SCHIEDAMSCHE COURANT Staelduynse bos blijft waarschijnlijk open Kaad achter begrotii i g Personeel GZ kan ambtenaar blijven Ik neem de proef J A Geen parkeer plaatsen in Malusdreef Half miljoen méér in Verto- terrein Opper Jousma gehuldigd Golfspelers naar Vlaardingse Broekpolder Spreektijdbeperking oorzaak ruzie tussen CDA en PvdA DRIE MOTIES AAN GENOMEN Sloop Stardust begonnen Plantsoenen dienst geen bijbaantjes Antieke klok ontvreemd Bakkershaven in raad Nog geen samenwerking met Holy Integratiecommissie Schiedamse ziekenhuizen in tweede rapport: UI 1 f-i f T 'M Vrijdag 23 januari 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 101ste jaargang no. 25496-6 pagina'* Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL yiaardingen De bewo ners van de Malusdreef m Holy-Noord hoeven seen auto's te zien par keren op de plek, waar zij ïiever spelende kin deren zouden zien. B. «n IV. hebben de bewo ners, vertegenwoordigd in de ad-hoe commissie van de Stichting Eigen Woning Vlaardingen in principe toegezegd dat het bestemmingsplan zal worden gewijzigd. De bewoners brachten in een brief aan B enW. naar voren, dat wat betreft de uitwerking van de woonomgeving geen echt overleg is geweest met de architect van de woningbouw vereniging. Pas aan de hand van de uitvoeringstekeningen konden de bewoners vaststellen dat er vier parkeerplaatsen zou. den worden aangelegd, waar oorspronkelijk een verkeers vrij. dus ook parkeervrij ge biedje was gepland. Het beangstigde de bewoners, al dus de ad-hoccommissie „ner gens gehoor te kunnen vinden voor iets wat naar onze mening zo een verlengstuk van onze woning is. Dat is dan alsnog gebeurd- De gewone straatver harding 2al op deze plaats wor den doorgetrokken Bovendien beloven B. en W. dat zal wor den bezien, of enkele bomen kunnen worden geplaatst Maasluis Het bouwrijp maken van het voorma lig Verto-terrein gaat een half miljoen méér kosten dan gepland. Dit blijkt uit een voorstel van B. en W. van Maas sluis aan de raad, waar in een aanvullend kre diet gevraagd wordt van 531.605 gulden. Oorzaak voor deze enorme kos tenstijging is hoofdzakelijk de zeer natte winter van 1974-^975. Het merendeel van de werk zaamheden aan het terrein zijn in die periode uitgevoerd. Zij konden niet worden uitgesteld tot het voorjaar van 1975, om dat er dan vertraging ia de woningbouw op dit terrein zou zijn ontstaan. Om te kunnen door werken heeft men het ter rein voortdurend moeten ont wateren. Tevens is de aanwezi ge grond vervangen door zand, dat beter geschikt is voor voch tige terreinen. Veel kosten zijn gemaakt met het verbeteren en herstellen van de nood bestra ting. Mogelijk hoeft Maassluis niet al leen voor deze extra kosten op te draaien. Bij de minister van volkshuisvesting en ruimtelijke ordening is een verzoek inge diend tot verhoging van de lo- katiesubsidie. Indien de minis ter dit verzoek ingewilUgt, dan kan hiermee een gedeelte van de meerkosten van het bou wrijp maken van het Verto-ter rein worden bekostigd. Lof en waardering alom voor „opper" Chr. Jousma (44) uit Bleiswijk. die gistermiddag in de dependance van het gemeen tehuis in Bleiswijk een receptie kreeg aangeboden vanwege 25 jaren overheidsdienst twee jaar als dienstplichtig militair en 23 jaar bij het korps rijkspo litie. „Het is een man met flair en kennis van zaken, die als poli tieman wordt gerespecteerd", zei kolonel P. Paul de districts commandant van de rijkspolitie in Den Haag. Onder de velen, die „hun opper" kwamen gelukwensen waren veertig collega's van korpsen uit de omliggende gemeenten en verscheidene raadsleden uit Bleiswijk. „Opper" Jousma voelde zich dui delijk een gelukkig man, on danks het wat sobere karakter dat de receptie in verband met bezuinigingsmaatregelen van de gemeente Bleiswijk droeg. DEN HAAG Er is een kans flat het natuurgebied het Stael duynse bos, gelegen op de noordelijke oever van de Nieu we Waterweg, behouden blijft voor openbare recreatie. De provincie Zuid-Holland heeft goede hoop, dat zij de Rotter damse golfclub, die eventueel rechten kan doen gelden op een stuk van het bos, kan helpen aan een terrein voor een zoge naamde achttien-holes golf course in de Broekpolder, ten noorden van de rijksweg Rot terdam—Den Haag. Gedeputeerde J. Borgman {Re creatiezaken) zal de gemeenten Vlaardmgen en Maasland ver zoeken om toestemming te ge ven voor de aanleg van een dergelijke golfbaan. De grond in de Broekpolder is rijkseigen dom, zodat er geen onteigening sprocedure nodig zal rijn. Desoudanks en zelfs met de vol ledige medewerking van Vlaar dingen en Maasland is het on mogelijk om het terrein in de Broekpolder sp reiki aar op te leveren op 25 januari 1977. Daardoor zal de Rotterdamse golfclub de mogelijkheid krij gen om zich alsnog in het Staelduynse bos te vestigen. Slechts op die voorde namelijk was de club in 1971 bereid om haar stuk van het Staelduynse bos te verkopen aan de provin cie, die daarom had verzocht op aandrang van verontruste actie groepen maar gedeputeerde Borgman heeft niet de indruk dat de golfclub op haar rechten zal gaan staan, nuts zij de ze kerheid krijgt dat er op redelijk korte termijn een vervangend terrein voor haar beschikbaar komt. „Daarom is het van es sentieel belang dat de betrok ken gemeentebesturen hun me dewerking geven", aldus Borg man. Hij vmdt met dat de provincie traagheid verweten kan wor den. In de afgelopen vier jaar is er zijns inziens alles aan ge daan om de verplichtingen je gens de golfclub na te komen. Borgman wijst er op dat het m een gebied als Zuid-Holland buitengewoon moeilijk is om een terrein van circa 60 ha te vinden voor een golfcourse. MISLUKT Het afgelopen jaar mislukte een poging om een stuk grond te verwerven ten zuid-westen van het Staelduynse bos. De daar gevestigde pachters werden door de grondkamer en vervol gens door de Centrale Grond kamer in het gelijk gesteld toen zij het eerste recht van koop van de grond opeisten. Andere terreinen kwamen om soortge lijke redenen niet in aanmer king. Deze keer acht gedeputeerde! Borgman de kans op succes aanmerkebjk groter. VooraJ omdat de golfclub bereid is orrj ook andere recreanten (wande laars, fietsers) toe te laten op> het terrein in de Broekpolder en ook golfspelers, die geen lid rijn. Borgman hoopt dat dez^ argumenten indruk zullen ma, ken op de gemeenteraadsleden van Vlaardingen en Maasland. Vlaardingen Eensgezind en vredig heeft de Vlaar dingse gemeenteraad gisteravond Iaat de begrotings behandeling afgerond. Burgemeester Wim Kieboom slaagde erin de marathon-vergadering te beperken tot twee dagen. Slechts even zag het ernaar uit dat er toch enig vuurwerk zou ontstaan tussen CDA-fractie (PCG plus KVP) en PvdA. Oorzaak: de (door de raadsleden zichzelf opgelegde) spreektijd beperking was door de confes sionelen ruimschoots over schreden en dat ging PvdA- fractieleider Hans Versluijs en burgervader Kieboom te ver. Onderwerp; de Stichting Welzijn, waarover bij het CDA nog steeds onduidelijkheid bestaat en waarover men dus nog wel wat wilde praten. De raadsvoorzitter meende op ze ker moment CDA-fractieleider Jelle Wijnstok toch te moeten onderbreken met de opmerking dat zijn tijd echt op was. Een boze reactie van de oppositielei der: „Onze fractie doet verder niet mee aan de discussies, het is Schluss". Toch kroop het bloed waar het niet gaan kan want even later klonken er toch weer CDA- stemmen door de microfoons. Hans Versluijs betreurde het dat men in zo'n gelijk zo rancu neus wordt Drie moties werden met algeme ne stemmen aangenomen: Telefoonvergoeding voor be jaarden, invaliden en andere bijstandstrekkenden moet ge handhaafd blijven. In de ge meente Rotterdam heeft men dezelfde mening en men zal trachten dit samen te bewerk stelligen. In de Westwijk zal een week markt komen. Beperking van bruïk moet bevorderd worden, speciaal in de piekuren. De in vesteringen zullen tot een minu- mura beperkt blijven. De klein verbruiker zal niet de dupe worden van de noodzakelijke investeringen- Verder is toegezegd dat er met de politie een overleg plaats vindt over de foto's die zich daar in het archief bevinden. Dit naar aanleiding van een vraag van PvdA-er Henk Krabben. Hij vond het maar een griezelige zaak dat er bij tal van gelegen heden plaatjes geschoten wor den. Deze verdwijnen dan in dit archief om er pas uit te komen bij sollicitaties bijvoorbeeld. Voorts werd rijn bezwaar tegen particuliere bewakingsdiensten gedeeld door burgemeester Kie boom. Verder zal de burge meester uitzoeken hoe het met de samenwerking staat tussen de verscheidene brandweer korpsen. Hij maakte in zijn be toog ook de aanstelling bekend van de heer Verhulst als com mandant van de vrijwillige brandweer. ZARTE DAKEN Fleurige zaken kwamen eveneens aan de orde. Schilders en beel dende kunstenaars zullen inge schakeld worden bij ver fraaiing van de rieuwbouwge- vels. Dit op verzoek van PPR-er Willem KwakkelsteLn. Tevens zullen OP verzoek van Marie de Vries (PvdA) de zwarte daken van de nieuwe wijk Holy een vrolijker aanzien krijgen. Ook over de post voorlichting was men het eens. Ook de S.G.P,-G.P.V.-fractie, die in eer ste instantie bedenkingen had tegen de begrotingskrant die men van die kant hield voor een partijpamflet van de PvdA en PPR. Na de toezegging dat de democra tie in het oog gehouden zal worden stemden zij voor. Er zal tevens een regeling komen waardoor de bezorging van voorlichtingsmateriaal beter functioneert De optimistische verwachtingen van kapitein J. W. Niesing ten spijt is de Stardust toch ten dode opgeschreven. Afgelopen zaterdag zagen de vele nieuwsgierigen op het 's-Gravenzandse strand de kapitein via de wiebelende touwladder met de scheepsbe! in zijn hand afdalen. Op dat moment stonden bij het strand de wagens van het slopersbedrijf J. Koote al opgesteld om de 1800-tonner te iijf te gaan. De siopersploeg moest nog even geduld hebben, want maandag ruimde de douane alle officiële obstakels uit de weg. De Star dust had geen lading aan boord, maar de mondvoor raad moest worden ingeklaard. Toen de nieuwe eigenaar j. Kooie en de douaniers niets meer te bespreken hadden moest het roer er dinsdag als eerste aan geloven. Het zal nog wel twee maanden duren voor er van de Stardust niets meer te beknnen is. Tot die tijd zal het 's-Gravenzandse strand een voor de winter ongekende drukte beleven. Vlaardingen Het pro, duktschap toot Sïcrge. wassen maakt zich zor gen over het feit, dat personeelsleden van de Plantsoenendienst ais; bijbaantje hoveniers, werk uitvoeren. Het snoeien van struikjes door- gemeenteambtenaren voor der. den is volgens het product, schap te plaatsen onder de ru. bnek „beunhazerij". Het ge. meentepersoneel, dat dergelijke bijbaantjes uitoefent, doet dit beneden de prijs die een andere hovenier moet berekenen om het hoofd boven water te hou den Bovendien is zo'n bijbaan- tje nog illegaal ook, omdat hier voor een vergunning van de Kamer van Koophandel vereist is. Een kwaad dat bovendien de werkloosheid in de hand werkt, zo schrijft het productschap waarschuwend in een brief aan de gemeenteraad. B. en W. heb ben inmiddels toegezegd mee te zullen werken om dit „kwaad" uit de wereld te helpen. Hoe dit zal worden gedaan, zal op korte termijn in de raadscommissie voor personeelszaken worden besproken. Schiedam Aan de Fokkerstraat hebben inbrekers een antieke Engelse klok en een partij scheepsartikelen buitgemaakt. De waarde van de verdwenen spullen wordt geschat op een bedrag van 35G0 gulden. De braakschade bedraagt 250 gul den De daders kwamen bij de fabriek van NV Den Oude binnen door het slot van een van de deuren te forceren. Schiedam De toekomstige ont ruiming van de woningen aan de Bakkers haven zal maandag worden behandeld in een ver gadering van de gemeenteraad (20 uur; stadskantoor). De bewoners knjgen ongeveer een half jaar om te verhuizen eer de onbewoonbaar verkla ring definitief wordt doorge voerd. De raad zal dit -waar schijnlijk eensgezind beslissen. Eerder ging de commissie voor ruimtelijke ordening al ak koord. Schiedam Er is sprake van geweest het Holyrie- kenbuis ia Vlaardingen te betrekken bij de fusie van beide Schiedamse zieken huizen. De intcgratiecom- missie is echter van me ning dat eerst de fusie in Schiedam moet worden aangepakt en dat een aparte studiecommissie eventuele regionale inte gratie moet gaan bekijken. Het Vlaardingse ziekenhuis had al te kennen gegeven een privaatrechtelijke stichting niet te zien zit ten. Een publiekrechtelij ke organisatievorm was voor Holy het meest aan trekkelijk- De integratie commissie in Schiedam ls echter van mening dat een eventuele latere fusie met het Holyzlehenhuis door de keuze van de voorge stelde stichtingsvorm niet zal worden bemoeilijkt. Schiedam Een snelle in tegratie van beide Schiedamse ziekenhui zen is noodzakelijk voor het behoud van de zie kenhuisvoorziening. Be iutegratiecommissie die het fusieprobleem al an derhall jaar lang bestu deert, zegt dit nog eens uitdrukkelijk in bet tweede rapport dat zij hebben samengesteld. De commissie heeft te vens een oplossing aan de band gedaan om de rechtspositie van het personeel in het Ge meente Ziekenhuis te waarborgen als het nieuwe Schiedamse zie kenhuis in stichtings vorm verder gaat func tioneren. De werknemers van het GZ kun nen hun ambtenarenstatus be- houden indien een wet publiek rechtelijke bestuursvorm wordt gekozen. De integratiecommis sie, die een dergelijke vorm dan ook voorstelt, is van mening dat het van groot belang is dat iedere twijfel hierover nu is weggenomen. In het verleden maakte het personeel zich no gal zorgen over de fusie. In het Noletriekenhuis zijn er reacties losgewoeld over de christelijke (rooms-kathoüeke) overtuiging die het ziekenhuis zou moeten behouden. De inte- gratiecorrunissie stelt in haar tweede rapport dat in het nieu we ziekenhuis de confessionele inbreng tot rijn recht moet ko men, maar dat het nooit een katholiek ziekenhuis kan wor den. In de statuten moet ruimte worden gereserveerd voor de christelijke mensbeschouwing. Men is m het allereerste rapport van mening dat een fusie onaf wendbaar is. De commissie vindt djt niet alleen uit econo mische overwegingen (de toe komst is weinig rooskleurig). maar ook uit medisch stand punt. De noodzakelijke speciali satie ïs alleen mogebjk bij één Schiedams ziekenhuis. Boven dien kan men dan werken met een team van specialisten in plaats van -een „solo-speciahst". C- J. M. Vlootman, directeur-ge neesheer Noletziekenhuis en lid van de commissie: Jk hoop dat de fusie door zal gaan. Dit jaar kan het nog worden beklon ken". Ook de voorzitter van de commissie mr. H. B. Symens (arts) is ervan overtuigd dat alles nog dit jaar rijn beslag kan krijgen. De in totaal zeven commissieleden vinden dat een stichtingsvorm alleszins rede lijk is. Vlootman: ^Je kan er alles mee doen. Bij andere dan stichtings vormen Ugt alles al vast Het is de beste oplossing." Arts J. Vonk: „Iedereen kan bovendien in de stichting plaatsnemen: raadsleden, pastoors, heidenen enzovoorts. We streven met naar een soort regentencolle- ge." Personeel GZ kan ambtenaren- statis behouden, zegt de inte gratie-commissie. ff Dit ni« Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om-' geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres Woonpt.: Tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam- i >1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1