J ohan Kijne: moeite i net Herman Kromhout m VI) BE nog steeds in de race ZWALUWEN PROLONGEERT ZAALTITEL De Korenbeurs rukt op naar tweede plaats MAANDAG 2 FEBRUARI 1976 Ondanks kou toch vierhonderd atleten in Staelduinse Bos JLvl&ï xzm Burg. Kiehoom reikt prijzen nit KLASSEMENT NOAD BM TOG en BM haken (voorlopig) af NOAD BM TOG RADIO MOLENAAR 3 t$r>^ v k Applaus voor Johan Kij ne. De Viaardinger bleef naaste concurrent Herman Kromhout (op de achter grond zichtbaar) juist voor en kwam daarmee definitief in bezit van de Wim van der Voort-wisselbeker. Heenwetr Ondanks de gure weersomstandighe den kwamen er bij de vijfde uitgave van de Bosloop van de Stich ting Open Huis, die in het Staelduinse Bos werd afgewerkt, liefst 400 deelnemers aan de start. Waardoor het, weer prima georgani seerde, atlctiekevene- ment, toch als bijzonder geslaagd kon worden omschreven. Bij de prestatieloop voor heren over een afstand van 3000 me ter, namen van het begin af aan drie man de leiding: Ber- tus Stigter, Hans van Kas teren en Daan Dijksma. Ondanks dat Bertus Stigter zich voortdu rend via korte tussensprintjes aan zijn concurrentie trachtte te onttrekken bleef het trio tot de finish bijeen. Het tempo bleef door de daden van Stig ter overigens wel behoorlijk hoog. In de sprint klopte Dijks- ma zowel Stigter (tweede) als Van Rasteren (drie). Waardoor de Bongaards-wisseltrofee, na twee jaar in het bezit te zijn geweest van Stigter, nu in han den kwam van zijn plaatsge noot (Vlaardingen) Dijksma. Bij de veteranen (tachtig deelne mers), die zes kilometer voor de benen hadden, won Wim Over- devest zonder zich daverend be hoeven in te spannen. Hij bleef naaste belager Arie Louter (De Lier) ruim twee minuten voor. „Super-veteraan" Henk van Vliet (47) vdt Wateringen kwam hier als derde over de streep. Vlaardingse favoriet Johan Kijne moest bij de heren (6000 meter) alles geven om zijn naaste Con current Herman Kromhout (Olympus 70) voor te blijven. Kijne won uiteindelijk met een minieme voorsprong van slechts vier seconden. Hierdoor ging de Wim van der Voort-wis sel beker definitief naar de Viaardinger; hij won hem na melijk drie keer in successie. Westlandse vedette Jacques Va lentin liep niet mee; hij voelde zich na de inspannende Haagse crosskampioenschappen men taal neg niet sterk genoeg om aan de start te komen. Aan de vijfde Bosloop van de Stichting Open Huis namen niet alleen regio-atleten deel. De organisa tie schreef ook deelnemers in uit onder meer Brabant, Zeel and, Utrecht en Noord-Holland. De uitslagen waren: Jongens t/m 12 jaar (1800 meter): 1. Ronnie Burger (Olympus *70) 6.05, 2. Peter van Marrewijk (Kwintsheul) 6.26, 3, Rik van der Wal Cs-Gravenzande) 6.45, 4. Erik Haal (Rotterdam) 6.47, 5. Leo de Koning ('s-Gravenzan- de) 6.58. Meisjes t/m 12 jaar (1800 meter): 1. Rianne van Marrewijk (Heenweg) 6.53, 2. Ingrid Michiels ('s-Gravenzan- de) 7.20, 3. Sandra de Waard Cs-Gravenzande) 7.31, 4. Anita van der Berg ('s-Gravenzande) 7.35, 5. Ida van der Voort Cs- Gravenzande) 7.44. Schoolwed- strijd: 1. J. F. Kermedysehool 89 punten, 2. Kon. Wilhelmina- school 51, 3. P. W, Alexander- school 35. Prestatieloop 3000 meter: 1. Daan Dijksma (Vlaardingen) 10.56, 2. Bertus Stigter (Vlaardingen) 31.09, 3. Hans van Kasteren (Schiedam) 11.13. Veteranen: I. Wim Overdevest (Naaldwijk) 21.37, 2. Arie Louter (De Lier) 23.53, 3. Henk van Vliet (Wate ringen) 24.03, 4. Cor Aanraad (Steenbergen) 26.43, 5. Loe van Veenendaai (Leiderdorp) 27.16, 6. Piet de Bruin (Steenbergen) 27.50, 7. A. van Embden (Vlaar dingen) 28.20, 8, Jan Lantheer (De Lier) 28.37,9. Lemmert Gij- singa Cs-Gravenzande) 29.10,10. Joop Schrijvershof (Vlaardin gen) 29.27. Heren; 1. Johan Kij ne (Vlaardingen) 19,55, 2. Her man Kromhout (De Lier) 19 59, 3. Ralf van Kasteren (Rotter dam) 20.09, 4. Walter van Kos- sum (Vlaardingen) 21.03,5. Rob van Zanten (Vlaardingen) 21.36, 6. Jan van der Sman (Delft) 21.44, 7. Dijksma (Vlaardingen) 21.45, 8. Aad Koomeef (De Lier) 22.03, 9. Geert Kortekaas (Hon- selersdijk) 22.06, 10. Nico Zuid-« erwijk (Honselersdijk) 22.13, 11. Geert Zuiderwijk (Naaldwijk) 22.15, 12. Nico Terlouw (Vlaar dingen) 22-16, 13. Henk Brons wijk (Naaldwijk) 22.23, 14. Cor Valstar (Maasdijk) 22.36, 15. Jan Koot (Capelle a.d. IJssel) 22.40. 16. Piet van der Wel (Maasdijk) 22.50, 17. Geert Ha- gebeek (Sparta) 23.24, 18. Arie Develing (Sparta) 23.32, 19. Kees Dalmeijer (Puttershoek) 24.00, 20. Kortekaas Cs-Graven zande) 24,10 Maassluis Stomerij Van den Bosch Eagles blijft koploper Binnenland als een schaduw volgen. Enkele wedstrijden over de helft van de basket balcompetitie hebben de Maassluizers nog altijd twee punten achterstand, zodat de straks te spelen thuiswedstrijd tegen Binnenland van be slissende invloed lijkt te worden. Ook Racing R. kon de Eagles in de jacht op Binnenland niet stuiten. Destijds in Maassluis won VDBE al royaal, terwijl het afgelopen vrijdagavond in Barendrecht opnieuw een zeer duidelijke zege werd: 3978. Het Maassluise team, dat het nog altijd zonder de lengte van geblesseerde Ed Smidt moet stellen, heeft het met moeilijk gehad. De leiding was echter niet best, waar door Racing R zich een hard spelletje kon veroorloven. Het kostte echter slechts één speler uitsluiting met vijf p's. Het wedstrijdbeeld was daardoor wat rommelig, ter wijl het spel van de Dordte- naren niet inspireerde. In zone-verdedigmg nam VD BE al snel de leiding. Al in de eerste helft kon coach Rien van Houdt daardoor regelmatig wisselen. De van een blessure teruggekeerde Aad Hogendam speelde daarbij weer opvallend goed. Vooral door toedoen van Henk van der Vaart werd de ruststand op 12—29 bepaald. Een stand die aan geeft dat de Maassluise de fensie dicht zat. Na vijf minuten in de tweede helft was de voofsprong aanzienlijk uitgebreid. Het harde spel van Racing R ten spijt werd er driftig ges coord en de stand op 15—38 gebracht Onder het bord waren Henk van der Vaart en Roel Pieper de grote mannen, waarbij Henk van der Vaart ditmaal het groot ste deel van de produktie voor zijn rekening nam. Via 22—44 in de elfde minuut had de thuisclub de score enigszins bij kunnen hou den. In de laatste negen mi nuten liepen de Eagles toch naar een royale eindstand weg: 39—78. Van het Maassluise team, dat als eenheid goed speelde, werd Henk van der Vaart met 24 punten topscorer, ge volg door Roel Pieper met 16 punten. u Burgemeester gekomen. Kieboom reikt de cup uit aan Zwaluwen, dat definitief in het bezit van de wisselbeker is Vlaardingen In de Vlaar dingse sporthal TVestwijk is zaterdagavond de beslissing gevallen in het door DVO '32 voor de zesde achtereen volgende keer gehouden zaalvoetbaltoemooi. Als winnaar kwam hieruit te voorschijn het team van Zwaluwen dat met gering verschil vóór Hollaadiaan eindigde. Voor Zwaluwen betekende dit het derde kampioenschap van Vlaar dingen in successie en het is nu definitief in het bezit gekomen van de cupj./.die na diena afloop werd uitge reikt door burgemeester Wim Kieboom. Ook m de eerste Was van de RVB-zaalvoetbal competitie gooit dit Zwaluwen hoge ogen voor het afdelingskam- pioenschap en is aardig op weg om dit jaar de .Koning" V*»r» hl»* tn ninr worden van Vlaardingen. - Als winnaar van vorig jaar was het team direct ge plaatst voor de finale. Met de winnaars van de afdeling A. Satelliet cn Hollandiaan en die van de afdeling B: HVO en Vlaardingen, werd de beslissende halve compe titie gespeeld. Een serie wedstrijden waarin de doelpunten vnj duur wa ren met vaak veel spanning binnen de lijnen en op de volgepropte tribune. Even liepen de gemoederen zelfs hoog op, toen in de wed strijd tussen het nog volop in de running zijnde Hol landiaan en HVO op het laatste nippertje de eind stand op 1—1 kwam te staan Hollandiaan nam de leiding maar zag deze verlo ren gaan toen HVO oven- schop kreeg toegewezen. De hiermee bereikte uitslag be tekende voor Hollandiaan het uitschakelen voor de ti tel die het team aan het begin van de wedstrijd nog geheel in eigen hand had In punten stond het gelijk met Zwaluwen dat evenwel een beter doelgemiddelde be reikte. De eindklassering was* 1. Zwaluwen, vier gespeelde wedstrijden waarvan twee gewonnen, één gelijk en één verloren; vijf doelpunten vóór en drie tegen. Ook Hol- landman eindigde met vijf punten, doch noteerde een doelpuntensaldo van vijf te gen vier, HVO en Satelliet eindigden elk met vier pun ten. Hiervoor diende het re- te bepalen wie als derde zou gaan eindigen. Satelliet deed dit het meest effectief en verwees hiermee HVO naar de derde plaats. Nummer laatst was met twee punten Vlaardingen. Ook de beslis*'«tg voor tie „doel puntencup" moest val len na het nemen van straf schoppen, nu Zwaluwen, Hollandiaan en Satelliet elk vijf treffers produceerden. Hier was de eindklassering; I, Zwaluwen, 2. Hollandiaan, 3 Satelliet Uitslagen: Zwaluwen—Hol landiaan 3—2, HVO—Satel liet I—1, Vlaardingen—Zwa luwen O—l, Hollandiaan Sateltiet 1—1, Zwaluwen- Satelliet 2—0, Hoilandiaan- HVO 1—1, Vlaardingen Satelliet 1—3. Zwaluwen—H- VO 1—1, Hollandiaan Hans van den Broek op weg naar z'n knappe zege op Herman Hopman. Schiedam De kaarten in de tafeltenniscompetitle zijn het afgelopen weekeinde geschud. Voor de standaardteams in Wa terweg Noord stonden er voor alle vier verenigingen sleutel wedstrijden op het program ma, De Korenbeurs trok uit het dubbelprogramma het meeste profijt door winst op HIA—Pa nels. NOAD, Bowling Maas sluis en Radio Molenaar haak ten voorlopig af door verlies en een gelijkspel. De Korenbeurs heeft een knap verlopen weekeinde achter de rug. immers een 2—8-nederlaag op een compleet Tempo Team, is een resultaat dat slechts in optimistische prognoses wordt verwacht. Zelfs namen de Schiedammers de leiding door winst van Hans van den Broek op Herman Hopman. Hans Lingen en de voor de licht geblesseerde Peter van den Broek invallende Jan Landsbergen verloren toen ech ter van Trevor Taylor en Nico van Slobbe: 1—2. Het dubbel was verrassend vOur De Koren beurs, maar Hans Lingen en Hans van den Broek spelen dit seizoen samen zeer sterk. Zij verloren in deze competitie nog niet, hetgeen Hopman/Van Slobbe ondervonden: 12—21, 21-19 en 21-15. Hans Lingen had toen nog kan sen om een derde punt voor zijn ploeg te scoren. In de derde game tegen Hopman liet hij het "echter afweten: 21—16, 15—21 en 1621. Alle overige partijen werden door Tempo Team in tweeën gewonnen, maar de Schiedamse amateurs hadden zich tenminste enigszins gere vancheerd op de onlangs gele den „nul" in de eerste wedstrijd tegen de Amsterdamse profs. Gisteren tegen HIA—Panels stond er voor de opnieuw thuis spelende Schiedammers veel meer op het spel. Aansluiting bij de kopgroep, of terugzakken naar de achterhoede. Het werd het eerste, want het duo Lmgc- n/Hans van den Broek zorgde voor een 64-overwinning. De Korenbeurs staat momenteel zelfs zeer verrassend op een gedeelde tweede plaats, gelijk met Delta Lloyd. De Amster dammers hebben wel een wed strijd minder gespeeld, maar zijn bij Tempo Team eveneens kansloos. Peter van den Broek was er weer bij, maar hij kwam niet tot een winstpartij. Daardoor kwam De Korenbeurs met 0—3 achter, maar de Schiedammers hepen toen weg tot 41. Hans van den Broek won van Jens (21—13, 21—19 en 21—48). In deze laat ste game zag Van den Broek een 9—0-voorsprong omgezet in een 12—13-aehterstand, maar won toch nog. Hans Lingen en Hans van den Broek wonnen ook het dubbel van Jens en Solka (21—15 en 21—16) en toen Lingen van Sol- ka won (16—21. 21-12 en 2321) leidde De Korenbeurs al met 4—1. Toen echter kwam de klad er enigszins m. Verbes van Peter van den Broek op Jens (22-20, 14—21 en 16-21) en van Hans van den Broek op Kraus (15-21,21-19 en 25-27) maakten de strijd toen zeer spannend: 4—3. Hans Lingen scoorde toen echter zijn hattrick tegen Jens (21—32 en 24—22), waarna Hans van den Broek tegen Solka toch nog vij eenvoudig de volle winst binnen haalde (21—12 en 2112): 6—3. De laatste verlies- partij van Peter van den Broek op Kraus was toen al met meer van belang: 64. Het tweede team van De Koren beurs verloor met 7—3 van Red Stars uit Goirle Jan Landsber gen, Johnny Buys en Jan Si mons scoorden allen éenmaai. NOAD zag de zegereeks in Apel doorn gestuit door de tweede editie van HïA—Panels. Fred Clarijs, Dick de Vaal en Peter van Wijk wonnen ieder hun partij tegen Keizer. Crouse cn Westerhof waren echter te sterk. Wel gingen er vijf partij en in drieën, maar de derde game ging steeds met ruim ver schil verloren. De eindstand werd 3—7, Peter van Wijk opende de score, maar NOAD keek na het dub bel, dat met 1721 en 1921 verloren ging, al tegen een 14-achterstand aan. Fred Cla rijs scoorde toen 2—4, waarna Dick de Vaal in de laatste par tij voor het derde NOAD-punt zorgde. NOAD deelt nu de tweede plaats met HIA—Pa nels, met één punt achterstand op leider Scylla, De dames van NOAD leden hun eerste ver- liespunt. Na twee overwinnin gen werd het nu 55 tegen Nico Capellen moeilijk tegen stugge Ko Claussen. Evro Salamanders, Els Clarijs behield haar 100 procent score. Erica Dries won tweemaal. In de overgangsklasse leed Bow ling Maassluis TOG de eerste nederlaag. In Den Haag was de geroutineerde ploeg van Evro Salamanders (Teygeman, Claussen en Jan Tuirtenburg) met 3—7 te sterk. Nico Capeüen scoorde tweemaal, Frans Ca pellen éénmaal, terwij! Wim van der Poort vorige week nog verrassend met een hat trick ditmaal met lege han den bleef. BM TOG kreeg maar moeilijk vat op het speltype van Evro Salamanders, dat nu al leen aan de leiding is gekomen. Vooral de stugge verdedigers Teygeman en Claussen wisten met van wijken, om dan bij een ontstane mogelijkheid toe te slaan. Na 1—1 liep Evro Salamanders weg lot t—11, want ook het Maassluise dubbel (Wim van der Poort—Frans Capellen) redde het met Pas na een l—7-achterstand ga ven Frans en Nico Capellen de stand nog een enigszins draag lijk aanzien. Radio Molenaar leed het eerste veriiespunt thuis tegen Evro Salamanders 2. Het werd 5—5, voornamelijk omdat Hans Jaap Oppenheim niet geheel fit ach ter de tafel stond. Pas donder dag had hij zijn ziekbed verla ten, en dat was aan zijn spel te merken. Hij kwam nu slechts tot een winstpartij. Grote man bij de Vlaardingers was ditmaal René van Dijk, die een gave hattrick afleverde. Met een gewonnen partij van Htelke Brugts was dat voldoen de om toch een punt thuis te houden. De overwinning heeft echter lang binnen bereik gele gen, want, ook al ging het dub bel verloren, een 5—3-voor- sprong werd genomen. Hielke Brugts redde het toen echter niet tegen Evro's sterkste speler (54), terwijl Oppenheim het in de laatste partij liet liggen. Met 18—21, 21—16 en 19—21 verloor Oppenheim, nadat hij in de laatste en beslissende game nog een eind had voorgestaan. De wedstrijd van het tweede team werd uitgesteld-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3