„VERGISSING" SLUIMER DREUNT BIJ ZWALUWEN LANG NA Be Fair en HVO: even matig HBSS niet gebaat bij halve winst TSB slacht Die Haghe af WK Oude Maas- Sïinlight onbeslist Tactiek van Barendrecht goed geslaagd Vlaardingen in degradatie- gevaar onderuit GSS gelijk De Barendrecht-afweer komt dit keer te laat, maar Zwaluwen kan er geen profijt van trekken. Paniek in de HVO-defensie. Goalie Jan van Eijsden is al ter plekke. Schiedam Onder een stralend blauwe hemel, doch op een bar slecht veld, begon HBSS zater dag aan het lastige karwei om in Den Haag het onderaan bun gelende JAC in zijn opmars te stuiten. JAC, dat in eerste in stantie reddeloos verloren leek, had uit de laatste twee ont moetingen, en nog wel tegen het kampioensaspiraties heb bende Vlaardingse HVO, drie punten weten te behalen. Een extra stimulans dus om door te gaan en te trachten alsnog de degradatiedans te ontsprin gen. Zowel HBSS als JAC zijn gedeeltelijk in hun opzet ge slaagd en werden bij het eind signaal van scheidsrechter Struyk uit 's-Gravenzande de puntjes gelijk gedeeld: 1—1. JAC begon overrompelend en trachtte vooral met stevig spel HBSS te intimideren, waarin het dan ook volledig slaagde. Vooral de pas van de junioren overgekomen Freddy Reynaers zat zeer stevig op de bal en wist daardoor Martin Meyer voort durend te intimideren. Bijna de gehele eerste helft was het JAC dat de toon aangaf, hoewel keeper Cees Verdam praktisch geen moeilijke bal te verwerken kreeg. In de twintig ste minuut werd het dan ook verdiend 1—0 voor JAC. Mid denvoor Han Polman had met zijn rug naar het HBSS-doel staand de bal aangenomen, zich razendsnel omgedraaid en oer- hard met zijn rechterbeen in de uiterste hoek geknald. Een fraai doelpunt waar Cees Ver dam geen enkele schuld aan had. Het leek wel of HBSS door dit doelpunt nog stroever en moei lijker ging voetballen. Véle pas ses werden bij de tegenpartij ingeleverd en vooral Cees "Wijs broek kon op het middenveld helemaal zijn draai niet vinden. In de rust wist trainer Szalay kennelijk de juiste woorden te vinden om zijn jongens te inspi reren want vanaf het fluitsig naal van de scheidsrechter was het nu HBSS dat het spel „maakte" en veel meer initiatief toonde dan voor de rust Henk Scharloo dook keer op keer weer op in de voorhoede en bij was dan ook de man die HBSS na een half uur in de tweede helft met een goed schot via de binnenkant paal op gelijke hoogte bracht, wat 1—1 bete kende. Vooral het laatste kwar tier was JAC nergens meer en kon het van geluk spreken dat HBSS niet een ruime voor sprong nam. Eerst was het Mar tin Meyer die hard op de lat schoot, vervolgens keerde kee per Theo van de Rijt tot twee maal toe een hard schot, terwijl de beste kans op naam van Wim van Est geschreven kon worden toen hij de hal geheel vrij voor het lege doel staand nog „over" wist te lepelen. Een Wim van Est overigens die een van de weinigen was die ook de eerste helft een goede inzet had getoond en voor wie het nu dubbel jammer was dat juist hij degene was die deze „droom"kans onbenut liet. Tot aan het eindsignaal trachtte HBSS wel alsnog beide puntjes mee naar Schiedam te nemen, doch dit stond JAC niet meer toe en gezien het spelbeeld over beide speelhelften was de uit slag 1—1 dan ook wel de meest juiste. Waddinxveen Het peil was bedenkelijk. Noch Be Fair, noch HVO slaagde erin om de schaarse toeschouwers te boeien. Hetgeen wel het ui teindelijke gelijke spel recht vaardigt, maar niet de matige vertoning die de twee ploegen op de redelijk bespeelbare grasmat verzorgden. De beide trainers waren het daar wel over eens. Anton van Bom mel, aan de vooravond van rijn tiende seizoen bij Be Fair: „Hier waren twee ploegen aan het werk die beslist niet rijp zijn voor de tweede klasse." Collega Harry Bouquet van het "Vlaardingse HVO ging nog een stapje verder: „Het leek wel derde klas onderafdeling." Voor de pauze was het HVO dat de toon aangaf. Halverwege dat eerste bedrijf kwamen de pupil len van Harry Bouquet via een benutte strafschop van Peter van Bekhoven aan de toen ze ker verdiende 0—1 voorsprong. Na rust speelde de Waddinx- veense formatie beduidend be ter en kwam door een doelpunt van Cees de Knegt toch nog op En dat was minder dan waarop Harty Bouquet had gerekend. De HVO-oefenmeester: „Voor door Wim Raucamp mij betekent die 11 een te leurstelling. Ik had, wetend wat de mogelijkheden kunnen zijn tegen dit Be Fair, gerekend op winst En na die eerste helft dacht ik dat we inderdaad zou den gaan winnen. Maar het leek erop dat ze dachten: we zijn d*r al In de tweede helft werden teveel simpele kansen gemist Er werd te geforceerd gespeeld en bovendien niet agressief ge noeg." IIVO speelde in de eerste helft het minst rommelig. Schiep zich een redelijk aantal kansen die echter niet naar behoren werden afgerond. Uitblinker bij HVO was de razendsnelle Rinke Baaima, die echter in de tweede helft veel minder goed speelde. Het doelpunt van HVO kwam simpel tot stand. De voor rust herhaaldelijk mis tastende Be Fair-doelman F Verhoef had een inzet van Jan Alderliesten losgelaten, waar na opnieuw richting Be Fair- doel werd geschoten: Voor de kleine maar pittige Yahaya restte niets anders dan de bal met de handen weg te slaan. Koelbloedig benutte de goed spelende middenvelder Peter van Bekhoven via de straf schop die kans: 01. Na de hervatting liep het bij Be Fair allemaal stukken beter. „Voor rust was het allemaal een beetje vreemd voor de jon gens. Het is geen excuus, be grijp me goed, maar ze hadden een tijd niet op gras getramd. Daardoor was de opbouw niet best, het ging allemaal wat on zuiver, onsamenhangend. Na rust kreeg de ploeg veel meer vertrouwen, ook door dat doel punt natuurlijk. Daardoor werd er ook meer pressie uitgeoe fend. Gezien de omstandighe den ben ik dan ook best tevre den met dat gelijke spel." De HVO-aanval liet het na de pauze volledig afweten. Be Fair kreeg nu veel meer ruimte en vooral Barend Tamires maakte het de Vlaardingse defensie vaak knap moeilijk. Het doel punt viel na ruim een kwartier. Het was Cees de Knegt die zijn defensieve stelling had verlaten om een hoekschop mee te ma ken. Hij schoot de bal recht streeks in de touwen, zonder dat doelman Jan van Eijsden ook maar een schijn van kans kreeg. Er volgden nog diverse aanvallen van Be Fair, maar die konden de score niet meer wijzigen. Vlaardingen TSB lijkt de voefballoze periode goed overwinterd te hebben. Men maakte met Die Haghe korte metten. De 5-0 was ech ter nog een zwakke af spiegeling van de krachtsverhoudingen ge zien de vele kansen die TSB vooral in de eerste helft liet liggen. Desondanks kon Die Haghe af en toe wat terugdoen, maar men kwam meestal niet verder dan het middenveld omdat de voor hoede van de Hagenaars geen enkele maal in staat was om de TSB-verdediging ongerust te maken. Keeper Gerrit van der Velden heeft dan ook bijna geen moeilijk werk moeten op knappen. Al in de derde minuut nam TSB afstand van de bezoekers. Een voorzet van Ben Schuif werd door Paul Meininger goed afge maakt: 1-0. Hoewel TSB gedu rende een tien minuten, daarna het middenveld moest prijsge ven, was het in'de 12 minuut weer raak. Nu was het een mooie actie van Tom Rovers, die de bal op maat aan Peter van leeuwen gaf, die toen in kon schieten: 2-0. Een kwartier voor rust werd het 3-0 door alweer Peter van Leeuwen. Ook in de tweede helft was TSB de betere ploeg, hoewel de wed strijd qua kijkspel minder was dan in de eerste helft Die Hag he moest zich tot verdedigen beperken, maar kon toch niet voorkomen dat TSB verder uit liep. Via Kans van Bommel (I2e minuut) en Ben Schuif (35e mi nuut) werd het 5-0, Rotterdam - De grote strijd ia de afdeling tus sen Oude Maas en Sun light eindigde onbeslist. Beide clubs haalden een punt uit de enerverende "pot" en dat was ook wel de juiste verdeling. Furieus is er gevochten om de buit Het werd een wedstrijd met van beide kanten veel inzet. Dit had tot gevolg dat het er af en toe nogal pittig aan toe ging, maar zodra het te hard ging greep de goed lei dende scheidsrechter Van Geest in. Gezien de belangen die er op het spel stonden kon er geen al te fraaie wedstrijd verwacht wor den. Maar juist door de inzet en de gretigheid van beide kan ten behaalde de wedstrijd voor kijkspel een ruime voldoende. Sunlight - met twee spitsen spe lend schoot het beste uit de startblokken. Boudewijn Groen kreeg binnen vijf minuten al twee reële kansen, maar goed keeperswerk bij Oude Maas verhinderde Vlaardingse doel punten. Na het eerste kwartder nam Oude Maas het initiatief over en ontstonden er nogal eens paniekerige situaties. Maar ook bij de Sunlight-verde- diging wist men de zaak achter droog te houden. Na rust was Sunlight - met Mar Verburch voor Leo Sonneveld - weliswaar iets minder aan de bal, maar kreeg toch wel fraaie kansen. Human Brinkman o.a. wist er geen gebruik van te maken. Oude Maas was een enkele keer dicht bij een opening, onder andere bij een schot van Piet Vrauwdeunt, maar vooral dankzij keeper Leo Verduin hield men Oude Maas van een overwinning af. Het bleef (Ml en daarmee was koploper Sun light het meest mee gediend. MAANDAG 23 FEBRUARI 1976 Vlaardingen Na het succes tegen Voome liet Vlaardingen zich in en tegen Piershil aftroe ven, nadat de groenwitten zich tot driemaal toe (Dick Jansen, Jan van der Mark en Chris Bongers) ia een gunstige posi tie hadden gemanoeuvreerd om het zwakke, maar keihard wer kende Piershil achter zich te honden. Nu werd het een 2-0 nederlaag (tweede goal een ei gen treffer) en dat betekent een bedenkelijke situatie voor trai ner Gerard Gaanderse en zijn mannen. Kort na de thee had Vlaardingen toe moeten slaan bij twee uitstekende kansen die weliswaar uitstekend wer den gekeept door de Piershil- doelman, maar de schoten kwamen dan ook in het hart van de doelmond terecht Gerard Gaanderse na afloop: "Twee verdedigingsfoulen na rust waren er de oorzaak van dat wij voorbij werden ge streefd door de thuisclub. Al leen omdat wij verzuimden te scoren. Hadden wij {Piershil had nog geen ideale mogelijk heden gecreëerd) de score geo pend dan zou het ijs gebroken zijn geweest en bet niet sterke Piershil had risico's moeten ne men waarvan wij hadden kun nen profiteren". Het was Dick Jansen die ach na een kwartier in de eerste perio de, na een snelle opbouw vanuit het achterveld, in goede schiet positie bracht Zijn schot ging diagonaal naast. Piershil was energiek maar goalie Bob Staal van Vlaardingen had geen moeite. In het tweede deel had den Jan van der Mark en Chris Bongers raak moeten schieten. Toen was het Burger van Piers hil die met een kopbal het lege doel bereikte: 1-0. Een eigen doelpunt van Kees van der Mark bracht 2-0 voor de thuis club. - Q Vlaardingen - In geen en kel opzicht heeft Zwalu wen, althans niet zater dag, zijn kandidatuur voor de titel kunnen waarmaken. Toegegeven dat het voor achthon derd kijkers Barend recht op simpele wijze aan twee goals hielp, sprak de wijze waarop trainer Daan den Bley- ker zijn concept afstam de, iedereen tot de ver beelding. Hij na afloop: "Zwaluwen was op twee fronten aan te pakken: de kwetsbare en vooral statische defensie onder druk houden maar ook topscorer Leen Pijpers geen kans geven". Dat laatste facet werd subliem door Henk van Kempen in de praktijk gebracht, maar ook volstond heel Barendrecht de kunst om bij uitverdedigen de bal regelmatig in de schoenen van zijn aanvallers te schuiven. Uiteraard geholpen door het af schuwelijke misverstand van Hugo Sluimer, die in terugge trokken spitspositie al na vijf minuten de bal langs eigen doelman Aad Boers speelde, heeft Zwaluwen lange tijd te gen zichzelf lopen spelen. Hoe wel de thuisclub zich aanval lend weliswaar staande hield, was er in tegenstelling tot bij Barendrecht, van flitsende ac ties geen sprake. Te breedvoerige aanvallen wer den steeds weer in de kiem gesmoord door het vijandelijke verweer. Den Bleyker: "Ik heb er afgelopen week erg lang op getraind om de bal vanuit de defensie niet te gaan lopen brengen. Steeds komt er weer een voet tussen, zoals Zwalu wen dat ongemak duidelijk aanvoelde". Resoluut joeg Ba rendrecht de bal via dieptepas- ses naar de soepel draaiende Hennie van der Linde of Rien Leeuwenburg, die in duo Zwa- luwens sterkste man achter, Henk Nentjes, voor talrijke pro blemen stelde. De Vlaardinger werd evenwel kundig bijge staan door voorstopper Cees Broos, zodat in vele gevallen dat, directe Barendrechtse spel kon worden ingedamd. Zwaluwen zelf waaierde op rijn beurt flink uit, maar aangezien Jos Buitelaar steeds méér terug moest om het zijn opkomende bewaker Roel Benthem lastig te maken, ging er van de aanval lende kracht van de vogels wei nig gevaar uit. Niettemin was Hugo Sluimer na een kwartier Door Bas van den Berg - tien minuten na zijn fataal moment - in staat een Job af te leveren, waarmee doelman Fred Elenbaas grote moeite had. betrapt door Henk Nentjes. "Geen twijfel mogelijk", aldus arbiter Bouw, en stond toen een strafschop toe, die Wim van der Heuvel goed inschoot: 0—2. Na rust, toen trainer Frans de Kruis Hugo Sluimer had inge wisseld voor Ernst Kegel, kwa men er pas risico's. Barend recht werd zwaar onder druk gezet, maar ook kreeg het zelf ideale mogelijkheden om via de counter op G3 uit te komen. Die "Coup" mislukte. Tot grote teleurstelling van trainer Den Bleyker. "We hadden er ideale mogelijkheden voor". Hoewel Zwaluwen zich In dat deel wat agressiever bewoog, waren de kansen op één hand te tellen. Wel reële mogelijkheden, maar niemand die ervan profiteerde. Schoten van Joop Bmssé en Leen Pijpers hadden in die fase van de strijd wel een beter lot verdiend, maar steeds weer on derbrak doelman Elenbaas al die Vlaardingse dadendrang. COMBINATIE BEKEURING Maar naarmate de tijd voor rost In de slotfase werd Maarten Kei- zerwaard nog gewisseld voor Martin van der Kooy, die zelf de laatste mansplaats innam, maar het opgeschoven verdedi gingscentrum kon het toen ook niet meer helpen dat Zwaluwen koploper alleen af was. Trainer Daan den Bleyker tot slot: "Het was onze laatste kans om nog aanspraken te maken op een eventuele titel, maar we rijn er nog lang niet, Nog steeds zoek ik in mijn elftal naar een juiste combinatie van kracht en tech niek. Op dit moment overheerst de techniek en daar ben je in het zateröagvoetbal niet mee gebaat Een winstpunt was dat er in de topper tegen Zwaluwen direct werd gespeeld. Daarvan was het gevolg dat Zwaluwen steeds weer terug moest," verstreek was het duidelijk dat Zwaluwen geen patent had op felle schoten. Pijpers werd steeds weer fel op zijn huid gezeten en bij regelmatige counters was Barendrecht eer der bij 0—2 dan Zwaluwen zelf in staat was om gelijk te ko men. In die fase van de steeds meer verhitte strijd, die overi gens uitstekend werd geleld door arbiter Bouw, liep Maar ten Keizerwaard een "bekeu ring" op toen hij Wim van der Heuvel de doortocht belette. In de 35ste minuut viel het doek al voor het thuisfront Rien Leeuwenburg ontfutselde laat ste man Werner van der Meer de bal op het middenveld solo de direct richting doelman Boers, maar werd op heterdaad Maarten Kefeerwaard, in de slotfase nog ingeruild voor Martin van de Kooy, glipt langs Barendrecht-öaptaïn Hokke Rotterdam Tegen het hoog ffe. noteerde WIA is het WK niet gelukt een punt te pakken. Dat had het zeker verdiend gezien de vele aanvalspogingen van de Schiedammers. Een fanatiek vechtend WK is echter eervol ten onder gegaan. Daarbij moet gezegd worden dat WK veel tegenslag ondervond van de uitermate zwak leidende scheidsrechter, die vele malen vergat voor Rotterdamse over tredingen te fluiten. De strafschop die WK in de eerste helft tegen kreeg was ook al twijfelachtig. Jan van Mill zou hands gemaakt heb ben. Het betekende wel een 0-1 voorsprong voor WIA na 34 mi nuten. Na rust probeerde WK van alles om gelijk te komen, maar men miste de juiste richting big vele schoten. Ook WIA kwam tot wat kansen maar vond veelal keeper Hans Smit op haar weg. Het bleef in deze harde wed strijd 1-0 voor het Rotterdamse WIA. Schiedam Een met drie Invallers spelend GSS haalde één punt uit de ontmoeting met Rijn mond. Het scoreverloop was nogal gevarieerd. Na een 1-0 voorsprong bij de rust kwam GSS in de tweede helft met 1-2 achter te staan. Tien mi nuten vóór tijd kwamen de Schiedammers nog tot de gelijkmaker. Ben Odijk zorgde in de 25e mi nuut voor de Schiedamse voor sprong: 1-0. Tot aan de rust bleef het hierbij, ondanks bal len op de lat en paal aan beide kanten. Het offensief van Rijn- mond in de tweede helft was na een half uur spelen goed voor twee doelpunten (20 e en 27e minuut): 1-2. Bij een ten dele afgeslagen aanval van GSS schoot Wout Tims de bal in de touwen: 2-2. Hier bleef het bij. Rest te vermelden dat Koenra- die van Rijnmond 5 minuten vóór tijd wegens ongeoorloofd aanvallen van Henk van Loe- nen uit het veld gestuurd werd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4