WIN DE HAAN „Mogen we soms niet?!" Theo Laseroms adviseur bij FC Ylaardingen '74 ©TIPS Ron Meeldijk sterkste nieuweling m Dertien scholen nederlaagserie Groenoord vaster op tweede plaats WÈF Czabania dubieuze verliezer Toch winst voor Schiedam HSV TRAINER'JAN VAN BAAREN STAPT OP initiatief J fSE mi ^9| é-\-,t Vergadering Waterwegrenners vooraan in Ahoy Waterweg-agenda Gemeente moet kunst kopen DINSDAG 3 FEBRUARI 1976 4 Dordrecht Hoofdschuddend liep Wim de Haan de stampvolle zaal van American uit. Vertwijfeld ook getuige zijn kreet: „Het lijkt wel of we geen titels mögen halen!" Een wat harde uitspraak die echter niet eens in verband stond met de matige resultaten van zijn boksers. Maar wel omdat hij wel degelijk gelijk had. Met name de partij tussen de Dordtse favoriet Adrie Magielse (Bouw- lust) en Rob Czabania werd een lachertje. Dankzij de jury overk gens die de zege min of meer kado gaf aan de zwaarwelterbokser van Bouwlust. Czabania, en met hem Wim de Haan, moest genoegen" nemen met een 4-1 nederlaag waardoor plaatsing voor de finale in de A-klasse verleden tijd werd. door Martijn Verwaaijen „En toch voel ik me win naar", meende Rob Cza bania later, „Goed, ik zat in de eerste ronde wel vast en toen ook was Magielse beter maar daarna was ik toch be- j.ter. Vooral conditioneel was hij minder dan ik dacht". De Dordtenaar óntketende wel een felle eerste ronde waarin Cza bania wel degelijk moei te had maar kon zijn offensief toch niet uit drukken in een overtui gende voorsprong. Want na die eerste ronde was het in feite Rob Czabania die het initiatief in handen had. Toen ook werd Wim de Haan steeds meer zeker van een overwin ning en dus een plaats in de finale. Dat het allemaal doorging was dan ook voorna melijk te wijten aan bovenge noemd feit. Ook Wim Bok had meer ver diend. In zijn partij in de finale van het middengewicht in de B-klasse leek hij op een mini male overwinning af te steven en maar ook hier werd zijn opponenent Ton de Groot van Huizenaar als winnaar uitge roepen. De Rotterdammer zege vierde met 3-2. Wim de Haan: Ook hij had volgens ons moe ten winnen". TWIJFEL Ook hier dus het voordeel van de twijfel. De pupil van de Schiedamse boks-promotor toonde duidelijk aan een ge vaarlijke linkse hoek te hebben maar juist omdat hij die teveel gebruikte werd het voor De Groot vaak niet al te moeilijk om deze af te stoppen. Een taak waarvan hij zich uitste kend kweet maar toch te wei nig uit leek te delen om de punten binnen te halen. Win Bok in zijn partij tegen Ton de Groot. Hij verloor niet geheel terecht. De laatste Schiedamse bokser die in Dordrecht in de ring kwam, Theo Klaasens, bleek ook de minst sterke van de drie te zijn. In een bijzonder matige partij verloor hij van Hans van der Berg van Noble Sport. Hierbij ging het om een plaats in de finale van de A-klasse half- zwaar. „Het was inderdaad niet zo best wat Theo liet zien",, meende Wim de Haan, „Hij was ook de terechte verlie zer". Ondanks dat kon ook in die partij het 300-koppi- ge publiek genieten van een redelijk staaltje bok sen. Want zowel Hans van der Berg als Theo Klaasens deden er van alles aan. Dat de jury toen geen foute be slissing nam was wel an dermaal in het nadeel van de Schiedammers maar wel degelijk terecht. Schiedam Ondanks de 4—2 achterstand bij het afbreken, heeft Schie dam., 1 in de promotie klasse van de RSB Euro- goort 2 een nederlaag ezórgt De einduitslag is51/2—41/2. Schiedam heeft zich met deze over winning uit de degrada tiezone geschaakt. In klasse 3c behoeld Shell 1 heel duidelijk de leiding. Het nam met de 61/211/2 overwinning op Hillegersberg 3 zelfs nog meer afstand van de naaste concurrenten. Oversehie 4, dat ook nog ongeslagen was, kwam tegen Het Zwarte Paard I uit Schiedam niet verder dan een 44 gelijkspel. Groenoord 2, de nummer drie in deze klasse, mocht het tegen de nummer vier opnemen. Dit is Maassluis 2, dat echter twee matchpunten minder dan Groe noord had verzameld. Het zul len er na deze wedstrijd waar schijnlijk ook niet meer wor den, Na de eerste speelperiode van 3 1/2 uur had Groenoord een voorsprong van 31/2—21/2 genomen. Ben einduitslag van 41/2—31/2 wordt verwacht De eerste tientallen van de schaakverenigingen Groenoord en Schiedam spelen in de eerste week van februari een uitwed strijd. Zij treden respectievelijk aan tegen Schiebroek 1 en Oversehie 2. Een - hele zware dobber voor Groenoord, Hoek van Holland De afdeling korfbal van de Hoekse Sport Vereniging belegt maandag 9 februari een algemene leden vergadering. Wat vroeger in het seizoen dan gebruikelijk, maar dat is nodig door een flink aan tal bestuursmutaties. De heer C. van den Berg is name lijk om persoonlijke redenen zowel als bestuurslid als lid van de twaalftalcommissie opge stapt. Ook voorzitter K. Herin ga zal niet meer in die functie /Terugkeren. Wegens drukke /werkzaamheden zal hij aftre- den. Candidast voor de voorzit terszetel is de heer H. Slikker veer en voor de vacante .be stuurszetels zijn inmiddels ook candiaten gevonden. Vacatures in de twaalftalcommissie moe ten nog worden vervuld. Vlaardingen Jan van Baaren is plotseling trainer af bij de eerste divisieclub FC Vlaardingen '74, Het bestuur van de Vlaardingse Stichting heeft, veront rust over de matige prestaties dit seizoen, een tech nisch adviseur aangesteld, die een onderzoek zou moeten instellen naar de oorzaken van die matige prestaties, in vergelijking vooral tot het begin van dit seizoen. „Bovendien", zegt het Stichtingsbestuur, „loopt er met de zg." Haagse inbreng" zoveel kwali- o„„. teit in het elftal, dat het vreemd over komt op dit Laseroms zeïfi Jk ken FC Vlaar- i---dingen "74 vrijwel niet, daarom zal het zeker een week of zes duren eer ik een inzicht in FC Vlaardingen '74 heb. In die tijd begint ook de vierde periode, zodat FC Vlaardingen "74 er dan met alle inzet tegenaan kan. vijf jaar bleef, het predikaat „Theo de tank". Hij maakte als voorstopper alle Europacup successen van de Rotterdamse stadionclub mee. De 35-jarige Brabander, is de afgelopen da gen veelvuldig benaderd door tal van voetbalclubs, maar koos als technisch adviseur voor het betaalde voetbal in Vlaardingen. ogenblik maar twee punten meer te bezitten dan vorig seizoen om deze tijd". Trainer Jan van Baaren beeft het Theo Laseroms, die vanaf mor- aanbod om samen te werken met adviseur Theo Laseroms (oud voetballer van Feyenoord en Sparta) van de hand gewe zen en op staande voet ontslag genomen. Het Stichtingsbestuur door Bas van den Berg heeft dit intussen geaccepteerd. Trainer Jan van Baaren be roept zich erop dat hij, volgens zijn contract, de verantwoorde lijkheid draagt voor het hele SUCCESSEN elftal. Hij was thans aan zijn vierde seizoen bij FC Vlaardin- Laseroms, die tot voor kort het gen '74 (en daarvoor Fortuna) Belgische leper trainde, ver bezig. wierf bij Feyenoord, waar hij genavond bereid is gevonden de training van de selectie van FC Vlaardingen '74 op zich te nemen, studeert thans nog voor het A-diploma, samen met on der andere Hans Dorjée en Thijs Libregts. Binnen twee maanden hoopt hij dat certifi caat te behalen. Wanneer Theo Laseroms aan de verwachtin gen voldoet, zal hij in principe de Vlaardingse eerste divisie- club ook volgend seizoen trai nen. 0 P.PL Sportstips waagt zich op glad ijs, de winterse pret die alle voetbal verdrijft O Zelfs betaald voetbal, hoewel FC Vlaardingen *74, best har* kunnen spelen te gen Wageningen 0 Maar competitielelder Jan Huy- bregts besliste - onder dnik van de eredivisieclubs - an ders 0 Tot grote voldoe ning van de Vlaardingse Joegoslaaf Drapic Predrag, die het in Holland maar bit ter koud vindt 0 De inte resse voor het zaalvoetbal stijgt intussen steeds meer 0 De KNVB wilde ook de Westwijkhat in Vlaardingen „claimen" voor wedstrijden, maar kreeg nul op request Zolang Vlaardings tweede echte sporthal er nog niet staat, is de mogelijkheid voor zaalvoetbal in Vlaar dingen beperkt Niettemin speelt zaal club Groenoord in de Lijnbaanhallen, omdat de Margriethal geen ruimte biedt 0 Henny Kuyten van Zwaluwen is geselecteerd voor het zaalvoetbal-zeven tal van de afdeling Rotter dam 0 Maarten Keizer- waard van dezelfde club zegt dat hij oog nooit door een betaalde club benaderd is 0 Tegenstanders in de nederlaagserie van WF zijn HBSS, Schiedam, DHS, Mar- tinït, Hennes DVS, SFC en SVDPW 0 De wedstrijden, in het kader van het dertig jarig jubileum van de Schie damse afdelingsclub, wor den op de woensdagavon den gespeeld van 28 april tot en met 9 juni 0 De Be langen Commissie Schie dams Voetbal ijvert voor een uniforme regeling van de juniorencontributies Rotterdam Opvallend weinig bezoekers (2000) waren er bij de voortzetting van Ahoy op zondag, na de zo succesvolle zesdaagse. Ook waren er minder renners dan voorheen, maar dat was niet zo verwon derlijk, want er waren er veel naar het ijs getrokken om te schaatsen, terwijl ook de weg al weer wordt opgezocht nu het seizoen al binnen vier weken begint. Wel waren er weer een aantal renners uit de Waterwegregio, die het zeer goed deden, gezien de drie omnia-overwinningen in evenzovele catego rieën. Ronnie Meeldijk (Harga) won via een eerste en een vierde plek in de rit in lijn en de klasse mentwedstrijd. Later zegevier de hij met Karei Du pon (Barr hopoort) in een ploegenachter- volging over Dolman (Ahoy) en Nugteren (Rotterdam). Eddy Witte koek (Coureur) had geen moeite met zijn tegenstanders en won zowel in de sprint, han dicaprace en een ronde met vliegend vertrek. In deze laatste rit verbeterde hij het baanrecord en bracht het met 1,27 sec. omlaag. Heeze (Harga) en de Bruin (Harga) moesten de Zeeuw Maesschalk Dinsdag: Weidevogels—ODI, Energie- hal, 20 uur; Maassluis—Spirit. Olym- piahal, 21 uur; WIK/BW-MVC (da mes), Gorkum, 20.30 uur. Donderdag; Clubkamp. VZC in Kolpa- bad; Animo—Passage/VCJ Cd), Om- moordhal, 19 uun Krimpen—Volfe '68 (d), E a.d. IJ, 2020 uur; MSV '71—Schippers/B. Haydnjaan, 21.15 uur; Sunlight—Alexandria 3, Lijn* baanhal, 20.15 uur. Vrijdag: Mevo—Shell Cd) 21 uur; Vol ley '68—Krimpen (h), Westwijkhal, 20.15 uur; Volley *68 3—MVC (h). Westwijkhal, 20.J5 uur. Schiedam Zoals eer der aangekondigd, or ganiseert de pupillen- commissie van SW, bijgestaan door de voorzitter van de afde ling jeugd Een Zoet mulder en vice-voor- zitter van het hoofdbe stuur J. F. Eiken broek, een nederlaag- serie voor elftallen van de Schiedamse basisscholen tegen pu- pillenteams van SW. Met volle instemming van de schoolhoofden schreven tot dus-, er dertien schoolteams in voor deze serie waar van de eerste twee wedstrijden woensdag 18 februari gespeeld worden. Als eerste twee komen dan in het strijdperk de teams van de St. Jozefschool en de Dr. de Visserschool om te trach ten de pupillenformaties een zo groot mogelijke neder laag toe te brengen. De over ige scholen die dat ook gaan proberen zijn formaties van AH. Gerhardsehool en Dr. de Kuyperschool (25/2); Woudhoekschool en Prof. Kohnstammschool (3/3); Prinses Julianasehool en Willem Gerehlschoal (10/3); Klaas de Vriessehool en Mastenbroekschool (17/3); Comeniusschool en Goeman Borgesiusschool (24/3); en Oranje Nassauschool op 31/3. Voor de nederlaagserie zijn drie prijzen beschikbaar. Voor nummer één: 12 voet-' balsbirts naar keuze en de bezetter van de tweede plaats krijgt 12 broekjes. Nummer drie ontvangt een wedstrijdbal. De twee schoolteams die als één en twee eindigen spelen in april een voorwedstrijd op het hoofdveld van SVV als door SW in de le divisie een thuisbeurt vervuld wordt. Schiedam De in sporthal Dukdalf te Brielle gespeel de competitiewedstrijd tussen FC Hogenboom 3 en het eerste team van Groenoord eindigde in een 5—2 zege voor de Schiedammers. De tactiek van Groe noord was om in deze te verwachten lastige wed strijd, zo snel mogelijk aan een voorsprong te komen. In eerste instantie lukte dat niet, omdat harde schoten van Van den Heuvel en Metsemaker geen genade vonden bij de Rotterdamse doelman. Deze moest even wel kort hierna zwichten. Bij een harde inzet van Metsemaker kreeg hij de bal niet onder controle, wat Elderkamp in staat stelde de zaak af te ronden: 0—1. Groenoord hield het tempo hoog hetgeen resulteerde in een tweede treffer na een driemans combinatie met Verhaart als de afmaker: 0—2. In de tweede speelhelft zag de.thuisclub kans de zaak weer in evenwicht te brengen. Het eerste doelpunt ontstond uit een strafschop. Toen doelman Gommel twee minuten op de strafbank kreeg uit te zitten raakte Groenoord even uit rijn spelritme wat in de gelijkmaker resulteerde: 2-2. Dit was voor de Schiedammers aanleiding het tempo sterk op te voeren, met als gevolg hier van een gave treffer van Van den Heuvel op aangeven van Bezemen 2—3. Met goede com binaties bleef Groenoord domi neren waartegen de FC Hogen boom geen verweer had. Ver haar en Van den Heuvel wisten dan ook de eindstand op 2—5 te bepalen en daarmee blijft Groenoord de tweede plaats op de rangschikking bezetten. nog voor zich dulden op de tweede plaats. Teun van Vliet (Barrhopoort) wist zowel de puntenrace als de rit in lijn te winnen en werd zo doende eerste in het omnium bij de 12-13 jarigen. Nita van Vliet (Barrhopoort), het enige meisje uit het Waterweggebied deed het weer voortreffelijk. Pa van Vliet ziet het met groot genoegen aan, „want", zegt hij „zij knokt er voor en hoe dan het resultaat is geeft niet, maar met de komst van Katie van Oosten-Hage en nog meerdere dames is zij stukken vooruit gegaan". Bij de amateurs wist Peter van Wijk (RC Schiedam) de aanval op zijn positie in het sprintlad- derklassement door Ooster bosch goed af te slaan, want in twee snel gereden ritten, liet hij de toch niet van talent ontblote Oosterbosch ver achter zich. De uitslagen: Nieuwelingen 20 ronden rit in lijn I. Ran Meel dijk, 2. Peter Dekkers, 3. Ron Sluimer, 4. Ton Ketelaars, 5. Bas Nugteren, 6. Karei Dupon, 7. Gerard Oldkes. Klassement- wedstrijd 20 ronden vijf klas sementen 1. Fred Dolman (Ahoy), 2. Bas Nugteren, 3. Ka- rel Dupon, 4. Ron Meeldijk, 5. Stan v/d Heiden, 6. Ron Slui mer, 7. Hans van Eossum- To taal klassement nieuwelingen 1, Ron Meeldijk (Harga), 2. Bas Nugteren (RC Rotterdam), 3. Fred Dolman (Ahoy), 4. Karei Dupon (Barrhopoort), 5. Ron Sluimer (Pedaalridders), 6. Pe ter Dekkers (Het Zuiden), 7. Stan van de Heiden (Sparta), 8. Ton Ketelaars (Feyenoord), 9. Hans van Eossum (Sparta), IQ. Gerard Okkes (DTS). Totaal omnium Dames: 1. Katie van Oosten-Hage (NDWC), 2. Marij ke Lagerlöf (Hoekse renner), 3. Marie Janssens (België), 4. Nita van Vliet (Barrhopoort), 5. Son- ja Methorst (NDWC), 6. Ineke de Rijke (Hoekse renner), 7. Ineke Muilwijk (R.C Rotter dam). Totaal omnium jeugd 14 jaar 1. Eddy Wittekoek (Coureur), 2. Adrie de Maesschalk (Zeeuws- Vlaanderen), 3. Bennie Heeze (Harga), 4. Rudie de Bruin (Harga). Totaal omnium jeugd 12-13 jaar: 1. Teun van Vliet (Earrhopoort), 2. Gert-Jan Theunisse (Windmolens), 3. Wim den Hoedt (de Mol), 4. Jaco van Galen (Ahoy), 5. Rudy Smidt (Bataaf), 6. Eric Meyer (Coureur), 7. Peter Kleefstra (Zuid-West Hoek), Vlaardingen De Vlaardingse Culturele Raad zal B, en W. adviseren geëxposeerde werken in het Weeshuis aan te kopen. Zij zouden graag zien dat voor een bedrag van ruim 24.ÖQ0,- in de beurs getast wordt Het gaat om werken van Vlaar dingse kunstenaars. Voor op drachten houdt men rich even eens aanbevolen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4