Jeugdige inbrekers gepakt i>erati e Prik naar wens m De Attaque Prof.Vermaat in Maasland Handig systeem voor inentingen tegen hondsdolheid Markies vernield Pijpje vier maal groen Bij „De Bommeer" parkeerverbod Vlaardingen Ontduikers honden belasting vrezen opsporing Posita vergadert Eremetaal voor 50-jarig jubileum Schiedammers hoeven niet lang te wachten Eerste „eigen' zijn besteld bomen Nationale collecte Leger des Heils C AI weer in commissie ZES AUTO'S TE SNEL Kostbare fotoapparatuur verdwenen Bejaarden- carnaval Recreatie - commissie vergadert DINSDAG 24 FEBRUARI 1976 3 Vlaardingen De Vrienden van de Nederlandse Hartstichting afdeling Vlaardingen vertonen woensdagavond drie films. Dit gebeurt aan de Emmastraat 38 in het gebouw van het Rode Kruis. De voorstelling begint om kwart over acht en zal om ongeveer tien uur afgelopen zijn. Voor de pauze wordt de film De Attaque gedraaid. Deze film is het thema van de komende inzamelingsactie voor de Hartstichting. In de pauze zijn de nieuwe harstickers te koop. Na de pauze de füm Een uur is te lang. Hierin speelt Koos Postema een hoofdrol. De film geeft een beeld van het krijgen en doorstaan van een hartaanval van mensen van verschillende leeftijden. Tenslotte dan nog een leukere film: Bewegen is Leven. Deze film laat zien op welke manieren men plezierig en verstandig in beweging kan zijn. Belangstellenden zijn van harte welkom. Schiedam Na een telefonische tip heeft de politie aan de Jan van Zutphenstaat vier jeugdige inbrekers uit Schiedam op he terdaad betrapt Bij de aanhou ding op het terrein van distil leerderij Melchers heeft één van de vier gealarmeerde poli tiemannen een waarschuwings schot gelost De 16-jarige M. F., J. M. M. v. P. en de 17-jarige J. HL E. die zich na een korte vlucht op het dak van de distilleerderij over gaven zijn naar het politiebu reau aan de Lange Nieuwstraat gebracht Daar bekenden de jongens dat zij van plan waren geweest om een paar flessen gedistilleerd te stelen. Op de vraag of het nodig was om bij de achtervolging van deze jeugdige kruimeldieven een waarschuwingsschot te lossen, antwoordde hoofdinspecteur D. P. van der Veen gisteren: „Pre cies weten doe ik het natuurlijk niet, want ik ben er niet bij geweest Maar bij de achtervol ging wist de politieman natuur lijk niet met wie hij te maken had. In het donker zie je niet wanneer je achter iemand aan rent of hij zestien is. Het kan net zo goed iemand van dertig zijn". Schiedam Twee automobilisten, een bromfietser en een fietser hebben in het weekeinde een blaaspijpje van de politie groen gekleurd. Op het Stationsplein was dat zaterdagavond de 55-jarige drukker L. C. H. M. De Schiedammer was met zijn wagen daar tegen een paaltje gereden. Dg 22-jarige classificeerder W. A. K. uit Schiedam werd dezelfde nacht op de Ho- genbanweg betrapt. De man viel door de mand toen. hij met zijn brommer te hard reed. Bij de Nieuwe Damlaan werd zondagmorgen de 41-jarige beheerder S. H. Y. aange schoten aan het autostuur aangetroffen. De 19-iarige fabrieksarbeider M. O. werd zondag op de Hoofdstraat in Zuid aange houden. De fietser heeft' evenals de automobilisten en de bromfietser ook een bloedproef afgelegd. Delft „Ik heb nu een paar honderd vaccina ties tegen rabiës gegeven maar nog niemand heeft over de prijs geklaagd. Nee, waar de mensen wèl bang voor zijn is de hondenbelasting. Dat er via de inentingsformulie- ren een mogelijkheid is om niet-betalers op te sporen. Nou, die moge lijkheid is er niet". Woorden van de Delftse diere narts G. F. Meijer die de alar merende berichten in de lande lijke pers over de te hoge vac- cinatieprijs en de mogelijke ge volgen daarvan ontzenuwen. Vlaardingen Baldadige jongelui hebben zondagavond een markies aan een woning aan de Wühelminastraat in brand gestoken. Het „grapje" kostte de eigenaar 500 gulden. De politie heeft verder twee Duitsers, de 16-jarige TT, T. en de 22-jarige A. K., aangehouden omdat zij ervan worden verdacht uit een kleedruimte op het terrein van Windmill Holland een leren jas en een overhand te hebben gestolen. Het gestolene werd aan boord van het schip waar het duo werkte, gevonden. Tenslotte is er ingebroken in de kantine van WIK in park Nïeuwland. Een radio, een barometer, een elektrische klok, een aluminium ladder en een paar pakken koffie werden gestolen. De schade wordt geraamd op ruim duizend gulden. Den Haag Op verzoek van burgemeester en wethouders van Vlaardingen heeft het da gelijks bestuur van de provin cie een parkeerverbod Ingesteld voor de oostelijke zijde van de toegangsweg naar het terrein van de watersportvereniging De Bommeer. Dit verbod wordt nodig gevonden omdat bezoe kers van De Bommeer en re creanten hun auto's aan weers zijden van de maar 4,50 meter brede weg vaak zo parkeren, dat de doorgang voor het overi ge verkeer belemmerd wordt en de veiligheid van het verkeer in gevaar komt burgerlijke stand Gehuwd; Willem Roozeboom, 21 jr. en Rosemarie van den Berg, 18 jr.; Jan Geert van dar Veer, 21 jr. en Marianne van Brug gen, 22 jr. Geboren: Jan, z.v. F, Larsen en M. C. La Rosa Lobos, VI: Dirk de Derdelaan 297; Kemco, z.v. W. van Rijn en R. P. van der Akker, VI: J. Willem Frisolaan 48; Steve, z.v. H.v.d/Beek en A. J. Cenin, Maassluis, Burg. Wes- selinkstr. 345; Amber, d.v, M. C. van Bruggen en A A M. Bent velzen, Maassluis, Oleanderstr. 160; Monique, d.v. M. C. Roo- denburg en M. J. P. Meijer, VI: Lavendelstr 26c. Overleden: Dirk Roest 65 jr, echtg. v. A. N. P. van Sta aid ui- ne, Maassluis, Merellaan 679. Gehuwd: Jacobus Scholman, 23 jr, en Jannigje Neeltje Troost, 16 jr.; Frans Nijman, 27 jr, en Johanna Maria Gielen, 19 jr.; Huibrecht Groenewegen, 30 jr. en Rionne de Neef, 26 jr. Geboren: Marjolein, d.v, D. P. Penning en J. C. Blokdijk, VI: Madrid weg 17; Judith Maria, d.v. A. J. B. Kalb en N. E. Wolffers, VI: Haydnstraat 14; Muhammedali, z.v. A. Agirlar en S. Gicü, Maassluis, Hlder- dijklaan 98; Nurcan, d.v. A. Agirlar en S. Gieti, Maassluis, HUderdijkiaan 98. A... i j Ta huur oaw,: fllHME KAMER oi Overleden: Maart je Kap, 78 jr. etagé iwtt m«t yt*. doucto. echtg. v. P, Brauckmann, VI: in Vüa?«no»fi Tat. (Fio 3*Z2.«9. Willem de Zwijgerln 471; Ro bert Petrus Kadee, 20 jr. VI: van Limburg Stirumstraat 60; Geertruida Petronella Maria Poet 78 jr. wed v. A van Zon, VI: Willem de Zwijgerlaan 92. Ondertrouwd: Faulus Sloot 21 jr- VI: van der Duynstraat 7 en Arendje Johanna Ba tens, 17 jr. VI: Haydnstraat 59; Adrianus Johan van Dooren, 23 jr. VI: Kethelweg 185b en Maija Quak, 18 jr. Vb Sonoyslraat 81; Hugo van der Hoest 26 jr. Maassluis, Plevierstraat 53 en Grietje ten Hoeve, 23 jr, VI: Willem Frede- rikstraat 44; Adrianus Johan, nes Vooges, 20 jr. V3: Bonnweg 123 en Gertruud Dorothea Jus- tenga, 20 jr. VI: Iissabonweg 285; Comelis Eemardus Bulte, 22 jr. VI: Irisstraat 19 en EUy Wilma Muijbens, 20 jr. VI: Bor- neostraat 90; Komelis Nieuw- strateh, 20 jr. VI: Binnensingel 37 en Tilly Herma Zegwaard, 18 jr. Vb Floreslaan 84. Geboren: Patrick, z.v. L Sonne- veld en J. E. de Ruijter, VI: Joh. de Wittstr 97 B; Simone, d.v. R. C. P. Duchenne en G.van Gel- dem, VI: Prof. Teldersstr. 386; Mariska Alexandra, d.v. J, van Oosten en H. F. K Brorrnewas ser. VI: Thorbeckestraat 4. Overleden: Gijsbert Hermanus Wildeboer, 64 jr. echtg. v. A. N. Soetman, VI: H. Th. Kuipers - Rietbergstraat 26; Johannes Kasparus Breemer, 72 jr. echtg. v. A Verhoeven, Vb Kethel weg 191A Woningen kamers enz. tehuurgevr. Inenting te gen hondsdol heid. De hond merkt er nau welijks iets van. door Frans Kotterer Veel hondenbezitters zouden, vol gens die berichten, hun trouwe viervoeters naar het asiel bren gen. Of erger nog: zomaar op straat zetten, in het bos achter laten en zo zijn er nog wei wat mogelijkheden te bedenken. laar ook de Nederlandse vereni ging tot bescherming van die ren heeft zich tot minister Van der'Stee (landbouw en visserij) gewend met het verzoek om de entstof tegen de hondsdolheid gratis beschikbaar te stellen met dit argument Zoals het zich nu laat aanzien zit dat er niet in. Iedere hondenbezitter moet (kat tenbezitters mogen, al stelt het ministerie het wel op prijs) dus voor 1 mei met z'n hond naar de dierenarts voor een prik, een penning en een certificaat Een inenting voor het binnenland kost twee tientjes, voor het bui tenland is dat 6,50 meer. Dat prijsverschil zit hem in de administratieve rompslomp. Voor een formulier dat ook voor het buitenland geldig is, moeten meer ambtenaren in het geweer komen. Er is in Delft geen sprake van dat1 dat de dierenartsen overspoeld worden door mensen die een prik voor hun hond willen. Al les gaat geleidelijk. Alleen toen bekend werd dat de inenting per 1 mei verplicht was, was er even een stijging merkbaar. Derhalve geen extra spreekuren voor de hondsdolheidpnk. Wel verdient het aanbeveling dat er van te voren een afspraak wordt gemaakt. Even langsko men tijdens het spreekuur kan natuurlijk ook. regering. De officiële formulie ren rijn er ook, evenals de pen ningen. cent Toch is het zaak dat de hondenbezitter wel beseft dat het niet verstandig is om nu maar op het laatste moment te komen. „Nee, dat zou dom zijn. Op het moment hebben we het niet zo druk met zieke dieren dankzij het wat koelere weer. Wordt het warmer, dan lopen de wachtkamers ook weer vol. In de zomer heeft een dier eer der last van ziekte dan in de winter. Vooral jeuk en dat soort dingen", zegt dokter Meijer. Maasland Postzc gel vereniging Posita houdt morgen haar jaar vergadering. Naast de jaarver slagen staat er ook een be stuursverkiezing op het pro gramma. De heren Weys en Van Geene zijn aftredend en weer herkiesbaar. De bijeenkomst, die om half acht in de land- en tuinbouwschool begint, wordt bestoten met een veiling van dertig kavels. Het zijn zegels uit Frankrijk, Pit- caim IsL, Nederland, Suriname en de Ned. Antillen. OPERATIE PRIK De dierenartsen zijn inmiddels helemaal klaar voor de „opera tie Prik". Entstof is er voldoen- de hetgeen vooral te danken is aan het feit dat de importeurs van het vaccin als eerste in En staat de hond eenmaal op de Nederland op de hoogte werden tafel van de dierenarts, dan is gesteld van de plannen van de het verder een fluitje van een KATTEN Het is al even genoemd. De inen ting tegen hondsdolheid voor katten is niet verplicht, al stelt het ministerie het op hoge prijs. Dat heeft te maken met het feit dat hondsdolheid bij mensen voor 95 procent veroorzaakt wordt door de beet van een hond. De katten nemen twee procent voor hun rekening en de overige dieren de resterende drie procent En laten we wel wezen: de vacci natie tegen rabiës bij honden heeft uiteindelijk als doel om de mens te beschermen. Mensen die hun katten willen meenemen naar campings eni dergelijke vooral als die in: de oostelijke provincies zijn wordt aangeraden hun huisdier wel te laten vaccineren. Een echte huiskat, die bijna nooit buiten komt, loopt nauwelijks de kans om hondsdolheid te krijgen. Besmetting gebeurt al- leen na een bijtwond, waarbij wat speeksel in de wond komt. Geen paniek dus bij de Delftse dierenartsen, geen extra spree kuren. Al gaat het heel wat anders dan in 1962 en '53 toen inenting ook verplicht was. Toen nam de gemeente dat voor haar rekening. In een lo kaliteit op het Rieveld. De ge meente zorgde voor de oproep en foureerde personeel Mensen die de honden vast hielden bij de prik en administratieve me dewerkers. De arts kreeg een uurloon. Nu doet de arts alles zelf. Hetgeen in Delft gladjes verloopt Operatie-Prik gaat totnogtoe naar wens. Maasland De afde ling Maasland van de ARP houdt vanavond een bijeenkomst over o.a. de werkgelegen heids-, grond- en finan- cieel-economische poli tiek. Spreker is,prof. dr. A. J. Vermaat, oud- Tweede-Kamerlid en thans hoogleraar aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Over de door prof. Ver- maat aangesneden on derwerpen kan gedis cussieerd worden. De bijeenkomst begint om acht uur in zaai De Magneet. Schiedam De dierenbe scherming in Schiedam heeft een systeem bedacht waarbij voor de inentingen tegen hondsdolheid lange wachttijden kunnen wor den vermeden. Schiedam mers die volgens een minis teriel besluit voor I mei hun hond moeten laten inenten worden bij dit sys teem verzocht om op alfa betische volgorde naar het dierenasiel aan de Sport- laan te komen. Schiedammers, waarvan de ach ternamen van met een A, B, C, D, E, of F beginnen kunnen reeds op woensdag 25 februari in het asiel terecht, van 's avonds kwart over zeven, tot negen uur. Zaterdag 28 februari komt de groep G tot en met K aan de beurt, van 's morgens negen tot elf uur. De groep L tot en met S kan op woensdag 3 maart, van 's avonds kwart over zeven tot negen uur, terecht Zaterdag 6 maart zijn tenslotte hondenbezitters T tot en met Z aan de beurt, weer van "s mor gens negen tot elf uur. In h$t asiel bedragen de kosten twintig gulden j*r inenting. Dit is zes gulden goedkoper dan bij een dierenarts. De inentingen zijn echter uitslui tend voor het binnenland. In dien men een certificaat voor het buitenland wil kan men uit sluitend bij de dierenarts te recht. De prijs van een dergelij ke inenting bedraagt dertig gul den. Voor de snelle gang van zaken verzoekt de dierenbescherming om bij de inentingen het inen- tmgsbewijs tegen hondeziekte mee te nemen. Zoals bekend komen alleen hon den in aanmerking die ouder zijn dan een half jaar en die meer dan twee jaar geleden zijn uigeent tegen hondsdolheid. Vlaardingen Tot op heden hebben 65 Vlaardingers be langstelling getoond voor een „eigen" boom. Dit naar aanlei ding van de actie Vlaardingen zet ook ccn boom op, die 29 januari van start ging. De afde ling sport, recreatie en jeugd zaken (tel. 343604) die zich over de aanvragen ontfermt viel de toeloop in eerste instantie te gen. De meeste aanmeldingen zijn van de afgelopen dagen. Van deze 65 aanvragen hebben 16 gegadigden het formulier te ruggestuurd. De rest is nog niet binnen. Het merendeel maakt het niet uit wat voor soort boom zij voor 25,- ge plaatst krijgen, als het maar voor hun deur is. Enkele heb ben hun voorkeur uitgesproken voor een berkenboom, lijster bes en goudenregen. De plant soenendienst zal in maart star- ten met ik laatsimr. Vlaardingen De 64-jarige G.W. van Toor heeft gisteren de zil veren eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau ontvangen omdat hij vijftig jaar m dienst is geweest bij de BV Machinefabriek Houchjk te Vlaardingen. De onderschei ding werd de jubilans aangebo den door burgemeester Kie- boom. De heer Van Toor kwam in 1926 in dienst als leerling-bankwer ker-monteur. AI jarenlang is hij kd van de zogenaamde „be- dnjfskem" van de fabriek. Vlaardingen Van maandag 23 februari tot en met zaterdag 7 maart zal de jaarlijkse collecte voor het Leger des Heils wor den gehouden. Vele collectan ten zullen dan alle huizen af gaan. Het gironummer van de Stichting Leger des Heils in Vlaardingen is 287772. Vlaardingen De problemen rond een centrale antenne in richting komen morgenavond weer ter sprake in de commis sie economische aangelegenhe den en bedrijven. Het wordt een onderonsje tussen de raad sleden die in de commissie rit ten en de opstellers van het gemeentelijk rapport Burgers kunnen niet meepraten. Dar- voor heeft de burgerij veertien dagen geleden de kans gehad- De vergadering is wel open baar. Zij begint om half acht en het enige agendapunt is de centrale antenne inrichting. Schiedam Bij een snelheids controle op de Churchiilweg heeft de politie zaterdagmiddag zes procesverbalen opgemaakt De hoogste snelheid die van vijf tot zes uur met de Mesta-appa- ratuur werd gemeten bedraagt zeventig kilometer per uur. Schiedam Aan de Maasboule vard is dit weekeinde foto-ap- paratuur ter waarde van dui zend gulden gestolen. De 20-ja- rige Rotterdammer J. H, de G. heeft hiervoor aangifte gedaan op het politiebureau. De monteur miste zijn kostbare fototoestel met telelens nadat hij even naar zijn auto was gelopen om een filter te halen en daarbij de apparatuur even op een bankje had laten liggen. Hoek van Holland De bejaar den in de Hoek kunnen van avond het carnavalsfeest vie ren. Zelfs bejaarden die moei lijk kunnen lopen worden ge haald en weer thuisgebracht. Het bejaarden-feest wordt ge houden in De Hoekstee, waar prins Carnaval en zijn Raad van Elf hun opwachting zullen maken. Muzikale medewerking wordt verleend door de boerenkape! en de groep The Bahama's, fle entree bedraagt twee gulden. Hoek van Holland De recrea tiecommissie van Hoek van Holland vergadert vanavond onder meer over de mogelijkhe den van strandexploitatie op het naaktstrand De vergade ring begint om 8 uur en wordt gehouden in de deelgemeente secretarie. Ook de exploitatie van de winkel op de camping zat aan de orde komen. Vorig seizoen waren er hier veel problemen omdat de EDAH de winkel niet langer exploiteerde. Er zijn nu andere gegadigden voor de winkel. Tenslotte zal de commissie zich over de vraag of het misschien niet beter is om het zeebadbê- drijf op te heffen beraden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3