SCHIEDAMSCHE COURANT Opening archief maanden uit estelc'. Gemeente breekt belofte over midgetgolfbaan GAK krijgt nieuw broertje Veronica's Driv@'in-$joo Van de groep GAAVHODE Leerlingen maken hele wijk schoon GS moeten laat ingediend krediet nog goedkeuren Burgemeester stort eerste kuip Beleid gastarbeiders ontbreekt Heija postbode 99 Nieuw hout voor brug AUTOBEDRIJF ERTAN SPEKTAKEL - REEKS in het „TEEJATER" Patatkraam uitgebrand ris Donderdag 5 februari 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -101ste jaargang no. 25505-6 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendiensl 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Maassluis Tien leerlin gen van de zesde klas van de Dr. A. Kuyperschool hebben gisteren de wijk Sluispolder-Oost een schoonmaakbeurt gegeven. Dit gebeurde onder leiding van een ambtenaar van de afdeling plantsoenen van de dienst gemeentewerken. Gewapend met gemeente lijke prikstokken en plastic zakken hebben de scholie ren in enkele uren tijd de wijk „papier- en troeploos1 De tien leerlingen zijn sinds kort samen gaan werken in clubverband. De club heeft de naam GAAV HODE gekregen. Deze is gevormd uit de beginletters van de acht van bet clu blied. Naast het schoon houden van de stad stelt de groep zich vooral het ver zorgen van dieren ten doel. Het schoonmaken van de wijk Sluispolder-Oost is slechts de aanzet van een ambitieus actieplan. Op bet programma staat verder nog het maken en later uit zetten van vogelnestjes. Deze komen in het Wipper spark, aan de Rembrandt- laan en in de omgeving van het zwembad „dol-fijn". De groep wil ook het voederen van de bewoners van de dierenboek aan de Ver meerlaan op zich nemen. De groep GAAVHODE heeft inmiddels burge meester Van Dijke om steun verzocht. Vlaardingen - Het Gemeentelijk Adminïstratiekan- ss toor Vlaardingen krijgt er een nieuw broertje bij.' fs Burgemeester Kieboom stortte gisteren de eerste! kuip beton voor het nieuwe GAK-gebouw, dat naast „het oude GAK" aan de Industrieweg komt te staan. I Daartoe moest de burgemeester wel in een overall en kaplaarzen vanwege 't nette pak, omdat beton- storten nu eenmaal viezer maakt dan het inslaan van een paaltje of het leggen van een eerste steen. Nadat de burgemeester de han den van betonresten had gerei nigd, vertelde hij in een toe spraak. waarom het Admini stratiekantoor in het gebied Nieuwe Waterweg Noord moet Vlaardingse confessionelen Vlaardingen De vier christelij ke groeperingen in de Vlaar dingse gemeenteraad, de KVP, de PCG en de SGP/GPV, mis sen een beleidsvisie van wet houder Rien Bovenberg ten aanzien van de buitenlandse werknemers. Dit bleek gister avond tijdens de raadsvergade ring, waar mevrouw P. van der Linden-van Dorp (KVP en PCG) en Henk van der Meer (SGP/GPV) niet zuinig waren met hun kritiek op de medede lingen die de wethouder de raad voorlegde. „In de mededelingen over de nog te verschijnen nota buitenland- se werknemers", zei mevrouw Van der Linden, „kom ik nog erg veel dingen uit de nota van 1972 tegen". Hier kon Boven-, berg wel mee instemmen en: ook met de opmerking, dat er; aan de spreiding van gastarbei ders nog niet veel gedaan was. Zelfs het feit, dat de huisves ting niet verbeterd was, kon de wethouder onderschrijven. Naar zijn eigen zeggen was het enige verschil met de nota van 1972, die van het vorig college, dat hij een meer plaatselijk be leid nastreefde. Dit plaatselijk beleid is nodig om dat het regionale niet van de grond gekomen is. Gelukkig bleek, dat nog mee te vallen. De wethouder zei, dat de stichting Hulp aan Buitenlandse Werkne mers te Rotterdam binnenkort, uiterlijk 1 mei volgens de wet houder een consulent voor gas tarbeiders in Vlaardingen start. Tevens wordt er nationaal druk gewerkt aan een tolkenpool, zo dat de taalproblemen van de buitenlanders in Vlaardingen redelijk het hoofd kan worden geboden. De kritiek op het ontbreken van een beleid wil de wethouder zo snel mogelijk ontzenuwen. •-Nog dit jaar zal in overleg met de werkgroep een nota ver schijnen", zei de wethouder, na dat Van der Meer hier uitdruk kelijk om had gevraagd. Naar aanleiding van een vraag van mevrouw Van der Linden over een ontmoetingscentrum voori buitenlandse werknemers zei hij dat het voormalige ontmoe tingscentrum zal worden opge knapt en weer zijn oude functie terugkrijgen. Daarbij zal reke ning worden gehouden met klachten van omwonenden, die in het verleden overlast onder vonden. gaan uitbreiden. In het gebouw, dat 7 miljoen gaat kosten wor den de uitkeringen voor de ziektewet en werkloosheidwet verzorgd. In het vorige jaar werden 9880 meldingen geboekt voorgehele of gedeeltelijke werkloosheid met een netto-uitkering uitke ring van zevenenhalf miljoen gulden. „Ik hoop dat GAK-vertegenwoor- digers hét, mij móet.kwalijk zul len nemen, als ik de wens "uit spreek dat 1976 lagere cijfers te zien zal geven. Gelukkig wordt door steeds meer mensen be grepen dat werk hebben toch beter is dan werkloos te zijn, al was het alleen maar om psy chologische redenen", zei de burgemeester. Ook sprak hij de wens uit, dat het gebouw er zó zal uitzien, dat niemand drempelvrees hoeft te hebben. Volgens een woordvoerder van Delta-Lloyd, waaraan de bauw is opgedra gen, zal dit inderdaad het geval zijn. De gevel wordt geheel uit kunststof vervaardigd en wor den voorzien van bronskleurig warmteabsorberend glas. Het gebouw, dat dan tien verdiepin gen gaat tellen, kan medio juli in gebruik worden genomen. Vlaardingen Zwierend en zwaaiend komt de post in de bus. Hiervoor zorgt postbode Klomp, die voor zijn ronde de schaatsen onderbindt. In de beurt van de Trekkade wonen zo'n tien boeren. In de ijsvrije periode gaat hij met de postau to naar de Trekkade loopt daar via een zandpad een paar adressen af. Daarna moet hij helemaal omrijden om weer een paar adressen af te wer ken. Dat hoeft nu niet meer sinds het ijs hem kan dragen. Met de gladde ijzer onderge bonden schaatst hij nu alle adressen achter elkaar af. Een paar boeren houden hem al in do gaten en nemen hem zijn post af. In andere gevallen loont het nietdc moeite om mijn schaatsbeschermers te ge bruiken. Hij kruipt dan op mijn knieën naar de brieven bus toe en werpt zijn post erin. Het is de eerste keer dat de 31- jarige besteller Klomp dit zo kan doen. Tijdens zijn zevenja rige loophaan was er verder geen gelegenheid voor. Het bevalt hem uitstekend en vooral het rondje er achteraan. Hij kan dan met een lege tas snel uit de voeten. Als echte schaatsliefhebber geniet hij van de halfuur durende rit. De post tas belemmert hem hierbij niet. Hij heeft daar geen last van omdat die precies op heup hoogte zit. Als kind van zes stond hij al op de ijzers. Ook bij de laatste elfstedentocht was hij present. Vroeger schaatste hij met frie se doorlopers. Nu zijn het No ren die hij won bij een loterij. Wat hem betreft mag het nog wel een tijdje goed vriezen. Schiedam De Appel-: marktbrug over de lange Ha ven heeft sinds gisteren eerV nieuw dek. Door „verse" planken erop te timmeren hebben werklieden van de dienst gemeentewerken in één dag het hele oppervlak vernieuwd. De brug bij de Appelmarkt was er al in de achttiende eeuw en is één van ae drie oudste dubbele ktapbrugge- tjes in Schiedam, Later werd het ding nog wel enkele ma len opgeknapt en een paar jaar gelden ging Monumen tenzorg zich over de bug ontfermen. Gisteren ging het alleen om broodnodig onder houd, dus de gemeente be taalt de kosten. Die andere twee oude kiap- bruggetjes liggen over de Korte Haven en over de Wes terhaven, Schiedam Eén van de serviceclubs, die de gemeente ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan een mid getgolfbaan heeft aangeboden, trekt zich terug uit het overleg. De club, de Tafelronde Schiedam, is verontwaardigd over de problemen die de gemeente maakt over de plaats waar de baan moet komen. Maandag j.L hebben twee commissies hierover ver gaderd, maar hebben de zaak na tweeëneenhalf uur discussiëren voor advies naar de sportraad verwe- Zoals wij dinsdag al schreven zijn de Fractie van de PvdA en een aantal verontruste Schiedam mers van mening dat het Bea- trixpark niet verder in het na tuurschoon mag worden aange tast en dat de baan elders moet komen. De sportraad zal nog een advies uit brengen. Namens de Tafelronde zegt de heer R. de Heer dat de gemeen te al op 15 mei 1974 op de hoogte was van het geschenk en dat de toenmalige wethou der mevrouw G. Verweijde Graaf ff het Beatrixpark als plek hiervoor aanwees. Dat de golfbaan nu eerst in eeri commissie ter discussie staat en niet „met een positief advies aan de raad wordt aangebo den" noemt De Heer een belof te verbreken. „Een schriftelijke toezegging wordt zo losjes in het vergeetboek gemanipu leerd". In zijn open brief aan de bevol king in Schiedam verwijt hij de gemeente bestuurlijke laksheid waar de Schiedammer het sla- choffer van is. Volgens De Heer was de suggestie om de midget golfbaan in het Bcainxpark aan te leggen zelfs van de ge meente afkomstig. Vanuit dat standpunt zijn de ciubs het idee verder gaan uitwerken. Na vele brievenwisselingen werd in mei vorig jaar een gesprek met oud-wethouder Cor Bol- mers gevoerd. „Pas zeven maanden later, toen het eeuw feest al voorbij was, werd er gereageerd", aldus De Heer, die zelfs van een ander moest ho ren dat de midgetgolfbaan maandag j,l. zou worden be sproken. Uit deze vergadering heeft de Tafelronde de conclu sie getrokken: „Het hoeft voor ons niet meer, we gooien de handdoek in de ring". De twee andere serviceclubs de Rotary en de Lions willen vooralsnog geen beslissing ne men. Men wil wachten op een gezamenlijke vergadering, die: binnenkort zal worden gehou-' den. Men was nogal verbaasd over het plotselinge terugtrek-i ken van de Tafelronde, die voe-: rigens wel de andere clubs met zal dwars zjtten als deze het plan toch willen uitvoeren. Er blijft een mogelijkheid be staan dat de dne clubs beslui ten iets anders dan een golf baan aan te bieden. De Tafel ronde heeft echter al aangekon digd dat zij zuilen adviseren „de centjes heel stiekum uit te geven aan iemand of iets waar de overheid geen bemoeienis mee heeft". lAOVEFti UNTIES) voor bmtrouwbmr* occasions y: Deventerstraat 17 j V Schiedam Tel. 26.53^5 Koopavond geopend Havenstraat 45 Naaldwijk START OP VRIJDAG 6 FEBRUARI a.s. met: met o.a. Hans Moncft, vanaf 20.00 uur. Door Hans Mondt wordt óók een half uur BIER GETAPT!! Volgend „spektakel" in het Teejater op vrijdag 13 februari a.s. met de groep „CATAPULT" I! Schiedam De ope ning van de nieuwe huisvesting van het gemeente-archief laat waarschijnlijk veel langer op zich wachten dan aan vankelijk was voor zien. Bezoekers kunnen waar schijnlijk pas in septem ber of december in het gebouw aan de Korte Haven terecht. Dat ter wijl men hij de sluiting van het archief, vier maanden geleden, had gerekend op 1 april. Deze forse vertraging is volgens de gemeente te wijten aan Ge deputeerde Staten van Zuid- Holland die nog steeds geen toestemming hebben gegeven voor een aanvullende kredie taanvraag van 99 mille. Van dit geld moet onder meer meubi lair worden gekocht, waar het gebouw mee kan worden inge richt „Eigenlijk is het ook wel een bee tje onze eigen schuld," gaf ge meente-archivaris Van der - Feijst gistermiddag toe, „wan neer dit krediet gelijk met het grote krediet voor het nieuwe gebouw was aangevraagd, zou die toestemming er al zijn en konden we inderdaad op april openen. Er was echter een mis verstand. Wij dachten namelijk dat het meubilair was opgeno-" men in de aanvraag van de dienst gemeentewerken. In de regel gebeurt dat ook- Bij deze aanvraag was dat echter niet het geval". Toen het gemeente-archief op 1 oktober de deuren nog in het oude gebouw aan het Oude Kerkhof sloot, dacht men dat het met een half jaar wel beke ken zou zijn. Nu denken de archivarissen aan september of december. „Zolang die goedkeuring er niet is, kunnen we de speciale kas ten die onder meer voor de klappers nodig zijn nog niet bestellen en kan de fabrikant deze nog niet ontwerpen", aldus Aart C, de Voogd van der Straaten gisteren op het archief aan de Korte Haven Vlaardingen De patatkraam op het terrein van de Landijsbaan aan de Broekpolderweg is vol ledig uitgebrand. De oven kwam, vermoedelijk door over verhitting, tot ontbranding. De schade wordt geraamd op vijf duizend gulden. De brandweer had, nadat zij in enkele minuten in de buurt was, degrootste moeite om de brandende kraam zelf te berei ken. Omdat op dat tijdstip veel mensen aan het schaatsen wa ren, hadden de ijsbezoekers hun auto's aan beide zijden van de weg geparkeerd. Stap voor stap om geen grote schade te maken kon de brandweerauto door dit smalle pad rijden. Het vuur zelf kon snel worden bedwongen. De ei genaar van de patatkraam is niet verzekerd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1