de oplossing er al te zijn. Tijdens de bespreking op de secretarie deelde secretaris Kramer namelijk mee, dat een verkeersrapport had uitgewe zen dat de Joubeitstraat onge schikt is voor vrachtverkeer. „Via een verkeersmaatregel bgt er voor de Joubertstraat een oplossing", aldus het Kramer uit de aanbevelingen uit het De Joubertstraat in Maas sluis: afgesloten door een personenauto. Da vrachtau to zit muurvast. rapport los. .Maandagmorgen zal ik meteen de borden bestel len", aldus Kramer, onder hila riteit Het aangekondigde verbod is van kracht voor alle grote wagens. Ook voor de Holy- bus, die op weg naar de pont om Rozenburgse pas sagiers op te halen, de straat gebruikt. „Die bus is door bet harde rijden nog erger dan de wagens van Van Geest", oordeelde ak- tievoerder Van der Hout „Dat te horen doet ons goed", reageerde shipping manager T. Noordhoek, die namens Van Geest samen met transportleider Van Tol de bespreking bijwoon de. De blokkade zelf liep over igens zeer vreedzaan. Nadat de containerwa gens al vroeg hadden ge reden, viel er om kwart over acht een pauze. Om negen uur verscheen er echter weer een wagen in de straat, in het Idel- zog gevolgd door de al getipte politie. De straat ging dicht en leidde na de komst van meer poli tie tot de oplossing bie dende bespreking. In middels maakte het doorgaande container transport weer gebruik van het oude alternatief, om bij het veerhoofd te draaien. Vlaardingen Flats met meer dan twee woonlagen in Holy zijn ontoelaatbaar. Dat is één van de conclusies, die de in- spraakwerkgroep Holy in een nota schrijft. De nota is ver schenen in het kader van de inspraakprocedure rond het structuurplan Vlaardingen. Dat er geen hoogbouw meer mag worden gepleegd is niet de eni ge opmerkelijke conclusie in de nota. De werkgroep wil niet dat de bestaande woningvoorraad wordt uitgebreid. Zij ziet kever dat het oude woningbestand wordt gerenoveerd. Tevens moet er op gelet worden, dat Vlaardingen geen bejaarden- of arbeiderswijk wordt. Er mogen dus geen bejaardencentra in Holy bijkomen. De bouw, zo staat er in de nota, moet wor den afgestemd op een geïnte greerde bevolking. Over recreatie heeft de inspraak- werkgroep duidelijke en uitge sproken ideeen. In de eerste plaats acht zij veertig vierkante meter recreatieterrein per in woner een minumum eis. De recreatiegebieden Lickebaert en Midden-Delfland moeten daarom 20 spoedig mogelijk ge realiseerd worden. Opmerkelijk Vlaardingen Het is geen rustig weekeinde voor de inbreker bij de meubelfabriek aan de Industriestraat geweest. Hij heeft daar zes dekenkisten en een grote staande klok ontvreemd. Het wordt niet uitgesloten dat de dief assistentie heeft gehad. De ontvreem de kisten en klok hebben een gezamelijke waarde /an circa zesduizend gulden. Het benzinestation aan de Holysingel kreeg dit weekeinde ook ongewenst bezoek. Er is voor ongeveer 2100 gulden aan sigaretten, autoradio's en andere zaken gestolen. De dieven zijn bij hun werk waarschijnlijk gestoord, want buiten het station lagen verschillen de radio's. is, dat de werkgroep vindt, dat de watersport met verder mag worden uitgebreid, maar dat de passieve recreatie moet worden gestimuleerd. De IJssethoeve moet ook als re creatiegebied worden bestemd. Onder het kopje „recreatie" staat in de nota ook het volgen de: „Binnenstad en alle andere wijken verfraaien. Niet op een monotone wijze, er moet meer variatie in de groenarchitectuur komen, waarbij rekening ge houden moet worden met de wensen van de bevolking, Vlaardingen mag geen slaapstad worden. Meer werkgelegenheid m eigen stad, staat er dan ook in de nota. De doelstelling hier bij is het aantrekken van mi- heu-vriendelijke, ambachtelijke bedrijven en bedrijfjes. Onder het hoofdstuk verkeer staat te lezen, dat het particu lier snelverkeer aan banden moet worden gelegd. Het we gennet voor dat verkeer mag niet worden uitgebreid. Meer fiets- en wandelpaden en een beter openbaar vervoer. In de nota ligt een eerste sene doelstellingen vast Zij ligt voor belangstellenden ter inzage in De Heipaal aan de Reigerlaan 49. Elke dinsdag wordt er ver gaderd. Ook daar is iedereen welkom. Schiedam De 26-jarige J. M. P. Niennans uit Dordrecht is dit weekeinde in haar auto in de Schie verdronken. Haar medepassagier en vriend, de 23-jarige J. B. uit Rotterdam, kon uit de zinkende auto ontsnappen en moest met een shock in het Nolet-ziekenhuïs worden opgenomen. Hij heeft in samenwerking met agent M. J. C. Holleman nog pogingen gedaan om de vrouw uit de auto te krijgen, maar zonder resultaat. De vrouw is door leden van de duikersploeg van de Rotterdamse politie uit haar gordel losgesneden. Zij kreeg zuurstof toegediend, maar bleek bij aankomst in het Nolet-ziekenhuis al te zijn overleden. De jonge vrouw had vrijdag avond met haar vriend in een bistro gegeten. Toen zij rond half twaalf wegreden is de vrouw inplaats van rechtsaf de Brede Markt in te gaan, recht door gereden. Ondanks een waarschuwing van haar vriend raakte de auto te water. De bijna nieuwe wagen kantelde naar links en liep zeer snel vol. De jongeman had de veilig- heidsgordel slechts ever de schouder hangen en kon hier door snel de zinkende auto ver laten. De auto is later onderzocht door de politie. De veiligheidsgordel werkte toen goed. Vermoed wordt, dat de vrouw in paniek is geraakt en daardoor haar gordel niet heeft kunnen los krijgen. Onbekendheid met de situatie daar heeft waarschijn lijk tot de noodlottige manoeu vre geleid. Eerder die dag raakte ook een auto bij de Noordvest te water. Hierbij raaide niemand ge wond. Schiedam De politie heeft vo rige weck drie Schiedammers aangehouden die ervan worden verdacht vele kleine inbraken te hebben gepleegd. Inmiddels hebben zij' In 22 zaken bekend. Het zijn een 18-jarige bankwerker F. van Kde 22-jarige vorkhef truckbestuurder G. M. en de 18-jarige administratie-assistent W. B. Het aandeel van de be stuurder was dermate klein, dat hij is vrijgelaten. De beide an deren rijn voorgeleid aan de officier van justitie, Zij pleegden de inbraken vrijwel allemaal aan het einde van het vorige jaar. Viermaal stalen zij goederen uit de Glasfabrieken, uit een auto werd voor 2400 gulden aan foto-apparatuur meegenomen, rekenmachines en goederen stalen zij van scheepsbouwmaatschappij De Jong. Ook kleine gevallen, zoals een inbraak in de Jeugdhaven en m dansschool Sitton hebben zij bekend. De grootste slag was het stelen van een koffer met goederen uit een auto aan de Vla ardinger dijk. De waarde hiervan bedroeg 9600 gulden. Rotterdam Rond vijftig perso nen deden zaterdagavond mee aan een knokpartij voor de deur van hotel America in Hoek van Holland. Verschillen de deelnemers gebruikten mes sen, De 34-jarige kelner M. Jas pers liep een steek in zijn zij op. Twee Turken uit Maassluis werden naar het Dijkzigtzïe- kenhuïs in Rotterdam ge bracht. Eén van hen moest blij ven, de ander kon na behande-' ling naar huis. Twee andere Turken, eveneens uit Maassluis afkomstig, zijn aangehouden. De vechtpartij was het gevolg van een onenigheid in het hotel waar een Hollander door een Turk met een mes werd be dreigd, De Nederlanders en Turken liepen naar buiten en gingen daar met elkaar op de vuist. //Dit me: lom^) nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met riet Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proof toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpi.: Tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. n-*f| »i.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1