Monsterlijk weekje in de Passage-bioscopen 7 Borstonderzoek van Tuberova in Schiedam Carnaval Te snelle kelner betrapt GELUIDSZONEKAART Welkomst dienst in De Ark WOENSDAG 18 FEBRUARI 1976 Hosanna" op televisie Hoekse EHBO in eigen erewedstrijd Vrouwenbond vergadert Helpt Elkander feestavond 'ftiSrthiTtaJ :+*i KING KONG POPPENKAST mkm ONDERZEEMON STERS VLIEGENDE MONSTERS Lunchconcert Schiedam De politie heeft ia de nacht van maandag op dins dag de 34-jarige kelner FJ.S. nit Schiedam aangehouden. De man, die de rijbevoegdheid al tijdelijk was ontzegd, werd op de Burgemeester van Haare- laan in Nieuwland betrapt bij het rijden met een snelheid van tachtig kilometer per uur. Blaas- en bloedproeven weigerde hij. Nadat er op het hoofdbu reau van politie proces-verbaal tegen hem was opgemaakt kon de te snelle kelner weer naar huis terugkeren. '3 Maasland Aan het programma „Van n wil ik zingen", dat de EO donderdagavond om half elf op Nederland 1 uitzendt, werkt ook de Maasl&ndse Christelijke Oratorium Vereni- png Hosanna mee. De opna men voor dit programma zijn op vrijdag 23 en zaterdag 24 januari in de Ned. Herv. kerk te Maasland gemaakt. Medewerking wordt ook verleend door het Christelijk Dameskoor Schiebroek en het jongeren koor uit deze plaats, het koper kwartet van Addie de Jong en de organist Aad van der Hoe ven. De verbindende teksten zijn vaa Gijs Smit Op het programma staan: „O God, onze God, die de aard eenmaal schiep", „De Heer is mijn Herder", „Gij die alle ster ren houdt", „Jesus the Lord said", „liefde Gods", „Wat vliedt of bezwijk" en „Lied op de liefde". De algehele muzika le leiding is in handen van Ad- die de Jong. Boek van Holland De seniore- cafdeling van de Hoekse EH BO b wker van een plaats in de eigen erewedstrijd die op zaterdag 13 maart in De Hoek stee in Hoek van Holland wordt gehouden. De tweede plaats die de Hoekse ploeg tijdens wedstrijden in Kralingseveer wist te behalen bleek voldoende voor plaatsing, De opgave betrof dit keer een ongeluk op een scheepswerf. Hierbij had zich een ontploffing voorgedaan waarbij twee ge wonden waren gevallen. In box 1 wist Capelle aan den IJssel de eerste plaats te ver overen met 212 punten. Tweede werd Hoek van Holland (167 punten), derde Overschie {164 punten) en vierde werd Kethel, In box 2 werd Maasland eerste en Maassluis tweede. Vlaardingen De Coöp. Vrou wenbond vergadert morgen. Het belangrijkste agendapunt is de V.O.S.-cursus. Mevrouw H, Soel zal het doel van deze cur sussen toelichten. Aansluitend kan men hierover vragen stel len De vergadering wordt ge houden in het Rode Kruisge- bouw, Emmastraat 38, en be gint om twee uur. VUarflngen De interlevensbe- KbQuweUjke vereniging van voogden en vrienden geestelijk gehandicapten "t op 20 februari een feest- in de Stadsgehoorzaal. De avond begint om 8 uur; de zaal gaat een half uur eerder open. De toegang is 1,50 gulden. Ete avond wordt verzorgd door de Crocksons, het Vlaardingse artiesten- en acrobatengezel- schap. De muziek wordt ver zorgd door Hans Punt en de conferences door Peter Piekos. door J.A. Frankel Marty Feldman a!s de gebochelde assistent van Baron Frankenstein... De „echte" King Kong tegen zijn robot-rivaal in beslissend duel.. Schiedam Morgen start de monsterfilm week in PAS SAGE en PASSAGE,'BIO, een ril-evenement dat de wa re Lefhebbers van zulke fraaie nachtmerries zich niet zullen laten ontgaan. Het monster van Frankenstein mag daarbij natuurlijk niet ontbreken, en al zou het qua griezel effect wellicht beter zijn geweest de stokoude versie te vertonen, zo'n per siflage als in „Young Fran kenstein" ligt voor de hand, hoe serieus al het geheimzin nige gedoe in het laborato rium van de baron ook aan vankelijk was bedoeld. Maar in het rillergenre zelf zit al een flinke portie satire ver borgen: op een mensheid die zichzelf niet (meer) in be dwang heeft, en een beetje flink aangedikt wordt het al gauw een, zij het misschien wat nerveus lachjertje. Na de originele Frankenstein- film van James Whale uit 1931 ontaardde Mary Shel ley's 18de-eeuwse romanfi guur snel, al hielden Boris- Karloff, Lon Chaney en Be- la Lugosi nog zo goed de monsterlijke schijn op. Toch zijn het tot op de dag van heden voornamelijk griezelf ilms gebleven, dank zij de ijver van de Britse Hammer- studio's. Met een enkele uit zondering, zoals de ontmoe ting van Abbott Costello met Frankenstein in 1949 en onlangs Andy Warhols ab surdistische vrije versie. Daar komt dan nu de prachti ge koldervisie van Mei Brooks bij, de man van de dwaze Broadway-satire „The Producers" en de Wes- temparodie „Blazing Sadd les", waarin hij als een imj- tatie-„HeUzapoppin" op die terreinen letterlijk van alles overhoop haalde. „Young Frankenstein is vooral voor de kenners een verrukking, want Brooks volgt de film uit 1931 vrijwel op de voet, maar veroorlooft zich onop houdelijk kleine zijsprongen in de vorm van gags, stun- tjes, dialooggrapjes en, nau welijks subtiel het ridiculi seren van de monsterfilm- stijl Er zijn in dat opzicht schitterende scènes, zoals het afscheid van de baron van zijn verloofde op het station en de ontmoetingen van het monster met het kleine meisje en de blinde kluizenaar. Het music-hall optreden van de baron en zijn schepping is een pracht vondst, evenals de sex-toe- voegingen („Ah, sweet mys tery of life!"), met een ver rassende climax aan het slot De komiek Gene Wilder, bin nenkort als de kleinzoon van Sherlock Holmes te zien is, hier de kleinzoon van de be- ruchtebaron, die zijn naam al niet meer op zijn Duits uitgesproken wil hebben. Peter Boyle is een menselijk monster en Marty Feldman mag loensend en zwaar ge bocheld als assistent wat ter zijdes en geintjes ten beste geven. King Kong is sinds het begin van de jaren dertig eveneens een {monsterlijk) begrip in de filmgeschiedenis. In 1932 en 1S33 verfilmden Merian Cooper en Emest Schoed- sack de aangrijpende histo rie van de gigantische goril la, die met de westerse „be schaving" in aanraking komt en zijn leven eindigt in de nok van New Yorks Em pire State Building, waar hij eerst de vliegtuigjes onbe kommerd uit het zwerk plukt Fa Wray werd onster felijk als de frêle blondine, die in de klauwen van de kolossale aap een mollig troeteldiertje was, gescha pen om zelfs een monster tot tranen toe te bewegen. De trucage-fotografie van Willis H. O'Brien was voor die da gen overweldigend en nu men op het ogenblik bezig is aan een nieuwe „King Kong"-versie is het nog de vraag of het origineel over troffen zal worden. Monsters zijn daarna in alle formaten en gestallen van een lopende band gerold en vooral de Japanners zijn wa re meesters gebleken in het scheppen van wanstaltige draken en uit de kluiten ge wassen prehistorische hage dissen, de Rodans, de God zilla's en de Gcrgo's. Ishiro Honda is één van Japans prominentste regisseurs in dit „gedeformeerde" genre. In „King Kong ontsnapt", één van de drie Japanse monsterfilms, die de komen de dagen verder in Schie dam te zien zijn, heeft hij de Amerikaanse gigant tevoor schijn getoverd, want de Ja panners verstaan als geen natie ter wereld de kunst van het imiteren. Hij vond de Kingsize-gorilla in rijn residentie op een eiland in de Stille Oceaan. Bij een bezoek van een trio beman ningsleden van een onder zeeër van de VN valt één van hen, een verpleegster in handen van het monster, Ge heel volgens de oude regels vertroetelt hij haar en Iaat hij haar tenslotte gaan. Maar, en nu komt de aap uit de mouw, voor een Japan ner is dat niet voldoende. Er moet monsterachtige pop penkast aan te pas komen. Die komt prompt, omdat ctr. Who, aartsvijand van de VN, het evenbeeld van King Kong als een stalen robot in elkaar heeft geknutseld, die tot opdracht heeft het gehei me element X van onder de De prehistorische ou ders van de uitgebroede Gappa duiken plotseling op... Dit is dan de zogeheten ge- luids zo nek a art voor Vlaar dingen. Op de kaart zijn voor alle gebieden de maxi maal toelaatbare geluidsnor men in decibellen vastge legd. Zoals ook op de kaart te zien is rijn de rijkswegen de grote boosdoeners. Het verkeer produceert daar meer lawaai dan in een in dustriegebied als wenselijk wordt ervaren. De invloed van de aan- en uitvliegroutes van Zestienhoven zijn niet in kaart gebracht Het lucht verkeer heeft echter een zeer negatieve invloed op het geluidsniveau in Vlaar dingen. Ook de invloed van de spoorlijn as niet aangege ven. De gemeente zal heel wat moeite hebben om de in de ze kaart aangebrachte nor men te bereiken. In de mees te gebieden wordt het ge luidsniveau, zoals dat wense lijk wordt geacht, aanmerke lijk overschreden. Schiedam De stichting Tube rova begint morren met een «tra-borstonderzoek voor mannen boven de veertig Jaar. Mede op Initiatief van de ge meenteraad gaat hiermee een wens van de stichting in ver vulling, namelijk om de man nelijke bevolking In Schiedam van boven de veertig met kor tere tussenpozen aan een bor stonderzoek te onderwerpen. Door dit onderzoek kan men be paalde borstaandoemngen snel ler op het spoor komen en zo doende de kans op genezing toenemen. Vooral wordt de aandacht gevestigd op de moge- tijkheid van longkanker. Hoe sneller deze ziekte wordt ont dekt, hoe beter de genezings kansen Het maken van de foto is ook belangrijk voor het ontdekken van andere aandoeningen, bij voorbeeld van hart- en vaat ziekten. Het onderzoek richt zich op de groep mannen van boven de veertig, omdat in deze leeftijdsgroep de vermelde ziek tebeelden verreweg het meest voorkomen. Het is de gewoonte- om jongere categorieën niet hiervoor uit te nodigen. Het onderzoek begint donderdag om 14.00 uur in de Prof. R, Casimirschool aan de Burg. Honnerkage Gretelaan 496, waar een ruimte is ingericht voor het maken van de borstfo- to's. Op dit adres worden de bewoners van Nieuwland en ongering opgeroepen Op 15 maart komen de bewoners in Kethel en Groenoord aan de beurt in het medisch centrum aan het Bachplein Op andere -nog vast te stellen data worden de bewoners van de andere stadsdelen opgeroepen in de zaal van de Bethelkerk aan de Oude Maasstraat (Zuid) en in de Prinses Beatrixschool aan de Buys Ballotsingel (Oost). Iedereen krijgt een persoonlijke oproep van Tuberova. Er wordt een vrijwillige bijdrage vraagd van drie gulden maar als men dit bedrag niet kan missen kan men ook gratis te recht. De onderzoekuren zijn van 14—17 en van 18.30—21 uur van maandag tot en met vrij dag grenswaarde ru*wn overeenkomstig Noordpoolkap te halen. Dr. Who doet dit voor een duis tere mogendheid, die deze nucleaire materie in zijn be zit wil hebben om de aard bol ermee te veroveren. Maar de constructie van deze „speetgoedaap" voldoet met en er zit voor dr. Who niets anders op dan de échte King Kong in te schakelen en de ze door middel van hypnose rijn taak te laten uitvoeren. Dr. Who, die de verpleegster en haar kameraden eerst heeft laten gijzelen, riet de aap echter aan zich ontsnap pen. En zo trekt King Kong naar Tokio voor hel beslis sende duel met rijn metalen rivaal Als het onrecht is gestraft, keert hij als een formidabele held terug naar rijn insulaire residentie... Evenals van Ishiro Honda is de film .Monsters van Fran kenstein bedreigen de aar de", die zich in het jaar 1999 afspeelt De VN heeft dan op de maan een wetenschap pelijke basis ingericht, ter wijl er dagelijks ruimtesche pen van de aarde naar de maan vliegen. Bij diepzeeon- derzoek zijn prehistorische monsters gevangen (tie zijn ondergebracht in een reser vaat bij het eiland Ogasawa- ra. Dit wordt omringd door een muur van magnetische krachtvelden, waardoor de monsters niet buiten het re servaat kunnen komen. Toch breken ze los en be dreigen wereldsteden als Moskou, Parijs en Londen. Alleen Tokio blijft voor een aanval gespaard. Dan blijkt dat een töein, maar hoog ontwikkeld volk, dat op Ki- lak - een kleine planeet tus sen Mars en Jupiter woont, plannen heeft de aar de te veroveren en daartoe de monsters heeft laten ont snappen. 2e worden weer opgepakt en nu ingezet te gen de vuurspuwende mon sters, die de Kil akkers uit het heelal sturen... De vierde film is van de Ja panner Haruyasu Noguchi: „Gappa en de vliegend^ monsters van Dracula". Een vulkanische uitbarsting op een klein Zuidzee-eiland, waar juist een expeditie op zoek is naar recreatiemoge lijkheden, legt een enorm ei bloot, dat mee naar Tokio wordt genomen- Er komt een grote hagedis uit, die snel uitgroeit tot een prehis torisch monster. Er komen er nog twee bij, die een spoor van vernieling achter laten op hun vlucht naar Tokio; het blijken de ouders van het jong te rijn, dat dan wordt vrijgelaten, waarna het gevaar bezworen is. Alle reden eens flink te gaan griezelen bij dit kwartet 1 Schiedam De sociëteit Schie dam geeft vrijdag 20 februari een carnavalsavond voor al leenstaanden. Het feest zal worden opgeluisterd door de oppersaulaar P. van Oosterhout uit Made. Aanvang stijd is 20.00 uur. aan de Nieu we Maasstraat 70C. De toegang sprijs bedraagt een rijksdaal der. Vlaardingen Tijdens het lunch concert van donderdag zal op nieuw Aad Zoutendijk het orgel van de Grote Kerk bespelen. Tussen kwart voor een en kwart over een speelt hij varia ties op Psalm 116, Versetten van Abr. van der Kerckhoven en de Fuga in C van Johann Pachelbel. Hij sluit het concert af met een improvisatie- Schiedam In gebouw De Ark aan het Hargplein wordt op zondag ZZ februari een wel koms tdienst gehouden. Voorganger, bij deze dienst is ds. S. Gerbrandy, die zal spreken over „Geloven, wat koop je er voor?" Muzikale medewerking zal wor den verleend door het Groot I.J.E.-koor uit Overschie. Aan vangstijd is 's middags om vijf uur. De toegang is gratis-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3