glijdt onverwacht Drie korfbalteams al zeker van degradatie Gerrie Mak brons op de weg Basket Boys valt terug Koploper sneuvelt SSC Harga, Maassluis en Spirit Heren volledig van slag af HOCKYERS WEER ACTIEF DINSDAG 17 FEBRUARI 1976 Het vei voor Spirit be- - tekende degra- datie. i - ;i ,<4;. •'-.'"V,' A"-;4'4 '-■<? i-v;4 v tv P"m.^A a -é "5^V4 ïwr Schiedam/Vlaardingen Wisselende successen voor de Watenvegclubs in de microkorfbal. De twee derbies verliepen spannend en Oranje Nassau be zorgde ODI een koude douche en daardoor verloor ODI de minimale kans, die het nog had op het kampioenschap. Spirit kon voor de tweede achter eenvolgende keer niet winnen van Maassluis en ook tegen koploper Weidevogels kon Spirit, behoudens het eerste kwartier niet imponeren, het moest weer het hoofd buigen. SSC Harga speelde gelijk: 7-7. Spirit—Maassluis 4-8. Ook in het tweede duel tegen Maassluis heeft Spirit geen kans gezien om te winnen. Even leek het erop, dat er niet ge speeld zou worden, want de scheidsrechter liet verstek gaan. Maar gelukkig was er een scheidsrechter aanwezig in de zaal en de beide teams hadden er geen spijt van dat men inval- domineren en Spirit werd niet meer gevaarlijk. Het Vlaar- dirtgse verzet werd totaal ge broken toen het 2-5 werd. Rus tig kon Maassluis blijven korf ballen en vele malen een aanval opnieuw opzetten, omdat Spirit maar sporadisch een gevaarlijk uitziende aanval kon opzette- n.Even lukte het bij Spirit, 3-5, maar kort daarop was het al weer 3" Ier D. Hubert accepteerde als Opgejut door de aanhang leek scheidsrechter. Na een fel eerste kwartier, waar in Spirit een 2-0 opbouwde via twee strafworpen, moest men langzaam maar zeker het initia tief overgeven aan Maassluis en dat kwam op 2-2 uit eveneens Spirit even wat feller te gaan spelen en te nonchalant verde digen betekende 4-6. Maassluis liet de bal rond gaan en dat leverde twee verre treffers op, zodat de eindstand 4-8 voor Maassluis werd. twee strafworpen. Daarna ging Spiritdoelpuxn: Frans van der het gelijk op, maar een door- Krans (2), Mari v.d. Krans, Bou- loophal bracht Maassluis nog dewijn Wijzenbroek. voor rust een 2-3 voorsprong. Maassluisdoelpunten: Martha Spirit probeerde van alles, Nustelijn (2), Maarten van Ber maar echt gevaarlijk werd het gen (2), Rob Koevoet (2), Janne- niet omdat de aanvallen te ke van Bergen en Mïeke Monti- doorzichtig werden opgezet en zaan. Maassluis steeds weer de kans kreeg om rustig in te grijpen. Oranje NasSSUODI Ook Maassluis kon voor rust - - niet meer scoren, omdat het te veel kansen nodig had om tot en treffer te komen. Na de hervatting bleef Maassluis Schiedam Langzaam maar zeker ontwaken de hockeyclubs weer uit hun winterslaap. Na een aan tal maanden niet voor de competitie te hebben ge speeld kwamen de heren van Spirit en de dames van Asvion weer binnen de lijnen om bekerwed strijden te spelen. Voor die tijd echter werden de dames van Spirit kam pioen in de zaalhockey- competitie. Dat gebeurde tegen Tempo dat door de Sehiedamse dames met 6-0 werd ver slagen. Het feit dat Tem po geen kans meer had op een kampioenschap heeft hier echter wel een woordje meegesproken. Anne lies Will ems (4x) en Marijke van Leeuwen (2x) zorgden voor de zes treffers die goed waren voor promotie naar de tweede klasse. De heren van Spirit kwa- men voor de beker in Schiedam uit legen Li berty en wonnen met 3-1. Een verdiende zege voor de thuisclub die voor het eerst onder de nieuwe coach Jan VoUebregt speelde. De vroegere lei der Fred van Leeuwar den heeft te kennen gege ven liever zelf te spelen. De Spirit-treffers werden gescoord door Frans Hengst, Ad van Leeuwen en Jaques Verzeydea De dames van Asvion tot slot verloren de eerste wedstrijd van het tweede gedeelte op het veld. De dames van trainer Guus Stöver moesten de meer dere erkennen in Hurley dat met 2-0 won. Asvion is daardoor kansloos voor de beker geworden. 9-8. In een qua spel beeld zeer wisse lende wedstrijd heeft Oranje Nassau een nipte, maar ver diende 9-8 overwinning behaald op ODI. Deze winst betekende, dat Oranje Nassau veilig is voor degradatie en dat Maas sluis en Spirit hu definitief een klasse lager gaan spelen. ODI en Oranje Nassau hielden elkaar voor rust goed in even wicht, deze eerste helft werd vooral gekenmerkt door vee! balverlies. Oranje Nassau open de de score, maar liet een bijna zekere 2-0, uit een strafworp, liggen. ODI kreeg wat meer vertrouwen en tekende I-I aan, ODI ging zelfs door naar 1-2. Dit was echter maar voor korte duur en het w^rd al spoedig weer 2-2. ODI had nu durf en ging door naar 2-4, maar te onnauwkeurig plaatsen en te angstig spelen van ODI gaven de Nassauers weer kansen om op 4-4 te komen. Na de rust een herboren Oranje Nassau, dat van. meet af aan het initiatief naar zich toetrok en ODI moest in de verdedi ging. In hoog tempo bouwde men een 9-5 voorsprong op. ODI leek verslagen, maar lang zaam maar zeker herwonnen de Schiedammers het verforen ter rein. Kort voor tijd had ODI kans gezien om weer heel dicht bij te komen; 9-8, Slechts door op balbezit te spelen kon Oran je Nassau de 2ege veilig stellen. En ODI had te vee! gegeven om nog de gelijkmaker te scoren. Oranje Nassautreffers: Peter van Brandwijk{3), Mart Romers (4), Theo van Veelen (2). ODI-treffers: E21y van de Lely 12), Chiel Bos, Hans Herman (4), Ria Zeeuw SpiritWeidevogels 2-7. In, de beginfase leek het er even op, dat Spirit voor een verras sing zou gaan zorgen. Men U ad tegen koploper Weidevogels vrij fel op en het kek er naar, dat de Bleiswijkers het moeilijk kregen. Spirit zakte in het twee de deel echter weer Weg, zodat Weidevogels alsnog zeer simpel aan de winst kon komen. Weidevogels nam een gelukkige 0—1 voorsprong, maar Frans v.d. KransmVel]eerde die vrij snel; 1-1. Daarna leek Spirit een goede greep op het spel te krij gen, want de aanvallen van de gasten moesten met grote moei te worden opgezet en vaak wa- 1 Spirit viel alleen in het begin fel aan ren ze zo doorzichtig, dat de worp. Verdedigend kon Spirit degradeerd uit de le klasse en Spiritverdediging goed kon in- tevreden rijn, maar aanvallend zal bet volgend jaar moeten grijpen. Zelf combineerde Spi- miste het alle vormen van ini- Proberen om weer terug te ka- rit aanvallend goed, maar het tiatief, opbouw en taktiek. men. beslissende schot ontbrak. De eindstand bleef 2-7, maar van- Fr is tegen Achilles goed gespeeld Eindelijk had Weidevogels ge- avond krijgt Spirit de kans om om tot.een overwinning te ko- luk en scoorde, terwijl de Spi- revanche te nemen in de return rit-geiijkmaker werd aafgeke- tegen Weidevogels, rud om onduidelijke redenen en zo hadWeidevogels zeer veel Uaïga-Rozenbw7*7 geluk. Nog voor rust kon men een moeizame 1-3 stand op het SSC Harg3 heeft in de thuiswed- scorebord brengen. Na de hervatting leek Spirit het zeer moeilijk te krijgen, maar slecht spel van Weidevogels be spaarde de Vlaardingers een grote nederlaag- De Vlaar- dingse aanvallen stranden, om dat er geen beslissend schot achter zat en de Bleiswijkse aanvallen gingen verloren om dat men te vaak en te snel onnauwkeurig geplaatst werd. Weidevogels had echter een paar goede schutters, die goed ge bruik maakten van hun vrij heid. Zo kon men van ver een 1-7 voorsprong opbouwen. ïn de slotfase was het wederom de strijd tegen Rozenburg de kans op, behoud niet volledig gegre pen. Het werd een 7-7 gelijk spel, Een overwinning heeft er dik in gezeten, maar bij een voorsprong van 4-1 gingen zij men. Het schot van Achilles heeft uiteindelijk de doorslag gegevf Vooral de eerste aanval van Harga liet het afweten. In de hele wedstrijd produceerden zij maar één doelpunt Hel duurde tot aan de 25e minuut voordat Achilles de score open de door 2x achter elkaar doel te treffen. Na een tegentreffer van Bert Karstel liep Achilles weg naar een 4-1 ruststand. het oude spelletje spelen, Na de pauze een opleving waardoor Rozenburg nog met 1 doelpunt voor maar in de laat ste minuut kon Rozenburg nog langszij komen. Doelpuntenmakers voor Harga waren: Jan Erkelens 3xJCarel v.d. Linden 2x en Cock v.d. Poel 2x, zodat de wedstrijd te gen Achilles beslissend word voor Harga. Bij verlies is degra datie een feit Schiedam Belde eerste tea,, van basketbalvereniging Ju venilis speelden een thuiswed strijd, Er werd dit keer dan ook verdiend verloren en wel met 42-48. De heren van Juven ilis rijn helemaal van slag af en nu werd verloren van Luba uit Leiden (61-681. Het meisjes junioren A team verdedigden bun kansen beter. In een goede wedstrijd werd SOVB uit Heenvliet met 62-26 verslagen. Ook tegen BS Leiden moesten de dames het zonder Margreel van Putten stellen. Juventus begon de wedstrijd goed. Met enkele goede breaks werden de Leidse dames op een achterstand ge zet. Daarna wist Juventus de verdediging goed gesloten te houden maar dat wisten de te genstanders ook te doen zodat er weinig meer gescoord werd. De stand was dan ook pas 10-4 na tien minuten. Het feller spelende BS Leiden wist toen terug te komen en langzaam maar zeker werd de achterstand van de Leidsen da mes kleiner. Juventus kon daar weinig tot niets tegenover stel len vooral omdat er geen rust in het team was. Men wilde te gehaast spelen waardoor onno dig balverlies werd geleden. BS Leiden profiteerde daar knap van en met rust was de stand dan ook gelijk getrokken (18- 18). Na de rust waren inmiddels de juniorspeelsters Mieke Dalmeij- er en Sylvia Gorter aangeko men. Zij speelden direct mee in de tweede hleft. Nadat echter Sylvia Gorter de openingstref fer had gemaakt viel het spel stil bij Juventus. De bal werd alleen nog maar rond gepasst en BS Leiden hoefde maar te wachten tot er een foute pass kwam en men had weer balbe zit Dit balbezit werd goed uit gebuit door de Leidse dames en na vijf minuten hadden ze al een voorsprong (20-32), die bij na onoverbrugbaar leek. Keer op keer werden nu ook de guards van Juventus in moei lijkheden gebracht. Steeds wer den ze vastgezet wat tot een sprongbal of balverlies leidde. Ook trainer/coach Frits Spaak was niet bij machte enig veran dering in het spelbeeld te bren gen. Juventus kon nog wel een paar keer profiteren van de onoplettendheid van BS Lei- den, maar enig gevaar ging er van eigen aanval niet meer uit. Juichend konden de Leidse meisjes dan ook het eindsignaal begroeten. De tweede nederlaag voor Juventus deze competitie was een feit (42-48). Voorlopig is er echter nog geen reden tot paniek voor de Sehiedamse da mes, die ook nu nog alleen aan de leiding gaan van de eerste divisie. Het tweede verlies al voor de dames van Juventus Spirittopscorer Frans van der De wedstrijd tegen Achilles is Krans, die de stand een beter door Harga met 10-7 verloren, aanzien gaf; 2-7 uit een straf- Door dit resultaat is Harga ge- SSC Harga dat op gelijke hoog te kwam door Jan Erkelens, Bert Karstel en Gerda Hols. Achilles bracht de stand op 6-4, maar weer haalde SSC Harga op tot gelijke hoogte door Bert Karstel die 2x scoorde. Ook al omdat de eerste aanval niet tot scoren kwam en dit bij Achilles beter lukte, kwam de stand op 9-6. Gerda Hols bracht Harga nog wel op 9-7 maar het laatste woord was voor Achilles die de eindstand bracht op 10-7. Poeldijk De nieuwe ronde van de onderlinge competitie bij de Poeldijkse Dam Vereniging kenmerkte zich door enkele verrassingen. Koploper Jaap van Njmwegen kreeg een ne derlaag te slikken van de goed op dreef zijnde Ton van der Ende. Rein Vis profiteerde goed van deze misstap en won rijn partijen tegen C, Kuyven- hoven, A, Olierook en K. van Kester sr. Derhalve gaat Vis nu onbedreigd aan de leiding. Martien Zwinkels handhaafde rich knap door Koos van Kes ter jr. terug te wijzen. Bij de nieuwelingen die een dubbele ronde afwerkten had Kees Hes- kes bij het ingaan van de laat ste ronde de beste kansen en werd dan ook kampioen ten koste van Joop Terlouw. De heren van Juventus traden ook aan tegen een Leidse ploeg en wel tegen Luba. In de uit wedstrijd was het een rommel tje geworden doordat de scheidrechters daar niet tegen hun taak waren opgewassen. Helaas zou dit nu weer het geval zijn. Wim Cordemans was geblesseerd aan zijn knie maar speelde toch mee, terwijl Nico van Putten het deze wed strijd weer probeerde maar dat liep op niets uit Jan Willem Engelsman en Dirk de Jong speelden ook mee, zo dat trainer/coach Jan Start niet te weinig mensen kreeg want Peter van de Waal kon niet meedoen omdat hij op oefening was voor militaire.dienst Beide ploegen speelden een man- to-man-verdediging over het halve veld. De inzet van beide ploegen was erg groot. Er werd voor elke bal gevochten zodat het er naar uit zag dat het publiek een goed wedstrijd zou gaan zien. In'de eerste helft was dat ook wel het geval. Er werd veel gescoord en beide teams zetten de aanvallen dan ook goed op. Tot aan de vijf tiende minuut hielden beide ploegen elkaar ongeveer evenwicht (26-28), Luba kreeg toen een kleine inzinking waar Juventus knap van profiteerde en met rust stond het dan ook voor met 39-32. De tweede helft zou echter heel anders verlopen. Juventus hield het hoofd er niet meer bij en Luba kon goed profiteren. Langzaam kwam het dichterbij en na tien minuten spelen had den de Leidenaren een kleine voorsprong (4749). Luba had nu de smaak te pakken en ging Het goed door, terwijl Juventus het steeds moeilijker kreeg, vooral met zichzelf. Na een time-out van trainer/coach Jan Start ging het weer beter. Juventus ging nu pressen maar verder dan een zeven punten achter stand kwam het niet meer. Eindstand 61-68. Topscorers da mes: Arja van de Heuvel 4-6; Sylvia Cordemans 6-3. Topsco- reres heren: Wim. Cordemans 6-12; Rob Mark 11-4; Jaap Boon 6-4. meisjes junioren A-team speelde in Heenvliet tegen SOVB. Het team van coach Hans Hoogerwerf behaalde een regelmatige overwinning (62- 26). In deze wedstrijd bewezen vooral Ellen Scheuller, Sylvia Gorter- en Mieke Dalmeijer dat zij tot de beste juniorspeelsters van dit district behoren. Puttershoek De eerste wed strijd in het seizoen 1976 heeft voor Schiedammer Gerrie Mak een prachtige derde plaats op geleverd. Na 's morgens in het Rotterdamse sportpaleis Ahoy door de jury te zijn gediskwali ficeerd voor vermeend gevaar lijk rijden, wat een valpartij tot gevolg had, ging hij 's mid dags naar Puttershoek om daar een wedstrijd over 79 kilome ter te betwisten. Reeds na vijf kilometer ontsnap ten Gerrie St Nicolaas, Cees van de Meyden, Gerrie Mak en Wim Bussum. Zij voerden het tempo zó hoog op dat geen van de achtervolgers er in slaagden bij deze kopgroep te komen en wisten zelfs de meeste renners te dubbelen. In de kopgroep verstond men el kaar goed en tot vijf kilometer voor het einde deed geen van De uitslag: Amateurs 70 kflome- de renners een poging om te ter 1.58,26 uun 1. Gerrie St. ontsnappen, wél wetende dat Nicolaas (Hoekserenner), 2. daar in het begin van het sei- Cees van der Meyden (Hoekse- zoen toch geen kans op zou renner), 3, Gerrie Mak-(Schie- zijn. Mak, die opmerkelijk ge- dam), 4. Wim Bussum (de Mol). makkelijk reed en veel top werk deed onderweg, liet het op een eindsprint aankomen en moest toch in Genrie St Nico laas en Cees van de Meyden rijn meerdere erkennen, maar was na afloop blij dat de val van 's morgens hem geen kwaad had Vlaardingen Het eerste heren team van basketbalvereniging Basket Boys speelde een uit wedstrijd tegen Sliedrecht. Ook nu werd het een teleur stellende nederlaag voor de Vlaardingers (44—63). Na de nederlaag van vorige week was Basket Boys vast van plan om het dit keer beter te doen. In de eerste helft waren de Vlaar dingers ook duidelijk de betere ploeg. Sliedrecht is een niet zo goede ploeg die het moet heb ben van twee betere spelers. De Vlaardingers speelden ze dan ook knap naar een achterstand. Met rust stond Basket Boys dan ook voor met 32—27. Gesteund door het publiek kwam Sliedrecht goed terug. Elke aanval was raak en ook de rebound was in goede handen bij de boomlange pivot van Sliedrecht. Basket Boys kreeg de meest curieuze doelpunten om de oren en ook een laatste press deed niets meer af aan de nederlaag van de Vlaardingers, Eindstand 63—44. Basket Boys zal nu de rest van de wedstrij den moeten winnen om nog op z'n minst te promoveren Tops corers: Nico Arnold 19 pnt- Fred Swaneveld II c-nt. 0 Hermes DVS begroet op zijn internationaal pupillentoer- nooi op Goede Vrijdag 26 jon gens uit het Duitse Eschhofen 0 Voor IG en 17 april zoekt men nog pleegouders 0 Het zaalhockeyteam van Pollux is kampioen geworden van de derde klas A en promoveert 0 Onze felicitaties 0 Her mes DVS en trainer Pim Vis ser bereikten ook voor vol gend seizoen overeenstem ming 0 Evenals FC Vlaar dïngen '74, maar dan met ei genaar Van Dijk van bar-bi- stro d'Artagnan voor de le vering van 35 grote voetbal- tassen 0 De jeugdleiderscur sus hockey bij het Sehiedam se Spirit bestaat uit tien les sen en kost veertig gulden exclusief literatuur 0 Ahoy op zondag bloeit nog steeds 0 De 21ste Haarlemse mug- genronde leidt ook door Schiedam heen 9 De kantine van DVO*32 staat woensdag weer bol van de films 0 's- Middags de pupillen tussen 15 en 17 uur en *s avonds de junioren vanaf 18-30 uur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4