Voorrang CSD tien man erbij Krakers moeten wachten op water mm, Overval in scène gezet mm Start nieuwbouw Borodinlaan nabij Hete pekel PvdA: tekort aan mankracht ook bij andere diensten Sociale woningbouw van start Schiedams asiel zaterdag open ËëêÊ&Êi&if.ilSLi l'l Burger Kieboom koopt loten i m eg 1 p Politie boos na loos alarm Auto diefstal SCHIEDAMSCHE COURANT Dinsdag 27 januari 1976 —i- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25498-4 PA GIN i Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachlcndiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het nieuwe dierente huis aan de Sportlaan zal zater dagmiddag door burgemeester Arie Lems in gebruik worden gesteld. De bouw van het mo dernste asiel in Nederland heeft zeven ton gekost. De Hargahoeve, zoals het asiel is gedoopt, kan zestig honden en achtendertig katten (deels zwer vers deels pension} herbergen. Zaterdag wordt de eerste hond opgenomen. Dan zal de dieren bescherming in Schiedam ook een dieren-ambulance krijgen 'aangeboden. Voor het zover is houdt de dieren- f bescherming woensdag, don- '-J derdag en vrijdag van 19 00 tot 21.00 een open huis voor alle - leden en belangstellenden. Voor het nieuwe asiel po- seren de inspecteur van de dierenbescherming C. Sper- mon, asielbeheerder Han Klaasse en de plaatselijke voorzitter P. Broeders. Burger Kieboom koopt loten voor de ac tie vars het Joods Natio naal Fonds. Vlaardingen Voor het eerste lot van de voor de 22-ste maal door het Joods Nationaal Fonds georganiseerde loterij telde gisteren burgemeester Kie boom grif twee gulden Met deze handeling werd de aktie gestart Toch wilde de eerste burger bij de bijeen komst in de Visbank nog wat kanttekenin gen kwijt. Niet in zijn functie als burgemeester, maar gewoon als burger met belangstelling voor wat er in de we reld gebeurt zei de heer Kieboom het niet altijd eens te zijn met de Israëlische rege ring. „Het bestaans recht van een vrije staat Israël staat voor mij buiten discussie. Toch heb ik vaak moeilijkheden met de beslissingen van som mige Israëlische kabi netsleden wat betreft het Palestijnse vraag stuk", verklaarde de burgemeester. Schipluiden De politiekorp sen van Delft en Schiedam zijn gistermiddag omstreeks één uur met een aantal sur veillance-wagens uitgerukt naar een vermeende roofover val op een postwagen van de PTT, Later bleek alles op een misverstand te berusten. De PTT was bezig dia's te ver vaardigen die moesten dienen als instructiemateriaal. Men had wel de rijkspolitie in Schipluiden van te voren op de hoogtegesteld. Rond het middag uur was op het politiebureau in Schiedam de telefonische melding bin nengekomen dat er een over val werd gepleegd op een be stelauto aan de Oostveense- weg, gelegen op de grens van Schipluiden en Schiedam. De tipgever sprak zelfs over ge bruik van wapens. De Schiedamse politie liet een waarschuwing via de radio uitgaan naar d^ korpsen van de omringende gemeenten. De politie van Delft dirigeerde één wagen naar de plek des onheils en zette met twee an dere wagens de uitvalswegen af. De Schiedamse Herman dad stuurde tenminste drie surveillancewagens naar de Oostveenseweg. De Vlaardingse politie die in staat van paraatheid was ge bracht is niet zo te spreken over de handelwijze van hun collega's in Schiedam. De woordvoerster: „Bij zo'n mel ding van een burger moet je niet als gekken erop af gaan maar eerst even controleren". De politie in Schiedam zegt ech ter een volgende keer met de zelfde elan te zullen uitruk ken. „We hebben de tipgever zelfs bedankt", aldus een poli- tie-voorlichter. .ROUTINE De Delftse politie wist „min of meer" dat cr binnenkort een dergelijke overval zou gebeu ren. „Maar niet op welke da tum", aldus een functionaris. „Wij zijn er daarom gelijk op afgegaan." Jn Schipluiden waar men wel van het gebeuren afwist zegt men: De PTT heeft ons ge zegd dat men een gefingeerde overval op een postagent schap zou uitvoeren. Een overval op een postwagen is óók nieuw voor ons. Ik vind het een prachtig verhaal van die andere politiekorpsen". SLM Het commentaar van de PTT is nogal oppervlakkig "Als die voorbijganger er met was ge weest dan had het zo'n vaart niet gelopen", aldus de voor lichter. "Noem het een mis verstand, of een samenloop van omstandigheden. De poli- tip van Schipluiden had zo slim moeten zijn de andere korpsen te waarschuwen. De politie in die gemeente heeft de consequenties niet over zien". f Volgens de woordvoerder van de rijkspolitie is deze terecht wijzing "het bekende af schuifsysteem". "Dat had de PTT moeten. Stel je voor dat wij voor iedereen, die wil gaan filmen of oefenen, de korpsen moeten gaan waar schuwen. Dat is helemaal geen regel en was trouwens ook niet afgesproken met de heren van de PTT". Schiedam De sociale dienst van de gemeente Schiedam (CSD) krijgt, onder ernstige bezwaren van de PvdA, tijdelijk tien man personeel er bij. Tijdens een slopen de vergadering van de gemeenteraad werd gis teravond een voorstel om die tien plaatsen eer lijk te verdelen onder de verschillende gemeente diensten door CDA, VVD en CPN wegge stemd. Die suggestie was afkomstig van Joop de Jong, fraktievoorzitter van de socialisten. „Ook andere diensten zitten te springen om meer mankracht", stelde hij. „Laten we daarom de sociale dienst alvast vijf personeelsle den geven en dan nog even bezien, of sommige diensten de overige vijf dringender nodig hebben dan de sociale dienst". Burgemeester Arie Lems verde digde het voorstel van B en W om direct die tien man te ge ven aan de sociale dienst, die een enorme achterstand heeft door de hoeveelheid werk. „Wij kunnen zelf wel uitmaken wat nodig Is voor de sociale dienst", mompelde hij- Hij voelde wel voor een amande- nement van Rietje Taverne, leidster van het CDA, om die tien mensen tijdelijk in dienst te nemen. Voorwaarde van CDA en WD was, dat B en W dan voor 1977 met een duidelijk pcrsoneelsplan op de proppen komen. Joop de Jong pleitte zelfs voor een meerjarenplan. Hoewel PvdA'er Aad Wiegman er namens zijn fractie op aan drong om dat „tijdelijk" te ver anderen in „voor één jaar", we ken CDA en WD niet af van het amandement, zoals Taverne het naar voren had gebracht. Ook CPN-wethouder Eef CoIIé, die in elke minuut van de avond dat hij niets te doen had overleg pleegde met directeur G. A. A. Smits van de sociale dienst, stond achter het aman dement in die vorm. Daarop werd het voorstel van Taverne aangenomen, ook door de PvdA omdat deze partij het voorstel van de CDA-vrouwe nog altijd beter vond dan dat van het college van B en W. Nadat Els Hellwig (CDA) via een motie haar bezorgdheid had uitgesproken over de huisves ting van de sociale dienst (zij vindt dat de dienst een heel nieuw onderkomen moet krij gen), antwoordde Collé dat wordt onderzocht of die tien man extra kunnen worden on dergebracht in het oude ge meente-archief aan het Oude Kerkhof. De raad nam de mo tie aan. In een rapport zal wet houder Collé zo snel mogelijk uitsluitsel moeten geven over huisvesting voor de dienst. Schiedam Uit de woning aan het Lisztplein van de 60-jarige lasser A.P. is dit weekeinde een I-persoonsbed en een elektri sche deken gestolen. Onbekenden kwamen het huis in Groenoord vermoedelijk met een valse sleutel binnen. De eigenaar deed bij de politie aangifte voor een bedrag van 375 gulden. Schiedam De twee kraak panden aan de Korte Ach terweg nummers 16a en 18 worden aangesloten op het waterleidingnet, maar wan neer dit zal gebeuren is nog een groot vraagteken. Weliswaar keurde de gemeen teraad het voorstel van een minderheid van B. en W. gisteravond laat goed, maar men moet wachten op goed keuring van Gedeputeerde Staten alvorens de loodgie ter aan het werk kan. Kos ten: 1200 gulden. Het jawoord van het Provin ciale college kan overigens lang uitblijven. In prineïepe kan men de beslissing een jaar lang volhouden. De minderheid van B. en W. was van mening dat via een passage in de gemeentewet né al water kon worden ver strekt maar de overgrote meerderheid van de raad (24 van de 33 aanwezigen vond dat geen gelukkige stap. Reinier Scheeres, PvdA-wet- houder van financien vertel de dat GS nogal lastig was met goedkeuring van kredie ten. „Ik ben bang om op m'n vïn- gers te worden getikt", aldus Scheeres „de goedkeuring voor extra ambtenaren voor de secretarie is er bij voor beeld ook nog niet". Bij de stemming was nogal wat verdeeldheid binnen de fracties te bespeuren. Het CDA stemde bijna geheel te gen (9 van de 11). Fractielei der Rietje Taverne wilde het liefst zo snel mogelijk slo pen, omdat er anders rente verlies zou optreden nu bet rijk geld heeft verstrekt voor het centrum. Wethouder Zijdeveld kon hier over geen uitsluitsel geven. De PvdA-er: „Dat ligt aan de uitwerkingsplannen en aan het bezwaarschrift bij de Kroon". Verder stemden de helft van de WD (2), de CPN en drie wethouders Scheeres. Zijdeveld en com munist Collé tegen. Schiedam Bij de Borodinlaan in Schiedam-Noord wordt over enkele maanden de eerste paal geslagen voor een complex van 54 eengezinswoningen en een schakelstation van het gemeentelijk elektriciteitsbedrijf. De start van de bouw hangt alleen nog af van de snelheid waarmee het bestemmingsplan van dit gebied kan worden aangepast. Deze maquette van de nieuw bouw aan de Borodinlaan zal morgenavond worden ge presenteerd op de gemeente lijke commissie voor ruimte lijke ordening. Het ontwerp wordt woensdag avond in het stadskantoor besproken tijdens een open bare vergadering van de ge meentelijke commissie voor ruimtelijke ordening. De vier- en vijfkamerwonin- gen die op het braakliggen de terrein tussen het Stbe- liusplein en de Smetanalaan worden neergezet door de Schiedamse aannemerscom binatie SSN, zullen in de premieverkoopsektor komen te liggen. Met een dakterras gaan zij ongeveer een ton per stuk kosten. Het is nog niet bekend welke maatregelen worden getrof fen om bij de huizen de geluidsoverlast van de toe komstige rijksweg 19 te we ren. Het schakeistation op het veld je naast het winkelcentrum De Ketel, waar nu nog het bordje staat „Bestemming Bijzondere Bebouwing, Voorlopig Voor Voetbal", komt gedeeltelijk onder de grond te liggen. Het stuk dat boven de grond uitsteekt zal worden gecamoufleerd door groenvoorzieningen. Vlaardingen De sociale woningbouw in Vlaardingen zal binnen kort weer van start gaan. Allerlei oorzaken hebben er voor gezorgd dat dit stagneerde. Op een aantal punten in Holy Noord werden zelfs de heistellingen weggehaald. De reden hiervan blijkt te zijn dat men overgaat op fabrieksheipalen, waarvoor een andere stelling nodig is. Inmiddels zijn de grondprijzen in lïoly-Noord hoger geworden. De prijs lag op 110 gulden per vierkante meter en is nu 126. Dit betekent dat alle ingediende plannen duurder uitkomen. Dit zal ook in de huurprijs tot uitdrukking komen. Ook over de locatiesubsidie was men in eerste instantie te optimistisch. Gebleken is namelijk dat öe bijkomende kosten, zoals wegenbouw en dergelijke hoger uitko men dan normaal in Nederland het geval is. Vlaardingen De dienst gemeentewerken trok zaterdagmorgen de Rijksweg op om de glad heid met zout te bestrij den. Op de noordelijke rijbaan bij de grens tus sen Schiedam en Vlaar dingen vatte de aandrij ving van de strooier vlam. De bestuurder, de 24-jari- fe J. P. S. uit Schiplui- en, reed de brandende zoutstrooier naar de toe gangsweg tot voor het tlolyziekenhuis. Daar kwam de brandweer in aktie en bluste de hele zaak. De schade be draagt 30.000 gulden. Schiedam De auto van de 21- jarige Rotterdammer R.D.J. is gestolen. De wagen stond op het Lisztplein in Schiedam, het kentekennummer is 57—-28—EN Op het Frans Hals plein zijn voor de zoveelste keer in korte tijd de ruiten van de Jan Ligthart- school ingegooid. In de Groenelaan, de Van Ostade- laan en de Singel zijn telefoon cellen gekraakt. Gestolen werd voor ongeveer honderd gulden aan kwartjes, de totale schade aan de automaten bedraagt 750 gulden. Uit een keet aan de Hargalaan zijn notitiebloks, tien pakken koffie, dertig ballpoints en twaalf paar werkhandschoenen gestolen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1