Hans van Rasteren doet aanval op 100 km. record De Hollandiaan overtuigend kampioen Harga kansloos tegen koploper Sperwers MAANDAG 2 FEBRUARI 1976 Coach Van Yperen: "Concentratie iets minder" stagen het Rotterdam- se Libanon opnieuw in een 3-0 winst omgezet. Hoewel de setstanden, 15-9, 15-4 doen veronderstellen dat Volley weinig: moeite met haar tegenstandster had, waren vooral de eerste Sponsoring vijf atleten uniek HEREN MARATHON UVG steeds dichter bij titel MATIG Aad van Opstal in finale Volley '68 blijft moeizaam overeind «2353 1 Vlaardingen De volieybalstandaardteams uit het Waterweggebied hebben ook deze week de successen- reeks kunnen voortzetten. In de promotieklasse da mes was er opnieuw winst voor Volley '68 3-0, MVC 3-1 en Passage VCJ 3-2. Bij de heren won Volley '68 eveneens met 3-0. Passage VCJ heren en Shell dames kwamen deze week niet in aktie, omdat de competitie in de eerste klasse deze week stil lag. Volley '68 dames heeft vrij- u'ins.' ,ibvam opnieuw met 15-9 dagavond de thuiswed- hij Volley. len nog te stoppen. En is daar door moeilijk te bespelen. Bo vendien vertragen de gasten sterk, zodat een snel spelende ploeg als wij uit de concentratie wordt gehaald". Dat Animo met dit spelletje dicht bij succes is geweest, valt uit de setstanden af te lezen. 11-15, 15-13, 12-15 en 14-16. Vooral in de vierde set heeft MVC het moeilijk gefyad. De Maassluisse dames zagen een 8-13 voor sprong verloren gaan en kwa men 2elfs met 14-13 achter. Door nog eenmaal alles te ge ven, wisten zij puntenverlies te voorkomen en met 14—16 de totale wedstrijd met 1-3 in hun voordeel te beslissen. twee sets moeizaam. Liba non startte fel en wist in de eerste set de Vïaar- Coach Ton van Yperen zei na afloop: "De eenvoudige over winningen in de laatste drie dmgse dames eindelijk hun wa re gezicht Vanaf de beginop- slag liepen zij direct naar 6-0, zonder dat Libanon ook maar enige kans kreeg iets terug te doen. Even kwamen de gasten met twee punten tot 6-2 terug, maar Volley bleef in "the win- ning mood" en besliste via 13-2 Ook_de dames van Passage VCJ ook deze set met 15-4. dingse dames tof 6-6 goed bij te houden. Vooral de De Libaron-smash passeert het Volley-blok. Maassluis De vijf atle ten, die gesponsord worden door Stomerij van den Bosch in Maassluis, hebben hun seizoenprogram ma in grote lijnen klaar. Hans en Ralf van Kasteren, Johan Kijne, Bertus Stigter en Hans Wijgerse, ko men in tal van regio nale- en nationale lan ge afstanden aan de start. Het eerstge noemde kwartet ver dedigt de oranjekleu ren van hun sponsor ook op de weer naar Maassluis terugge haalde Westland-ma- rathon. Johna Kijne (28) richt zich voornamelijk weer op de wegwedstrijden. De JVIe- tro-atleet komt zowel op 10 april in Maassluis voor de marathon aan de start, als ook in Amster dam. Aan deze laatste wedstrijd is ook het Ne derlands kampioenschap verbonden, waarvoor Kijne vorig jaar beslag legde op de zilveren plak. Voorts heeft Kijne nog een aantal wedstrijden op de 25 km. op het programma. In Amsterdam wordt tevens de Olympische afvaardiging voor de marathon vastge steld. „Voor de Olympische limiet ben ik nog niet rijp", aldus Kijne. „Ik zit er nog ver boven". Niettemin is Kij ne de training al aan het opvoeren. „Voorlopig loop ik plm. 110 km. per week De basis voor het seizoen moet nu gelegd worden". Hans van Kasteren is van het rijf tal de man met de lang ste adem. De 33-jarige Me tro-atleet komt ook in Maas sluis aan de start, maar heeft langere pijlen op zijn boog. In^éeptember wil hij opslag ging bij de thuisclub nog al eens mis, zodat de Rotterdamse dames regel matig konden overnemen. Niettemin wist Volley, vooral door een betere aan val, via 10-8 naar 15-9 te komen. De tweede set ging zonodig nog moeizamer Ook het stoppen ging regelmatig fout, waardoor wedstrijden tegen twee maal CVV en tegen Hobby S/K zijn er debet aan dat de concentra tie in het begin van deze wed strijd minder was. Bovendien is er de wetenschap dat je niets meer mag verliezen om niet kansloos te worden. Maar in de derde set speelden wij weer als van ouds en daarom heb ik wel vertrouwen in de wedstrijd te gen MVC over veertien dagen". de Voüey-aanvaMers niet tot MVC dames, dat ook die druk scoren kwamen. Bij een 6-8 voordeel voor Libanon vroeg coach Ton van Yperen een time out aan. Deze time out deed de kansen keren. Conny van de Marwijk kwam aan serve en Volley scoorde ononderbroken vijf punten. Het verzet van Li banon was gebroken en de set- kent van niet te mogen verlie zen, heeft in de uitwedstrijd tegen het Rotterdamse Animo de nodige moeite gehad. Coach Verrips: "Animo is voor ons altijd al een moeilijke tegen stander geweest. Het is een hebben opnieuw winst ge boekt In Baxendrecht werd met 2-3 van de Spirit dames gewonnen, waardoor Passage weer twee punten op de ran glijst stijgt. De weliswaar moeilijk bevochten zege van de Schiedammers was een cadeau tje aan de jarige Jdnny Soeters, die zelf met volle inzet strij dend, het nodige tot deze zege heeft bijgedragen. In de eerste twee sets zag het er niet naar uit dat de zege mee naar Schie dam zou gaan. Spirit startte sterk en overrompelde Passage met een 15-4 setwinst De Schiedammers, die de fout maakten te veel de taktische bal te spelen in plaats van de harde smash, kwamen in de tweede set wel terug maar kon den niet verhinderen dat Spirit met 15-11 op 2-0 kwam. ploeg met weinig aanval maar In de derde set lukte het de het weet de onmogelijkste bal- Schiedammers wel de ijzerstev ke Spirit- verdediging onder druk te zetten. Vooral door de aanval nu wél te benutten, werd deze set met 10-15 gewon nen. Spirit leek aangeslagen en verloor ook de vierde set, dit maal met 6-15. De vijfde, beslis sende set leek opnieuw een een voudige Schïedamse zege te worden. Via 0-5 en 2-7 beheer sten zij de strijd volkomen. Spi rit kwam terug en bereikte met 10-9 nog eenmaal een voor sprong. De Schiedammers had den echter de zege gebroken en vochten zich via een 13-15 set winst naar een 2-3 overwinning. Enkele uren daarvoor hadden de heren van Volley '68 in dezelfde sporthal betrekke lijk eenvoudig van Spirit II gewonnen. Het slechte stoppen van de Barend- rechters was er debet aan dat de Vlaardingers de eer ste twee sets met 10-15 en 10-15 konden beslissen. Hoewel ook Volley niet briljant speelde, kwam de Vlaardingse zege geen mo ment in gevaar. In de derde set probeerde Spirit met steeks en korte set ups door het midden de bakens te verzetten. De kwaliteit van de Barendrechtse formatie was echter niet toereikend om Volley te bedreigen en ook de derde set kwam, ditmaal met 7-15 op naam van Volley. in Winschoten een aanval gaan doen op het 100 km.-re- cord. Officieus is Van Kas teren al recordhouder op de 50 en 100 km., terwijl hij op de 100 km. op de wereldran glijst een vierde plaats be zet. De jongste atleet van het quin tet is Hans Wijgerse. Met rijn 16 jaar is hij een snel aankomend talent, getuige zjjn nu a! indrukwekkende erelijst. De jeugdige atleet (Metro) richt zijn seizoen voornamelijk op het natio nale kampioenschap op de 3 km. Op 15 februari a.s. neemt hij ook deel aan het nationale kampioenschap crossen. Bertus Stigter (35) van Fortu- na komt weer in tal van regionale wedstrijden aan de start. Ook hij loopt de Westland-marathon, waar van start en finish op de Markt liggen. Ralf van Kasteren (26) is op dit moment niet lid van een vereniging, maar overweegt om zich bij Metro te laten inschrijven- Hij w zijn sei zoen voornamelijk op de baan afstemmen, met af en toe een lange afstand. Van daar ook rijn deelname aan de marathon. De vijf atleten tekenden zater dag hun drie-jarige kontrakt met Stomerij van den Bo sch. Dat gebeurde in bijzijn van eigenaar "Willem van den Bosch, alsmede van Dick van Wijck (lid van Ve teranen Nederland), die als manager/masseur van het vijftal gaat optreden. Het sponsorschap, -in de atletiek nog vrij uniek, betekent niet alleen het in de benodigde atletiek-uitrusting voorzien, maar ook een goede begelei ding zowel voor, tijdens als na afloop van een wedstrijd „Door die opvang en entou rage zijn er meer mogelijk heden voor ons", vertolkt Johan Kijne namens het vijftal. „We kunnen nu lopen zonder zorgen". Springschot. De Hollandiaan doorboort de Rotterdamse defensie. Schiedam De handbal heren van de Hollandiaan hebben op een zeer overtuigende wijze de titel in huis gehaald in de pro motieklasse. Het Goudse Vires II werd totaal overspeeld, vooral door het uitmuntende optreden van Martin van der Vlies en Ludo van Mil, die voor het leeuwendeel van de treffers van Hollandiaan zorg den. Goed combinerend legde Hollandiaan de gasten aan banden en liepen uit naar een 7-0 voorsprong. Slechts een en kele maal kon Vires van zich doen spreken, wat de Goudse ploeg met de rust een 13-4 ach terstand bezorgde. Ook na rust dicteerde Holland iaan de strijd en zette telkens weer met goede combinaties de Vires-defensie schaakmat. Ook defensief trad Hollandiaan uit stekend op, aangevoerd door doelman Arnold VoUebrecht, die uitstekend optrad. Vires vocht voor een verloren zaak, want het leed een 26-11 neder laag, waardoor het uit de pro motieklasse degradeert en Hol landiaan de titel in huis haalde. Martin van der Vlies scoorde elf maal en Ludo van Mil nam tien treffers voor zijn rekening. De dames van Hollandiaan heb ben hun aanspraak op de titel weer scherper gesteld door con current Roda uit Rotterdam op een nederlaag te zetten. In de aanvang van de stnjd was er bij de teams een grote nervosi teit een gevolg van de belangen die er op het spel stonden. Hol landiaan had het eerste succes en liep uit naar 3-0, vooreer Roda tot resultaten kwam door een treffer die sterk naar cir- kelspet rook. Roda putte hieruit moed en verkleinde de aehter- Het kampioensteam van De Hollandiaan met de bloemen. stand tot 3-2. Een goede combi natie tussen Yvonne van Zellem en Margot Muller bracht 4-2 op het bord, welke stand kort voor rust door Roda werd gewijzigd in 4-3. Na rust kwam Roda goed uit de startblokken en liep uit naar 4-5, waarna een verwoed ge vecht losbrandde, die pas m de laatste fase werd beslist door een fraaie treffer van Yvonne van Zellem, wat Hollandiaan een 7-6 zege bracht Dc heren van Unltas leverden een matige strijd tegen het Rotterdamse Snelwiek 2, dat de ruststand op 5-9 bepaalde. Dit was het gevolg van de wei nige snelheid die Unitas in het spel bracht. Na rust kwam er iets meer lijn in het spel en vooral in de laatste vijf minu ien dicteerde Unitas de strijd. Maar de opleving was te laat gekomen, wat via een 17-18 eindstand de punten in Rotter dam deed belanden. De dames van WIK kwamen voor rust tegen Vires II in Gouda tot weinig hoogstaand spel, wat hen een 1-5 achterstand ople verde. In de tweede helft speel de WIK beter geconcentreerd en sloot het beter in de defen sie, Maar het mocht allemaal niet meer baten, want met 9-7 gingen de punten naar Vires. De dames van HVK kwamen voor rust niet volledig op toe ren tegen Aticora III, dat een van haar naaste concurrenten is. Balverlies en slecht plaatsen haalden de vaart uit het spel, waardoor HVK met moeite kon uitlopen naar 1-2. Na rust kwam HKV met een omzetting in het team, dat de noodzakelij ke rust opleverde. Ancora kreeg steeds minder greep op de strijd, waardoor HVK de eindstand op 3-7 kon bepalen. Voor de heren van UVG komt de titel steeds dichter in zicht. Het Rotterdamse Ancora IV bleek weinig partij te zijn voor UVG, dat met niet minder dan 6-28 zegevierde. De heren van DWS gingen in Rotterdam uit stekend van start tegen De Meeuwen en noteerden In korte tijd een 2-6 voorsprong, door uitstekend werk van Joop Breedveld en Cees Schop. Maar geleidelijk aan nam Meeuwen het heft in handen, wat hen met de rast een 15-13 voor sprong opleverden. In de tweede helft kwam bij DWS Van Geene onder de lat, wat meer rust in de verdediging betekende. Met nog enkele mi nuten speeltijd was een 20-20 stand bereikt, maar met een mooie sprongworp maakte Joop Konijn van Meeuwen aan alle onzekerheid een emde, wat 21-20 betekende. Voor de dames van Wilton waren er zaterdag weinig problemen in de strijd met het Rotterdam se Actief II. Met gedecideerd spel legde Wilton de stempel op de strijd en behaalde een 9-1 overwinning. j ËÊttfs, *1 Dringen onder de Korf, waarbij Jodan Boys tegen Vlaardingen uiteindelijk duidelijk door de mand viel. VTaardingen/Schiedam Een wisselend succes In het korfbalgebeuren in het Wa terweggebied. Een tragische nederlaag voor Maassluis en een overwinning voor Vlaardingen. Spirit tegen Weidevogels, werd uitge steld tot 17 febr. SSC Harga verloor met maar liefst 10—1 van koploper Sper wers. JODAN BOYS—VLAARDIN GEN 3—9. Vlaardingen heeft rich tegen Gouda hersteld van de ne derlaag van vorige week en zodoende niet verder verlo ren op de koplopers. Het versloeg Jodan Boys in een regelmatige wedstrijd. De Goudse ploeg was en bleef de mindere van de Vlaardin- gers, die zodoende konden overheersen. De opdracht van de Goudse coach, de Vlaardingers uit hun ritme halen, ten spijt Jodan Boys kreeg het daar door zelf nog moeilijk, want de scheidsrechter hield niet van hard spel en floot dan ook regelmatig daarvoor af. Alleen in de beginfase leek de taktiek succes te hebben, want Vlaardingen scoorde wat moeilijk, maar toen het hek van de dam was, nam Vlaardingen het initiatief en liep van Jodan Boys weg. Bij rust had men dan ook een 5—1-voorsprong opge bouwd. Na de hervatting bleek deze voorsprong een onoverko melijke hindernis voor Jo dan Boys. Men scoorde slechts tweemaal, terwijl Vlaardingen daar vier tref fers tegenover stelde. Zo won Vlaardingen verdiend met 9—3 en behoudt door deze winst de derde plaats achter ODO en Ons Eiland met een achterstand van drie punten en de weten schap dat men ODO nog tweemaal ontvangte en Ons Eiland nog één keer. Doelpuntenmakers: Dineke Boutkan, Carla van der Vooren, Harry Brouwer, Martin Kohn (3) en Rien Roozendaal (3). MAASSLUISSC OLYMPIA 4-8. SC Olympia heeft volledig ge profiteerd van het zwakke optreden van de scheids rechter. Maassluis, daarente gen raakte geïrriteerd, met als gevolg dat het spel eron der leed. SC Olympia speel de het spel dapper mee en voerde zo'n goede act op, dat bet leek alsof rij on schuldig waren als lamme ren en Maassluis de boos doeners. Toch zou het te gemakkelijk zijn om de zakke leiding als oorzaak aan te merken voor het verlies. Allereerst zal men de schuld bij zichzelf moeten zoeken. Had Maas sluis de rust in de ploeg weten de bewaren en had men meer gedisciplineerd gespeeld, dan was men ze ker verder gekomen. Vooral de eerste aanval wei gerde het afgesproken pa troon te volgen, zodoende kwamen de dames wederom te weinig aan bod en werd weer niet de kracht van de dames gebruikt Met dit en het geklets ging men ten on der m een wedstrijd, die vol ledig uit de hand liep en waarin wederom bleek, dat scheidsrechters wel degelijk een rol meespelen. SC Olympia begon direkt fel te spelen en probeerde door intimidatie Maassluis uit de concentratie te halen. Verde digend sloeg men naar elke bal. Men merkte al snel dat men veel mocht en kon en forceerde een strafworp: 0—1. Rob Koevoet wrong zich langs zijn tegenstander; 1—1. SC Olympia nam op nieuw de leiding, 1—2, maar kort daarop liet Maassluis de ideale kans op de gelijk maker liggen door een straf worp te missen. In de vol gende fase van de wedstrijd profiteerde SC Olympia van het concentratieverlies bij Maassluis en men ging rus ten met een 15-voorsprong. Na rust probeerde Maassluis door, in eerste instantie, rus tig te spelen het verlorene goed te maken. Het leek suc ces te hebben en Janneke van Bergen rondde een goe de aanval doeltreffend af; 2—5. Maar al spoedig werd het weer een kletspartij en keer op keer trok Maassluis aan het kortste eind. Via 6—2 werd het 6—3 door Rob Koevoet Toch kon SC Olympia verder uitlopen; 3—7. Jaap Poldervaart maakte een aanval goed af en scoorde 47. In de slotfase werd het nog 4—8, maar dat was alleen voor de statistiek van be lang. Maassluis verloor, om dat het teveel in de fout ging en teveel lette op de scheids rechter. Een wedstrijd waar in veel gebeurde, maar één ding ontbrak: goed korfbal SPERWERS—HAKGA 10-1 De wedstrijd tegen koploper Sperwers is voor SSC Harga een complete afgang gewor den. Met liefst 10—1 werd er verloren. Harga kwam hele maal niet aan de bak. Iede re bal die geschoten werd, was voor de tegenpartij. Ook de vechtlust van som mige spelers was ver bene den peil. Iedereen kijkt naar eikaar, maar hard voor een goed resultaat werken is er niet bij. Sperwers deed dit allemaal wel en kreeg daardoor veel kansen die zij dan ook benutten. Bij de rust was de stand al 6-4) voor Sperwers. Bij de stand 8—9 werden Jan Erkelens en John Neder- hand vervangen door Karei v.d. Linden en Freek Veer. Dit om meer kracht aan de aanval te geven. Dit resul teerde in twee strafworp en, die beiden werden gemist. Sperwers deed dit beter en bracht de stand op 10—0. Vlak voor tijd kon Karei v.d. Linden voor SSC Harga de eer redden en de eindstand brengen op 10—1. Het lijkt wel of SSC Harga al ver zoend is met een degradatie. In de resterende 3 wedstrij den moet een achterstand worden ingehaald van 4 punten. CHARLOIS—SUCCES 3-5 Succes heeft dik verdiend ge wonnen van Charlois, Met 3—5 trok het aan het langste eind. De overwinning is geen ogenblik in gevaar geweest, ook al probeerde Charlois met hard spel het ritme van Succes te breken. Charlois nam een voorsprong van 1—0, maar Succes kwam op gelijke hoogte door Lia Duifhuizen die van afstand raak schoot Succes nam een voorsprong door Koen v.d. Schalk, die van achter de korf scoorde De zelfde speler schoot vanaf dp lijn van het vak raak en de stand was 1—3. Charlois scoorde tegen: 2—3. Vlak voor rust was het weder om Lia Duifhuizen die raak schoot en de marge bracht op 2 punten voorsprong: 2—4. Na de pauze duurde het een hele tijd voordat er weer gescoord werd. Succes was de gelukkige, het mocht een strafworp nemen die door Koen v.d. Schalk werd benut. Nog eenmaal scoorde Charlois tegen, maar dit ge beurde vlak voor het laatste fluitsignaal van de scheids rechten 3—5. Vlaardingen Aad van Opstal heeft zich geplaatst voor de finale van de zgn. Vivo-achtkampen tafeltennis. De 15-jarige Vlaardinger, wiens dispensatieverzoek om in de competitie als senior te magen uitkomen, werd afgewezen, plaatste zich bij de sterkste acht junioren van het land. De finale van deze achtkampen wordt op 15 februari in Culemborg gespeeld

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4