Aad Zouten dijk geeft het volk brood en spelen 1 if Minder geld voor muziekdag VOS-CURSUS VAN START rond^ Deltadijkweg in onderzoek publiek Speelgoedactie voor peuterspeelzaal Limeh- concert yerdient meer Jan Klaassen op vakantie Jas uit auto weg BlOkje Signalement Ambtenaren II Ambtenaren III Expositie in Weeshuis WOENSDAG 4 FEBRUARI 1976 Vlaardingen Sedert an derhalf jaar kent Vlaar dingen de lunchconcer ten van Aad Zoutendijk. Iedere donderdagmid dag om kwart voor één gaan de deuren van de Grote Kerk aan de Markt open om iedere pauzerende passant met de lunch ook wat cul tuur te laten venverken. Brood en spelen. Voor het brood moet je zelf zorgen en je krijgt ongeveer een half uur de tijd het twaal fuurtje te nuttigen, terwijl Zoutendijk het geestelijk voedsel van Buxtebude, Max Reger en Purcell ver klankt De vaste organist van het voor veel geld gerestaureer de orgel heeft tot nu toe zo'n zeventig van dit soort concerten gegeven. Waarom juist dit tijdstip? Zoutendijk: „Het orgel heeft vee! geld gekost van ge meente en burgerij en moet derhalve zo veel mogelijk worden gebruikt. In andere steden, zoals Rotterdam en Maassluis hebben ze ook lunchconcerten, dus waar om hier niet". Het programma wordt niet volgens een systeem vastge steld. Zoutendijk speelt wat het hart hem ingeeft, doch op het concert zelf staat het wel op papier. De variaties in het gepresenteerde „broodje orgel" komen zo wel van de organist, als van het publiek, via verzoe knummers. Doorgaans ver zoeken die op het orgel „en plein publique" niet zijn te realiseren. Zoals een oude baas die graag het „Avé Maria" hoort. ----- „Die man neem ik na het Bach in je oren, brood achter je kiezen. concert mee naar het orgel en als iedereen weg is im proviseer ik wat voor hem". Ook het „Largo" van "Han del wordt op die manier tot een privéuitvoering gepro moveerd. Aan de ingang van de kerk moet een gróót aankondi- gingsbord de wandelende ambtenaar, bankbediende of verkoopster naar binnen lokken. In de behaaglijke "'sfeerwamde akoestisch ge weldige ruimte kunnen zij al kouwend de vijfentwintig sprekende stemmen aanho ren die het orgel rijk is, doorgaans verpakt in lucht ige koraaltjes van bekende componisten. Ook graag ge- Door Gerard v.d. Heuvel hoorde psalmen en koraal voorspelen staan hoog ge noteerd en zorgen voor een perfecte spijsvertering. WEINIG BEZOEK Jammer dat er nauwelijks mensen komen. Een gemid delde van twintig luiste raars is in de eerste plaats te weinig en ten tweede ver dient Zoutendijk gewoon een groter gehoor. Niet om dat zijn werkwijze zo uniek is, wel omdat wat hij doet met veel energie en enthou siasme gebeurd. Bij hem is de klant nog ko ning en over geld wordt he lemaal niet gepraat, „Iedereen is welkom en het kost niets. Soms komen er hele klassen schoolkinde ren", vertelde de beschei den musicus en hij kijkt naar de deur, want er wordt weer een aantal heel jonge luisteraars verwacht. „Leuk", zegt Aad Zoutendijk, „want de dispositie van het orgel is uitgerust met een register waarmee je een nachtegaaltje kunt naboot- Aad Zoutendijk met zijn 28 sprekende stemmen sen". Razendsnel bedenken we een compositie waarin dat is voorgeschreven; er schiet ons niets te binnen Het is kwart voor één, de verwachtte toeloop is uitge bleven. Ietwat teleurgesteld beklimt de organist de trap naar het orgel. Blijft het programma nu wel gehand haafd? „Jazeker", verklaart de solist, „alleen met die kinderen erbij had ik iets gespeeld als „Heer Jesus heeft een hof ken", weet je wel, vanwege dat nachte gaaltje." Morgenmiddag speelt Zouten dijk weer. Eet Uw brood dan eens in de kerk op. Hoek van Holland De Hoekse muziekdag belooft dit jaar een geheel nieuw evenement te worden. De organisatoren willen dit festijn eens een andere opzet geven, om het treurige verzanden in sleur tegen te gaan. Daarvoor zal de kunst met een kleine k in diverse facetten aan bod komen. Een ieder die denkt een prestatie op het gebied van goochelen, cabaret, voordracht, dans of ballet zal het gejuich worden binnengehaald. Natuurlijk zal ook als vanouds aan dege nen die een muziekinstrument kunnen bespelen of een lied vertol ken een plaats worden ingeruimd. Het is echter niet de bedoeling, dat deze nieuwe opzet de vorm gaat aannemen van een talentenjacht. Doel cpzïch blijft om met gezamenlijk enthousiasme van deelnemers jury èn publiek een plezierige muzikale dag op touw te zetten. Omdat het subsidiebedrag aanzienlijk, omlaag gebracht is, hebben de organisatoren wel met enige moeilijkheden te kampen Er wordt aan gedacht, om wat minder .kopstukken" in de jury te doen plaatsnemen, om de kosten wat te drukken. Ook hoopt men dat dit jaar van andere dan alleen gemeentelijke zijde een financiële bijdrage zal komen. Dat zou goed gebruikt kunnen worden voor prijzen of waardebonnen van de deelnemers. De laatsten kunnen zich nog opgeven voor de muziek dag bij Wim Pols, Tasmanweg 137, telefoon 01747-2836. Vlaardingen Buurtcentrum hi Haven" opent over enkele maanden een peuterspeelzaal. De bedoeling is dat hier kinde ren uit het centrum van 2 tot 4 jaar enkele ochtenden per week komen spelen. De wil is er, de ruimte ook, maar niet voldoende speelgoed. On danks het beperkte budget wit men de kleintjes toch wat bie den. Men ptobwji dun nuk speelgoed te verzamelen. Lappepoppen met één arm, hob belpaarden zonder verf. Het geeft niet wat, alles kan men gebruiken. Wie wat speelgoed over heeft of een handje wil helpen met het opknappen van deze attributen is van harte welkom in het buurtcentrum, Weeshuisplein 18, Vlaardingen. Schiedam Het poppentheater van Anneke Strack komt zater dag 7 februari naar De Teer- stoof aan de Nieuwstraat met het stuk ..Jan Klaassen gaat met vakantie". Dit stuk voor de jeugd van vier tot tien jaar begint 's-middags om half drie. De toegangsprijs is een rijksdaalder. Kaartjes kunnen worden gereserveerd via het bureau van de VW in h*» Prm-op jprlie fir, 1 «JfiRfmm Schiedam Aan de Eendracht- straat hebben onbekenden uit een geparkeerde auto een leren jas ter waarde van driehonderd gulden gestolen. De wagen werd aan de rechterzij, de bij een portierraampje open gebroken. Eigenaar C.J.P. uit Schiedam heeft inmiddels op het hoofdbureau van politie aangifte pednnn i"»n Ho Hïffef-»! Hij is negen maanden oud en zit ongeveer een week vast bij de dierenbescherming. Het hondje heeft het unieke feit meege maakt dat hij al twee asiels van binnen heeft bekeken. Het prachtige verblijf waarin hij nu rond loopt is echter niet te vergelijken met het hok aan de St Anna- zusterstraat. Het lijkt wel of hij inderdaad ontzettend blij is. Springt geregeld als een echte circushond op de bakken met voer en water en blijft dan trillend, maar toch vast op zijn poten balanceren. Zijn oor tjes spelen het spel mee en staan horizon taal: het lijkt wel "of hij daarmee zijn even wicht wil houden. Het bastaardje is vorige week maandag gevon den, toen hij op de Tuinlaan rondzwierf. Had een te ruime blauwe halsband om. Tot nu toe heeft nie mand zich nog als ei- genaar gemeld aan het nieuwe tehuis aan de Sportlaan. Een ech te zwerver is het be slist niet Hij is niet schuw, een beetje ner veus en erg vriende lijk tegenover iede reen. Hij is negen maanden en het is aan ook niet gek dat hij het weer van de afgelopen weken als een merkwaardige gebeurtenis ervaart. „Witte regen" is voor hem iets unieks en hij profiteert dan ook van de wandeling door als een razende hond te dollen. De hond zon der naam is wit en heeft een vrijwel zwarte kop en een zwarte ronde vlek op het lichaam. Belangstellenden kun nen hem opzoeken in het asiel aan de Sport laan in Schiedam, geo pend elke dag van ne gen tot vier uur; zater dags tot 12 uur en zon dags gesloten. Het te- lefoonnummer is 714151. Er zitten trou wens nog veel meer honden die een baasje zoeken. De dierenambulance die door een autobedrijf aan de dierenbescher ming is geschonken (zie foto) heeft zijn nut ai bewezen. Een dag na de officiële over handiging moest de beheerder in actie ko men bij het vangen van een kat. Onder een eigengemaak te houten bank had zijn baas hem zolang vastgehouden door een plankje te timme ren. Drie kwartier is men bezig geweest om de dol geworden kat te vangen. Met de am bulance werd het beest naar het asiel vervoerd, waar hij een spuitje zal krijgen. Vlaardingen Voor vrouwen die na de lagere school wei nig vervolgonder wijs hebben kun nen krijgen, gaat in Vlaardingen een VOS-cursus van start. VOS staart voor Vrouwen Oriënteren zich op de Samenleving. De cursus werd naar voorbeeld van een dergelijk initiatief in Noord- Holland door ver schillende sociaal- culturele organisa ties en werkgroe pen op touw gezet. Met de twaalf achter eenvolgende groepsgesprekken op donderdagmor gen wil men iets gaan doen aan het gevoel van veel vrouwen „met twee Imker handen" te genover maat schappelijke pro blemen te staan In overleg met des kundige begelei ders kunnen de vrouwen zelf de ge spreksonderwer pen bepalen. Werk en bijscholmgsmo- gelijkheden voor vrouwen, vereni gingsleven. sexuah- teit, maar ook de werking van het gemeentelijk appa raat zouden bij voorbeeld aan de orde kunnen ko men Om moeders met kleine kinderen ook aan de VOS- eursus deel te laten nemen, is er in het wijkcentrum in de Vettenoordspolder een crèche inge richt Daar zal de eerste cursus ook van start gegaan Vrouwen uit de Vettenoordspolder, kunnen' zich nog opgeven voor de cursus bij het wijk centrum. Valerius- straat 28. Hoek van Holland Op aandrang van bewoners van de Willem van Houtenstraat wordt het verkeersplan Hoek van Holland voor een belangrijk deel teruggedraaid. Naam: onbekend Ras: baftaard reu rea Leeftijd: negen mnd. Kleur: wit met zwart Schoïthoogtc: 46 cm. Beharing: kort Bij de geplande verbreding en doortrekking van hun straat vrezen de bewoners voor on aanvaardbare overlast van het toenemende verkeer. Zij zagen als oplossing een nieuwe weg op of achter de Deltadijk Deze mogelijkheid is al eerder bekeken, maar de gemeente Rotterdam verwachtte grole weerstanden van Delfland en de spoorwegen. Desondanks besloot de Hoekse deelraad toch te bekijken of er een kans inzit om de dijk als v/eg te benutten Dit deel van het verkeersplan wordt dan ook voorlopig opge houden Om de verdere voorbe reiding nipt al te veel te vertra gen zijn de plannen voor de □irk van den Burgweg, Har- wichweg en Langeweg wel aan genomen. Uw Mening Ik heb nog nooit een ingezonden brief geschreven, maar dat ge doe met die ambtenarenwomng aan de Ruys de Beerenbrouck- laan is toch wel godgeklaagd. Een dik half jaar staat zo'n huis leeg, terwijl mijn ktnderen het vuur uit hun sloffen lopen om een woninkje en om daarna in het huwelijksbootje te kunnen treden In het land waarin we leven schijnt het zo dat die ambtenaren overal het eerste malen en Jan met de Pet mag toekijken naar de kruimeltjes die afvallen Hiervoor wens ik te bedanken Mevr. Van der Wilt Schiedam Waar gaan we naar toe, als je nu ook de gemeente niet meer kan vertrouwen- Zonder daar mede deling van te doen, laten ze zomaar een groot huis waarmee een groot gezin bhj zou zijn, ledig staan. Zonde van het geld, zonde van de tijd voor het gezin dat zolang geen behoorlijk huis kon krijgen, terwijl er toch iets geschikts klaar stond m Ruys de BeerenbrouckJaan ik het voor het zeggen zou L *■»- ben. zou ik zeggen: krak. m maar. J. van Vooren Schiedam Vlaardingen De Vlaardingse kunstenaars Diet Wiegman en Hans Boer exposeren van vrij dagavond 6 tot en met zaterdag 21 februari in ,JHet Weeshuis" aan het Weeshuispleia Van Diet Wiegman is er kera- nop vin Hrme Rof»r nhwprvm tin aquarellen te bekijken en te kopen. Op deze expositie is na melijk de njksaankoopsubsidie van toepassing voor kunstwer ken van 30 tot 3000 gulden. De toegang is overigens ook gratis, van maandag tot en met vrij dag van 12 tot 5 uur en zater dag van 10 tnt 8 mir

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3