Paula van Yen 1 vi Schieds im kleur gev 3i i Gratis sprookjes aehtige muur schildering voor Stationsstraat Rijnmond Saxofoon Kwartet in museum Holy winkel ook voor invaliden Punishment Park Al weer begroting Muziek festijn Majoretten in 't na uw Inenting rode kond De Maaskant officieel Padvinders houden Denkdag 1976 Bingo in De Heipaal DONDERDAG 19 FEBRUARI 1976 3 Maassluis Het college van B en j W heeft een schema vastgesteld voor de voorbereiding en de behandeling van de begroting 1977. Voorlopig zijn nu al de begrotings verga deringen vast- gesteld op maandag 13 en woensdag 15 december. Uit onze krant van woensdag 26 november 1975. Vlaardingen Drie amateuram-! riek verenigingen treden op 271 februari gezamenlijk op in het' Lijnbaancotnplex. Muziekver eniging „Voorwaarts", akkor- deon vereniging „Flardingha' en het gemengd Hoiykaor staan dan borg voor een uiterst gevarieerde avond. Het concert is opge.et als afsluiting van de feestelijkheden rond het 70-ja- rig bestaan van „Voorwaarts". Het muziekfestijn begint om acht uur. Vlaardlngen Het majoretten- peloton van de harmoniever- eniging Rotterdam aan Zee is in grote moeilijkheden nu de instnictrice mevrouw Hoender kamp door drukke werkzaam heden geen les meer kan geven. Tot op heden zijn alle pogingen om een opvolgster te vinden vastgelopen. Naast de 24 maxi- majoretten zijn er ook nog eens 40 mim-majoretten. Als op kor te termijn geen oplossing wordt gevonden, is de kans groot dat het peloton zal worden opgehe ven. Schiedam De meisjes die in 1975 na een oproep van de GG en GD voor inenting tegen rode hond niet konden komen wor den alsnog in de gelegenheid gesteld om zich te laten inenten. Dat kan op dinsdag 2 maart xn het gebouw aan de Tuiniaan 80, tussen 13.45 en 16.30 uur en op woensdag 3 maart in het kruis- gebouw Bachplein tussen 14.00 en 16.00 uur. molen. Paula heeft zich ech ter al een idee gevormd hoe het werkstuk eruit moet gaan zien. In haar huisje aan de nabijgelegen Reau- murstraat in Oost bewaart zij een pas gemaakte ont- werpschets. Het is een sprookjesachtig tafereel met een paddestoel en een ka bouter, ergens op het land. Paula, die bij het arbeidsbu reau staat ingeschreven als ontwerpster, wil het in zeven kleuren gaan uitvoeren. Zelf zegt ze over de tekening- „Het komt bij een speel plaats die bij de herbestra ting wordt aangelegd, dus 't moet kinderen aanspreken. Daarom heb ik een sprook jesachtige toestand geno men. Een simpele blikvan- het milieubewustzijn van de kinderen. Op de schets 2ijn die beestjes nog nauwelijks zichtbaar, maar op de muur schildering die een paar me ter in 't vierkant wordt ko men ze wel degelijk uit de verf". Paula van Ven, van geboorte Tilburgse, heeft de kunstnij verheidschool in Delft ge volgd, Daarna heeft ze on der meer de kunstacademie in Utrecht gedaan. a De 28-jarige Paula van Ven met een van haar grotere wandkleden. Met alle kleuren van de regenboog wil zij de sombere Stationsbuurt in Sehiedam-Oost opvrolijken. De ontwerpschets voor de niet geringe klus. „Nu komen de beestjes nog niet uit. Maar op de muurschildering die me tershoog wordt komen ze wel degelijk uit de verf', zo vertelt de kunst enares. Schiedam Paula van Ven wil de stad opvrolijken met een metershoge muurschil dering. Als het aan deze 28- jarige kunstenares ligt heeft het sobere Schiedam binnen een maand z'n eerste muur schildering in alle kleuren van de regenboog. Op het Stadskantoor heeft zij al aangeboden om deze niet geringe klus bij een toekom stige kinderspeelplaats in de Stationsstraat gratis op te knappen. Van de gemeen te verlangt zij alleen een vergoeding voor de aankoop van de benodigde verf. De buurtbewoners zien het plan helemaal ritten. Reeds vorig jaar november vroe gen zij aan de gemeente om iets dergelijks, tijdens de in formatie-avond voor de ko mende herbestrating van de buurt. Het edelmoedige aanbod zit nog ergens in de ambtelijke WANDKLEDEN Op dit moment is ze bezig met het opfleuren van het kin derdagverblijf Katja aan de Lange Haven. Thuis maakt ze ondertussen fraaie wand kleden. Nu werkt ze aan een serie van zeven magisch-realistische portretten. Twee zijn er al klaar. „Als ik voldoende werkruimte zou hebben kon ik eens aan een expositie gaan denken", vertelt de nog vrij onbeken de Schiedamse kunstenares, „maar hier in mijn woon huis heb ik geen plaats. Het is te klein. Ik kan de stuk ken niet eens even laten lig gen om er even over na te denken. Telkens moet alles weer worden opgeruimd". Het schilderwerk aan de Sta tionsstraat vindt Paula een welkome afwisseling op het priegelige naaldwerk voor de wandkleden. Op de vraag waarom zij voor de muur schildering geen geld vraagt antwoordt ze; „Dan stemt de gemeente er tenminste in toe. Dat het grabs is zal vast de doorslag geven. Boven dien kan ik me dan eindelijk eens bewijzen. Misschien dat ik dan ook een beetje meer bekendheid krijg an er eens wat meer opdrachten bin nenkomen. Maar ik ben ook blij dat er tenminste eens iets aan deze sombere Sta tionsbuurt kan worden ge daan". niet precies bekend. In de vol gende vergadering gaat deze werkgroep onder leiding van wethouder mevrouw G. van Eck-Grootveld zich bezig hou den met de statuten van het nieuwe centrum. Maassluis Morgenmiddag om 3 uur zal het Christelijk vor mingscentrum De Maaskant worden geopend. Tijdens deze plechtigheid zal cursiste Mir jam van Ballegooyen bij wijze van openingshandeling de vlag hijsen. Daarna zal directeur A, L. Greiner van het centrum en kele dia's vertonen Door Willem van der Post Foto; Theo Böhmers ger, die 't bij kinderen wel doet, Beter dan die moderne dingen zoals de diverse muurschilderingen in Vlaar- dingen. Dit is gewoon leuk. Bovendien zit er veel natuur in, zoals insectjes en derge lijke, en dal werkt misschien nog wel een beetje mee aan Verder zullen de heren J. Sas en A. L. Meijer, respectievelijk voorzitter van de Stichting voor christelijk vormingswerk voor jeugdigen te Maassluis, Vlaar- dingen en Schiedam en chef van de afdeling vormingswerk voor jeugdigen van het ministe rie voor CRM een toespraak houden. Schiedam H«t Rijn mond Saxofoon Kwartet uit Rotterdam treedt vanavond op in de aula van het Schiedamse Ste delijk Museum. Het jon ge ensemble, dat in 1973 werd opgericht, heeft een sterk gevarieerd re- portoire. Oorspronkelijke bewerkingen voor saxofoonkwartetten en ei gentijdse interpretaties daar van, verantwoorde arrange menten van oudere muziek (zoals van Bach en Scarlatti) en ten. Herhaaldelijk wordt ook jazz- en popmuziek rijn ver- opgetreden op openingen van werkt in het programma van tentoonstellingen, het kwartet De leden van het Rijnmond Saxo foon Kwartet rijn Ton de Vette sopraansaxofoon; Jaap van der Lee, altsax; Henri Bok, tenor sax; en Daniel Meijer, bariton sax. Allen hebben les gekregen van de bekende saxofonist Leo van Oostrom, Het kwartet onderscheidt zich door zich te richten op uiteenlo pend publiek. Zo worden schoolconcerlen gegeven, maar ook kerk- en bejaardenconcer- bastaard-herder/boxer kan Het aapje dat vorige week aan niet tegen het alleen-zijn. de Havendijk werd gevon den is door iemand van de „stichting aap" opgehaald. Er meldde rich geen eige naar, Dat bevestigt waar schijnlijk het vermoeden dat het beestje afkomstig is van een schip. Het asiel is geopend van negen tot vier uur, elke werkdag. Zaterdag van negen lot twaalf uur en zondag geslo ten. Telefoon: 734151. Black en Doeschka zijn van daag onze fotohelden. Aller eerst iets over onze „kleine huisvriend" Black. Gezien zijn grootte moet Black een baas hebben die een grote woning heeft, daar anders onherroepelijk de tafels en stoelen het onderspit delven. Hij (de baas dus) moet ook SIGNALEMENT Naam: Doeschka Ras: bastaard Geslacht: teef Leeftijd: 3 1/2 jaar Kleur: grijs Schofthoogte: 54 cm Vlaardingen Zaterdagmiddag zullen alle Scouting-leden uit Vlaar- dingen, Schiedam en Maassluis „Denkdag 1976" vieren. Deze bijeenkomst vindt plaats in de aula van de dependance van het Groen van Prinstererlyceum aan de Rode Kruislaan in Vlaardin gen. Denkdag wordt bij de padvinders gevierd ter herdenking van de geboortedag van Lord en Lady Baden Powell SIGNALEMENT Naam: Black Ras: Duitse Dog Geslacht: reu Leeftijd: 14 mud. Kleur: zwart Schofthoogte: 84 cm Vlaardingen De winkel in de hal van het Holy Ziekenhuis is nu ook be reikbaar voor invaliden die zich slechts per rol stoel kunnen verplaat sen. De boetiek is onlangs ingrijpend verbouwd. De ruimte is nu zo ingedeeld dat niet alleen rol stoelen gemakkelijk bij alle vakken kunnen komen, maar zelfs patiënten op een rijdende brancard kunnen er winkelen. Vlaardingen Morgen wordt in de Heipaal aan de Reigerlaan 49 een bing<Kiansant gehouden. De toegangsprijs bedraagt één gul den. De bijeenkomst begint om half negen. Maassluis Het jongerencen- Zaterdagavond komt ei een caba- trum De Toverbal brengt mor- retgezelschap. Dit gezelschap genavond de film Punishment werkt onder de naam Kwart Park, De voorstelling begint om over Elf. Het optreden van negen uur en de entree een Kwart over Elf begint om ne- rijksdaalder. De film laat het gen uur. Kijken en luisteren leven in een Amerikaans straf- kost 3,50 gulden. Kwart over kamp zien. Er wordt daar een Elf brengt geen intellectueel ca- hard spelletje met politieke ge- baret, maar haakt in op de vangenen gespeeld. actualiteit en de alledaagse ge- beur1ön»<cnr>

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3