SCHIEDAMSCHE COURANT Geen I Schiedamse namen meer buurten "jg en nummers „GEEN GOED WOORD VOOR ACTIE" Veel dronken rijders gepakt ZOS schreeuwt om nieuwe ruimte Sït^lSli *r Werkgroep kindercentra ontevreden over nota «PI WÊPMmê, HALVE" STARDUST* NOG STEEDS IN TREK Voor 8 mille filmapparatuur gestolen Gloednieuwe wagen gestolen Kunstbeen gestolen SSÉStlS SU-SS Vlaardingse en Schiedamse taxibedrijven: ALCOHOLCONTROLE GEMEENTE VRAAGT TE HOGE HUUR VOOR PAND KORTE HAVEN Gemeentegrond voor uitbreiding van Delta Hotel Maandag 16 februari 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 255126 pagina's- Broersvest 3 telefoon administratie 268Ö91 redactie 262566 - klacht end lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Op het Stads kantoor heeft men een preeïese wijk- en buur- tindeling van Schiedam gemaakt. Het zojuist ge- 1 reedgekomen ontwerp moet eerst door het col lege van burgemeester en wethouders worden goedgekeurd voordat het bekend mag worden gemaakt. Zeker is echter al dat de diverse buur ten, onderdelen van wij ken, alleen zijn genum merd en geen naam dra gen, zoals aanvankelijk wel de bedoeling was. Een belangrijke leidraad voor de indeling is ge weest de komende of reeds uitgevoerde reha bilitatie van een bepaal de omgeving. „Aan de ruwe indeling die op dit moment nog wordt gehanteerd zitten wel wat voetangels en klemmen", zo schreef wethou der Hans van der Wilk van wijkaangelegenheden al begin dit jaar in zijn beleidsnota, „de min of meer overzichtelijke buurten of wijken die al te herkennen zijn worden globaal omschreven als de Gorzen of Zuid, West, Oost, Nieuwland. Groenoord, Kethei en Bijdorp Bij een dergelijke 'indeling val len er echter wat witte plekken, onder andere in het industrie gebied en in het agrarisch ge bied. Ook valt het centrum meestal weg". Voor een goed informatieverkeer en bijvoorbeeld onderzoekmo- gelijkheden is het volgens de wethouder noodzakelijk dat de indelingen die door de gemeen te, rijksdiensten en PTT wor den gebruikt eindelijk eens op elkaar worden afgestemd. Het ontwerp dat nu door de amb tenaren is opgesteld komt vrij wel overeen met de indeling die reeds werd gebruikt voor de gemeentestatistieken. Alleen op enkele onderdelen is het aange past, onder meer voor de pas gebouwde buurten in het noorden van de stad. Het heeft wel even geduurd voor dat men het op het stadskan toor eens werd over de numme ring en de indeling in buurten, de kleinere eenheden van de wijken. Diverse dienster, heb ben hierover over overleg ge pleegd. De indeling die nu is vastgesteld, maar nog niet openbaar ge maakt, is voor een groot deel gebaseerd op de praktijk, zoals rehabilitatiewcrkzaamheden. Vlaardingen Pas dit weekeinde is bekend geworden dat er vori ge week in een winkelpand aan de Hoogstraat voor ruim acht duizend gulden aan foto- en filmapparatuur is gestolen. Ver moedelijk hebben de dieven zich 's nachts de toegang weten te verschaffen. Uit een andere winkel verdwenen eerder al ne gen porseleinen beeldjes met een totale waarde van 450 gul den. Vlaardingen Mevrouw M. C. S. uit de Zwaluwenlaan kwam be drogen uit toen zij in haar auto wilde stappen. Deze was name lijk verdwenen, nadat zij de wagen had neergezet op het parkeerterrein ai haar straat. De gestolen wagen was enkele dagen oud en had een waarde van veertienduizend gulden. Schiedam Een kunstbeen met een panty aan. Dat was de buit van enkele dieven die daarmee de textielhandel Marinella aan de Hoogstraat hebben gedu peerd. Het been stond te kijk op de Hoogstraat en diende als reclame. Van de daders ont breekt elk spoor. 99 De Stardust, het schip dat op 3 januari tijdens de vliegende storm op het 's-Gravenzandse strand vastliep, blijkt in de weekeinden nog steeds een trekker. Ondanks dat het aan bakboordzijde gro tendeels is gesloopt, komen er vrijwel elke zondag nog vele honderden nieuwsgierigen kijken naar de ongelukkige coaster. Doordeweeks is het geen pretje om de Stardust te bekijken omdat dan het schip omgeven is door rook en de stank van smeltend staal. Voor het halen van een „frisse neus" is het 's-Gravenzandse strand dan niet geschikt. Deze ongezonde situatie zal nog wel tot april voort duren. De slopersploeg van vier man zal zeker nog twee maanden nodig hebben voordat de Stardus helemaal in stukken is gesneden en het strand weer vrij is voor zon- en zeeaanbïdders. Vlaardingen/Schiedam De taxibedrijven in Schiedam en Vlaardin gen hebben geen goed woord over voor de ac tie van hun Rotterdam se collega's afgelopen donderdagnacht. Een groot aantal taxichauf feurs kwam toen een be dreigde en beroofde col lega te hulp, In hun haast om van Rotter dam naar Vlaardingen te komen, veroorzaakten twee van hen een onge luk. De molestatie van een bij één van de onge lukken betrokken bur ger kon met moeite door de Schiedamse politie worden voorkomen. De directeuren van de Schiedam se en Vlaardingse taxibedrijven kunnen geen begrip opbrengen voor de massale actie. De heer P. A. M. van der Endt van Eurotax vindt dat er niet ver standig is gereageerd. Hij is niet tegen het gebruik van de alarmknop, maar wel tegen het in eigen handen nemen van het recht. „Ik ben echt niet tegen hulp bieden", zegt Van der Endt, „maar bij ons gebeurt nooit wat en ik spreek ook niet uit ervaring", Hij wijst op de landelijke commissie die bezig is een beveiligingssysteem te bestuderen. De heer Van der Endt heeft er weinig vertrou wen in: „De realiteit is dat je geen garanties hebt Aan elk beveiligingssysteem kleven meer nadelen dan voordelen". i Uit de krant van afgelopen vrij'dag. Collega J. van Dodewaard, eige naar van een Vlaardings taxi bedrijf, is heel wat harder in zijn oordeel. „Ik vind het hele taxidom in Rotterdam en Am sterdam, en misschien zelfs in Den Haag, voor een groot ge deelte gangsterdom", zegt Van Dodewaard, „bovendien zitten volgens mij veel van die chauf feurs in de drughandel. Ik ben niet tegen een alarmknop, ik heb er in mijn nieuwe wagen ook een, maar voor die harde acties, dat eigen rechter spelen, heb ik geen goed WGord over." „Wat een onwtjzelingen", zegt de directrice van het taxibedrijf Van Drimmelen in Vlaardingen over de te hulp schietende chauffeurs. „Waar is dat alle maal voor? Het is een zeker soort mensen met zo'n mentali teit, dat daar aan meedoet. Ik wil niet zeggen dat het gang sters zijn. dat niet hoor, maar ik heb er wel mijn mening over. Wij doen ook heel ander werk <lon Y- "Rotterdam gedaan wordt. Ik vind het wel idioot om met zijn allen hierheen te racen. Eer je or bent is alles al voorhij. En alle taxibedrijven krijgen er een slechte naam door". Woordvoerder van het Schiedam se taxibedrijf ARB, de heer L, H. G. van der Meer vindt het 2eer betreurenswaardig dat dit gebeurd is Hij vindt de reactie van de chauffeurs buiten alle proporties. „Als er vijf man naar toe gaan is dat toch meer dan genoeg", aldus Van der Meer. Zijn Schiedamse collega me vrouw H. van der Burg zegt het allemaal heel erg te vinden „Ik vind het een vreselijk iets dat mensen eigen rechtertje spelen. Die chauffeurs zijn met alle maal van die lieverdjes. Wij hebben dat met. Wij nemen ge woon geen kroegenwerk aan. Wij zijn een net taxibedrijf. Het is toch allemaal nergens goed voor". Vlaardingen/Schiedam In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de po litie een alcoholcontro- le-actie gehouden. Zo wel in Zuid-Holland als in Zeeland werd hierbij Schiedam De Ziekenom roep Schiedam (ZOS) schreeuwt om een bete re ruimte. De huidige studio aan de Dr. Kuy- perlaan in een kelder ruimte is te nauw en kan niet worden uitge- Vlaardingen Het Delta Hotel krijgt voor de voorgenomen uit breiding een stuk gemeente grond in erfpacht. De BV Hote lexploitatie Maatschappij Vlaardingen, eigenares van het hotel, heeft gevraagd om een stuk grond van 145 vierkante meter. Het college van b. en w. voelt er echter niets voor om dit stuk grond te verkopen, maar is wel bereid dit voor 75 jaar in erf pacht te geven, zo staat in een raadsvoorstel dat in de komen de raadsvergadering zal wor den behandeld. Per vierkante meter zal een erfpachtscanon van 8 gulden worden berekend. breid. De zos wil graag een ruimte huren boven het gemeentelijk bureau huisvesting aan de Kor te Haven. Strijdpunt is echter de hoogte van de huur. Al meer dan een jaar geleden liet de ZOS het oog vallen op het pand. Zes ruimten in totaal 80 5 90 vierkante meter staan daar leeg. "Uitstekend geschikt voor ons" oordeelt Peter Theu- nis van de ZOS "We kunnen er twee van elkaar gescheiden stu dio's inbouwen". De gemeente doet echter moeilijk over de huur. Deze was abso luut te hoog voor de ZOS, die radio-uitzendingen verzorgt voor Schiedamse zieken- en be jaardenhuizen. Men wilde niet omlaag, aldus Theunis, omdat de gemeente geen verkapte sub sidies wil geven. "IVe hebben een regeling aange boden gekregen, zodat we zou den vallen onder jeugd- en jon gerenwerk. We passen echter niet onder deze vorm van subsi- die", zegt Peter Theunis. Het nieuwste voorstel van gemeen- tezijde is nu de ZOS te laten subsidiëren (oftewel een gedeel te van de huur te betalen) door de Schiedamse Gemeenschap. Volgens wethouder Hans van der Wilk bestaan er bli de te helemaal geen problemen. "Ze kunnen; dacht ik, best in het pand. Ik heb de indruk dat het eerder van hen zelf afhangt dan van ons. Alleen moet de SG nog met hen praten". Ondanks het vooruitzicht op sub sidie mag de ZOS echter nog steeds niet beginnen met het verbouwen van het pand aan de Korte Haven. Theunis: "Het zit bij gemeentewerken niet goed We wilden er graag in. Ons voorstel was dat we dan later hoge huur zouden gaan betalen". Ietwat pessimistisch: "een definitieve afwjj/jng heb ben we gelukkig nog met". OVERBELAST De huidige studio van de ZOS is op het ogenblik overbelast. Daarom heeft men het plan opgevat om aan dc Korte Ha ven twee studio's te bouwen. Dit ook al omdat de ZOS steeds meer activiteiten ont plooit Een groot gedeelte van het bedrag dat nodig is voor de verbouwing en inrichting is al binnen. Het wachten is nu alleen op de subsidie oftewel een lagere huur. Het pand aan de Korte Haven ...huur te hoog voor plaatselijk gecontro leerd. Vlaardingen had twintig man ingescha keld. De drie voornaamste controle punten waren op de Marathon- weg, op de Van Hogendorplaan en op het Liesveld viaduct. In totaal zijn 520 mensen aange houden. Drie personen kregen nadat zij in het pijpje hadden geblazen een rijverbod opge legd, Drie anderen werden voor een bloedproef meegenomen naar het bureau. De uitslag bleek positief zodat proces-ver- baal werd opgemaakt. Een an dere overtreder met een flinke slok op reed door toen hij werd aangehouden. Dit was de 20-ja- rige motorrijder J.8. De agent die hem wilde controleren moest opzij springen. Nog de zelfde nacht kon de man van zijn bed gelicht worden. Even eens kregen dertien personen een proces-verbaal voor techni sche gebreken aan hun vervoer middel. In Schiedam was de actie gecon centreerd op de Churchill weg. Hierbij zijn 600 personen ge controleerd. De politie hield daarbij 64 automobilisten het blaaspijpje voor. Twee van hen kregen een rijverbod opgelegd. Zeven andere ondergingen een bloedproef die positief bleek. Een van hen was de 25-jarige V.W. Nadat tegen hem proces verbaal was opgemaakt ging hij toch weer achter het stuur. In de Marumstraat reed hij daar bij achteruit tegen een andere automobilist op. De politie die snel ter plaatse was heeft V.W. toen maar m verzekerde bewa ring gesteld. Vlaardingen De werkgroep Kindercentra Vlaardingen is niet gelukkig met de ontwep-nota die zij kreeg aangeboden over de peuterspeelzalen. Zij vindt deze onvolledig en onvoldoende uitge werkt. Besloten is daarom zelf een nieuwe nota samen te stellen. Zij heeft deze nu aangeboden aan het college van B en W met het verzoek hierover uitgebreid te praten. De werkgroep gaat er van uit dat het de taak van de overheid is om mogelijkheden en voorzie ningen te scheppen die de ge zande ontwikkeling van het jon ge kind ten goede komt. Men wil de ouders steunen met kindercentra die aan de ge/tns- cn woonsituatie zijn aangepast. Verder tracht men dit via een meerjarenplan te bereiken. Het beleid hiervan is erop gericht tics te scheppen. Hierin moeten' de ouders hun eigen verant woordelijkheid kunnen terug vinden. Een goede scholing van de leid sters stelt zij als voorwaard^ Ook werkbegeleiding is volgens de werkgroep noodzakelijk om de kwaliteit van de centra op een zo hoog mogelijk plan te brengen. Zij wenst dat het aan tal

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1