Personeel wil 2 weken salaris aan baas lenen Horeca zich on e Haren Verenigingen laten het afweten Oliespoor leidt politiemannen naar wegpiraat Ik neem de proef SCHIEDAMSCHE COURANT College spreekt beschuldiging Goudriaan tege Spoedtelegram aan B en W B en w beoordeelde kunst negatief Bediende steelt uit eigen magazijn Om ontslagen bij Fontijne te voorkomen Landstraat- TOEKOMST SCHIEDAMS SCHOOLBUITENHUIS: bewoners rijn niet gechanteerd" Broers vest 3 - telefoon administratie 26809] redactie 262566 - klachtcndienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Vlaardingen De werk nemers van de machine fabriek Fontijne willen het bedrijf 160.000 gul den lenen. Zij zijn be reid om de helft van de jaarlijkse gratificatie, een zogenaamde veer tiende periode, te laten uitbetalen. De andere helft moet worden be taald als het bedrijf weer wat beter draait. De werknemers hebben dit aanbod gedaan om het ontslag van vijftien collega's te voorkomen. Mocht de directie de ontslagen toch door wil len zetten, dan wordt het aanbod ingetrokken. De vakbonden zullen het voorstel van de werknemers pas volgen» de week aan de directie van het bednjf voorleggen. Het aanbod van de werknemers werd vrij dag tijdens een vergadering van de vakbonden met haar leden gedaan. Het was een spontaan voorstel, dat unaniem werd aanvaard. Als voorwaar de is gesteld dat er dan geen gedwongen ontslagen mogen vallen. Fontijne wilde eind verleden j'aar vijftien werknemers ontslaan. Dit werd toen niet door de vak bonden geaccepteerd- De direc tie mocht wel diegenen inlich ten die zij wilde ontslaan Deze mensen konden dan naar ander werk gaan uitzien. Slechts vijf mensen hebben inmiddels an der werk gevonden. De anderen konden oE wilden niet. Begin van dit jaar bleek, dat de direc tie toch nog mensen wilden ont slaan. Er werd een verlies van circa acht ton verwacht. Met de voorgenomen ontslagen zou het bedrijf een kwart miljoen be sparen. „KWESTBARE" MENSEN Het bedrijf had inmiddels al al lerlei maatregelen genomen Voor een gedeelte van het per soneel werd werktijdverkorting aangevraagd Een aantal werk nemers is aan andere bedrijven uitgeleend. De vakbonden wil len geen ontslagen accepteren. Zij vinden het beter dat er een zogenaamde nul urenver gun ning wordt aangevraagd. Hier door hoeft er niemand ontsla gen te worden, maar kunnen een aantal werknemers thuis blijven. Als het weer beier gaat met het bedrijf kunnen deze mensen weer worden ingescha keld. Bij de vakbonden leeft het idee dat er selectieve on blagen moeten vallen. Zoals bij de meeste bedrijven wü het bedrijf mensen ontslaan die het minst bruikbaar of die „lastig" zijn. Er- staan, volgens de vakbon den, heel erg „kwestbare" men sen op de ontslaglijst De indruk bestaat ook, dat de directie bereidwillig is om tot overeenstemming te komen. Volgens de vakbonden zijn het de banken en de raad van com missarissen die de directie on der druk zetten Het devies van vakbonden en werknemers blijft in ieder geval Niemand de poort uit De directie van het bedrijf is nog niet officieel op de hoogte ge steld van het voorstel van de werknemers. Directeur drs. A. Fontijne wilde nog geen com mentaar geven Volgende week woensdag vindt er weer een gesprek tussen de directie en het bedrijf plaats Vlaardingen 0e bewoners van het Lands traatkwartier rijn niet door de Vlaardingse wet houder Bas Goudriaan gechan teerd. Dit blijkt uit een ant woordbrief van B en W op twee brieven van de bewoners van het Landstraatkwartier. De kaalslag nabij de Land- straat; nu nog parkeerterrein. De wethouder zou hebben ge steld dat de bewoners van in spraak zouden worden uitge sloten als rij een brie! aan de gemeenteraad zouden sturen. Lange Haven 99 en 101 in Schiedam, waar binnenkort een bistro wordt geopend. De bewoners hebben het volgens B en W niet goed begrepen. In de antwoordbrief staat over dit punt het volgende; „In een ge sprek met een aantal uwer (de Landstraat bewoners) is meege deeld, dat het naar onze mening met opportuun was op dit mo ment een brief aan de raad te schrijven omdat er slechts een idee op papier staat dat nog verder moet worden uitge werkt Bovendien wordt deze uitwerking hierdoor vertraagd. Tevens is toen gezegd, dat een uitspraak van de raad over al dan niet bebouwing van het kaalslaggebied en over bet schetsontwerp een hard gege ven voor ons college vormt waarover geen overleg meer mogelijk is. Dit is door u uitge legd dat als een bnef aan de raad zou worden geschreven u van verdere inspraak verstoken zou blijven. Dit is echter een misverstand. Bedoeld is dat uit spraken van de raad niet door ons college ter discussie gesteld kunnen worden." Het schetsplan waarover de ge meente in haar brief spreekt is een studieplan. Een werkgroep zal gevormd worden, die het idee van het schetsplan verder moet gaan uitwerken. In deze werkgroep zullen de architect, de woningbouwverenigingen en de gemeente zitting nemen. Te vens zullen de beheerder van het Lijnbaancomplex en de wijkvereniging worden uitgeno digd om in de werkgroep te gaan zitten. Schiedam Er zijn een teleur- van de gemeente en tevens stellend aantal reacties van voorzitter van de werkgroep. Schiedamse verenigingen geko- „Deels vallen die binnen onze men met betrekking tot het mogelijkheden, maar ook veel Schoolbuitenhuis in de bossen daar buiten. Het is alleen erg van het Brabantse Oosterhout jammer dat we niet veel reac- De gemeente wil dit huis een Hes hebben gekregen van ver- bredere bestemming geven, enigïngen. Waarschijnlijk om- maar de verenigingen die aan- dat het Schoolbuitenhuis zo geschreven rijn cm mee te den- weinig bekend bij hen is", ken over de toekomst van het Schoolbuitenhuis hebben het Volgens de heer Tigges is één gedeeltelijk laten afweten. ding zeker. Sportverenigingen Het gebouw wordt op het ogen- zullen niet bij de toekomst van blik gebruikt door leerlingen het gebouw worden betrokken, van de zesde klas van lagere ..Er bestaan al zoveel geiegen- scholen. De helft van het jaar worden dan zogenaamde wer- kweken gehouden. Men ziet dit als zeer belangrijk voor onder- m meer de sociale ontwikkeling B van de kinderen. Er worden |$j groepsspelen gehouden en ban- B denarbeid en biologie-onder- flB wijs gegeven. B De gemeente heeft verleden jaar n een werkgroep in het leven ge- H roepen die moet gaan bekijken B of ook andere groepen in de B Schiedamse samenleving van B het Schoolbuitenhuis gebruik H kunnen gaan maken. Er wer- B den twee enquêtes gehouden: f£'| één onder Schiedamse vereni- B gingen en instellingen en één B onder het onderwijzend perso- flB neel om zo verlangens over het uniek gelegen oord te peilen. „We hebben allerlei wensen te horeu gekregen", zegt de heer A. J, Tigges, onderwijskundige Schiedam Verdacht van door rijden na een botsing met een motorrijder is de 33-jarige Schiedammer A. T. aangehou den. In het weekeinde zou hij met zijn auto geen voorrang hebben verleend op de kruising Lange Nieuwstraat/Oranjo straat-Gerrit Ver boonstraat, waardoor de motor tegen de wagen klapte. Daarbij schoot het linkerbeen van de motorrijder uit de kom. heden voor sport in Schiedam en daar buiten. Bovendien is het niet de bedoeling om in Oosterhout echt te sporten. Daar is trouwens geen gelegen heid voor, hoogstens kan men. zand voetbal spelen". huis grondig te verbouwen, zo dat ook bijvoorbeeld wijkver- enigingen er gebruik van kun nen maken, als de zes deklas- sers er niet zijn. Nu wordt slechts incidenteel van het be staan van het huis geprofiteerd door de jeugd. De werkgroep zal vóór april een rapport samenstellen over het toekomstige gebruik van het Schoolbuitenhuis. Dit wordt dan gezonden aan B en W, die een beslissing zullen moeten ne men. RECREATIEF De werkgroep beperkt de moge lijkheden dus tot het recreatie ve vlak. Het accent blijft in ieder geval op het onderwijsge- beuren. Er is een voorstel uitge dokterd om. het Schoolbuiten- der Clara Visbeen-Stroman, wil er bij de SG met in. „Nog toen zij beter was, stelde men de bewuste zaken steeds opnieuw uit", volgens enkele leden van de stichting. Schiedam Het college van B. en W. van Schiedam heeft van daag een spoedtelegram ont vangen van de stichting Schie damse Gemeenschap, waarin wordt aangedrongen op snelle beslissingen over een aantal punten waar de stichting al een lange tijd mee in de maag zit Gisteravond heeft de culturele in stelling erover vergaderd, van middag nog zouden B. en W. er in hun vergadering over praten. Een officiële reactie kon men vanochtend nog net kwijt. De Schiedamse Gemeenschap (SG) dringt er in het telegram op aan, dat de vaart moet wor den gezet achter plannen met het Proveniershuis. In dit mo numentale gebouw heeft de stichting, samen met de NW, eert te klein kantoor. Men wij er graag een deel van de andere vleugel van het gebouw bij. Bovendien brak het hnkeron- derbeen en liep de man vlees wonden op aan handen, ellebo gen en gezicht. De man, do 35-jarige Rotterdammer J. J. M. V., is in het Noletziekenhuis opgenomen. Ondanks het feit, dat zijn auto zwaar beschadigd werd, reed de automobilist door na het on geluk Bij de botsing is echter de carter lek geslagen, waar door een oliespoor ontstond Door dit te volgen kon de poli tie de auto achterhalen Die was geparkeerd in de Vriend- schapstraat in het oude westen van Schiedam Later werd dc man gearresteerd Tot op heden heeft hij ontkend Kunstenaar Mole naar: negatief beoor deeld.... Vlaardingen B en w van Vlaar dingen hebben hei werk van de kunstenaar M. J. Molenaar ne gatief beoordeeld. Het college besliste dat Molenaar niet voor een bijdrage m het kader van de Beeldende Kunstenaars Re geling in aanmerking kwam. B en w gingen hiermee lijnrecht m tegen het advies van de BKR-commisse te Delft. Mole naar is na de afwijzing gaan protesteren bij de beroespver- emging van beeldende kunst- naars. Hel klachtenbureau van de BBK heeft daarop een bnef gestuurd aan B en W. Zij spreekt de mening uit dat het college zich met de beoordeling van de kwa litatieve aspecten van hel inge zonden werk op glas ijs bege ven heeft. Het bureau wijst met nadruk op het feit. dat de uit voering van de BKR aan B en W is toevertrouwd Door het advies van de commissie naast zich neer te leggen, is het colle ge in de bevoegdheid van de door de minister in het leven geroepen commissie getreden. Het klachtenbureau spreekt in het slot van haar brief de hoop uit, dat bet college alsnog het advies van de commissie zal opvolgen. Dit nieuwsblad, waarin u af het nieuws uit eigen orr geving kunt vmden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Ook zal dan een personeelsuit breiding noodzakelijk zijn en daarom verlangt SG van de gemeente dat snel wordt over gegaan tot een functiewaarde ring van het huidige personeel. „De gemeente zai daaruit vol doende consequenties kunnen trekken", verwacht de stich- tingsraad van de SG Tenslotte wil de SG nu eindelijk eens weten, welk standpunt de gemeente inneemt over de nota passieve cultuur, die Ruud Pil- Jard directeur van de stichting en Henk Berg, directeur van het Passage Theater, al maan den geleden hebben opgesteld. Over deze nota hebben de be trokken raadscommissie al uit gebreid gediscussieerd. Dat het uitblijven van de beslis singen een gevolg zou zijn van de ziekte van cuituur-wethou- Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis Op prooi Joe fn combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Schiedam De 32-jarige Schiedammer A. J. van ff., chauffeur en magazijnbediende van de levensmiddelengroothandel Unigro aan de VGravelandseweg, heeft hekend dat hij in de loop van vorig jaar voor 2005 gulden aan groente en fruit heeft gestolen uit het magazijn, waar hij werkzaam was. Hij werd vorige week op heierdaad betrapt dankzij een onderzoek, dat van bedrijfswege was ingesteld. Directeur J Luijk van Unigro is naar zijn auto sjouwen Toen enige tijd geleden tot dal onder- zij hem aanhielden, troffen zij zoek overgegaan, omdat hij de m de achterbak van de wagen winst van zijn bedrijf zag terug- nog meer koffie en ook witlof lopen vermoedelijk ten gevolge en appels aan. Later werden bij van diefstal, want admimstra- de magazijnbediende thuis nog tieve fouten konden met wor- grcte voorraden zuurkool, kom- den gevonden Enkele werkne- kommers en sinaasappels ge mors gingen vanaf die tijd 's vonden ochtends vroeg al in de omge ving van het bedrijf posten. Dc politie heeft al een zestal men- Eind vorige week zagen zijn plot- sen verhoord, die, de groente en seling Van H, twee dozen koffie het fruit doorverkochten. Naam' Adres - Woonpl. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 634, Rotterdam. Dinsdag 17 februari 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no- 25513- 4 PAGINA'S

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1