Gehand; capt De Korenbeurs onder protest weggeslagen Passage/VCJ zet 7™*"*» opmars voort Hollandiaan-dames laat op toeren MAANDAG 16 FEBRUARI 1376 Bowling Maassluis blijft goed volgen Noad BM TOG De Hollandiaan scoort te laat Excelsior M wint Hans van den Broek redde ten slotte de eer voor gehandicapt Do Korenbeurs. Hier, tegen Ed van den Berg, kon ook hij het echter niet redden. Tempo HVK Wilton te machtig Van onze handbalmedewerker Schiedam Het door griep geteisterde Hollandiaan- damesteam, is met meer moeite dan verwacht mocht worden tot een overwinning gekomen tegen MOK. De Dordtse zaalhandbalploeg opende na een lange doelpuntloze periode de score. Het initiatief werd door Hollandiaan overgenomen en kwam tot een 2—1 stand door Margot Muller uit een strafworp en een fraaie zijwaartse worp van Yvonne van Zellem. Nadat MOK de stand weer in evenwicht had gebracht, was het kort voor rust wederom Yvonne van Zellem die succes had en de ruststand op 3—2 bepaalde. Schiedam Stilletjes ver lieten Kené Hijne, Ed van den Berg en Harrie Posthuma zaterdag avond de Schiedamse Korenbeurs. Zij immers waren het meest gebaat bij de beslissing van de bond (NTBB) om geen gehoor te geven aan het verzoek van De Koren beurs dit due! nit te stellen. Nu kon him team, Middenstands- bank, op de ranglijst stijgen. Ten koste van HIA-Panels, dat nu in de gevarenzone terecht is gekomen. Voor de Schiedammers zelf had de 9—1 nederlaag geen gevolgen; het ereklasser- schap was reeds veilig gesteld. NO AD leed in de hoofdklasse opnieuw verlies. Koploper Scyl- la 2 leek bij voorbaat te sterk, maar dat de Schiedammers met liefst 10—0 van de tafel werden geveegd, valt toch wel erg te gen. Bowling Maassluis daaren tegen behaalde in de over gangsklasse een royale 9—1 overwinning en ligt nog volop in de strijd voor promotie. De vierde landelijke vereniging m Waterweg-Noord, Radio Mole naar, deed oak in positieve zin van zich spreken. In Culemborg werd 5—5 overeengekomen met Gispen, zodat beiden de ran glijst blijven aanvoeren. De Korenbeurs-voorzitter Jas Clazing heeft vorige week van alles geprobeerd om de wed strijd tegen Middenstandsbank uitgesteld te krijgen. Immers, Hans Lingen was met zijn le geronderdeel in Duitsland op oefening. Tevergeefs echter, zo dat de wedstrijd tegen Midden standsbank al bij voorbaat in verloren positie werd begon nen. Peter van den Broek heeft een armblessure, en daarom telde De Korenbeurs liefst twee invallers. Aan de zijde van de overgebleven Hans van den Brode speelden nu Jan Lands bergen en Jan Simons, die no- tabene 's middags al een wed strijd met het tweede team had den gespeeld. Dieptepunt De gevolgen bleven met uit- Geen toeschouwers en een forse ne derlaag. „Een dieptepunt van de laatste zes jaar", meende een teleurgestelde maar nog meer verbitterde Clazing. „Topsport is kennelijk een rekbaar begrip bij de NTTB, Geen greintje me dewerking om de wedstrijd uit stellen. Nog een geluk dat we al veilig zijn". De Korenbeurs heeft het er overi gens niet bij laten zitten en speelde de wedstrijd onder pro test Een viertal argumenten werden daartoe aangevoerd. Clazing: ,,Het zwaarst weegt bij ons het artikel betreffende de propaganda en de opvoedende waarde. Dat doel wordt door de NTTB niet nagestreefd. Dit is een anti-reclame voor de tafel- tennissport". Ook brengt De Korenbeurs het beïnvloeden van de competitie m het alge meen belang naar voren „Wij van onze kant zullen in iéder geval HIA-Panels excuses voor die gedwongen nederlaag aan bieden". De weinige toeschouwers die toch nog gekomen waren, verdwe nen al weer gauw. Van een redelijke partij tafeltennis kon immers geen sprake zijn en dat leidde al snel naar een 9—0 achterstand Pas in de laatste partij zegevierde Hans van den. Broek over Posthuma. In drieen overigens, want Van den Broek had nog duidelijk last van een dijbeenblessure. Jan Simons dwong international René Hijne overigens wel tot een derde game: 23—21,12—21, 16-21. Het tweede team van De Koren beurs is in de promotie-hoofd klasse in moeilijkheden, nu op nieuw verloren werd. Avanti 1 nam het 4—6 de punten mee. Johnny Buyk, Jan Landsbergen en Jan Simons wonnen allen één partij en Landsbergen/- Buyk ook het dubbel. Acht par tijen gingen hier overigens in dneen. NOAD kreeg in Leiden bij lijst aanvoerder Seylla geen voet aan de grond. Het werd een kansloze 10—0 nederlaag. Vijf partijen gingen wel in drieën, maar het Leidse trio Van Gin- nip, Chrispijn en Van Schie stonden Fred Clarijs, Dick de Vaal en Peter van Wijk zelfs niet het redden van de eer toe. De inzet hield bij de Schiedam mers overigens niet over, ter wijl ook bij Peter van Wijk blijkt dat militaire dienst nade lig is voor een goede tafelten- nisconditie. NOAD staat nu nog net boven de degradatiegrens en heeft de kansen op behoud nog volledig in eigen hand. De NOAD-dames leden hun eer ste verlies. Koploper Luto won met 6—4. Els Clarijs, Jacque- lien v.d. Water en Erica Dries wonnen allen één partij, en het duo Clarijs-v.d. Water ook het dubbel. Bowling Maassluis TOG walste in de overgangsklasse met 9—1 over Scylla 5 heen. Nico en Frans Capellerx bleven ongesla gen; slechts Wim van der Poort moest één partij aan de Leidse gastheren toestaan. Van span ning was geen sprake, want biina alle partijen hadden slechts twee games nodig. De Maassluisse formatie blijft hier door derhalve volop in de ach tervolging op leider Evro Sal amanders. Radio Molenaar In de promotie overgangsklasse is de situatie bovenaan ongewij zigd gebleven. In Culemborg kwamen de Vlaardingers met mede-koploper een 5—5 stand overeen. Grote man bij Mole naar was opnieuw Hans Jaap Oppenheim, die ongeslagen bleef tegen het geroutineerde team van Gispen. Daarin speel de ook de oud-Vlaardinger Reg Blumer, die tot één winstpartij kwam. Naast de hattrick van Oppenheim zorgden Hielke Brugts en René van Dijk er ieder met één winstpartij voor, dat de stand gelijk eindigde. Molenaar heeft lange tijd tegen een achterstand aangekeken. Via 4—1 werd het 4—3 en 5—3, maar toen wonnen achtereen volgens Van Dijk en Oppen heim hun laatste partij. Na rust nam Hollandiaan het heft volledig in handen, al kon het door luchtgebrek niet tot haar normale aanvalstempo komen. In een geleidelijk tempo liep Hollandiaan uit naar een 8—2 voorsprong, waarbij de treffer van Edith Maan een ieders be wondering afdwong. Kort voor tijd'kwam MOK nog eenmaal terug, wat de eindstand op 8—3 bracht De heren-ontmoeting DWS-Aclief is geen grootse strijd geworden, nu er voor beide niets meer op het spel stond. Alleen het wisse lend scoreverloop bracht nog enige spanning in deze strijd, waarin alleen aanvaller Cees Schop van DWS tot een vol doende kon komen Na een 8—7 ruststand, kwam DWS m haar laatste zaalhandbalstrijd tot een matige overwinning. Tegenstand Alleen voor rust hebben de da mes van DWS nog tegenstand van betekenis ondervonden, van het Rotterdamse Snel wiek, dat vorige week al was gedegra deerd. In een gelijkopgaande strijd kwam men tot een 2—2 ruststand. Maar in de tweede helft had DWS alle troeven in handen en noteerde zonder noe menswaardige moeilijkheden een 10—3 overwinning. De dames van Wilton hebben in de voor hen zo belangrijke uit wedstrijd met Olympia in Spij- kenisse, geen fouten gemaakt. De Schiedamse dames hebben van meet af aan voor een hoog tempo zorggedragen, waardoor het Olympia steeds meer in de verdediging drong. Slechts een enkele maal kwam de formatie van "Wilton in gevaar, dat ui- ieindebjk een 6—9 zege behaal de, waardoor Wilton zich naast Olympia op de eerste plaats nestelde. De dames van HVK hadden in de aanvang van de strijd met stad genote Wilton 2 moeite om de Wilton-verdediging te doorbre ken, maar langzaamaan door brak HVK het verzet van Wil- ton, dat zeer praktisch de bal zo lang mogelijk in de ploeg hield, zodoende de gevaarlijke HVK-aanval weinig kansen ge vend om in stelling te komen. Maar het mocht hen niet baten, want met de rust resulteerde dit m een 1—5 voorsprong van HVK. Na rust verhoogde HVK het tempo enorm en legde daar mee Wilton geheel aan banden, dat een 3—13 nederlaag met kon ontkomen. Eenzijdig Voor de heren van HVK was er weinig plezier te beleven aan de strijd met Hoogvliet 2, dat met slechts vijf spelers aan de bak kwam, In een vrij eenzijdige strijd kwam HVK tot een 22—10 zege, na met de rust reeds een 112 voorsprong te hebben opgebouwd. Weinig ligt er nog m de weg voeg de heren van UVG om de titel m huis te halen. In een zeer overtuigend gespeelde stnjd met Umtas 2 kwam men tot een 9—19 overwinning, waardoor UVG nog steeds in ongeslagen positie aan kop gaat De dames van WIK kwamen te gen DES niet tot al te grote prestaties, vooral door veelvul dig balverlies, wat het tempo danig deed zakken. Na een 4—3 ruststand, kreeg WIK het in de tweede helft heel moeilijk en veranderde DES de achter stand in een 4—5 voorsprong Veel spanning in de eindfase, die tenslotte een 7—7 eindstand opleverde. De heren van WIK zetten voor rust het Papendrechtse DES met goed aanvals- en verdedi gingswerk op een 12—5 achter stand. Na rust kwam er meer verweer van DES, dat echter een 24—16 nederlaag met kon voorkomen. Ondermaats Het Rotterdamse Meeuwen 2 bleef ver onder de maat tegen Unitas, dat met een hoog tempo haar gasten onder controle bleef houden. In de eerste helft was het een gelijkopgaande strijd, die een 11—11 tussen stand opleverde. Na rust nam Umtas het heft volledig m han den, maar had teveel kansen nódig anders had het een rui mere zege behaald dan de 24- 17overwinning die het nu in huis haalde. Het voor de titel uitgeschakelde Umtas-dames had weinig pro blemen met het in degradatie gevaar verkerende Atomium 2 uit Rotterdam. In een ontmoe ting zonder hoogtepunten kwam Umtas tot een 15—6 overwinning. VI aar dingen De uitstekende vertoning van De Hollandiaan bij DFC leverde tegenhet eveneens goed voetbal spelen de Dordtse team buiten het voetbalresultaat geen winst op. De ïnswmgenöe hoekschop in de tweede helft (van Dordtse zijde) verraste doelman Bert Groen en DFC leidde met 1—0. In een laatste poging scoorden de roodwitten nog, maar de overigens goed leidende scheidsrechter floot de partij1 af terwijl de bal over de doel- j lijn ging. Trainer Jan Kramer 1 kon na afloop alleen maar gro- f te teleurstelling uiten. Want de I—0 voor DFC bleef gehand haafd. Jan Kramer had voor dit duel zijn team gewijzigd. H33 pas seerde Gerard Huts in 't Veld en Gemt van der Bend (al ge- ruime tijd niet op de training verschenen). Mede daardoor in troduceerde hij de weer herstel de Joop Janse die het op zijn vertrouwde rechtsbackplaats \t goed deed. Ad van IJperen en Jackie Riedijk completeerden de formatie. Verdedigend zat het goed dicht bij De Holland iaan en aanvallend kwamen er voor rust kansen voor Rob Maat en Henk Boomsma, die echter geen genade vonden. "Beide ploegen startten voorzich tig en beten elkaar komen. Van i( middenveldspel was in de ope- ji ning geen sprake en nadat het 1 behoudende spel enigszins werd losgelaten was compleet aanvalsspel te zien Vooral ge routineerd optreden van enkele Dordtse spelers was voor de bezoekers aanleiding attent te zijn, In het eerste kwartier van de tweede helft moest De Holland- ïaan-defensie alle zeilen bijzet ten om erger te voorkomen. Het agressieve spel van de gasthe ren was daarbij doortastend maar toch kwamen er geen reële kansen. De inzet van de roodwitten was optimaal, het verzet afdoende en zienderogen kon weer aan de eigen aanval worden gewerkt, De tegengoal was een teleurstelling het eindresultaat kwam op 1—0 voor de thuisclub. Bjj De Hol landiaan werden Henk Booms- ma en Wim Riedijk vervangen door Fred Moerman en Gerrit van der Bend.-- had moeite met CW, zoals Jonnie Soeters hier treffend il lustreert. Vlaardingen Het volley- balgebeuren in het Wa terweggebied werd afge lopen week beheerst door de topper in de promotieklasse dames tussen MVC en Vol- iey'68. Zoals bekend heeft MVC dit duel ge wonnen en daarmee voorlopig de koppositie met zes ponten voor sprong veilig gesteld. In dezelfde klasse zette Passage VCJ de opmars voort door een zege op het zwakke CW uit Ca- pelle. Ook Shell-dames behaalde een overwin ning. In Maassluis werd het 1-3 tegen MVC II. Bij de heren deed Vol- ley'SS wat verwacht mocht worden. Tegen stander Animo werd met een 3—0 nederlaag naar huis gestuurd. Pas sage VCJ-heren heeft het tegen het sterke Pendrecht niet kunnen redden en moest een 0—3 verlies incasseren. De pech blijft het herenteam van Passage VJC achtervolgen. De Schiedammers konden ook de ze week niet beschikken over de Schiedamse sporthal, zodat de belangrijke thuiswedstrijd tegen titelkandidaat Pendrecht op vreemde bodem moest wor den gespeeld. Bovendien miste Passage spelverdeler Hans Soe ters die weer zoveel last van een oude knieblessure heeft, dat hij voor dit seizoen uitge schakeld is. Hans Soeters: ,,lk geloof dat het einde van mijn actieve sportloopbaan hiermee wel gekomen is. Ik denk er sterk aan nu definitief te stop pen". Naast dit gemis was ook vaste wisselspeler Wim van Heerde niet beschikbaar en had Jan van Heerde te kampen met een aanval van griep. Zodat Passa ge danig gehandicapt aan deze belangrijke wedstrijd begon. Passage startte niettemin sterk en wist in de eerste set een 12—6 voorsprong te nemen. Het geroutineerde Pendrecht vond het toen wel genoeg en nam het initiatief over, waardoor deze set in 12—15 eindigde. Ook de tweede en derde set (9—15 en 10—15) waren voor de beier spelende bezoekers. Vervelend incident in deze wed strijd was dat Jan Brussé van een kennelijk geïrriteerde scheidsrechter een officiële waarschuwing kreeg. Scheids rechter Klapwijk beweerde dat Brussé hem met een zeker li chaamsdeel had vergeleken. Jan Brussé zegt echter, bij een beslissing van de arbiter geroe pen te hebben „niet te geloven". Hij wordt m deze bewering ge steund door tal van spelers van beide teams en enkele neutrale toeschouwers. Passage heeft dan ook direct een schriftelijk verweerschrift bij de NeVoBo ingediend. Volley'68 heren heeft vrijdag de thuiswedstrijd tegen Animo m een verdiende zege omgezet. Zonder Peter van de Weyden, die uitstekend werd vervangen door Tïnus Barendrecht, speel den de Vlaardingers een beke ken wedstrijd. De eerste set (15—12) en de tweede set (15—6) leverden de Vlaardingers geen problemen op. Animo vocht in de derde set gedegen terug en wist voortdurend een voor sprong te behouden. Bij 12—13 hadden de Rotterdammers nog steeds de beste kansen op set winst. Door tweemaal een per fect blok, wat twee punten ople verde, en een smash volgens het boekje besliste Volley de set en kwam met 30 op winst. Bij de dames had Passage VCJ, na de opmerkelijke opmars van de laatste weken, de kans wat gas terug te nemen. Tegenstan der CW staat vast op de on derste plaats en betekende geen probleem voor de Schiedamse dames. Het gevaar zit er in dat zo'n tegenstander te weinig in spireert om er een goede partij van te maken. Passage, zonder de geroutineerde Riet Brouwer, had het de eerste twee sets dan ook moeilijker dan werd ver wacht. De setstanden waren 15-9 en 15-12. In de derde set kwam de Schie damse aanval dan eindelijk los en werd CW mei 15—2 kan sloos geslagen. Passage had de verwachte drie punten binnen drie kwartier binnengehaald. De Shell-dames speelden in De Snefwiek-armen reiken niet hoog genoeg: het DWS-schot suist al richting doel. Maassluis een moeilijke wed strijd. Het tegenspel van MVC II was niet inspirerend en het spel van Shell zakte naar een bedenkelijk laag peil. Niettemin wisten de Vlaardingers een 3—1 zege te bereiken, met de set standen 11—15,1512, 6—15 en 12-15. Pemis Eersteklasser Excelsior M oefende in Pernis tegentweede- klasser DOTO en won met 3-1. Frans de Munnik scoorde twee keer en Peter van der Burg éénmaal.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6