Usfietsen De gevaarlijkste straten Winkeliers Liduinastraat op genieeen te SG wil meer naar buitenland Bronsplastiek voor nieuw stadskantoor Autotuintjes? wj Burgemeester springt wethouder Rotterdamsedijk en Van Haarenlaan: Autoschade Bas betaalde contant aan IJsbrand ..INSPRAAK PROCEDURE IS KOLDER' Kinderen gewond bij sleetje-rijden Optimale inspraak bij woningbouw Hnne^il'euwe bfprolptastiek van Pieters voor het nog met gereedzijnde stadskantoor in Vfaardingen". gen waar enkele kinderen voor het eerst de pret en de lol ontdekten van het „slippen" met de fiets op Fietsen op het ijs. Een nieuwe sport? Of iets dat de kinderen van nu alleen maar kenden van de verhalen? Deze week in ieder geval te zien in Vlaardin- Vlaardingen Zeer binnenkort gaat burgemeester Kieboom de taak van wethouder Bas Goud riaan verlichten. Hij neemt na melijk het commissariaat van de afvalverwerking Rijnmond van de wethouder over. Dit ge beurt op verzoek van Bas Goudriaan die dit commissa riaat naast zijn andere werk- zaamheden te zwaar vindt Deze portefeuille-wisseling was 1 aanleiding voor de KVP-er Koos van der Linden te veron derstellen dat eventuele voor stellen van zijn fractie om ook andere portefeuilles bij de bur gemeester onder te brengen eveneens weerklank zullen vin den. Deze voorbarige conclusie werd echter niet door de burge meester bevestigd. Schiedam Op de Rotterdamsedijk en de Burgemeester van Haarenlaan ge beuren de meeste ongelukken. Dit blijkt uit het overzicht over 1975 van de politie. Uit deze cijfers blijkt onder meer ook dat inbrekers in het afgelo pen jaar voor zo'n 160 mille uit wonln- gen sleepten. In totaal werd er in 2343 gevallen aangifte gedaan van een mis drijf. De grote stijger is daarbij het aantal ffetsdiefs tallen. Op het hoofdbureau van politie regi streerde men het vorige jaar 168? ver keersongevallen. In 314 gevallen kwam dat omdat een weggebruiker geen voorrang verleende. Onoplettend heid is met 183 de tweede oorzaak. Bij deze ongevallen viel één dode (het jaar daarvoor waren het er vijf). In het verteer vielen ten slotte 83 zwaar gewonden en 299 lichtgewonden. Op de belangrijkste doorgangswegen van Schiedam gebeurden 438 ongeval len. De Rotterdamsedijk en de Burge meester van Haarenlaan staan daarbij met 61 aan de top, onmiddellijk ge volgd door de Burgemeester Knappert- laan met 62. Op de Nieuwe Damlaan telde de politie er 39. Acht aanrijdin gen vonden plaats op oversteekplaat sen van voetgangers. Het totale aantal ongevallen is het afge lopen jaar in verhouding met 1974 iets teruggelopen. De politie telde er 119 minder. „Het kan zijn dat men iets voorzichtiger is gaan rijden omdat de reparatiekosten nu zo boog zijn," meent commissaris C. van der Haagen, die deze week ook de cijfers van de recherche bekend maakte. Deze afdeling telde in 1975 in totaal 412 inbraken, waarbij voor bijna 387 mille werd buitgemaakt of vernield. Kanti nes van onder meer sportverenigingen kregen 94 bezoeken van inbrekers. Daarbij verdween voor bijna 31 mille aan goederen. In 78 woningen werd voor 160 mille ontvreemd of vernield. Het aantal diefstallen steeg van 1509 in 1974 naar 1577 in het vorige jaar. Verdwenen er in 1974 nog 484 fietsen, m 1975 waren bet er maar liefst 676. Daar staat echter tegenover dat het aantal bromfietsdiefstallen van 305 daalde naar 156. „Opmerkelijk deze terugloop", aldus de commissaris, „waarschijnlijk komt dat omdat er nu met een helm moet wor den gereden. De fiets lijkt daardoor weer meer in trek, vooral de rijwielen die er wat beter uitzien". Het aantal zedelijke misdrijven daalde van 48 naar 29. De winkeldiefstallen stegen ten slotte van 94 naar 126. „Dat is tenminste het aantal aangiftes", ver telt commissaris Van der Haagen, „het echte aantal diefstallen is groter, many die worden of niet ontdekt of niet aangegeven. Toch kunnen we uit al deze cijfers eigenlijk geen conclusie trekken. We kunnen niet zeggen dat het aantal misdrijven daalt of toe neemt. Daar zijn de cijfers veel te plaatselijk voor. Alleen uit de landelij ke cijfers is misschien een conclusie te halen". Bas betaalt contant aan IJsbrand. Waardin gen Weer eens wat anders dan bloemen zijn auto's aVtT voo5tuia niet zo fleurig, maar wel praktisch, -ftithans dit is de mening van mevrouw Van Toor (WD). Zij vindt dat een aantal voortuintjes in de Babberspolder best dienst kan doen als privé-parkeerplaats. „Deze tuintjes zijn in een aantal gevallen al betegeld en een eigen parkeer plaats is niet te versmaden", aldus mevrouw Van Toor. Deze oplossing voor het parkeerprobleem is echter niet zo enthou siast ontvangen door het college van B. en W. Als schrikba rend voorbeeld werd Delft genoemd, waar men iets derge lijks ook gedaan heeft Schiedam Van de splinter nieuwe auto van de 49-jari- ge Schiedammer W. D. zijn de buitenspiegel en de rui- tewissers vernield. De schade bedraagt 60 gulden. De auto stond in de De Saromin Loitmanslraat. n Schiedam De werk groep Sint Liduina straat in Schiedam-West voelt zich genomen. De groep, voornamelijk winkeliers, is het hele maal niet eens met de inspraakprocedure over de komende herbestra ting. In de concept-plan nen die de gemeente de ze week aan de werk groep heeft gestuurd is volgens de verontwaar digde middenstanders niets te merken van de ideëen die zij vorig jaar spuiden op de diverse vergaderingen met ge meente-ambtenaren en een informatie-avond in Huize Franbeland. 3e werkgroep beeft aan wethou- der Chns Zijdeveld gevraagd om zich in plaats van de voor gestelde week tot half februari over de concepttekeningen te mogen beraden. Via collega winkelier en WD-fraktievoor- zitter Gerard Verhulsdonk ge beurde dit woensdagavond tij dens de openbare vergadering voor ruimtelijke ordening. Op het stadskantoor onderzoekt men nog of aan dit verzoek kan worden voldaan. .Het is toch kolder dat de ge meente zich niet houdt aan de inspraakprocedure en de stem- ming die op de infoavond van vorig jaar september werd ge- houden. Het lijkt wel of we Vlaardingen Wethouder Bas Goudriaan (stadsontwikkeling) heeft gisteren zijn „eigen" boom contant betaald aan zijn collega, wethouder IJsbrand van der Velden (financiën). Goudriaan was hiermee de eer ste Vlaardinger die zich in het kader van de actie „Viaardin-, gen zet een boom op" een stuk levend hout voor 25 gulden aanschafte. De wethouder heeft laten weten dat hij de boom per se wil laten planten in het asfalt voor zijn woning aan de Hofsingel. Inmiddels zijn 'nog vijf andere bomen gereserveerd door leden van de gemeenteraad. Zoals gezegd kan iedereen nu een boom „kopen" (de gemeente, blijft eigenaar) en zelf de plaats aanwijzen waar deze geplant moet worden. Men kan ook een boom „cadeau" doen aan een vnend of een kennis. Mensen met een hond kunnen hun huis dier eventueel zijn eigen na tuurlijke toilet aanbieden Er zijn verschillende bomen. Ie pen, essen, kastanjes en plata nen. Maar natuurlijk staat een iep in een laan vol kastanjebo men wel gek. In zo'n geval wordt naar een andere oplos sing gezocht. De bomen kosten de gemeente gemiddeld zo'n 500 gulden. Ook de kosten van het onderhoud zijn heel wat meer dan het „geeltje" dat de burger betaalt voor Jan Joker op de vergade ringen hebben gezeten", vindt verbolgen slager Groeneveld, „wij hebben destijds gekozen voor plan I, dus de straat zoveel mogelijk te laten voor wat het ,..is.,Nu wordt de toegang tot de straat met onder meer drem pels smaller gemaakt Dat ter wijl zo'n veertig procent van mijn klanten met de auto komt Die herbestrating gaat me vast veel geld kosten". Bij de kamende herbestrating wil de gemeente ook de parkeer voorzieningen veranderen, ge metselde plantenbakken aan leggen en voor meer groenvoor zieningen aanbrengen. Het pro- test van de winkeliers vindt' men op het stadskantoor niet juist „Deze plannen zijn het resultaat van onder meer de enquête van mei vorig jaar en de inspraak avond die vorig jaar september werd gehouden- Er komen al leen drempels aan het begin en aan het einde van de straat, net -bij de Mgr. Nolens laan. Bovendien zijn het maar con cept-tekeningen. Er kan nog al les worden veranderd", zo ver telde gisteren een woordvoer der van de dienst gemeentewer ken. De St-Liduinastraal in vrezen dat de omzet na de zal lopen. Schiedam-West. De winkeliers komende herbestrating achteruit Schiedam De culturele stich ting Schiedamse Gemeenschap wil meer contacten met buiten landse steden. De grote afstand tussen Schiedam en de partner steden Udine (in Italië), Velen- je (In Joegoslavië) en "Norfko- .Hping (in Zweden) is daar de ooraaak van. Die grote afstand vindt de SG namelijk niet praktisch voor uitwisselingen in internatio naal verband. Men zoekt iets dichter bij huis, zoals de overi ge partners die Schiedam al hdeft: Eslingen (in West-DuiIs land). Vienne (in Frankrijk) en Wansworth (in Engeland). Het gaat hier om het over en weer sturen van sportclubs, theatergroepen en andere ver enigingen met een cultureel ka rakter. Schiedamse clubs kun nen «p makkelijker in het bui tenland terecht en verenigin gen uit de partnersteden kun nen hier wat meer internatio nale ervaring opdoen. De SG zoekt partnersteden in België en Luxemburg. Zie ver der pagtpa vijf. Vlaardingen/Schiedam Een zware hersenschudding, een ge broken pols, een diepe vlees wond in de kin en een gekneus de rug heeft de 8-jarige PeteT Mosterd opgelopen bij het slee tje rijden. De jongen, woonach tig aan het Newtonplein is op genomen in het Rotterdamse Sofia ziekenhuis. Het ongeluk gebeurde op de Ho- gebanweg nabij de grens met Rotterdam. Tijdens het spel was het Schiedammertje met zijn slee in botsing gekomen met een aluminium paal. Ook twee Vlaardingse kinderen zijn tijdens het winterspel ge wond geraakt. De IO-jarige H.S. en het_8-jarige meisje R. de B. zijn bij het sleetje rijden op de Maassluisedijk met hun ver voermiddel tegen een hek opge vlogen. Beiden zijn in het Holy Ziekenhuis opgenomen. Het meisje met een hersenschud ding; de jongen met een gebro ken onderbeen. "Vlaardingen Binnenkort zullen twee woningprojecten van de grond komen waarbij de toe komstige bewoners volop in spraak krijgen. Het gaat om een experiment in de zoge naamde kaalslaggebieden. Op twee van deze plaatsen zullen acht woningen komen die in de premiesfeer liggen. De bedoe ling is dat via advertenties prin cipiële kopers aangetrokken worden. Dezen krijgen dan de gelegenheid om van het begin af aan met de bouwplannen mee te denken. De hiervoor aangetrokken architect zal sa men met de nieuwe bewoners hiertoe een aantal besprekingen voeren. Men heeft met opzet gekozen voor kleine woningpro jecten, zodat werkelijk sprake kan zijn van optimale inspraak. Voor dit experiment zal de steun van het Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten worden ingeroepen. SCHIEDAMSCHE COURANT Vrijdag 30 januari 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - lOIste jaargang no. 23501 8 pagina's Broprsvesl 3telefoon administratie 268091 redact.e 262566 - klachtend,enst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1