SCHIEDAMSCHE COURANT CDA verwijt j rogramcol age „h c aitjes-touwtjeslbei-eM^ Complimenten en „kat" voor burgemeester PvdA-vragen over woonwagenkamp 111118 Begin begrotingsmarathon in Vlaardingse gemeenteraad Inbraken In Vlaardinger Vaart: „Wilde" ligplaatsen worden aangepakt wmmmM '«êtsismsi» Ton voor verhuizen 08 üinstraatin Maaèslüis Lijnstraatbewoners Apparatuur voor GZ soms overbodig? BONDEN YOELEN ZICH MISBRUIKT Diefstal opgelost li ^L^To^^^TffVERGADEBING „We dachten aan een verldezings- pamflet" Cincinnati: situatie niet rooskleurig) In affaire Bonmankliniek: Woensdag 21 januari 1976- Broersvcst 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -101ste jaargang no. 25494- 4 pagina's SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Burgemeester \Vim Kieboom heeft vanmid dag tijdens het begin van de begrotingsmarathon van de Vlaardmgse raad enkele complimenten en een „kat" mogen ontvangen. WD-wc o rdvoerder Jan Ma dera die de wethouders ge brek aan inzet verweet, twij felde er niet aan dat de bur gervader die wel had. Met andere woorden, Kieboom mocht de kritiek op het col lege aan zijn eigen deur voorbij laten gaan. Madera prees de raadsvoorzit ter verder omdat hij regel matig de wethouders bij springt met aanvullende en 1 heldere verduidelijkingen. Ook PvdA-fractievoorzitter Hans Versluijs had slechts lof voor Kieboom. Diens in breng noemde hij „plezierig en uiterst constructief'. Mooie woorden ook van Maar ook radicaal daarboven- PPR'er Willem Kwakkel- op een „kat Maar wel heeft stein omdat de nieuwe bur- j»U dJ """S"* om de les te gemeester zich zo gauw lezen heeft ingewerkt in „het €en mens ,s n Vlaardingse". Burgemeester Wim Kie boom: Complimenten en "„■kat". - maakt... Vlaardingen De CDA- fractie in de Vlaardingse gemeenteraad verwijt het programcollege een „houtjes-tauwtj es-be- leid". „Ook nu is er weer een rijke opsomming van de te verwachten voorstellen, plannen, rapporten en nota's. Waar zit de grote lijn? Waar zit de prioriteits- Qok ge liberale spreker Madem stelling? Het is allemaal zo onsamenhangend", al dus PCG-fractievoorzit- ter Jelle Wijnstok (ook namens de KVP) tijdens de vanmiddag begonnen begrotingsbehandeling. dan wel aan de leiband loopt Veel meer aandacht besteedde van bepaalde groepen en instel lingen uit de burgerij", zo meende de CDA-spreker. Vol gens Wijnstok kan Bovenberg geen goed beleid maken zonder het gemeente-apparaat: „Voor solospel is geen plaats. Is hij deze opvatting wel toegedaan, dan dient hij onverwijld te ver dwijnen". Dan kent men zijn plaats en verantwoordelijkheid als stadsbestuurder niet". Versluijs aan de afremmende houding van de oppositie in de Vlaardingse Raad. Hoewel hij toegaf dat de verhoudingen bin nen de raad .Jets volwassener1' zijn geworden omdat veel colle gevoorstellen ook door CDA en WD niet meer zo emotioneel maar juist zakelijk worden be keken, meende hij toch dat er liet duidelijk horen dat hij no gal eens moeite heeft gehad met de wijze waarop dit college bepaalde beleidszaken heeft be hartigd. Met name dacht hij hier aan voorstelien die in een veel te laat stadium bekend werden waarop dus weinig of geen invloed kon worden uit geoefend. Felle kritiek eveneens van WD- woordvoerder Jan Madera, die meende dat het bij een aantal leden van het college aan per soonlijke inzet ontbreekt. „Bij enkelen is dat beneden peil", aldus Madera, „Bovendien ont breekt het in het college aan teamwork. Nog sterker, men loopt elkaar voor de voeten". Opvallend tijdens deze eerste be- grotïngsbijeenkomst dit jaar was de kritiek die vele fractie woordvoerders uitten aan het adres van inspraak-wethouder Rïen Bovenberg (PPR). Vooral Wijnstok liet vrijwel niets heel van Bovenbergs beleid. ,Jn een —„aantal, gevallen .kwam-tot-uiU drukking dat een werkelijk' deelnemen van de burger door de wethouder niet serieus wordt genomen". Hij noemde het niet acceptabel dat er on- voldoende wisselwerking is tus sen de wethouder en zijn amb tenaren. „Het is een onjuiste situatie dat een wethouder ai- leen de oren laat hangen naar, meende dat vooral de start van de inspraak-procedure extra moeilijk is gemaakt juist door het ontbreken van goede sa menwerking in het college. Ook de socialistische fractieleider Hans Versluijs meende dat het afgelopen jaar niet zo geweldig koek en ei is. Ook van die kant ging de meeste kritiek naar het woordelijkheid van Bovenberg). ppR-ma,, Willem Kwakkelstein Jeile Wijnstok, spreekbuis van het Vlaardingse CDA: „Het is allemaal zo onsanaeo 11JCCUUC IUJ iui.11 ««li Cl bti de partijen nos steeds spra-to Md d M (langend Ire ïft v»n Pon •jnlroro hiinianinn „tl kend namens de SGP/GPV- fractie tenslotte wees het voor genomen beleid van het zitten de college volledig van de hand omdat, zoals hij zei, „geen reke ning wordt gehouden met God en. Zijn geboden". Volgens hem heeft de helft van de Vlaar dingse raad niets met het pro gramma „Samen links" te ma ken. „Het college legt verant woording af aan de fractie. De beslissingen worden genomen op partijvergaderingen van Pv dA en PPR". ke is van een zekere huivering voor een nieuw beleid". „Wat mij opvalt is de aarzeling en de huivering voor een koerswijzi ging". Met nadruk stelde de PvdA-spreker dat het program ma Samen Links nog door te veel mensen wordt gezien als een soort spoorboekje. „Het geeft alleen beleidsintenties aan en de richting van de te volgen politiek". Vlaardingen De SG- FiGPV-fractie in de - Vlaardingse gemeente- raad (twee man) zal te-' - gen de post Voorlichting stemmen. Woordvoerder Henk van der Meer van deze fractie, tiet gisteren tijdens het begin van de begrotingsmarathon we ten dat hij cn zijn colle ga Rien Lensvelt er niets voor voelen ora gemeen tegeld te geven voor par- tij propaganda. „Na het lezen van de be- grotïngskxant van het ge meentelijke bureau voor lichting dachten we te maken te hebben met een verkiezingspamflet van de partij van de Ar beid en de Politieke Par tij Radicalen". Schiedam De voordeur was dicht en de gordijnen waren open, toen mevrouw C.H.Z. (81) uit de Tielman Oemstraat in Schiedam boodschappen ging doen. Toen zij terugkeerde, was de deur open en waren de gordijnen dicht. Inbrekers wa ren inmiddels er vandoor ges gaan met enkele snuisterijen. Ook is ingebroken in de woning van de 25-jarige Schiedamse P.V. aan de Schiedamseweg. Hier werd voor 5000 gulden aan zilveren en porseleinen voor werpen gestolen. Men had bin nen kunnen komen door een gaatje in de deur te boren en langs die weg met een ijzer draadje het slot te ontwrichten. op een andere manier aan het water willen recreëren moeten daarvoor de gelegenheid krij- Vlaardingen Het in het van gereedschappen gespeciali seerde bedrijf Cincinnati Mjla- cron NV heeft 76 man ontslag aangezegd. In een aantal sprekingen met de vakbonden kon geen alternatief worden gevonden. Het bedrijf zal tot november van dit jaar nie mand meer ontslaan. Dat is bet enige positieve resultaat van de besprekingen. Dit tweede massa-ontslag komt bijna een jaar na het eerste. Toen gingen circa 130 werkne mers van Cincinnati de laan uit. Oorzaak voor de misère bij deze eens zo bloeiende dochter van Amerikaanse moeder is het uitblijven van orders. Gevolg voornamelijk van de investe ringsangst bij de automobielfa brieken. Of zijn er toch wel orders, maar gunt de Amerikaanse moeder ze haar Nederlandse dochter, niet? Vakbondsbestuurder W. M. Waumans heeft daar zo zijn gedachten over. ..De situatie is niet rooskleurig", dat is de mening van Cincinnati topman A. Liefaard. De vestiging in Engeland draait wel. „Goedkoper", zegt NW- woordvoerder Jan Capelle. „De lonen in Nederland zijn veel hoger en daarom koopt men liever in Engeland". Meer over dit bedrijf in moeilijkheden op pagina 3. j i Vlaardingen De „wilde lig plaatsen" aan de Vlaardinger Vaart worden aangepast. Het college van b en w vindt dat de vaart niet als een perma nente botenstailing mag wor- Als oplossing op lange termijn is den gebruikt Ook mensen die een speciale haven voor plezier- bootjes aan de westelijke zijde van de vaart gepland. Als over- t gangsregeling zouden de wilde liggers gebruik kunnen maken van tijdelijke recreatiesteigers. 1 I Bovendien zou overtreding van de vastgestelde ligtijden en -plaats zwaarder gestraft moe ten worden vinden b en w, die aan de raad voorstellen om de bestaande havenverordeningen in die zin te wijzigen. De Koninklijke Nederlandse Wa tersportbond is allerminst ge lukkig met dit voorstel. De werkgroep Rotterdam van de bond wil dat de plezierbootjes tenminste twee keer 24 uur een ligplaats zouden mogen inne men. Zo zou de watersporter Maassluis De bewoners van de Daarnaast adviseert de werk- kosten voor een tijdelijke ver huizing; honderdduizend gut den. Lijnstraat en omgeving zullen tijdens de sanering van de buurt elders moeten worden gehuisvest. De projectgroep Lijnstraat en omgeving, waar in ook vertegenwoordigd het Siomité Behoud Oude Binnen stad, wil voor de bewoners ver vangende behuizing buiten het gebied, waarvan de huur niet meer dan tweehonderd gulden per maand mag bedragen. groep een tegemoetkoming de verhuiskosten en de tijdelij ke huisvesting. Dit bedrag zou gemiddeld 2000 gulden per ge zin rijn, afhankelijk van de grootte van de te betrekken wo ning. De uitkering zou moeten plaatsvinden op het moment van het betrekken van de nieuwbouwwoning. In totaal zal zo'n 100,000 gulden aan uitke ringen worden verstrekt Up grond van de besprekingen met vertegenwoordigers van het ministerie van volkshuisves ting en ruimtelijke ordening verwachten B en W een tege moetkoming in deze kosten van tachtig procent. Deze rijksver goeding geschiedt op grond van de regeling voor verwerving van eigendommen In sanerings- gebieden. Verwacht wordt dat de raad zich wel in dit voorstel zal kunnen vinden, mede ook door deze verwachte rijksver goeding. Schiedam Het Gemeentezie- spreken. duidelijk maken in een brief kenhuis (GZ) denkt wat al te Daarom moet de directie van het aan de directie van het rieken- gemakkelijk met overheidsgeld om te kunnen springen en be stelt vaak al apparatuur, voor dat de raadsleden in de finan ciële commissie zich over die uitgaven hebben bunnen uit ziekenhuis voortaan een andere huis, vinden de commissiele- weg bewandelen: eerst luisteren den. naar het advies van de leden Dit verlangen kwam gisteravond van de financiële commissie. naar voren tijdens een vergade ring van de financiële commis- B en W moeten het bovenstaande sie. Gesproken werd over het punt. of het nu wel nodig is dat het Schiedamse Gemeentezie kenhuis soms apparatuur aan schaft, die overbodig lijkt met het Dijkrigtziekenhuis naast de deur, aldus leden van de com missie. De Vlaardinger Vaart; bin nenkort verboden gebied voor „wilde" liggers. het weekend langs de oevers kunnen doorbrengen zonder naar de thuishaven terug te hoeven keren. Schiedam De gemeente voelt er niets voor om in Schiedam een andere plek te zoeken voor bet woonwagenkamp, dat nn bij de Schiekade ligt Onwetend daarvan hebben PvdA-raadsleden Arie van Loc een en dr. Kuurd van der Veer schriftelijk aan b en w gevraagd, of het kamp kan verhuizen naar een gebied dichter bij de bebouwde kom. Beide socialisten stelden hun vragen naar aanleiding van een artikel in onze krant van 30 december vorig jaar. Dat b en w er niet over piekeren om het kamp te verplaatsen is gebleken uit een kort briefje dat kort geleden is gestuurd aan de Katholieke stichting voor Sociaal-Culturele Arbeid hij eerst het huidige kamp ver nieuwen. Overigens heeft de CPN-wethouder nooit tegen an deren durven beweren, dat het kamp eens kan worden ver plaatst (KSCA), waaronder de stichting De conclusie, die de stichting woonwagenwerk valt Daarin wordt gerept over de komende vernieuwing van het kamp. Hit- gegaan werd van de huidige ligging. Met geen woord wordt gesproken over verplaatsing van het kamp op langere ter mijn. Dat ondanks het feit, dat wethou der Eef Collé in een gesprek van ruim tweeëneenhalf uur de stichting heeft beloofd, dat over enkele jaren het kamp wordt woonwagenwerk nu trekt, is dat de kampbewoners bedot worden. „De gemeente smijt er tonnen, miljoenen aan geld te gen aan om het kamp te ver nieuwen. Gezegd wordt, dat het erom gaat het kamp voorlopig voor een jaar of vijf leefbaar te maken. Maar wie garandeert, dat de gemeente later niet zegt dat het ging om een investering voor twinüg jaar of langer?" denkt men bij de KSCA, verplaatst, ot dat de gemeente Collé kletst mar wat, voleeip de 4 in ieder geval daarop zal aan- sticht mg: „Hij kan zijn belofte dringen bij het ministerie van kennelijk niet waar- ^CRM. maken. De CFN Is gewoon Om alvast de woonwagenbewo- £°°r andere wethouders van ners tegemoet te komen wilde programcollege ingepakt. Schiedam/Rotterdam Een oplossing voor het arbeidsconflict in de Prof. dr. K. H. Bomnankliniefc voor verslaafden is nog lang niet in zicht. De vakbonden hebben besloten zich terog te trekken uit het overleg, dat inmiddels een commissie plaats vond Zij zeggen diep teleurgesteld te zijn en "verwijten het bestuur van de stichting onwil om de drie personen waar het conflict om gaat terug te plaatsen. Al geruime tijd zijn therapeut Bakker en verpleger De Weerd met betaald verlof en bevindt verpleegkundige Schippper zich in de WAO. Zij zijn het volstrekt oneens met het beleid, dat het stichtingsbestuur voert over de opvang van verslaaf den. Zij waren werkzaam in de kliniek aan de Boerhaavelaan in Schiedam voor alcoholisten. De vertegen wcardigers van de Algemene Bond van Overheid spersoneel (ABVA) en de Ne derlandse Christelijke Bond van Overheidspersoneel (NC- BO) rien het overleg met het bestuur niet meer ritten. 2ij vinden dat rij misbruikt rijn. „In feite heeft men nimmer de bedoeling gehad een oplossing als terugplaatsing echt te hono reren", aldus de bonden. Zij hopen dat de wethouder van sociale zaken in Rotterdam, me vrouw mr. Schmitz, die volgens hen terugplaatsing wel zou toe juichen, nog met het bestuur wil praten over deze nieuwe impasse in de besprekingen. Op de laatste vergadering van de commissie personeelsbeleid hebben zowel bestuur als direc tie van de kliniek zich uitge sproken tegen terugkeer van de betrokken personen binnen het werkverband van de kliniek. Rotterdam De Schiedamse he ler Ben de L. (31) is voor het veelvuldig opkopen en doorver kopen van. gestolen waar ver- oordeeld tot een celstraf van acht maanden, waarvan drie voorwaardelijk met een proef tijd van twee jaar. Tegen hem was negen maanden gevorderd waarvan drie voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Schiedam De 27-jarige Schiedammer W. M. O. heeft tegenover de politie bekend dat hij in oktober in een café op de Broers- vest een jas met porte feuille (inhoud 600 gul- den) heeft gestolen. De politie is dit stomtoevallig aan de weet gekomen. Begin deze week werd na melijk op het hoofdbu reau aan de Lange Nieuwstraat een dronken Belg ingesloten. Bij fouil lering bleek dat deze M. J. V. (26) beschikte over zeven betaalcheques en bijbehorend pasje die al le op naam stonden van IMLV. de man die in ok tober aangifte van de diefstal deed. Toen de Belg werd ver hoord, zei hij dat O. de cheques en het pasje eni ge tijd geleden aan hem had gegeven om een schuld te vereffenen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1