"Onde n wjsiiispecteur is niet partijdig' Ik neem de proef J a Enthousiaste reacties op kinderinspraak Politie slecht ruzie met pistoolschoten V Eerste „zwerver" smeerde hem snel Bewoners in de kou of zonder water Met tien mille er vandoor Zwieren en zwaaien Boze rector Spronk van Schravenlant: I ^DiLnii CDA-vrouwen nu ook samen Dierentehuis Schiedam geopend Subsidie voor De Lickebaert en oud-Kethel Dronken door het dak Insluipers profiteren Maandag 2 februari 1976- SCHIEDAMSCHE COURANT onafhankelijk dagblad ~101sie jaargang no. 25502 - 4 PAGINA'S Brocrsvost 3 - telefoon administratie 26809! - redactie 262566 - klachtendienst H4144 SCHIEDAM EN KETHEL Dank zij.de vorst: Vlaardingen/Schiedam/- Maassluis Een aantal Vlaardingers heeft dank zij de strenge vorst van de afgelopen dagen en kele uren in de kou geze ten. Oorzaak: een te ge ringe gastoevoer. In een groot aantal gevallen kon het mankement na een telefoontje naar het GEB worden opgelost. De leidingen werden dan doorgeblazen. Ia Schiedam Is dit weekeinde een hoofdbuis van de waterlei ding gesprongen. Enkele tien tallen huizen bleven verstoken van leidingwater. Het directe gevolg was dat op de Hornier- lage Gretelaan nabij de Park wegeen ware ijsbaan ontstond. De brandweer moest met er met strooimiddelen aan te pas komen. Na enkele uren was de buis weer gerepareerd. Over het algemeen heeft de vorst weinig klachten opgeleverd in het gebied Nieuwe Waterweg- noord. Alleen in Vlaardingen kwamen er bij het GEB nogal wat telefoontjes binnen over vastzittende hoofdkranen. Ve len die deze Kraan (uit voorzorg voor het springen van waterlei dingbuizen) wilden afsluiten, slaagden daar niet in. In alle gevallen werd het probleem op gelost door het aanbrengen van een nieuwe hoofdkraan, In Schiedam en Maassluis heeft men nauwelijks van dit soort klachten last gehad. Een Schie* damse woordvoerder: „Tien graden onder nul is eigenlijk niets. Het grondwerk is alleen stilgelegd, maar van bevroren leidingen is nog geen sprake". Toch raden de waterleidingbe drijven aan 's nachts de hoofd kraan af te sluiten en (daarna) alle binnenkranen open te zet ten. Daardoor lopen alle bin- nenhuisleïdïngen leeg en kan er niets bevriezen. Vlaardingen Enkele inbrekers hebben 10.000,— buitgemaakt bij het kraken van een muurlo ketje van een benzine-station aan rijksweg 20. Het loketje in het kantoor werd aan de ach terkant opengebroken. Soortge lijke inbraken zijn er het week einde ook in Rotterdam ge pleegd. Uit een snackbar aan de Hoog straat is ook wat geld gestolen uit een fruitautomaat Om wat voor bedrag het gaat is niet bekend. In Vlaardingen is men dit weekeinde niet achter gebleven bij de massale „run naar het ijs". Zo'n weekeindje „zwieren en zwaaien" dan wel krabbe len op de ijsvlakte leert dat je na enkele ijsloze jaartjes echt wel weer even de slag te pakken moet krijgen. Maar ijspret was er, zoals hier op de Vlaardinger Vaart, Schiedam De rector van de Rijksscholengemeen schap Schravenlant, dr. J. E. VV. Spronk, heeft fel gereageerd op de kamervragen die zijn gesteld over een mogelijke fusie van de school met het Stedelijk Gymnasium. Sommige opmerkingen van de kamer leden noemt hij pertinente leugens. Hij heeft dan ook direct na de publicatie in onze krant een boze brief geschreven aan de minister van onderwijs los van Kemenade. De twee WD-Kamerleden N. J. Ginjaar-Maas en N. Smit- Kroes wilden onder weten hoe de rol van onderwijsin- specteur J. de Lange was tijdens gesprekken met de belanghebbenden. Zij vroe gen zich af of hij welonpar- tijdig was. Tevens onthul den de beide vragenstellers dat op de Rijksscholenge meenschap al een lesroos ter voor beide scholen klaar lag opgesteld in op dracht van de inspecteur. van het ministerie ontkende dit tegenover onze krant. Volgens rector Visser neemt de onder- wijsinspecteur een afwachtende houding aan in verband met de ziekte van wethouder Clara Vis been. Over de discutabele rol van De Lange rijn de meningen ver deeld. De heer Spronk vindt de vragen van de kamerleden un fair. "Ik was nijdig toen ik las dat de inspecteur partijdig zou zijn. Bi] de besprekingen is hij notabene zwijgzaam geweest, op het irritante af. Ook op onze school heeft hij met geen woord over de fusie gerept". 'Ik ben flink boos geworden", aldus rector Spronk. "Ons gaat het alleen maar om de recht- ^y^rvrrr' spositie van de leraren. Ome ZliNiMCy conrector heeft uit zichzelf een tabel vervaardigd over de ver- 21 ®e 3r Y32* Schraven- deling van de lessen en de lera ren als het tot een fusie zou komen. Het is beslist geen les rooster. Geheim was het hele maal niet, want rector Visser van het gymnasium heeft een fotokopie". Drs. W. A. Visser was daarente gen blij met de vragen. "Het geeft de situatie duidelijk weer. Ik wil dat B en W nu maar eens een uitspraak en dan wel in een Inmiddels is de oudercom- lant de fusie wel zitten. "On derwijskundig is een samen voeging zinnig", aldus Spronk die zegt nooit te hebben aange drongen op een fusie. "In de tijd van Labordus (rector van het Stedetijk Gymnasium in 1968) had ik de school die toen slechts 98 leerlingen telde, ge makkelijk de nek om kunnen draaien". gunstige zin voor ons doen. Wat betreft een lesrooster, daar weet ik niets van. De contacten met Schravenlant zijn prima, maar men heeft mij daar niet in gemengd". Er gaan op het ogenblik geruch ten als zou onderwijs! nspecteur De Lange op non-actief zijn gesteld naar aanleiding van de ze affaire. Een woordvoerder nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Sluur mij dit nieuwsblad 14 dagen grabs op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Woonpl.-. Tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. missie koortsachtig bezig een alternatieve oplos sing te bedenken. Er wordt gedacht om het Stedelijk in een bijzon dere school om te zetten. De moeilijkheid die daarbij opdoemt is, dat de nieuw te vormen stichting aan enkele ei sen moet voldoen. Het leerlingenaantal - op dit moment 240 - is bijvoor beeld veel te laag. Vlaardingen Ook de vrouwelij ke leden van KVP, CKU en ARP zien duidelijke voordelen in een samenwerking jn CDA- verband. „Ondanks de moeilijk heden, die zich steeds weer voordoen"zijn de wouwen er van overtuigd, dat de basis voor een CDA in het hele land al zo sterk gelegd is. dat de eenheid ook verder voltooid zal worden. De CDA-vrouwen willen in staat zijn hun medewerking te verle nen als er een beroep op wordt gedaan. Daartoe willen ze zich eerst terdege latemnformeren over het werk dat in de diverse sectoren van de VTaardingse sa menleving plaats vindt. Hier mee heeft men al een begin gemaakt door een bezoek aan een opbouwwerker en rondlei dingen m diverse peuterspeel zalen. Zaterdag werden alle honderd tekeningen opgehangen in het dienstencentrum in dë Heijermansflat, waarbij ook een aantal „tekenaars" aanwezig was. sen. Waarschijnlijk omdat de kinderen het met hun moeder aan de stok krijgen als ze met- vieze schoenen thuiskomen". dienstencentrum over de resul tatea Men zal trachten een vertegenwoordiger van de plantsoenendienst hiervoor uit te nodigen. De volwassenen kunnen die avond ook hun pro blemen kwijt over Woudhoek. Verder wil men de mogelijk heid bespreken om een bewo nerscommissie te gaan vormen. Schiedam Kinderinspraak is sinds kort een nieuw begrip Volgende week donderdagavond geworden in de noordelijke wijk Woudhoek. Zaterdag vergadert de werkgroep in het werden in het dienstencentrum aan het Heiiermansplein ongeveer honderd tekeningen geëxposeerd, die de wensen weergeven van kinderen van b tot 14 jaar. Het blijkt dat de meeste kinderen een rolschaatsenbaan en een voetbal veldje willen hebben. De inspraak is een initiatief van de werkgroep Woudhoek, die zowel van volwassenen als de kinderen wilde weten hoe men de nieuwe wijk meer leefbaar zou kunnen maken. Door de verspreiding van 800 stencils heeft men de kinderen willen bereiken. Om de „in spraak" in een leuke vorm te gieten mocht de jeugd de wen sen in tekeningen verwerken en kreeg men bij inlevering hier van een kaartje aangeboden voor een film voorstelling. Het resultaat is uitstekend, aldus mevrouw M. van Dorp van de werkgroep. „Er zijn ontzettend leuke dingen bij. Opvallend is dat er veel wordt gevraagd naar een roischaatsenbaan en een trapveldje. Voetballen kun nen ze haast niet op straat. In veel tekeningen is ook honde- poep te zien op de speelplaat- Het echtpaar Lems en Iwan, de langharige Duitse herder voeren de openingsceremonie op onoer toeziend oog van afdelingsvoorzitter Broeders. Vanaf vandaag is het asiel geopend van negen tot vier uur. Schiedam „Het wordt ons soms verduveld lastig ge maakt". Met deze weinig opwekkende woorden kenschet ste de voorzitter van de Schiedamse dierenbescherming P. Broeders het moeilijke gesternte waaronder de stad een nieuw dierenasiel heeft gekregen. Niettemin was bet zaterdag voor de afdeling een mijlpaal in de geschiedenis. Vele belangstellenden waren getuige van de alternatieve opening van het tehuis aan de Sportlaan door burgemees ter Arie Lems en echtgenote. Lems kwam in de door een autobedrijf geschonken dierenambulance naar het asiel samen met Iwan, de langharige Duitse herder van de beheerder. Iwam werd als eerste hond ingeschreven door mevrouw Lems, waarmee het asiel officieel was geopend. Overigens was de vrijheidsbeperking van de herder van korte duur, want nadat hij in het hok was gestopt bleek men vergeten te zijn het buitenhek te sluiten. Iwam smeerde hem gauw naar zijn baas. Tijdens een receptie elders werden enkele toespraken gehou den, onder meer door de heren Verlaan en Hofstra, respectievelijk voorzitter en oud-voorzitter van de landelij ke vereniging. De Schiedamse afdeling kreeg van Verlaan een complete kantoorinventaris aangeboden. Onder de belangstellenden bevonden zich verder oud-burge meester H. Roelfsema en echtenote en enkele wethouders. In zijn toespraak vertelde burgemeester Lems dat het asiel zeer zeker een streekfunctie zou gaan vervullen. Evenals voorzitter Broeders hoopte hij dat Vlaardingen hieraan zou medewerken. Broeders was nogal teleurgesteld over de giften van het bedrijfsleven voor het asiel, dat zo'n zeven ton heeft gekost. Tot nu toe heeft men slechts 220Q gulden ontvangen. miimiiiiimiinmiMiiiiiiiiiimiitniiiniimii) Vlaardingen/Schiedam Staatssecretaris Meijer van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk heeft een bedrag van 53 miljoen gulden aan sub sidie uitgedeeld in het kader van de openluch trecreatie „ten algemene nutte". Deze subsidie loopt nog over het jaar 1975. Een van de projecten die nu een subsidie ontvangt is het recrea tiegebied De Lickebaert tussen Vlaardingen en Maassluis. Nu dit gebied zijn voltooiing nadert heeft de staatssecretaris 2,1 mil joen gulden beschikbaar ge steld voor de aankoop van grond in het overige deel van het Lickebaert-project. In totaal moet in dit overige deel onge veer 600 hectare grond worden gekocht. Ook heeft CRM een nog onbe kend subsidiebedrag beschik- baar gesteld voor de aanloop kosten voor het nog te realise ren recreatiegebied ten noorden van het oude dorp Kethel. [lltllltlIIIIIIIIIIllllIllIUIlllUlllillIlllllllltlllllllltl Schiedam In een volgens de politie aangeschoten toestand is de 23-jarige Schiedammer J. F. B door een dak van een leeg staand huis aan de Singel ge vallen B. probeerde via het lege pand zijn eigen woning te bereiken. Hij zakte bij zijn pogingen door het golfplaten dak van de wo ning heen en viel naar beneden. Hij liep daarbij wonderwel geen verwondingen op De politie heeft hem maar naar huis ge bracht Vlaardingen Vijf gezinnen in Vlaardingen aan de Burge meester Pruissingel en aan de Insulindestraat zijn zaterdag avond het slachtoffer geworden van hun eigen onachtzaamheid. Omdat men de deur niet op het nachtslot had gedaan konden insluipers gemakkelijk binnen komen. Eénbewoner mist 10.000 aan waardepapieren en sieraden, de anderen 100.- tot 500 - aan geld en sieraden. De Vlaardmgse politie waar schuwt nogmaals dat het uiter mate gevaarlijk is de deur ge woon dicht te trekken als men de woning verlaat. Met een ge woon stukje celluloid oftewel in politietermen een 'flipper' kan men de deuren erg gemakkelijk open maken. Altijd op nacht slot doen als men uitgaat, aldus de politie Schiedam Twee polilie-agen- ten hebben gistermiddag op de Slachthuislaan van hun pistool gebruik moeten ma ken om een familieruzie te sussen. Twee Portugezen moesten met schotwonden naar het ziekenhuis. Inmid dels zijn zij ingesloten. De politie werd door buren ge waarschuwd dat een ruzie bij een gezin op de Slachthuis laan uit de hand zou lopen. Een agent werd in het halletje van de woning aangevallen door de dertigjarige J. A. F. die met een mes zwaaide. De agent trok zijn pistool en vuurde deze af nel vóór F. het pistool uit de hrnden van de agent kon slaan. Zijn zwager, de 35-jarige H. A. L, kwam met de tweede agent naar boven hollen om te kij- ken waarom er werd gescho ten. Ook de tweede politieman trok zijn pistool en vuurde. Daarbij raakte hij de zwager die hem voorbij was ge stormd. F. met een schampschot aan zijn linkerpols en L. met een wond aan zijn linkerduim werden verbonden in het zie kenhuis en daarn3 ingesloten op het hoofdbureau, Waar over de ruzie ging is nog niet bekend. Wel schijnt de vrouw van F. hierbij een rol te heb ben gespeeld.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1