ODO microkampioen i fis Carnaval hij SVV Wageningen Bestuur MVV'27 gehalveerd Inzet vereist van MVC-dames NO AD-jeugd blijft verbazen Wïf-¥ *w-- Na een jaar weer terug in eerste klas TH Perfekt blijft winnen Bowling - kampioen- schappen in ,De Kangoeroe' ijMSÈ MiH Ij !|ggj sip® j fttillll Jan van HeerdeBasis leggen voor later99 Shell draait nog steeds in de top mee DONDERDAG 19 FEBRUARI 1976 Maasland ODO is kam pioen geworden in de mi cro-competitie. Nadat za terdag met 5—1 van Madjoe werd gewonnen, was deze week een ge lijkspel tegen ONDO vol doende voor de titel in de tweede klas van de afde ling Rijn-Delfland. ODO is daardoor terug in de eerste klas, waaruit men vorig jaar op ongelukki ge wijze degradeerde. Het 's-Gravenzandse ONDO heeft ODO de titel in de sportzaal aan de Slecmvijte la an in Den Haag nset ca deau gegeven. ONDO was het ook die de Maaslanders in deze competitie de eerste nederlaag toebracht Zover is het nu echter met gekomen. Na afloop wees het scorebord een 4—4 stand aan. Hetgeen voor ODO vol doende was, want met nog twee wedstrijden te spelen is de voorsprong nu vijf pun- 118 ten ïn deze Westlandse derby wa ren beide partijen goed aan elkaar gewaagd, zonder hoogstaand spel overigens. Het was ook de wedstrijd van de gemiste kansen, wat in de lage score ook tot uit drukking komt. ODO speel de aanvankelijk wal ner veus, en leed door slordig heid in de aanval veel hal verlies. ONDO was iels meer in de aanval, hetgeen al snel lot een treffer leidde' 1—0. Arie v.d. Lmgen trok de stand in de vijfde minuut uit een vrije bal echter weer recht: 1—1. De ÖDO-aanva! speelde te on samenhangend om doelrijpe kansen te creëren. Niettemin liet Martin Boschma in de tiende minuut een fraaie kans liggen. Even later maakte hij dat verzuim uit een doorloopbal echter goed: 1—2. Hetgeen ook de ruststand werd, want een doelpunt van Janneke van Buuren keurde de scheids rechter om onduidelijke re denen af. In de derde minuut van de tweede helft kwam ODO toch op een 3—1 voorsprong, door een afstandsschot van Martin Boschma, Toen ech ter kreeg ODO een inzin king, in welk kwartier ON DO met alleen langszij kwam, maar in de twaalfde minuut zelfs de leiding nam: 4-3. Op tijd hervond ODO zich, hetgeen in de vijftiende mi nuut leidde tot Martin Boscltma's derde en tevens gelijkmakende treffer: 44, In de slotfase werd niet meer gescoord, zodat ODO de vlag kon hijsen. Captain Cees van der Kooy nam de kampioensmedaille van de bond in ontvangst, terwijl het team zowel door het ODO-bestuur als door ON DO in de bloemetjes werd gezet. Maasland Tijdens de onderlin ge wedstrijd van Schietvereni ging Maasland werden de vol gende resultaten behaald (resp. korps en vrije baan): W. van Hoon 46 - 27; A korpel 49 - 30; J. Kapelle 43 - 24; J. van Zwienen 36 - 28; A. Poot 36 - 29; A. Pelkkaan 39 - 27; M. P. Hanemaaijer 45 - 30; C. v.d. - Eijk 36 - 24; W. A. Stolk 39 - 26; P. Boekesteijn 39 - 28; J. v.d. Marei 41 - 27; D. v.d LeJy 44 - 29; Fr. van Staalduinen 44 - 29; J. Haanemaaijer 49 - 30; A, Moerman (Maasland) 49 - 30; M. van Staalduinen 47 - 30; "W. v.d. Heijde 35 - 25; M. C. Verploegh 48 - 30; G. Bakker 41 - 25; C. Rasens 40 - 26; S. Rasens 46 - 29; A. M. Sonneveld 45 - 25; A. E. Poot 37 - 27; P. Kalkman 46 - 27; N. Poot 42 - 29; P. A. Boekesteyn 38 - 27; H. van Woerden 47 - 28; Fr. Krul 33 - 26; C. van Dorp 36 - 25; D. v.d. Marei 40 - 27; T- W. den Breejen 44 - 26; W. Kohier 43 - 26; J. W. Groenewegen 46 - 30; M. Klitsie 40 - 24; J, Kleiwegt 49 - 29; G. Dekker 43 - 28; A. van Buuren 47 - 30; N, Haring 39 - 26; P. v.d. Pol 43 - 29; A. Voogt 46 - 25: S. Haanemaaijer 46 - 'assage/VCJ is tijd voor uit Schiedam Het tafeltenniste am van derdeklasser TH Perfekt boekte zijn derde overwinning' in successie in deze competitie. Werd vorigs week met 7-3 ge wonnen bij het Rotterdamse Favoriet 3, nu was het SVK 2, dat in Krimpen a/d IJssel met 4-6 het loodje moest leggen. Het had een thuiswedstrijd moeten zijn, maar brandschade opge!o-i pen in het eigen spellokaal deed SVK besluiten een wedstrij- druil te accepteren. Het was een gelijkopgaande strijd waarin de thuisclub drie keert een opgelopen achterstand wist weg te werken. Eerst in de twee laatste partijen zag TH Perfekt kans de strijd in zijn voordeel te beslissen: Scoreverloop: G. Kamp-Piet Boer 0-1; W. van Deeïen-Ton Verdoes 1-1; H. Kamp-Harry Kreïscher 1-2; dubbelspel Kamp-Deelen tegen Piet Boer-Ton Verdoes 2r-2; W. van Deelen-Piet Boer 2-3; C. Kamp-Harry Kreïscher J 3-3; H- Kamp-Ton Verdoes 3-4; I W. van Deelen-Harry Kreischer 44; H. Kamp-Piet Boer 4-5 en j C. Kamp-Ton Verdoes 4-6. Schiedam „Onze eerste opzet is geslaagd, zodat we veel eerder dan ver wacht aan de tweede fa se zijn begonnen". Jan van Keerde, bestuurslid van de Scbiedamse vol leybalvereniging Passa ge/VCJ zegt het niet zonder trots. De compe titie is pas op de belft, „maar", verklaart Van Heerde, „nu al werken we aan het volgend sei zoen". De tevredenheid bij Passage AfCJ is begrijpelijk. Tenslotte stond „dezelfde" vereniging een half seizoen geleden voor de keus stoppen of doorgaan. Het be stuur van het toenmalige VC Juliana was van mening dat er nauwelijks nog een basis was om het voortbestaan van Schie dams enige volleybalclub te ga randeren. Het geringe aantal leden dat bleef, zei echter reso luut „ja" toen het bestuur een alternatief plan naar voren bracht En dankzij de financiële inbreng van de Passage-winkeliers (een sponsorcontract van drie jaar) kon de naam VC Juliana wor den omgedoopt in Passa ge/VCJ. Prompt werden enkele spelers aangetrokken, de trai ningstijden uitgebreid en Jaap Keijzer aangetrokken als hoofdtrainer. Jan van Heerde: „Er is door verschillende perso nen weieens gedacht aan moge lijke kampioenschappen, maar als bestuur waren we realis tisch genoeg om een dergelijk optimisme wat te temperen. Tenslotte waren onze eerste teams gedegradeerd en meestal moet je dan een seizoen pas op de plaats maken". Het afstoppen van die teruggang was dan ook de opdracht die trainer Keijzer meekreeg. En halverwege het seizoen staat al vast dat Passage/VCJ voor het eerst sinds jaren geen teams ziet degraderen. Het eerste he renteam eindigt in de eerste klasse ruimschoots boven de middenmoot, terwijl bet dames team in de promotieklasse mikt op een plaats bij de eerste vier. Waarmee dus duidelijk wordt dat de situatie bij de dames gunsti ger perspectieven biedt Het eerste damesteam heeft sinds kort de opgaande lijn te pak ken, terwijl het tweede team ongeslagen aan kop gaat van de derde klasse. Het zeer jeugdige derde team klom op tot de mid- i denmoot i Wat zorgelijker is de situatie bij de herenteams. Jan van Heer- de: „De kloof tussen het eerste- en tweede team is nog veel te I groot om al van een goede op- f bouw te kunnen spreken. Da&r- om zijn we er ook van over- j tuigd dat het bij de heren wat j langer gaat duren, zodat we I prioriteiten hebben gesteld". De meest belangrijke maatregel die het bestuur nam, was het opnieuw aantrekken van trai- ner Hans Soeters voor de da mesteams. Hierdoor werd Jaap Keijzer vrij gemaakt voor de herenteams, „want", verklaart Van Heerde, „pas als een trai- ner een grote selectiegroep kan j formeren ontstaan er mogelijk- v 1 v i Het damesteam van Passage/VCJ volgend seizoen meedingen naar titel.... heden om op te bouwen. We hebben in onze reserveteams heus wel talentvolle spelers, maar dan moeten 2e wel gelijke kansen krijgen. En omdat trai ner Keij2er in bet verleden heeft bewezen juist in opbou wend opzicht voortreffelijke dingen te kunnen doen, hopen we een juiste beslissing te heb ben genomen". Na het afstoppen van de terug gang gaat Passage/VCJ dus meer aandacht schenken aan het uitbreiden van de selectie- groepen. De damesteams wor den voortaan getraind door Hans Soeters waarmee het toenmalige Juliana via twee on geslagen kampioenschappen promoveerde naar de derde di visie en de herenteams door Jaap Keijzer. Dat diezelfde Jaap Keijzer er ooit in slaagde om Juliana vanuit de tweede klasse naar de hoofdklasse te brengen, heeft bij deze omzet ting een belangrijke rol ge speeld. Vlaardingen Zaterdag en zon- dag worden voor de eerste maal de Vlaardingse Bowling j Kampioenschappen verspeeld i in ,De Kangoeroe" aan de An- na van Saksenweg. Deze wed- 1 strijden zijn onderverdeeld in zes groepen, te weten junioren jongens en meisjes tot en met 17 jaar; jeugd jongens en meis jes 18 tot en met 20 jaar; senio ren dames en heren 21 jaar en ouder. De wedstrijden voor de junioren en jeugd zijn zaterdag vanaf 10 uur en die voor de senioren zondag vanaf tien uur. Zater dag circa 17 uur reikt sportwet houder Rien Bovenberg de prij zen uit en doet dat ook zondag, maar dan om 22 uur. De Vlaar dingse kampioenschappen wor den gehouden onder auspiciën van de Bowling Bond Vlaardin- gen. Trainer Jaap Keijzer wer ken op langere termijn... Jan van Heerde: „We hebben de ze beslissingen genomen in overleg met de teams, want pas over enkele weken hebben we onze jaarvergadering en als het enigszins kan, willen we die gebruiken om nieuwe plannen te bespreken. Discussiëren over de thans door ons aangebrachte veranderingen zou dan alleen maar verloren tijd zijn". Wel ontvangen alle volleyballers van Passage/VCJ dezer dagen een vragen-formulier waarin uitvoerig wordt ingegaan op het komende seizoen. Van Heerde: „We beschikken thans over zes teams en uit alles blijkt dat de groei van de vereniging zich nog wel even voortzet Voor ons allemaal heeft dat consequen ties, want niet alleen moeten we ons beleid daarop afstemmen, ook de inbreng vanuit de leden wordt hierdoor groter. Weten wat er bij de leden leeft kan, dan ook erg nuttig zijn, temeer daar we thans op het punt be land zijn om datgene wat be reikt is uit te bouwen tot iets goeds". Een van de agendapunten is het opvoeren van het aantal func tionarissen binnen de vereni ging. Van Heerde: „Pas nu kun nen we ons daadwerkelijk gaan bezighouden met bestuursta ken. De tijd van improviseren is nu echt wel voorbij. De leden zullen nadrukkelijker moeten gaan merken dat er een bestuur is, maar dat kan alleen als veel neven-functies door anderen worden overgenomen. Maar ge zien de huidige ontwikkeling verwachten we in dit opzicht niet al te veel problemen". Of de opgaande prestatiecurve wordt voortgezet speelt op de achtergrond slechte een rol. Trainer Hans Soeters: „Bij de dames lijkt de zaak voor el kaar, want zoals het er nu naar uitziet beperkt het ledenverlies zich tot hooguit één of twee speelsters en dat is, ook-al om dat we van buiten de vereni-1 ging enkele positieve reacties kregen, wel op te vangen. Een i eerste damesteam dat volgend seizoen kan meedingen naar de titel is zonder twijfel een haal bare zaak. En gezien het talent dat er achter zit, beschikken we over een stevige basis". En dus krijgen de herenteams van Passage/VCJ de komende maanden wat extra aandacht Zo zal trainer Jaap Keijzer de trainingen van de lagere teams nauwlettend gaan volgen om op langere termijn ook daar een bredere basis te bewerkstelli gen. Zegt Jan van Heerde tot slot: „We rijn blij dat we dit soort zaken bijna geruisloos hebben kunnen regelen. Maar we rijn vooral verheugd dat we dit enkele maanden eerder kun nen doen dan aanvankelijk de bedoeling was. Men heeft ons van buitenaf wel eens verweten dat we getracht hebben kam pioensteams te formeren, dat we daarom roet spelers van wie we v/isten dat ze hun ver enigingen gingen verlaten zijn gaan praten. Ik geloof dat we nu het tegendeel hebben bewezen- Alles wat we willen is een vereniging die een stevige basis voor later kan leggen. Dat we daaraan nu al herig zijn, terwijl we een half jaar geleden nog op een dood punt stonden, bewij'st dat we het ondanks al les nog niet zo slecht hebben Schiedam De ontmoeting tussen de eerste divisieclubs SW en Wageningen krijgt zondag een carnavaleske voorwed strijd. Een door Prins Geraldo F geformeerd elftal gaat het opnemen tegen een elftal, samengesteld uit bestuursleden en leiders van dit SW. Verzorger van dit elftal wordt Tom Franken, terwijl Tom Weeland gaat arbitreren. Voor een muzikale omlijsting zorgt de Boerenblaaskapel van St. Am. brosius, die tevens de befaamde „Dansmarikes" laat opdra ven. Na de wedstrijd zal Prins Geraldo I de spelers van SW ridderen. Ze worden verheven in de orde „De zeldzaamste subsidieloze werknemers in het betaalde voetbal". Op zaterdag 28 februari viert de SW-gemeenschap carnaval in het clubgebouw. Hieraan werken mee het Brabantse carnavalsorkest De Rambassen en ook nu weer de bóeren- blaaskapel De Doorzakkers. Kaarten rijn verkrijgbaar bij de organisator H. Zandwijk, Mackaystraat 27, telefoon 705940 en in het clublokaal van SW.t MVV27 heelt de voordracht voor een nieuw bestuur klaar. Ti jdens de vanavond te houden ledenvergadering worden voorgedragen de heren Jaap de Bniijn, Sjaak Franken, Cor Roels Jan Kroes en Piet Doelman. Het bestuur is daarmee voor meer dan de helft gehalveerd, want tot dusver waren dat er elf. Dit aantal zou aanvankelijk teruggebracht worden tot zeven, terwijl een aantal commissies diverse taken zou overnemen. Het grootste probleem was echter het vinden van eandidaten voor een bestuurspost. Immers, van de elf bestuursleden had een grote meerderheid in verband met de realisatie van de nieuwe accommodatie de wens te ken nen gegeven met meer herkies baar te zijn. Een actie onder de leden leidde er toe, dat de heren De Bruijn, Henk Huiskes en Freek de Vos zich alsnog beschikbaar stel den. Hetgeen niet door iedereen met enthousiasme werd ontvan gen, want er was zelfs sprake van dat er een alternatief be stuur geformeerd zou worden. Zover is het echter niet geko men, want met name Huiskes en De Vos bedankten ander maal voer een herverkiezing. Piet Doelman daarentegen trok zijn aanvankelijk bedankje weer in. Alle pogingen ten spijt slaagde MVV er echter niet in om zeven bestuursleden te vinden, laat staan een tweede candidaat voor elke functie. Waardoor het nieuwe bestuur uit slechts vijf ieden gaat bestaan, waarvan Jaap de Bruijn, Piet Doelman en Sjaak Franken van het hui dige elftal overblijven. De Bruijn blijft voorzitter, Sjaak Franken wordt secretaris, Cor Roels penningmeester, Jan Kroes vertegenwoordigt de jeugd en Piet Doelman de pro- pagandacommissie. De verga dering begint om negen uur m de cantme. Maasland Op de vierde avond van de competitie van kaart club Qnmeka kwam W. van Tongeren van de zesenvijftig deelnemers met de hoogste sco re uit de bus, n.i. 6275 punten. Tweede werd L. van Berkel 5721; 3. A. Vis 5428; 4. A. van Leerdam 5381; 5. P. Doelman 5269; 6. L. Gordijn 5256; 7. me- vr. v.d. Hoeven 5253; 8. A. Jan- knegt 5233; 9. G. Lansbergen 5228; 10 mevr. Korevaar 5223. De ranglijst wordt na deze speel- avond nog altijd aangevoerd door M. Alsemgeest met 23.115 punten. Hij wordt gevolgd door H. Vermeulen met 20.694 es; W. van Tongeren met 20X51 pun ten. De volgende competitie- avond wordt verspeeld op vrij dag 27 februari. Aanvan; om acht uur in het Trefpunt. Vlaardingen De wedstrij den die deze week op het programma staan in de vol leybalcompetitie geven op nieuw enkele interressante ontmoetingen te zien. Bij de dames gaat koploper MVC vanavond naar het op de derde plaats staande Krimpen. Evenals vorige week tegen Volley'68 weer een sterke tegenstander voor de Maassluise dames. Als coach Verrips er in slaagt zijn meisjes opnieuw te motiveren, zal ook deze lastige klip omzeild kunnen worden. De Krimpense da mes, die in eigen sporthal een gevoelige nederlaag le den tegen Volley, zullen ze ker tegen koploper MVC ge brand zijn op revanche. Volley'68-dames krijgen morgen avond kwart over acht op eigen bodem de kans op herstel na de nederlaag tegen MVC. Te genstander is het Zwijnd- reehtse Delta, dat met tien pun ten uit veertien wedstrijden nog volop in de strijd om dedegra- datie is gewikkeld. Delta zal zeker om ieder punt willen vechten, maar heeft toch niet genoeg kwaliteit in de ploeg om het Volley ai te moeilijk te ma ken. Als de teleurstelling van verleden week goed is ver werkt, moet Volley opnieuw drie punten kunnen pakken. Passage VCJ-dames trekt zater dag naar Rotterdam om Liba non te bestrijden. Dit kan een interessante wedstrijd worden. Met nagenoeg evenveel punten op de ranglijst, spelen beide teams toch geheel verschillend Libanon is aanvallend niet sterk, maar compenseert dit door een hechte verdediging, De Schiedammers daarentegen moeten het meer van hun ster ke aanval hebben. Speelt Pas sage in dezelfde vorm als on langs tegen Animo, dan zal de opmerkelijke opmars naar een. hoge klassering zich in de Kra- lingse sporthal zeker voortzet ten. Het damesteam van Shell moet vanavond in eigen sporthal van het zwakke Intermezzo kunnen winnen en daardoor haar riante positie op de ranglijst kunnen handhaven. WETMG MOEITE Evenals vorige week tegen Ani mo zullen de heren van Vol- Iey'68 zaterdag in Werkendam niet al te veel moeite hebben met het nog in degradatiege vaar verkerende Foranto. Op nieuw zal Volley in dit duel de leiding van coach Ton van yperen moeten missen. De Vlaardingers zijn echter aan deze situatie gewend geraakt, zodat zij op eigen kracht toch wel tot een overwinning zullen bomen. VCJ speelt zaterdag een. uitwedstrijd tegen het trooste loos onderaan staande Libanon 4. De Schiedammers, opnieuw spelend 2onder de geblesseerde Hans Soeters, hebben inmid dels een te grote achterstand op koploper Volley'68 n dat zij nog kans op een promotie ma ken. Niettemin zullen zij willen bewijzen dat een derde plaats achter Volley en Pendrecbt nog altijd mogelijk is. Schiedam Dj de landelijke jeugd tafeltenniscompetitie doet het in de B-klasse spelende team van NQAD hel erg goed. De Schiedammers bonden nu TTVN met 8-2 aan de zegekar, waardoor zij de ranglijst aanvoeren. Joop van der Graaf en Rob van der Waal scoorden beiden een hattrick, en wonnen samen ook het dubbel. Herby Zorge droeg één uartü bi.i in het succes- In de A-klasse groep C verloor De Korenbeurs thuis met 8-2 van TCS uit Steenbergen. Uitblinker was Ad van El- sacker, die voor de twee punten zorgde Aan een hat trick kwam hij net niet toe, door in de deide game met 20-22 van Adriaanse te ver liezen. Ronnie van Wijk en Erik Martijnse kwamenniet tot scoren. In de B-klasse leed De Koren beurs bij Middelburg een 7-3 nederlaag. René van Henten scoorde tweemaal en Gert- Jan Vendeloo had eenmaal succes. Marcel van Henten kwam steeds iets te kort om sukses te boeken. In de A-klasse groep D leed Radio Molenaar een 10-Ö ne derlaag op Gispen. Aad van Opstal was er niet bij, zodat de nul niet weggewerkt kon worden. De Vlaardingers verschenen nu zelfs maar met twee man, omdat de vierde speler verstek liet gaan. In de C-klasse kwam Radio Molenaar wel tot winst Eduard van de Bout, Carlo Koch en Died Mik Hirschel kwamen met een royale 8-2 zege op Shot '65 terug uit Zwijndrecht.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6