Reparatie plafonds kost één miljoen Personeels uitbreiding gemeente Ik neem de proef J GG en GD'S integreren Vlaardingen verdeel; d in geluidszones Spoedtelegram van SG stond niet op agenda Wethouder komt toezegging niet na êpl mxm Juwelen en antiek gestolen Extra huur verhoging voor 128 woningen Vlaardingen De bewoners van 128 flats aan de Van Hogen- dorplaan krijgen waarschijn lijk een extra huurverhoging van vijftien gulden per maand te betalen. Het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelij-, ke ordening heeft namelijk ge weigerd een krediet te ver strekken voor het repareren van een groot aantal scheuren. Deze zitten vooral in de pla fonds van de bovenwoningen in dit complex. Nog deze maand beslissing 1 IN GEBIED NIEUWE WATERWEGNOORD J9HH Culturele haastklussen moeten nog wachten Stuurgroep voor huisvesting alleenstaanden Toch rijkssubsidie voor Honki-Ponk 3ING0/DISC0/S0UL (zang) LEO MUNTSLAG MUNTS KARNAVAL IN „TEEJATER" „HYDRA" KARATE-DEMONSTRATIE „LIVE" wéét je wel!!! SCHIEDAMSCHE COURANT Woensdag 18 februari 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD 101ste jaargang no. 25514" 4 pagina's Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtenchenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL De kosten van deze reparatie bedragen ongeveer een miljoen gulden en het gemeentelijke onderhoudspotje is leeg, volgens wethouder Bas Goudriaan. Schiedam Het college van B, en W. van Schiedam zal reeds op maandag 23 februari aan de gemeenteraad voorstellen om de afdelingen gemeentewerken, woningdienst en technische bedrij ven uit te breiden met in totaal 22 ambtenaren. Gistermiddag heeft het college unaniem besloten om de uit breiding, die door de brand weer, de accountantsdienst en het stadsarchief wordt ge vraagd, geen prioriteiten te ge ven. Deze aanvragen, voor in totaal zes ambtenaren, 2ullen waarschijnlijk pas in één van de volgende vergaderingen worden behandeld. dienst zal nu het hete hangijzer worden van de komende raads vergadering. De vier extra krachten voor de brandweer, één voor de accoun tantsdienst en één voor het ar chief komen later aan de beurt. Wethouder Seheeres kon gister avond nog niet zeggen wanneer dat precies zal gebeuren. „Dat hangt af van een complex van factoren. Zo zal bijvoorbeeld eerst worden bekeken in hoe verre het tekort bij de brand weer kan worden verholpen door een samenwerking met de VROM-dienst", was het enige wat hij er tijdens de vergade ring in het Stadskantoor over kwijt wilde. De woede van de bewoners is niet alleen gericht op het ministerie, maar "ook "op de wethouder zeïf. Tijdens het afscheid van burge meester Heusdens heeft hij na melijk een der bewoonsters, mevrouw A. van der Veer, toe gezegd dat alles in orde zou komen. „Een wethouder kan die toezegging toch niet zomaar intrekken", aldus een veront waardigde mevrouw Van der Veer. Goudriaan zei over het misver stand in te zitten. „Ik weet dat ik die toezegging heb gedaan, maar toen dacht ik dat alles rond was. Ik reageerde daarom ook al verbaasd toen het WD- raadslid mevrouw Van Toor twee maanden geleden hierover vragen stelde. Ik dacht zelfs dat allang met de herstelwerkzaam heden begonnen was." De wet houder verklaarde dat hij daar na overleg met het ministerie heeft gehad en dat hem daarbij is gebleken dat er geen krediet van het ministerie komt. Goudriaan ziet daarom geen an dere oplossing dan de bewoners zelf de zaak te laten betalen. Als alleen de bewoners belast zouden worden waarvan de wo ningen scheuren vertonen, dan betekent dit een extra huurver hoging van ongeveer 45 gulden per maand. De wethouder denkt er echter over om de kosten van een miljoen (berekend door het Ge meentelijk Woningbedrijf) te la ten drukken op het hele com plex. Dit zou neerkomen op 15 gu3den per maand per woning. Reactie van mevrouw Van der Veer: „Ergens word ik bedu veld, al weet ik niet door wie." Wethouder Reinier Seheeres ont hulde gisteravond dit besluit van B. en W. tijdens de verga dering van de raadscommissie voor financiën. Als reden gaf de wethouder op, dat het colle ge onder de indruk was geko men van de argumenten die de diverse hoofden van dienst heb ben aangedragen, nadat het aantrekken van meer gemeen- tepersoneel eind vorig jaar op het laatste nippertje was afge voerd van de agenda van de gemeenteraadsvergadering. Dat was in december. Het ging toen om uitbreiding met 37 ambtena ren. De politieke fracties wilden zich echter eerst beraden over dit probleem. In januari, toen de diverse com missies zich nog eens over het punt rond de uitbreiding had den gebogen, keurde de raad de eerste uitbreiding goed: de so ciale dienst kreeg er tien amb tenaren bij. De aanvraag voor zestien perso neelsleden voor gemeentewer ken, drie voor technische be drijven en drie voor de woning- i om-W nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om' geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Sluur mij dit nieuwsblad 14 dagen gralis op proef toe ir> combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl.: Tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 834, Rotterdam. De integratie van de GG en GD van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis gaat door. Er zal een zogenaamde lichte regeling komen die inhoudt dat iedere gemeentelijke GG en GD zijn eigen karakter behoudt, maar dat men elkaar op een aantal gebieden zal helpen. Hoe de inhoud van de integratie zal zijn is nog onbekend. Directeur Wolfs, zo wel van de GG en GD in Vlaardingen als in Schipdam, hoopt dat over enke le maanden hierover een definitief rapport zal komen. Al lange tijd is er in de drie gemeenten gesproken over een mogelijke integra tie van de GG en GD's. Vlaardingen was de eerste van de drie die een definitief standpunt naar buiten bracht: In afwachting van een rege ling van het openbaar lichaam Rijn mond moest er een lichte integratie komen. In Schiedam was het vooral wethouder Collé (volksgezondheid) die bezwaren tegen had. Hij wilde nog verder gaan en voelde veel meer voor een zoge naamde halfzware oplossing. Met an dere woorden, Collé wilde dat de GG en GD's in één groot geheel zouden opgaan. Het Maassluise college van B en W, wiens stem tijdens de onderhandelin gen met zo zwaar was omdat deze gemeente geen eigen GG en GD heeft, bet vorige week nog weten in principe voorrtnnder te - jjn van een integrate Maar in Maassluis voelt men er niets voor om de gezondheidstaak in het gebied Nieuwe Waterweg-noord volle dig over te dragen aan Rijnmond. Het openbaar lichaam had hier op aange drongen. Tijdens het laatste overleg van de drie wethouders van volksgezondheid bleek dat niet alleen Maassluis, maar ook Schiedam die mening heeft Het Vlaardingse college van Ben W heeft zich daar nu bij neergelegd. Een aantal Vlaar- dingers woont vlak langs rijksweg 20; dze flats vormen sa men met de groen voorziening een soort demper voor de erachter liggende bebouwing. «f; Ww$0*ËÊÊË Hans van der Wilk: ..Het telegram was niet geagen deerd". Schiedam De gemeente gaat binnenkort een stuurgroep vor men om te onderzoeken of er een speciaal beleid moet wor den gevormd voor de huisves ting van alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens Schiedam. De oprichting van deze groep hangt samen met een circulaire die staatssecretaris Marcel van Dam vorig jaar op 23 december heeft doen rondgaan. Deze brief aan de gemeentebestu ren werd nog voorafgegaan door een nota van de staatsse cretaris over de begeleiding en intensivering van de huisves ting van de kleinere huishou dens. Schiedam B. en W. van Schie dam hebben, zich gistermiddag m hun wekelijkse vergadering niet beraad over het spoedtele gram van de culturele stichting Schiedamse Gemeenschap (SG), dat gisterochtend aan het college van E. en W. was ge stuurd. In het telegram drong de stieh- tingsraad van de SG erop aan, dat het college snel besluiten neemt over een aantal dringen de zaken op cultureel gebied „Het telegram stond niet op de agenda", zei wethouder van voorlichting Hans van der Wilk ons gisteren, enkele minuten na de B, en W,-vergadering. „Daar door hadden we ook de stukken met bij ons, die betrekking heb ben op de zaken waar de SG nu haast mee maakt En zonder die gegevens kunnen we ons met beraden over de bewuste problemen". De SG wil nu wel eens meer klaarheid over de bestemming van het Proveniershuis, waar het kantoor van de SG en de VW is gevestigd, en over de noodzakelijke personeelsuit breiding. Ook wat het beleid inzake passieve cultuur betreft, wil de SG concrete antwoorden. De SG-stiehtingsraad beeft lange tijd afgewacht, of de gemeente wel aandacht zou schenken aan deze zaken, nu wethouder voor cultuur Clara Visbeen-Stroman ziek is. Dat is niet gebeurd. Met het spoedtelegram heeft men willen benadrukken dat B. en W. op moeten schieten. Vlaardingen Drie onbekende jongens hebben zondagmiddag hun liefde voor dieren gede monstreerd. Bij de schapenwei de aan de Ma mixlaan verdre ven zij de zondagvervehng door met een aantal dolkmessen naar de dieren te gooien. Een oplettend burger heeft kunnen ingrijpen. Hij beeft de jongens drie messen afgenomen. Schiedam Het kinder- dagverblijf Honki-Ponk aan de Kerkstraat in Kc- thel heeft van het rijk toch nog een subsidie voor het vorige jaar toe gezegd gekregen. Zeer waarschijnlijk komt nu ook de gemeente met een bijdrage over de brug. Van het ministerie van Cul tuur, Recreatie en Maat schappelijk werk krijgt het kinderdagverblijf m het noorden van de stad een subsidiering van hon derd procent voor de sa larissen in de periode van september tot december. Dat komt neer op een bedrag van ruim dertien mille. Direktrice Marja van Wol- feren had dit niet ver wacht aangezien de aan vraag voor du subsidie laat was ingediend door de beslommeringen rond de vorming van de stich ting kinderdagverblijf Kethei. „Ik was erg ver rast toen de brief van hel ministerie toch nog opeens binnenkwam", reageerde Marja dan ook gistermiddag, „nu kan ik eindelijk nog een vaste kracht aannemen". De stichting gaat nu weer kon takt opnemen met de gemeente om ook daar een subsidie tos te krij gen. De kans dat dit lukt is zeer groot. Voor het speelplaatsje ach ter Honki-Ponk gaat de bedrijfsschool van Wil ton- Feijen oord binnen kort metalen speelwerk- tuigen vervaardigen. Het stichtingsbestuur heeft hierover vandaag een ge sprek gehad met een ver tegenwoordiger van de werf. Voor één draaimo len vraagt Wïlton-Feije- noord een bedrag van vijfhonderd gulden. Om dit geld (en liefst nog meer) bijeen te krijgen houdt het kinderdagver blijf op zaterdag 20 maart de gehele dag een fancy-fair. Hoek van Holland - Onbekende inbrekers hebben voor tiendui zenden guldens aan juwelen en antiek gestolen. De waardevol le buit verdween bij drie in braken in huizen aan de Hoek se 's-Gravenzandscweg en de Schclpwcg. Steeds werd de achterdeur tij dens de afwezigheid van de bewoners met een scherp voor werp geforceerd. De dieven hadden vooral aandacht voor ringen, munten, vreemde post zegels en antieke voorwerpen. Uil het onderzoek is gebleken dat alle huizen zeer grondig zijn doorzocht. De braakschade is aanzienlijk. Vlaardingen De gemeente gaat bij het nemer van beslissingen rekening houden met het ge luid, Dit gaat gebeuren aan de hand van een geluidszonekaart. Op deze kaart is de gemeente verdeeld in lawaaigebieden. De kaart is opgesteld naar de nor men zoals die zijn aanbevolen door het ministerie van volks gezondheid en milieuhygiëne. In deze aanbeveling zijn voor verschillende gebieden de grenswaarden in decibellen voor overdag, 's avonds en 's nachts neergelegd. Deze normen zijn nu geprojec teerd op het Vlaardingse grond gebied. Op deze wijze is de zogenaame geluidszonekaart tot stand gekomen. Er zijn in Vlaardingen echter een aantal factoren die een eigen verdeling noodzakelijk maakten. Belang rijke punten zijn bijvoorbeeld de rijkswegen 20 en 19, de spoorlijn Rotterdam - Hoek van Holland en de ligging van de gemeente in een industriege bied. Volgens het ministerie mag het geluidsniveau op 200 meter af stand van een rijksweg met meer dan 60 decibel zijn. In Vlaardingen staat de bebou wing soms binnen die 200 rae- tergrens. Deze bebouwing fun geert met de groenvoorzienin gen als demper voor de andere bebouwing. Hierdoor ontstaat binnen die 200 metergrens een verloop van 65 decibel naar 55 decibel, De invloed van de spoorlijn Is vooral merkbaar in het gebied tussen de eerste en tweede Van Leyden Gaelstraat en de spoor lijn. Deze straten zijn allebei als hoofdweg gekwalificeerd. Te vens staan er in dat gebied enige grote bedrijven. De minis teriële norm kan voor dit ge bied, 55 decibel, dan ook slechts met ingrijpende maatregelen bereikt worden. Het gebied ten zuiden van de spoorlijn heeft ook extra lawaai te verwerken. Dit lawaai wordt veroorzaakt door de op de zuid elijke maasoever gelegen indus trie. In heel Vlaardingen is het lawaai van vliegtuigen waar te nemen. Metingen hebben dit uitgewe zen. Met name de woongebie den WestwJjk, Vlaardinger-Am- bacht, Hoty-Zuid en Holy- Noord hebben het meeste last van het luchtverkeer. Zoals be kend lopen de aan- en uitvlie groutes van het vliegveld Zes tienhoven over de gemeente Vlaardingen. De geluidszonekaart beeft geen definitieve geldigheid. Zij geeft slechts streefdoelen aan. ADVERTENTIE: HAVENSTRAAT 45 TEL 01740-25100 NAALDWIJK presenteert in de ..spektakel"-reeks op VaiJDAG 20 FEBRUARI 1976 Voor de liefhebbers o.a. met meaewerKing van oe soui-zanger Aanvang: 20.00 uur Zaal open 19.30 u. VRIJDAG 27 FEBRUARI 1976 KARNAVAL met feestneuzen, toeters, desnoods boerenkiel en pet maar zéker m.m.v, de groep (van dat gras én die fcontfea, VRIJDAG 5 MAART 1976 FILM/KARATE met o.a. Bruce Lee na vertoning van de film „Enter the dragon" even noteren, deze data, en reserveren voor Naaldwijks

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1