Dubbele winst voor Teun van Vliet Inschrijven damstrijd Vlaardingen Ruud van Dijk anoniem talent een van SYY (5sl> Gerrie Mak vierde in klassementsproef RM-JEUGD: EERSTE WINST Au ja Koelman in halve finale bonds- „Na Cambuur ineens veel beter" lumen Bestuur De Vriendschap Waterweg-agenda WOENSDAG U FEBRUARI 1976; Botterdam Sinds het bestaan van het Rotterdamse sportpa leis Ahoy zijn er in Nederland een aantal nieuwe kampioen schappen ingevoerd die het aankijken volkomen waard zijn. Ook afgelopen zondag stond er weer een Nederlands kampioenschap op het pro gramma dat nog niet eerder was verreden, namelijk dertig kilometer klassementswed strijd welke ook op de ko mende wereldkampioen schappen zal worden verre den. Uit de Waterwegregio twee deelnemers, Peter van Wijk en Gerrie Mak (beiden EC Schiedam), waarvan van Wijk in de series werd uitge schakeld en Mak tweede werd achter de sterke Ron Smit (Haalem). In de finale, die werd betwist tussen 24 renners, werd zó ontstellend hard ge reden, dat vele renners moesten afha ken, waaronder Ten Thije en Riet veld, renners toch die wel wat kunnen presteren op de baan. Na twintig ronden waren er zes renners aan de leiding, met een ronde voorsprong, maar door het hoge tempo slaagden alleen Liebreehts, Deusing en Ron Smit deze voorsprong te behouden. Toen begon Mak te werken aan een puntenverzamelingin de klassementen om zodoende mogelijk te profiteren als er een ronde voorsprong kon wor den genomen. Dat lukte wel maar ook Ron Smit ging mee en kwam zodoende alleen aan de leiding. Die heeft hij niet meer uit handen gegeven en daarom moesten de overige renners proberen punten te verzamelen. Mak deed dat erg goed maar naar later bleek net niet goed genoeg voor een medaille. Hoewel de als derde eindigende Ben Liebreehts evenveel punten had maar in de laat ste sprint net voor Mak eindigde. Een echt wel fietsmoe zijnde Peter van Wijk kon later een aanval op zijn positie In het sprintladderklassement door de junior Pieters niet afslaan en werd in twee ritten kansloos geklopt. VOORPROGRAMMA In het voorprogramma deden Meeldijk (Harga) en Dupon (Barrhopoort) wei nig voor elkaar onder, maar moesten In Sluimer (Pedaalridders) de sterk- TTTTSLAUfölV sfe van de dag erkennen. Ook Eddy - VVittekoek (Coureur) kreeg een ceder- laag te slikken en we] tegen de sterke Hagenaar John Roozenburg, terwijl Bennie Heeze en Rudi de Bruin (bei den Harga) op de 6e en Te plaats kwamen. haar nog voor ging. Tijdens de wed strijd van de junioren deed zich een valpartij voor waardoor zeven ren ners, waaronder Johan van de Hout (Coureur), over de baan schoven. Dit kon gebeuren doordat de jury teveel renners (35) toeliet in de baan inplaats van deze in twee series te splitsen. Teun van Vliet (Barrhopoort) was weer tweemaal de sterkste bij de 12-13 jarigen, een -wekelijks terugkerende situatie voor deze enorme wilskrachti ge knaap. Nita van Vliet (Barrho poort) moest ook nu weer de supre matie van een Katie van Oosten-Hage over zich laten heengaan, maar haar derde plaats waarop zij geabonneerd schijnt te zijn, wist zij toch weer te behalen, daar ook Marijke Lagerlöf De uitsla gen: Totaal omnium jeugd 12- 13 jaar: 1. Teun van Vliet (Barrho poort), 2. Gert-Jan Theunisse (Wind molens), 3. Wim den Hoedt (de Mol), 4. Piet de Jong (de Mol), 5. Peter Kleefstra (Noordwest Hoek), 6. Jaco van Galen (Ahoy) 7. Perry Groenen- berg (Barrhopoort), 8. Ron de Boef (Swift), 9. Eric Meyer (Coureur). Totaal omnium jeugd 14 jaar: 1. John Roozenburg (Sparta), 2, Eddy Witte- koek (Coureur), 3. Cees Tol (Volen- dam), 4. Ton Gieske (Excelsior), 5. Rob Bijvank (Zeeuws-VJaanderen), 6. A drie Maessehalkx (Zeeuws-Vlaande ren), 7- Bennie Heeze (Harga), 8. Rudi de Bruin (Harga). Totaal omnium dames: 1. Katie van Oosten-Hage (NDWC), 2. Marijke La gerlöf (Hoekserenner), 3. Nita van Vliet (Barrhopoort), 4. Sonja Methorst (NDWC), 5. Marion Bax (Feyenoord), 6. Ineke de Kijk (Hoekserenner). Totaal omnium nieuwelingen: 1. Karei Dupon (Barrhopoort), 2. Ronnie Meel dijk (Harga), 3, Fred Dolman (Ahoy), 4, Ron Sluimer (Pedaalridders), 5. Piet van .de Linden (Feyenoord), fi. Peter Dekkers (Het-Zuiden), 7. Stan van de Heiden (Sparta), 8. Ton Kete laars (Feyenoord), 9. Gerard Okkes (GGMC) 10. Bas Nugteren (RC Rotter dam). Amateurs kampioenschap van Neder land 30 kilometer klassementwed strijd: 1. Ron Smit (Haarlem), op een ronde 2. Ger Slot 28 pnt (Alkmaar), 3, Ben Liebreehts 19 pnt (Vlijmen), 4. Gerrie Mak 19 pnt (Schiedam), 5. Michel Jacobs 15 pnt (Bingeïrade), 6. Adrie Deusing 8 pnt (Halsteren), 7. Mathieu Pronk 25 pnt (Warmenhui- zen), 8. Eric Gezerik 15 pnt (Hilver sum), 9. Peter Nieuwenhuis 7 pnt (Amsterdam). VLAARDINGEN Dinsdag 17 februari 2al de eerste ronde worden gespeeld om het open damkam pioenschap van Vlaar dingen. Er zal worden gespeeld in hoofdklas se, eerste klasse 'en tweede klasse. ïïct aantal prijzen is dit maal hoger dan ooit want per twee deelne mers is één prijs be schikbaar. Alle inwoners van Vlaardin gen kunnen inschrijven voor dit jaarlijkse evenement Ook personen die niet in Vlaardingen woonachtig zijn, maar dan moeten 2ij wel lid van VDV zijn. Het inschrijfgeld bedraagt drie gulden voor leden en vijf gulden voor niet-leden. Men kan voor een bepaalde klasse inschrijven maar er is een wedstrijdkommissie be noemd, die het recht heeft een deelnemer in een andere klasse in te delen, dan ge wenst is. Er worden geen v'oorv/edstrijden gehouden, hetgeen betekent, dat men meteen een finalegroep krijgt waarin ieder één keer tegen dezelfde persoon speelt. Voor deelname kan met zich opgeven bij de secretaris van VDV, de heer W. H. Niestadt, Hofsingel 56, tel. 343652. Ér wordt telkens op dinsdagavond vanaf half acht gespeeld in het gebouw aan de Emm astraat 43. Schiedam In de lan delijke jeugdtafelten- niscompetitie kwam het A-team van Radio Molenaar tot de eerste winst. Met 6-4 werd gewonnen van Tref fers uit Bovenkarspel. Cor de Winter, Jan Jaap van ider Mark en Aad van Opstal scoor den allen tweemaal. In groep C van de A-klasse reisde De Korenbeurs af naar het verre Wilno in Mid delburg. Niet tevergeefs, want de Schiedam se jeugd behaalde daar een verdienst elijk gelijkspel. Het B-team van De Korenbeurs verging het ook al in Middelburg bij St. Laurens heel wat.min-, der. Het team werd met 10-0 opgerold. In groep C van de B-klasse kwam NOAD met 5-5 terug van het Leidse 't Booge Huis. Rob van der Waal (2x), Herbi Zorge en Joop van der Graaf (beiden lx) en het gewonnen dubbel bereikten dit In de C-klasse tenslotte ook een gelijkspel voor het twee de jeugdteam van Radio Mo lenaar. Tegen Ei dos uit Lek- kerkerk wonnen Carlo Koch en Eduard v.d. Bout twee maal en Diederik Hirschel eenmaal. Den Haag In Den Haag zijn de gewestelijke turn- kampioenschappen gehou den van het KNCGV met onder de deelnemers ook leden van gymnastiekver- énigingén uit het Water weggebied. De wedstrijden dienden bovendien als een selectie voor de op 28 fe bruari te houden halve fi nale van de hondskam pioenschappen 1976. Hiervoor komen in aanmerking bij de damesgfoep: Joke Hevri van GDS Den Haag met 79,4 pnt; Nelly Zevenbergen, Dïn- dua 2uidland 77.9 pnt; Karin Keus, Die Haghe Den Haag, 77.4 pnt; Anja Koelman, DOK Schiedam 75.7 pnt en Linda Huisman van de vereniging K. V uit Rotterdam 74 6 pnt. Adspirant dames: 1 Els Scheffer, DOS Naaldwijk 84.3 pnt; 2 Su zan 't Hoen K V Rotterdam 83.9 pnt; 3 Joke Meerkerk, Din- dua Zuidland 89.6 pnt; 4 Ina Both, K V Ommoord 80.1 pnt; en 5 Eily Vbllenhove van Jodan Boys te Gouda 76.5 pnt. Heren: 1 Aad van Tilborg, DOK Schiedam 81.9 pnt; 2 Karei van Ark, Jahn Leiden 80.8 pnt; 3 Theo Schipper, Animo Schie dam 73.3 pnt; 4 Paul de Heer Advendo Maassluis 72.8 pnt; 5 Laurens van der Hout van Ad vendo Den Haag met 71.9 pnt. Adspirant heren: 1 Fred Ouden broek, 74.7 pnt; 2 Alex Vermei j- den, 73.9 pnt, beiden Die Haghe Den Haag; 3 Manfred Gubbels Advendo Den Haag 69.4 pnt; 4 Jan Hessing, eveneens Advendo 69.2 pnt; 3 Walter Kapels K V Pijnacker met 69.0 pnt De lange achterspeler snel doorge stroomd naar het A-elftal. Schiedam Het zou onre delijk zijn te stellen dat SW beter is gaan draaien op het moment dat de verdediging ver jongd werd. Zo eenvou dig liggen de problemen van trainer Leo Halkes zeker niet. Opvallend is echter wel dat de ver nieuwde defensie het de laatste tijd steeds beter gaat doen. Vandaar ook dat de laatste tijd nogal wat punten binnen wer den gehaald. ïn die verdediging loopt op rechts Ruud van Dijk. Eén van de vele eerste divisie spelers die vrij anoniem over het veld loopt» De 19- jarige echte SVV-er („Het zit ia de familie. We zijn allemaal ras-S VV-ersM) heeft ook weinig behoefte door Martljn Verwaaijen Het hoofdbestuur van de voet balvereniging RKWIK is na het aftreden (tussentijds) van Henk van Herpen en Gerard Buddenböhmer weer compleet "Wim Westwijk fungeert thans als voorzitter en als secretaris is P. Steeds aangesteld. J, H. Bakker is penningmeester, A. F. van Velzen voorzitter elftalcom missie en S, van der Velden commissaris. Honderddertig deelnemers maakten het grote ABC (badminton) toernooi van „Vijfsluizen" mee. Jan Fra- zer sr. kon aan het einde van de rit prijzen uitreiken aan onder andere Frans Berg mans. De meeste Vlaardin- gers werden in de finales uitgeschakeld. Dertig jaar WF (voetbat) zal onder andere worden ge vierd met een nederlaagserie tegen de Schïedamse clubs HBSS, Schiedam, DHS, Martin», HDVS, SFC en SVDPW. Voorts zijn er vijf duizend loten aan de man gebracht en is er zaterdag 24 april een grootse feestavond in gebouw Irene. Verder ts er nog een zg. open huis gepland voor oud-leden. Hermes DVS wijst erop dat materiaal en toestellen in de verzorgingskamer in eigen beheer blijven. De behande ling van eigen spelers ge beurt op „Harga", elke m man da ga vond tussen 19 en 20 uur, terwijl alle overige leden voor diagnose een kor ting krijgen van een rijks daalder en daarvoor 12,50 betalen. De verbouwing van het clubgebouw van HDVS op „Harga" gebeurt in twee fasen. Eerst staan een nieu we bestuurs- en commissie kamer centraal. Eind deze maand moeten die klaar 2ijn. Daarna begint men aan de bouw van de soos, Pulux heeft symbolisch de witt lantaarn uitgereikt aan trainer/coach Siiiaküs, die onomwonden stelde dat de verdienste van het heren-, team (drie punten voor sprong) allereerst toekwam aan inzet en enthousiasme van de grote groepspelers, die regelmatig onder zijn lei ding trainen. De Petri-schaal voor het jeugdlid dat zich het meest verdienstelijk heeft gemaakt, kwam in het bezit van Goof Meyer. De honkballers van Schiedam' openen het oefenprogramma op 14 maart tegen Bras- schaat in België. En verder: 21/3: SCR-Schiedam; 28)3: Feyenoord-Schiedam; 3/4: Venraay-Schiedaro; 4/4: ADO 2-Schiedam; 11/4: Storks 2 Schiedam; 17/4: Neptunus-Sehiedam. Vlaardingen Met het aftreden van secretaris B. Penning ziet het bestuur van de Vlaardlngse Hengelaars Vereniging De Vriendschap er als volgt uit: voorzitter K. Hoogwerf, twee de voorzitter C. Meuldijk, eer-, ste secretaris H. van Neck, tweede secretaris J. Broere, penningmeester H. Vink. In de zomer zal worden gevist om de Zwaardmansbeker omdat De Vriendschap er een sponsor bij heeft. Woensdag: Harga-Rozénburg, Margriethal, 19.30 uur School-, toernooi, Haydnlaan, Maassluis, Wilhelmus-FC Vlaardingen '74, 2D uur, Hand bals electie-Zeel and, De Enk, 20.15 uur. Donderdag: MVC-Voïley 68 Olympiahal, 19.45 uur, WVC 2-Shell (d), Olympiahal, 21 uur, MSV '71-Alcazar 3 (d), Haydn laan, 20 uur, Annada-Sunlight (h), Ommoordhal, 20.15 uur, Vergadering badminton ROVS, Vijfsluizen, 19,30 uur. 0 Zaalvoetbaltoernooien zijn een aardig alternatief 0 Ook al Rad HVO zo zijn twijfels over het toernooi van DVO'32 O Deelname aan de volgende aflevering is zelfs discutabel geworden MVV27 heeft voor het vervaardigen van zijn club blad de beschikking over een electrische schrijfma chine 0 De Schiedamse korfbalclub Succes streeft ernaar om dit jaar de 155 leden te halen 0 Nog 40~ 0 Eerste Paasdag houdt NOAD een internationaal jeugdtoernooi in „De Koren beurs" 0 Datzelfde NOAD heeft zijn tweede team, dat landelijk speelt, terugge trokken 0 Omdat het niet de mogelijkheid kreeg om door de weeks te spelen 0 NOAD zelf noemt het de nare oorzaak van een paple ren democratie 0 Ook bij ExcelsiorTÏO is men tot het oprichten van mini-pups elftallen over gegaan 0 John Kaetzke, voorzitter van de vmhc Pollux, onder streept nog eens dat er in aan publiciteit. „Iedere zondag zijn partijtje spelen is meer dan voldoende". Als is het wel een jongen die niet moeilijk tot een gesprek is te bewegen. de hockeywereld geen bazen bestaan, maar slechts diena ren 0 John Oorver, semi- prof van Heracles, traint in tensief bij SVV 0 Op de vraag hoe het nou eigenlijk komt dat SW sinds de vernieu wing zo sterk is opgekomen toont de verdediger zich dan ook erg bescheiden: „Het ligt niet speciaal aan de achterhoe de. Sinds we dat punt tegen Cambuur pakten is het hele team beter gaan draaien. Goed, de achterhoede is op dit mo ment SW's sterkste punt, maar tenslotte moet .het hete elftal meewerken. En dat gebeurt nu ook", OVERGANG Drie maanden geleden tekende Ruud van Dijk zijn eerste con tract bij SVV. Een paar dagen later stond hij in het eerste. „De overgang was inderdaad wel erg groot Verleden jaar speelde ïk nog als laatste man bij de A-junioren en via het C-elftal ben ik dus nu in het eerste gekomen. Dat viel niet Ruud van Dijk (r) op weg naar het feestje van SVV. mee. Al had ik natuurlijk wel het geluk dat ik in het elftal kwam toen net punten werden gehaald. De eerste zes wedstrij den, waarin geen enkel punt werd behaald, trainde i» niet eens onder Leo Halkes". De naam van de huidige trainer komt ter sprake. Wat vindt Ruud van Dijk van de kritiek die geleverd wordt op zijn oe- fenmeester? De verdediger: „Ik vind hem erg goed. Hij is in de eerste plaats ontzettend ent- houisast en daarbij kan ïk enorm fijn met hen praten, Ui- teraard heeft hij het in het be gin moeilijk gehad. De spelers moesten aan hem wennen en hij aan ons- Maar door zijn enthousiasme en fanatisme heeft hij op mij veel indruk gemaakt". TEVREDEN Ruud is er dan ook van over tuigd dat een situatie als op dit moment bij FC Vlaardingen (Van Baaren weg halverwege het seizoen omdat de prestaties tegenvallen) bij SVV niet voor zal komen: „Nee, dat geloof ik zeker niet. Er is dan ook geen enkele reden toe. En zoals ik het kan bekijken is het bestuur ook tevreden over hem. En het zelfde geldt voor de spelers. Maar ja, het zou wel anders kunnen zijn als de resultaten □it zouden blijven. Jan Rab Is daar een mooi voorbeeld van". Werd in het begin niet eens ge dacht aan een periodekam pioenschap voor SW, in deze derde aflevering zit er een heel klein kansje in. Ruud van Dijk echter ziet dat allemaal niet zo: „Een periode-kampioenschap is wel leuk maar op dit moment echt niet het uitgangspunt. We gaan er nu van uit dat we van die onderste plaats af moeten. Pas dan kunnen we aan andere dingen gaan denken". Bij de junioren stond Ruud als laatste man opgesteld. Nu is hij tc vinden op de rechter flank. De creativiteit moet dus duidelijk .vergeten worden. En daar heeft de 19-jarige werkne mer van een assurantiekantoor toch wel eens moeite mee. „Ja, de overgang was erg groot. Het is een algemeen bekend feit dat de pteats van de laatste man een makkelijke job is. Toen ik in het begin dan ook als linksback werd opgesteld ging het niet zo best. Maar ik draai nu lekker en er is geen enkele reden om de plaats van laatste man te claimen. Ten slotte doet Fred Meerhof het erg goed daar. En trouwens, die verantwoording zou ik niet aan kunnen. Nog niet!"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4