Ui BHW dreigt: met harde acties '^Onzorgvuldigheid veelal oorzaak mi lieu-inci d er ten week monsters Antiek- kraak opgelost Groenoord-Zuid in april aan de beurt Spiegelglad wegdek zonder ijs ERNST STANKGOLF ONDERSCHAT DOOR ROTTERDAM WINDMILL GAAT UITBREIDEN ïnterkruis: gigant in gezondheid CATAPULT Vlaardingen stuurt weer boze brief naar Rotterdam Twee daders aangehouden Station Maassluis bestolen Schoolschade TEEJATER Alternatieve route voor marktkooplieden Bejaarde vrouw ernstig gewond SCHIEDAMSCHE COURANT Woensdag 11 februari 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 101ste jaargang no. 25509- 4PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtpndienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen Leden van de Bond van Huurders en Wo ningzoekenden zullen de kamer van wethouder Kien Bovenberg bezetten. Dit zal gebeuren als de bewoners van de Falckstraat 1 niet binnen één week een ande re woning door de gemeen te krijgen aangeboden.]De ze eis met de daar aan ge koppelde actiedreiging is in een spoed-open brief aan b en w en de raadsleden van Vlaardingen gestuurd. Als de familie Hofman, de bewuste bewoners van de Falckstraat 1, morgen geen ander huis hebben, za! de BHW tot actie overgaan.- De familie Hofman is de laatste bewoner van de Falckstraat. Gedurende twee jaar is de toe stand al onhoudbaar. De fami lie is in het bezit van verschei dene urgentieverklaringen, maar er gebeurt niets. De wo- -• De woning van het gezin Hofman aan de Falckstraat Het dak lekt. De bewoners sla pen 's nachts voor de kachel. Kou en vocht zijn daarvoor de reden. Daarbij komt, dat me vrouw Hofman reumatisch is. Toch moet er huur aan de ge meente betaald worden. Dit al les volgens de BHW brief. „Dergelijke toestanden bestonden in VIaardingen-Oost ook tijdens het vorige college", zo conclu deert de BHW, „daaraan kwam pas een eind na de bezetting van de kamer van de wethou der". De bezetters zijn toen door de politie verwijderd. Dit maal zal de BKW niet aarzelen weer tot actie over te gaan. De toestand acht men volstrekt on aanvaardbaar. De gezondheids vereniging „voorkomen is be ter" heeft zich achter de BHW opgesteld. ning is inmiddels volledig ver- Wethouder Bovenberg is inmid- krot Andere woningen zijn al lang dicht gemetseld. De straat stenen en de lantarenpalen zijn verdwenen. J£r heeft in jaren geen onderhoud plaats gehad. dels de zaak aan het uitzoeken en zal de familie Hofman op zijn spreekuur uitnodigen. Hij heeft nog geen woning voor de familie beschikbaar. VJaardingen Het gemeentebestuur van Vlaardingen blijft boos op Rotterdam omdat nog steeds onvol doende maatregelen rijn genomen om milieu-inci denten bij de overslag van chemische stoffen te voorkomen. "In het afgeiopen jaar heeft opnieuw een reeks van milieu-incidenten in het Rotterdamse havengebied plaatsgehad, veelal als gevolg van onzorgvuldig han delen", zo schrijft het vkardingse college deze week (voor de zoveelste keer) aan de Rotterdamse Haven dienst en de Dienst Centraal Milieubeheer Rijnmond nogal wat te wensen overlaat". De vorige brief van het Vlaar dingse college werd pas half het water van de 3e Petroleum haven terecht kwam. december geschreven Aanlei- „m onderstreept temeer ding was toen de stank, afkom- de noodzaak tot het treffen van stig van de chemi calientanker Marketer die lag afgemeerd, bij Paktank in het Botlekgebied. De Rijnmond meld- en regélka- mer had toen na een regen van klachten de Rotterdamse Ha vendienst gevraagd het schip weg te sturen, maar deze had dit niet aangedurfd. "Vlaardingen reageerde later zie dend met het verwijt dat Rot terdam de ernst van de situatie had onderschat. Aanleiding voor de nieuwe brief is het incident van 20 januari 1976, waarbij tijdens het bela den van de tanker 'Alchimist Flensburg' elf ton aoryl-nhril in verdergaande maatregelen", al- dus het Vlaardingse college. Volgens B en W is het dringend gewenst dat er op korte termijn overleg plaats vindt tussen de dagelijkse besturen van Rijn mond, Rotterdam en Vlaardin gen. Verwijtend schrijven de Vlaar dingse burgemeester en wet houders dat er al op 8 februari 1974 op aan is gedrongen om iets te doen; "tot dusverre mochten wij geen bericht ont vangen omtrent de door u geno men stappen. Alleen de toen malige wethouder Viersen rea geerde op 8 mei 1974 dat de sanering van het Botlekgebied Uit onze krant van 23 december 1975. 'laardingen eisl opheldering over niet verwijderen tanker Out (ft is onderschat £rj id onvolS#eade rr- kesfn; tchaudra met de lantï van dc Mink dunSoor «jnwtaje vtrtmlrosUm hij dl Ylurdlfifw bcvul- Uwf, «hrljven in milieutechnische zin de volle aandacht had". Een kopie van de brief aan de Rotterdamse gemeente is ook aan het dagelijks bestuur van het openbaar lichaam Rijn mond gestuurd. Vlaardingen De politie heeft twee VI aar dingers aangehou den die hebben bekend half januari een antiekkraak te heb ben gepleegd in een kantoor pand aan de Schiedaniseweg. In totaal werden toen goederen met een waarde van meer dan vijf mille gestolen. De aange richte schade alleen al bedroeg ongeveer 2500 gulden. Na de ontdekking van de inbraak werd een antieke klok met een waarde van 200 gulden in de tuin van het pand gevonden. Vermoedelijk hadden beide in brekers geen tijd meer gehad om deze mee te nemen. Begin deze week konden de 25-jarige R.RK. en de 20-jarige B.J. van S. worden aangehouden. Na de verhoren kon een groot deel van de buit worden achter haald. Nog niet achterhaald is de ban drecorder (waarde 1200 gulden) die in het afgelopen weekeinde is gestolen uit het 'Weeshuis'. Maassluis Inbrekers hebben in de nacht van maandag op dins dag een bezoek gebracht aan het station van Maassluis. Men kwam binnen via het forceren van een wc-raampje. In de plaatskaartenafdeling vonden de inbrekers een geldkist met enkele honderden guldens. Vlaardingen De St, Jozef Ma vo aan de Willem de Zwijger laan heeft grote schade aan een buitenmuur opgelopen. Een stuk van deze muur (groot twee bij drie meter) bleek te zijn kapotgereden. Vermoedelijk heeft een vrachtau to die papiercontainers ophaalt, de muur 'gekraakt'. De politie heeft de zaak in onderzoek. Schiedam Niet alleen King Kong heeft de mensheid bedreigt, zo zal volgende week blijken in het Passage Theater in Schiedam. Van donderdag 19 februari af zal daar een monsterfiïmweek worden gehouden, waarbij King Kong zelf maar ook de monsters van Frankenstein en Dracula een grote rol spelen. Volgens directeur Henk Berg is het de bedoeling dat een dergelijk evenement een fiknweek in het kader van een bepaald onderwerp jaarlijks terugkeert. Maar de belangstelling ervoor moet dat kunnen rechtvaardigen, is zijn standpunt. Dagelijks worden, zowel in Passage-Bio als in het grote theater, vier monsterfilms vertoond. De bekendste daarvan is Frankenstein Junior, een komische film met Marty Feldman in de hoofdrol. Verder zijn te zien: King Kong Ont snapt, Monsters Van Frankenstein Bedreigen De Aarde, en Gappa En De Vliegende Mon sters Van Dracula. Alle films zijn in kleur en toegankelijk voor personen van veertien jaar en ouder. Entree- De staf van het Passage Theater voor een verkleinde uitgave van King Kong. Van links naar prijs is voor elke film zes gulden. Een abonne- rechts secretaresse Kathy Korporaal, operateur Rob Arkenbout, directeur Henk Berg en bedrijfsleider mentskaart voor alle films kost 22 gulden 50. Erich FÜrSt Schiedam De gemeente Schiedam gaat bet wljkdeeï Groenoord in april daadwerkelijk aanpakken. Begonnen wordt dan met vernieuwing van de riolering in dit gebied. Aan de hand van het inrichtingsplan, dat op een informatieavond door het grootste deel van de aanwezige bewoners werd goedkgekeurd, zal de dienst gemeentewerken daarna beginnen met het ophogen van de wijk. Het verkeer zal zijn weg door de wijk blijven vinden, zoals nu het geval is. Veel bewoners echter leven nog in de veronderstelling, dat de werkgroep Groenoord-Zuid een aanvankelijk verkeerscircu latieplan toch bij de gemeente heeft doorgedrukt. Op de eerste bewonersbijeenkomst, die werd gehouden in boerderij Land- vreugd, keurden de meeste bewoners dat plan af, tot grote teleurstelling van de werkgroep. In deze werkgroep zitten naast vijftien bewoners nog vijf gemeenteambtenaren. „We gaan het stratenplan niet ingrijpend wijzigen", zegt Hans van der Vlist, verkeersdeskundige van gemeentewwerken en lid van de werkgroep. „Daar waren te veel bezwaren tegen. Wel gaan we iets veranderen aan het karakter van dc wijk. De nadruk moet meer worden gelegd op de woon- en vei blijf functie van de wijk, niet op de auto. Ons verkeerscirculatieplan, dat sterk verschilt van het nu bestaande, hebben we daarom laten vallen. Wel handhaven we het globale inrichtingsplan, waar de meeste bewoners achter stonden." Het inrichtingsplan van het wijkgedeelte moei nog worden aange vuld met een definitief plantsoenenplan. Waarschijnlijk pas na de zomervakantie zullen de bewoners zich hierover kunnen uitspreken. Het karakter van de wijk hoopt men bij de gemeente te kunnen veranderen door onder andere auto's anders haaks op de rijbaan te laten parkeren. Vlaardingen De Vlaardingse kruisverenigingen Het Groene Kruis, Het Oranje-groene Kruis en het Wit-gele Knus zijn sinds 1 januari 1976 samengegaan in één grote Vlaardingse Vereni ging voor Gezondheidszorg. Vlaardingen Ongeveer tweehonderd meter wegdek van de Konin gin Wilhelminahaven is in de nacht van maandag op dinsdag spiegelglad geweest. Ooi-zaak: een opslagtank met vet zuren die gebruikt worden bij de bereiding van margarine, was lekgeraakt, Vele honder den liters van dit goedje stroomde op hetterrein van Ro- mi en op het wegdek langs de haven. Ondanks de temperatuur boven nul moest ook nu weer de zaad strooier ingezet worden. De po litie had de weg afgesloten. Daartoe waren ook enkele be- bakeningslanipen geplaatst. Toen later het wegdek weer enigszins begaanbaar was en de politie de lampen weer ging ophalen, bleek een daarvan ge sloten. ADVERTENTIE NAALDWIJK - tel. 01740 - 25100 - Havenstraat 45 i! tweede SPEKTAKEL programma op VRIJDAG 13 FEBRUARI a.s. met de groep vanaf 20.30 uur Zaal open vanat 19.30 uur Volgend "spektakel": dlsco-ratlye bingo muziek op vrijdag 20 februari Vlaardingen Windmill Holland BV, een fabriek voor de produktie van kunstmeststoffen, gaat uitbreiden. In plaats van de twee bestaande zwavelzuurfabrieken zal één nieuwe fabriek worden gebouwd. Schiedam Om opstoppingen en Baanstraat, Grofbaan en Ge- gevaarlijke verkeerssituaties te dempte Baansloot in de rich- voorkomen heeft de politie voor ting van de Lange Kerkstraat, de weekmarkt aan het Broers- Met behulp van een stencil heeft veld een alternatieve afvoerrou- commissaris C. van der Haagen te vastgesteld. De route voor de de kooplieden er onlangs van marktkooplieden gaat via de op de hoogte gesteld dat'het voortaan verboden is om hel Broersveld met voertuigen via het Herenpad te verlaten. „Te gen overtreders zal worden op getreden", aldus de commissa ris op het hoofdbureau van po litie. Daarnaast zal het bedrijf een cen trale bouwen, waarin met be hulp van afvalstoom elektrische energie wordt opgewekt Deze centrale zal zoveel energie leve ren, dat in de behoefte van het gehele bedrijf kan worden voorzien. Daardoor hoeft geen beroep meer te worden gedaan op het openbare elektriciteit snet. Tenslotte zal een tweetal dompel branders worden vervangen door één vacüumdampinstalla- tie en zal een koelwaterpomp station worden gebouwd. Voor al deze uitbreidingen en ver bouwingen heeft Windmill in middels bij gedeputeerde staten van Zuid-Holland vergunningen aangevraagd krachtens de Hin derwet en de Wet inzake de luchtverontreini ging. Deze aanvragen liggen vanaf 16 februari ter inzagein Vlaardin gen (Fransenstraat 6), Schie dam (Lange Haven 31) en Maas sluis (Rozenlaan I), Bovendien zal op 5 maart om vier uur 's middags in het Vlaardingse stadhuis een hoorzitting wor den gehouden. Deze fusie is een feit geworden door de oprichting van een nieuwe vereniging ïnterkruis. Dit is nu de enige Vlaardingse kruisvereniging. Er zijn ruim elfduizend leden. Het kantoor van de nieuwe vereniging is gevestigd aan de Floreslaan 41, telefoon 343279. Een der eerste activiteiten van ïnterkruis is het houden van een Moedercursus, die begint op 1 maart. Hoewel de naam dat niet doet vermoeden, kun nen ook vaders zich laten in schrijven. Schiedam Met ernstig hoofd letsel is de 61-jarige Schiedam- se mevrouw L. A, S. D. gister morgen naar het Dijkzigtzie- kenhuis vervoerd, nadat zij was aangereden door de 28-ja- Onder passeerde. De automobilist zag haar daardoor te laat. Ondanks hevig remmen kon hij de vrouw niet meer ontwijkeru rige automobilist R.C.C. Het ongeluk gebeurde op de Profes sor Kamerlingh Onneslaan in Oost. Volgens de politie is het waar schijnlijk dat de vrouw de rij baan overstak toen net een bus politic-escorte werd de vrouw in ernstige toestand eerst naar het Gemeente Zie kenhuis gebracht Vandaar werd zij vervoerd naar het Rot terdamse Dijkzigtziekenhuis. Haar toestand was gistermid dag zorgwekkend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1