Revanche Juventns-dames V olley-dames tonen karakter RKWIK grote zorgen Passage/VCJ snel langs Libanon 350 De Holiandiaan oefent Sch. Boys kanshebber ODO doet rustig aan Balbezit redt Schiedamse heren MAANDAG 23 FEBRUARI 1976 - Vlaardingen Dc vrije zondag werd door De Hol iandiaan benut voor bet spelen van een vriend- ontmoeting tegen vierdeklasser RKSVM m Monster. Het werd een nuttig duel dat door beide formaties frank en vrij werd gespeeld met de belangen van de eerstvolgende competitie wedstrijd in het hoofd. De equipes bespeelden ech ter stevig met een goede inzet en er was van behoorlijk voetbal sprake. De Holiandiaan kwam completer over en trok ook het meeste initiatief naar zich toe. RKSVM compenseerde dat met een energiek optreden en het eindsignaal kwam met de score 3—2. Trainer Jan Kramer (speelde in in de eerste fase doelpuntte de tweede periode nog mee in RKSVM voordat Henk Booms- de spits voor de uitgevallen ma tegenseoorde: 1—i. Kort Wim Bïedijk) had voor deze voor de rust was het Rob Maat partij twee junioren ingezet die 2—1 voor de Holiandiaan aantekende. Na de thee was het Het waren Roel de Bruyne en verdediger Kees Stam die onge- Bas Mulder die zich in de kij- concentreerd RKSVM op 2-2 ker speelden. Na een kwartier liet komen. Rotterdam Schiedamse Boys heeft het tegen het voor de laatste kans spelend DDC zeker niet gemak kelijk gehad, dat getuige de uitslag 3—4 wel. Het stond al na tien minuten achter met 1—0, maar daarna werd het anders. De Boys ging massaal in de aanval en het was Chris van Gerven die na een lange solo de stand op 1—1 bracht. Een'ver schot van Nico Doef maar tegen alle verdrukking in ketste via de deWat weer het de Boys op 1—4 bracht Een veld in. Beri Schenau kreeg het scheidsrechterlijke dwaling leer voor de voeten, legde »jn bracht de thuisclub op 2-4 en nel en zaligheid in het schot, een schitterend schot ver dat zo hard was dat de bal door kleinde de achterstand tot 3-4, het net vloog. GeluHag had de maar verder heten de Bovs het scheidsrechter alles goed gezien „jet komen. Het lukte Chris van en wees dan ook naar het mid- Gerven zelfs de stand op 3-5 den: 1—2. te brengen, maar de scheids- Ëen doelpunt van Chris van Ger- rechter keurde dit doelpunt af yen. deed de partijen de rust wegens buitenspel. Het deed ingaan met de stand 1—3. Na aan de vreugde niets af. De de rust begon DDG met een fel Boys had gewonnen en blijft offensief. Een snelle uitval door daardoor een goede kansheb- Ben Stip bracht de hal bij ber voor de titel. Chris van Gerven, die dan toch Maasland Met de wetenschap dat het kampioen schap reeds hinnen was, heeft ODO het tegen ODS rustig aan gedaan. ODS kon daardoor lang bij blijven, maar in de tweede helft bracht ODO toch een duidelijke 10-6 zege op het bord. Al In de beginfase leek ODO weg te lopen, want Cees van der Kooy had tweemaal -succes: 2-0. ODS kwam echter meteen terug (2-1). Kees van der Vaart scoor de vanaf de stip 3-1, nadat Hetty Zegwaard bij een doorloopbai onreglementair gehinderd werd. D^£^s!ordig "^verdedigen bij 5-4, maar toen iiep ODO defini- ODO kwam ODS weer dichter- tief weg. Cees van der Kooy bij (3-2), maar Ane van Lingen zorgde voor 6-4, en twee doel- zorgde voor een 4-2 ruststand. punten van Kees van der Vaart ODS had zich nog niet gewon- betekenden 84. rten gegeven, want kort na de Een fout in de Maasiandse defer,- rust kwam het terug tot 4-3. sie werd door ODS goed afge- Martin •Bo_schma stelde daar straft (8-5), maar opnieuw Cees echter weer een treffer tegen- van der Kooy en ais laatste Janneke van Buuren schoten ODO begon toen .wat energieker de tien doelpunten bijeen. In de te spelen, en tegen deze temp- allerlaatste minuut had ODS i: ovetjhoging had ODS geen ver- rnc-t een afstandsschot toch ook Wio'rtteerr. Het werd nog wel nog een keer succes: 10-6. Vlaardingen De dames blijven het in de volley balcompetitie goed doen, in tegenstelling tot de heren. Zowel Fas- sage als Volley'68 heb ben het ook nu weer la ten afweten. De MVC- dames omzeilden op nieuw een moeilijke klip door een gedegen 3—0 overwinning op Krimpen. Volley'w speelde thuis het Dordt- sc Delta van het veld en de Passage-dames lijken op weg naar een eervol le derde plaats, mede door een eervolle 0—3 overwinning op Liba non, In de eerste klasse A blijft Shell door de overwinning op Inter mezzo de kop goed vol gen. Bij de heren minder positieve geluiden. Vol ley'68 verloor in Wer kendam met 3—2 van het laaggeklasseerde Fo- ranto en Passage VCJ deed het nog slechter met een 3—1 nederlaag tegen rode lantaarndra ger Libanon 4. Het damesteam van Passage heeft zaterdag opnieuw gewon nen. In de uitwedstrijd tegen het Rotterdamse Libanon werd de maximale winst van 0—3 gehaald. Het herstel van de Schiedamse dames is opmerke lijk. Uit de laatste vier wedstrij den behaalden zij elf punten, terwijl uit de eerste helft van deze competitie (twaalf wed strijden) slechts zeventien pun ten werden behaald. Blijven de dames van coach Hans Soeters zo spelen als in de laatste we ken, dan is een derde plaats achter MVC en Volley zeker bereikbaar. Het toch zeker niet zwakke Libanon heeft zaterdag geen enkele kans gekregen om ook maar één set te winnen. Vanaf het begin heeft Passage sterk aanvallend de wedstrijd gedomineerd. Met de setstan den 9—15,10—15 en 9—15 werd Libanon kansloos verslagen. [et damesteam van Volley'68 heeft in de wedstrijd tegen Del ta aangetoond dat het zelfver trouwen niet heeft geleden van de nederlaag tegen MVC Vanaf het begin hebben de Vlaardin- gers er geen twijfel over laten bestaan dat het krachtsverschil tussen kop en staart van de promotieklasse erg groot is. Het Dordtse Delta, nog steeds in degradatiezorgen, werd gecon centreerd van het veld ge speeld. Het pleit voor de Vlaar- dingse dames dat zij, ondanks enkele experimenten, van coach Van Uperen, geen moment ver zwakten. Zonder Clary van der Tuyn, die vanwege het experi ment haar plaats moest inrui men voor Mirjam Verhoef, en met een herstelde Riet Sandstra in de basis, werd het, met de setstanden 15—3, 15—4 en 151, een regelmatige zege voor Volley. MVC speelde dit weekend twee' wedstrijden. Donderdagavond was Krimpen de tegenstander. De Maassluisse dames behaal den uit deze wedstrijd opnieuw drie punten. In de eerste en tweede set (6—15 en 4—15) was de Krimpense tegenstand niet noemenswaardig. In de derde set liep het spel niet zoals ge woonlijk bij MVC. Krimpen zag kans zich te herstellen en wist zowaar met 15—12 deze set op haar naam te schrijven. In de vierde set herstelde MVC zich en rekende met 2—15 ook met deze tegenstander af. Zaterdag werd de ingelaste wed strijd tegen CW uit Capeüe gespeeld. Ook deze tegenstan der heeft het de Maassluisse formatie niet moeilijk kunnen maken. Met de setstanden 7—15, 1—15 en 5—15 ging de volledige winst ook ditmaal mee naar Maassluis. De Shell-dames hebben afgelopen donderdag 1 in eigen sporthal een regelmatige 3—0 overwin ning op Intermezzo II geboekt De setstanden 15—4, 15—6 en 15—10 geven het grote over wicht van de thuisclub goed weer. scherpe serve en besliste deze set met 15—12. Volley kwam sterk terug en de volgende twee sets {9—15 en 4—15) werd Foranto over speeld. De Vlaardingers maak ten daarna de fout zich al win naar te voelen. Ef werden grap pen gemaakt in het veld met als gevolg het wegvloeien van de concentratie. Foranto profiteer de en gaf Volley in de resteren de twee sets geen kans meer. Met 156 en 156 kwamen de Werkendammers op 3—2 en be zorgden Volley een onnodige nederlaag. Getrek Het hereuteam van Volley'68 heeft in Werkendam moeten ondervinden dat concentratie een wezenlijk onderdeel ïs van de volleybalsport. Tegen Fo ranto is gebrek aan concentra tie in de laatste fase van de wedstrijd de oorzaak geweest van de 3—2 nederlaag. In de eerste set ging de strijd in Wer kendam gelijk op. Niettemin profiteerde Foranto van een Experiment Passage VCJ heeft het tegen Li- banon 4 zonodig nog slechter gedaan. De Rotterdammers verkeren nog steeds In degra datiegevaar en willen er alles aan doen van de onderste plaats te komen. Passage, spe lend zonder Hans Soeters (ge blesseerd) en Joop Gunneweg (ziek) wil de komende periode gebruiken om wat te experi menteren. Zo speelde coming tnan Wim van Heerde voor het eerst dit seizoen een volledige wedstrijd in de basis. Helaas voor hem trof hij het niet dat zijn team weinig geïnspireerd in het veld kwam. De eerste set werd dan ook met 15—10 verloren. In de tweede set herstelden de Schiedam mers zich en wonnen met de zelfde cijfers. Het gebrek aan goede spelverdelers en het zwakke stoppen van Passage waren de oorzaak dat Libanon de beide volgende sets vrij ge makkelijk in winst kon omzet ten, Met 156 en 15—5 werden de Schiedammers naar een ne derlaag gespeeld. Ondanks dit verlies heerst er bij Passage optimisme. Bestuurslid Hans Soeters zegt hierover: „Dit seizoen is voor het heren- team verloren maar wij zijn nu al bezig met de opbouw voor volgend jaar. Er is een goede kans dat wij voor volgend sei zoen twee nieuwe spelers aan onze selectie kunnen toevoegen. Besprekingen met twee spelers uit de top van de tweede divisie zijn in een vergevorderd sta dium. Bovendien loopt de op bouw van de basis zeer goed. Naast twee reserveteams in de competitie, zal trainer Jaap Keyzer nog dit jaar een school team van jongens tussen 14 en 16 jaar in training nemen, zodat wij ons voor de toekomst niet al te veel zorgen maken". Schiedam Dit weekend speelden beide stan daardteams van de bas ketbalvereniging Inven tus een thuiswedstrijd in sporthal Margriet, Beide hadden na het verlies vorige week het een en ander goed te maken. De dames deden dat tegen Red Stars uit Soest. Het werd een overduidelijke 70-45 overwinning. Het eerste herenteam had het heel wat moeilijker tegen het sterke Smit Slikkerveer uit Rid derkerk. Na een zeer aantrek kelijke wedstrijd wist Juventus de punten knap in eigen huis te houden: 44-37. Voor het eerst sinds lange tijd trad het damesteam van Juven tus weer eens volledig aan. De dames moeten nu alle wedstrij den winnen willen zij de twee punten voorsprong die ze nu hebben behouden. In het begin van de wedstrijd bleken de da mes nog niet helemaal over het onverwachte verlies van de vo rige week heen te zijn. De aan val werd maar moeizaam tot een goed einde gebracht, terwijl ook verdedigend nogal wat steekjes loszaten. Red Stars bleef dan ook goed bij en wist zo nu en dan zelfs een voorsprong te nemen. Deze ploeg uit Soest is echter van dusdanig niveau dat de Schie damse dames er overheen zou den moeten lopen, zeker in een thuiswedstrijd. Tot aan de 15de minuut bleef Red Stars echter gelijk opgaan met Juventus. Daarna kon Juventus, opgejut door een fel en goed spelende Arja van de Heuvel, aan een voorsprong gaan bouwen. Langzaam maar zeker kwam het „oude" Juventus weer bo ven. Red Stars kreeg geen kans meer om te scoren, terwijl de Schiedamse dames enkele goe de combinaties knap afrond den. De rust kwam bij de stand 27-20, Ih de tweede helft kwam Juven tus weer langzaam opgang, maar Red Stars was zo aange slagen dat het er niet van profi teerde. Vanaf de vijfde minuut in de tweede helft kon Juventus echter weer uitlopen. Vooral via Jenny de Visser, Margreet van Putten en Sylvie Corde- mans wist de Schiedamse ploeg tot scoren te komen. Ook verde digend zat het nu weer goed in elkaar. In deze wedstrijd deden ook beide juniorspeelsters Syl via Gorter en Mieke Daimeijer weer mee en ook zij speelden een goede wedstrijd. Twm trainer/coach Frits Spaak Opnieuw kornt Red Stars er niet aan te pas zijn dames ook nog het pressen was het hek helemaal van de krijgen en Juventus bleef maar vorm te pakken. De einduitslag ten 9-11, Sylviè Cordemans dam. Red Stars had moeite om scoren. Eindelijk hadden de' was dan ook duidelijk (70-45). 6-IB, Arja van de Heuvel 6-4 de bal van eigen helft af, te Schiedammers weer de juiste Topscorers: Margreet van Put- Jenny de Visser 2-8. Heren De heren van Juventus speelden tegen Smit Slikkerveer. In de wedstrijd eerder dit seizoen waren er nogal wat dingen voor gevallen die deze wed strijd tot een bijzondere maak te. De uitslag van de vorige wedstrijd (90-92) was daar ook debet aan. Smit wilde natuur lijk revanche, terwijl Juventus nu eindelijk wel weer eens moest winnen. De wedstrijd begon te laat omdat de spelers .van het Ridderkerkse team zich in de tijd hadden vergist, zodat zij nog maar net op tijd waren. Vrijwel zonder war ming-up moesten zij beginnen. Juventus nam dan ook direct een voorsprong. Smit Slikkerveer had echter een goede speler, die de mah-to-manverdediging van Juventus kapot schoot en de stand gelijk trok. Na een time out van trainer/coach Jan Start ging het echter beter. Toen Smit Slikkerveer los kwam ging Juventus over op een zone verdediging. Door de grote in zet waarmee beide teams speel den bleef de score laag. Er werd goed verdedigd en er wa ren veel intercepties aan beide kanten. Met de rast stonden beide ploegen dan ook vrijwel gelijk: 21-20. Juventus paste aan het eind van de eerste helft met veel succes de zónepress toe, hierdoor kon het enkele keren de bal verove ren. In de tweede helft ging Juventus door met deze tactiek, maar ook Smit Slikkerveer ging pressen. Er ontstonden op beide verdedigingshelften zo nu en dan chaotische taferelen. Het veelkoppige publiek bad daar veel plezier om en het tekende ook de grote inzet waarmee de beide teams speel den. In de tiende minuut was de stand dan ook nog bijna gelijk (30-29), Vlak daarna maakte Smit Slikkerveer een paar kleine foutjes waarvan Ju ventus goed kon profiteren en een voorsprong van vier punten kon nemen. Deze stand bleef gehandhaafd tot de 18de mi nuut Toen begon Smit Slikkerveer aan een laatste wanhoopsoffensief. Juventus wist echter de bal en kele malen goed in de ploeg te houden. Doordat Smit Slikker veer te gehaast ging spelen kon Juventus zelfs nog iets uitlopen. Het werd een zeer verdiende overwinning voor de Schiedam se heren: 44-37, Topscorers: Rob Mark 4-9, j Wim Cordemans 4-g, Vlaai-dingen - RKWTK- trainer Henogii van der Bnrgh kent grote zor gen. De ploeg scoort niet meer terwijl zich gede gen kansen voordoen. De tegenpartij daarente gen benut wel de enkele kans en incasseert dan nog de voile winst. Zo ging het ook bij Emma m Dordrecht, waar de biauwwitten zeker niet de minderen waren van de thuisclub. Juist toen de bezoekers in het eer ste kwartier nog liepen te zoeken naar ae goede samenwerking en op bouw, benutte Emma met een direct ingezet offensief de storing en scoorde het naar Tater bleek enige doelpunt in de wedstrijd: 1—0. Met Piet Bouwer in de formatie trof RKWIK in die eerste vijf tien minuten een beweeglijk en met een gevarieerd spelpatroon spelend Emma tegenover zich. Dan vanuit het achterveld, dan weer vanaf het middenveld werd de priem ingezet om later te penetreren, toen de RKWIK- defensie het niet aankon. Voordat de gasten op dreef raak ten was de goal aï gevallen en de daarna wel behoorlijk draaiende biauwwitten kregen kansen via Piet Bouwer (twee maal), Dries Kroos (trof hout werk) en Leo Jansen om niet alleen munt te slaan maar om zeker op gelijke hoogte te ko men. Zij verzuimden echter en Emma hield het hoofd koel. De posiliedekking die RKWIK in de eerste helft toepaste had ook in het tweede deel succes en wederom deden zich mogelijk heden voor. Leo Jansen haalde de lat en de ingevallen (voor Piet Bouwer) Hans Groot wist ook in de betere positie geen oplossing. Emma sloeg nog fa natiek terug toen RKWIK risi co's ging nemen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 8