SCHIEDAMSCHE COURANT B HW uit bestuur stichting Welzijn Veel ambtenaren gaan. verhuizen Politiepost nieuwe rüimte#voór WV" Bijna n miljoen voor meer groen ■II Vreedzaam protest brandweer Generaal, jaagt in Staelduinse Bos CDA-voorstel werkt averechts: slechts 19 man erbij Afscheid Ciara Visbeen Min. Duisenberg naar Schiedam Fietser ernstig gewond Monster achtig succes £0^ Dïnedag 24 februari 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD - -lOlsle jaargang no, 25518 4 PAGINA'S Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Een vijftiental brandweerlieden hebben gisteravond in de gemeen-- teraad een vreedzaam pro test laten horen. Bij de in gang deelden zij steneils uit, waarin zij zeggen ern stig verontrust te zijn over de personeelssituatie bij de Schiedamse brandweer. Zoals onze krant al enkele weken geleden onthulde, neemt de ontevredenheid in het korps toe. Bedenen: de chronische onderbezet ting en het uitblijven van een arbeidsverkorting. Er is bij de brandweer een tekort van vièr man bij de uitrukdienst. Volgens het „proteststencil" kan hier door praktisch geen verlof De brandweerlieden in uniform gisteravond present op de vergadering van de raad: vreedzaam protest...... worden opgenomen, wor den vastgestelde vrije da gen ingetrokken en wordt door het vele overwerk een duidelijke overbelasting voelbaar. De beroepsïieden werken op het ogenblik 68 uur per week. De normale arbeid stijd in Nederland is echter 60 uur. „In Schiedam werkt men dus acht uur per week per man teveel, zonder dat daar enige con- pensatie voor wordt gege ven", aldus het stencil, on dertekend door de Com missie van Overleg van de brandweer. Om het over werk terug te dringen, zou den nog eens acht man no dig zijn. Vlaardingen De Bond van Huurders en Wo ningzoekenden Oost trekt haar vertegen woordiger uit het be stuur van de stichting Welzijn Vlaardingen te rug. Naar de mening van de BHW lijkt het beleid van de stichting meer op de vroegere ar menzorg. "De heren en dames met de 'juiste kennis' beslissen wat de gewone man in de wijk nodig heeft en wat goed voor hem is", zo staat er in een open brief aan het bestuur van de stichting Welzijn. De kritiek is voornamelijk gericht op het door de stichting Welzijn gewenste aanstellen van twee beroepskrachten in de Oost- wyk. De stichting zou deze be hoefte gelezen hebben uit de nota Oost. Bovendien zou de huidige wijkopbouwwerker met toekomen aan die problemen die hij eigenlijk behoort aan te pakken. 'Dat door de overheid betaalde krachten de motor zouden moe ten zijn om tegen allerlei mis standen te strijden, is volledige onzin", zo meent de BHW. Zij vimdt dat de wijkbewoners in de afgelopen jaren in verschil lende delen van de stad bewe zen hebben in staat te zijn om voor hun belangen op te ko men. Hierbij waren geen door de overheid betaalde "organisa toren" betrokken- De BHW gaat m haar brief zelfsr zo ver, dat zij schrijft, dat de' stichting Welzijn de spot dnjft met het begrip inspraak. "Dat blijkt uit het feit, dat de bewo ners, die op dit moment actief zijn in de wijk. Buurthuis Oosi- BHW, niets wisten van de opge stelde nota en de aanvrage voor extra buurtwerkers", aldus de BHW. De BHW sprak het onaanvaard baar uit over de volgende uit spraak van de stichting: "Er moeten extra krachtan komen. Dat is duidelijk. Wij zetten de subsidieaanvragen in werking. Wanneer de subsidie is toege kend. dan mogen de actieve wijkbewoners meebeslissen, wie er aangetrokken zal wor den". Volgens de BHW staat er in het geheel niet ter discussie of er vanuit de bewoners wel behoefte bestaat aan door de overheid betaalde werkers. De BHW is van mening dat rij voor de huidige ontwikkeling geen verdere verantwoordelijk heid kan dragen. Daarom trekt rij haar vertegenwoordiger uit het algemeen bestuur terug. De vertegenwoordiger zelf, J.A. Hoogwerf, staat daar volledig achter. De politiepost aan de Buitenhavenweg: nieuwe ruimte voor VW? Commissie-Lindenhof in advies aan B en W: Schiedam De VW kan misschien verhulzen naar het politiepostje aan de Buitenhavenweg, van waar uit nu nog parkeerwachters opereren. Dit pand, vlakbij de Koemarkt in het drukste deel van Schie dams centrum, is een ideaal onderkomen voor de Vereniging Voo#Vreemdelïngenverkeer. Den Haag „Volgens het minis terie van defensie is ons plan. aan de rand van het Staelduin se Bos een klein recreatiege bied aan te leggen gevaarlijk voor de kampeerder. Het zou niet verantwoord rijn, gezien de munitie-opslagplaats die daar vlak in de buurt kgt. Nu heb ik juist dezer dagen vernomen dat een generaal het'omheinde defensiedeel van het bos regel matig gebruikt als zijn prive- jachttarrein. Het is onbegrijpe lijk dat men ons dan onverant woordelijkheid aanwrijft." Aldus burgemeester mr. Van Prooijen van 's-Gravenzande vorige week tijdens de behan deling van het beroep van de commandant van het Tweede Geniecommandement in het Staelduinse Bos tegen het 's- Gravenzandse bestemmings plan Papedijk. Dit plan voorziet onder meer in de sluiting van de kippenfokke rij aan de rand van het bos met de bedoeling op dezelfde plaats een bescheiden caravan-stand plaats in te richten. Hiertegen protesteerde het ministerie van defensie bij de provincie omd3t het gevaarlijk zou rijn plaats te bieden aan recreanten in de buurt van de munitie-opslag plaats. Opvallend was trouwens dat de bijeenkomst in het Haagse Pro vinciehuis door niemand van het ministerie werd bijge woond. „Men vond dat het de fensiestandpunt voldoende be kend was en geen verdere toe lichting nodig had", verklaarde de voorzitter van de commissie de afwezigheid van de proteste rende militairen. De zitting duurde nauwelijks lan ger dan een kwartier. Als plei ter voor de 's-Graven2andse zaak was behalve de burge meester ook de voorzitter van de vereniging Leefbaar 's-Gra venzande, ir. A. Buddingh, aan- - wezig. Dat vindt althans de comrtiissïe- Lindenhof, die het laatste jaar heeft geprobeerd bestemmin gen te vinden voor ondermeer het Proveniershuis en het vroe gere weeshuis De Lindenhof. In een a dries aan B en W wordt gedacht aan de mogelijkheid om het bureau van de parkeer wachters te verplaatsen naar het hoofdbureau van politie aan de Lange NieuwstraaL De WV kan dan terecht in de politiepost. Voorwaarden rijn echter dat de gemeente akkoord gaat met personeelsuitbreiding van de Schiedamse Gemeenschap, met welke stichting de VW nu nog onder één dak zit, en dat het betreffende pand aaq de Bui tenhavenweg een fikse opknap beurt krijgt De Schiedamse Gemeenschap (SG), die zich als culturele stichting vanuit het Proveniers huis bezighoudt met activiteiten van diverse verenigingen, klaagt al jaren over gebrek aan ruimte en mankracht. De VW is op het ogenblik namelijk niet meer dan een afdeling van de SG en deelt kantoorruimte en personeel van de stichting. Het VW-werk blijkt echter te tij drovend om het SG-werk naar behoren te kunnen doen. An dersom geldt dat ook. Om beide instellingen beter uit de verf laten komen, streeft men naar loskoppeling. De VW zou dan een ander thuis moeten zoekea In elk geval wil de SG er perso neel bij. /- Op 1 januari van dit'jaar had de loskoppeling al een feit moeten zijn. Nu riet het er echter mar uit, dat de onafhankelijkheids verklaring van de VW nog een jaar op zich zal laten wachten. Oorzaak daarvan is volgens de SG de communicatie met de gemeente. Nog steeds moet met de gemeente een afrondend ge sprek over loskoppeling plaats vinden. De parkeerwachters zelf weten nog niets van het noemen van hun post als mogelijke nieuwe behuizing van de WV. SG-di- recteur Ruud Pillard zegt er over: „De politiepost is één van de suggesties. In het verleden is ook gedacht aan het Zakken dragershuisje, maar dat ligt niet centraal genoeg". De eerste reactie van VW-voorzitter Aad Sonneveld: „Ik kijk hier van op. Mijn persoonlijke voorkeur gaat uit naar een eigen kantoor in het Proveniershuis. De poli tiepost zie ik niet ritten". Felle ti 'ijd oin ex vi am ten o: eu Schiedam De uitbreiding van het ambtena renkorps van de gemeente Schiedam is voor de tweede maal uitgelopen op een politiek tretfeu in de gemeenteraad. De oppositie wilde 'gisteravond meer personeel aantrekken dan in een voorstel van E en W was vastgelegd. Het tegenovergestelde werd bereikt. Een amendement van PvdA- zijde leidde ertoe", dat zeifs minder mensen worden aangetrokken dan oorspronkelijk door het college was voorgesteld. Besloten werd om de dienst gemeentewerken er veertien man bij te geven (twee minder dan was verwacht) en de technische bedrijven twee (één minder dan het collegevoorstel wil de). De wonïngdienst kreeg er de gevraagde drie man bij. Een voorstel van CDA-fractieleid- ster Rietje Taverne, die daarin Schiedam minister Duisenberg van financiën komt dinsdag 2 maart naar Schiedam. In ge bouw Irene zal hij voor de plaatselijke afdeling van de PvdA praten over de werkgele genheid en de zogenaamde één procentsnorm. Aanvang acht uur. I Schiedam Na een ongeval op de Julianalaan is gistermorgen de 25-jarige Vlaardinger K.W. met ernstige verwondingen naar het Holy Ziekenhuis ge bracht. De man die in de richting van de scheepswerf Wilton Feijenoord fietste had rijn fietsstuur in zijn nek gekregen toen hij de macht over het stuur had verloren en was gevallen. ook door de WD werd ge steund, om personeelsuitbrei ding van de brandweer en de accountantsdienst niet uit tc stellen, haalde het niet. De twee oppositiepartijen hadden met name de brandweer al met vier man uitgebreid willen zien. Mevrouw Taverne werd ervan be schuldigd op een nonchalante manier voor Sinterklaas te zit ten spelen. De reactie van Pv- dA-raadslid Aad Wiegman: „U houdt geen rekening met de financiële consequenties. Het is geen kwestie van even een paar ambtenaren uitdelen aan diensten, die meer personeel nodig hebben. Je moet rekening houden met het budget. Over schrijden we dat, dan zal de onroerendgoedbelasting, die er begrotingstechnisch mee ver band houdt, opnieuw verhoogd moeten worden. En dat vinden wij onaanvaardbaar". Hij werd in het gelijk gesteld door wethouder van financiën Reinier Scheeres. Burgemeester drs. Arie Lems, die het perso neelsbeleid in zijn portefeuille heeft, vulde hem aan met de Opmerking, dat het bestaande gebrek aan mankracht bij de brandweer voorlopig voor een deel kan worden opgevangen- door samenwerking met de VRON-dienst. PvdA, PPR en CPN stemden daarna voor het amandement van Wiegman, waarin werd voorgesteld om het gemeente- personeel met drie man minder uit te breiden dan B en W eerst wilden. Wiegman daarover: „Dan hebben we meer speel ruimte als we de volgende maand gaan kijken naar de overige aanvragen voor ge- meentepersoneel, die nu zijn blijven liggen". Vorige maand werd al besloten om de sociale dienst er tien man bij te geven. Onder protest van de PvdA, die de tien amb tenaren had willen uitameren over de diverse diensten. Maassluis De gemeenteraad zal binnenkort een voorstel ontvangen om een krediet van ongeveer 9 ton beschikbaar te stellen voor de aanleg van drie „groenplannen" in Maassluis. Het college van B en W is zover gevorderd met de voorbereidingen dat de plannen zo goed als rond zijn. Het gaat hier om groenvoorzieningen rondom de Koningin Juliana-scholengemeenschap aan het Kastanjedal, rondom de Egmond-mavo aan de Burgemeester Van Reesstraat en rondom het Lepelaarplantsoen. Vlaardingen De verhui zing van verschillende diensten van de Vlaar- dingse^ gemeentesecreta rie vindt deze week plaats. De nieuwe behui zing is het nieuwe ge meentesecretariege bouw. Dit dient als uit breiding van het stad huis. Vandaag verhuisden de afdelin gen onderwijs en culturele za ken, voorheen aan de markt 47, de afdeling personeelszaken, ook aan de Markt 47, en de afdeling sport, recreatie en. jeugdzaken, aan de Schiedatn- seweg 12. Woensdag is het de beurt aan de afdelingen algemene zaken, nu nog in het stadhuis, en openba re werken, stadsontwikkeling en volkshuisvesting, eveneens nog in het stadhuis. Donderdag verhuist de afdeling interne zaken, die r.u nog in het stadhuis zetelt. Vrijdag tenslotte gaan de afdelin gen bevolking, burgerlijke stand, militaire zaken en derge lijke, die nu ook nog in het stadhuis ritten, en het gemeen telijk voorlichtingsbureau, dat nog onder het viaduct achter het Veerplein zit. Alle overige afdelingen van de secretarie blijven in het Stad huis gevestigd, Ook het bestuur zal daar blijven. De verhuizen de afdelingen zijn op de dag van de verhuizing voor het pu bliek gesloten, met uitzondering van spoedzaken. Aangiften van geboorten en overlijden kunnen Grote activiteit heerste er gisteren in het gebouw aan de MarKt 47. De daar gevestigde afdelingen van de Vlaardingse gemeen tesecretarie pakten hun spulletjes in ontelbare dozen. Vandaag immers verhuisden zij naar het nieuwe gebouv; aan de Waalstraat. De hele week lang zullen de ambtenaren van de verschillende afdelingen aan het in-'en uitpakken zijn. Alle inspanning lijkt echter ruimschoots beloond. De nieuwe ge meentesecretarie is via een luchtbrug direct met het stadhuis verbonden en lijkt aanmerkelijk comfortabeler. Het gebouw heeft allerlei futuristische zaken binnen zijn muren. Daar worden dan niet bepaalde afdelingen mee bedoeld, maar meer de fraaie lichtbollen bijvoorbeeld. Volgende Week zit alles weer op zijn nieuwe vaste plaats. op vrijdag tussen half negen en tien uur 's morgens aan het bureau gedaan worden. De ver huisde afdelingen zijn met in gang van de verhuisdatum te bereiken onder nummer 355388. Schiedam De monsterweek in de beide Schiedamse bioscopen blijkt een groot succes. Tot en met zondag hebben liefst 2032 personen een kaartje gekocht, een absoluut record. Volgens de exploitant van het Passage Theater, Henk Berg, krijgt deze filmweek zeker een vervolg in de toekomst „Het is zeker voor herhaling vatbaar1*, zei hij gistermiddag, toen hij de cijfers van het weekeinde be kend maakte. .Ruim tweedui zend kijkers en dat met nog drie dagen te gaan. Het kan natuurlijk altijd beter, maar je mag echt van een succes spre ken". Volgens hem is het mogelijk dat eik jaar een monstenveek wordt gehouden. „Als er be langstelling bestaat kunnen we ook een ander thema kiezen. Films die anders zelden af nooit aan bod komen". Henk Berg: „Een sexweek bijvoor beeld om maar iets geks te noemen". Van de vier monsterfilms zal er één na woensdag as. worden geprolongeerd; Young Fran kenstein met ondermeer Marty Feldman. Tijdens de monster- week wordt tevens een aardige voorfilm over de RET vertoond, waarin ook beelden van Schie dam voorkomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1