Tiny Mous leidt Veel trainerswissels in Waterweggebied VZC VERSPEELT BRISTOLBEKER De Ooievaars houdt voorsprong niet vast JOOP SCHOP TOBT M Om Schiedamse damtitel: Jan Breur bij De Onder neming Sportraad praat over blessures Zevende bosloop Rob de Gier mist keerpunt DVO '32 naar Zeist De Lickebaert in sectie recreatie Van Zanten winnaar Joop Schop ...blessure. Schiedam In de vierde ronde van het damkampioenschap van Schiedam heeft Tiny Mous alleen de leiding genomen met een maximale score van acht punten uit vier wedstrijden. Zelf bleef hij Joop van der Schalk zowel positioneel als combinatief de haas, terwijl de directe belagers remise speelden. Wim Vrijland deed dat in een flankspel- partij tegen Peter Lansbergen, terwijl Piet Bastiaanse tegen Ronnie Heus- dens in zijn nonchalance een schijf achterkwam en in het eindspel fortuin lijk aan rijn eerste nederlaag in vijf jaar ontsnapte. Dick van Schaik profi teerde hiervan en deelt nu de tweede plaats, dankzij een opmerkelijke zege op Johan Onink. Onder aan de ranglijst maakte Ger Tege laar zich vrij van de degradatiezorgen, door Peter Bakker via een simpele combinatie te overmeesteren. Ook Theo Vrijland eh Leo Mous maakten zich los van de laatste plaatsen, door hun onderlinge remisepartij. Tiny Mous leidt met 8 uit 4, Piet Bastiaanse, Dick van Schaik en Wim Vrijland ach tervolgen hem met 7 uit 4. In groep B beleefde koploper Ton Til- man benauwde ogenblikken, toen Ben Bastiaanse hem met een verrassend zetje een schijf ontfutselde. ïn razende tijdnood berustte hij evenwel in remi se. Floor Pauw kwam daardoor langs zij, via een eenvoudige winst op Wim de Rond, terwijl 2ijn afgebroken partij tegen Cees den Boer in remise was geëindigd. Verder won C. Lindeboom van Bert Utens en Luud Snel van Bart Quist. Stand in groep B: Floor Pauw en Tom Tilman 5 uit 3, C. Lindeboom 4 uit 3, Jan Breman, Bert Lassooy en Luud Snel 3 uit 2. In groep C liepen Henk Jan Habermehl en Jan van Stigt-Thans verder uit door overwinningen op J.J. Vis en J.~*de Rond. Jan Key won van H. Tegelaar. Stand in groep C; Henk Jan Haber mehl 6 uit 3, Jan van Stigt-Thans 5 uit 3, Anton Risseeuw, Bob Roelfsema en D. Zonneveld 3 uit 2. WOENSDAG 25 FEBRUARI 1976 Vlaardingen De meeste van de ruim veertig voet balclubs in het Waterweggebied vergaderen al inten sief over het al of niet aanblijven van trainers. Steeds vroeger worden transfers afgesloten. Het is vandaag de dag ook geen uitzondering meer dat nieuwe trainers, die over uitgebreide relaties met spelers van andere clubs beschikken, de voorkeur genieten. Na de verrassende tussentijd se wissel bij FC Vlaardin- gen '74 (Theo Laseroms voor Jan van Baaren) is het vrij stil op het proffront geworden. SW is na de verrassende 1-0 winst op Wageningen opgedoken in de top van de periodestand en maakt, wanneer het over twee weken bij SC Cam- buur winst pakt en een week later op„Harga" wint van. Heerenveen, een mooie kans op de derde titel, na Fortuna SC en Haarlem. Om die reden is de positie van nieuweling Leo Halkes nog niet aan de orde ge weest. Hij: „In principe heeft het bestuur iets losgelaten over verlenging, maar voordat ik rond de tafel ga zitten, wil ik eerst de besprekingen met de selectiegroep achter de rug hebben". Bij FC Vlaardingen '74 is het vrij wel zeker dat assistent Cor Nieuwenhuizen aanblijft Ook in de amateursector beginnen de wijzigingen op gang te komen. Hermes DVS, DHS en Schiedam zijn ook volgend seizoen verzekerd van resp. Visser, Van Huuksloot en Ruyten- berg, terwijl het aanblijven Joop Schop bij derdeklas ser Martinit nog een vraag teken is. De Schiedammer ziet nog gro te mogelijkheden, maar stelt zijn tweede seizoen af hankelijk van zijn kniebles sure. Hij ondervindt veel last van het geïrriteerde kraakbeen in zijn knie en Door Bas van den Berg wordt daarvoor behandeld door fysiotherapeut Abbas in Maassluis. Hij: „Ik wil honderd procent zijn op de trainingen en daarom moet die knie eerst weer beter zijn". llrsus is de komende twee jaar verzekerd van Dirk Hoogeboom, terwijl De Hol- landiaan naar een opvolger zoekt voor Jan Kramer, die zijn formatie de derde klas inloodste. Bij afdelingsclub DRZ stapt trainer Wim Zee man na vier jaar op. Hij is Leo Halkes (midden) wil eerst met zijn selectie rondkomen en gaat dan pas praten met het SW-bestuur van plan zijn trainersloop baan af te ronden. Nieuwe man is Robert Hoppener, thans nog speler van het Rotterdamse DJS. In ver band met het mogelijke kampioenschap en de nieu we accommodatie van MSV '71 in de Steendijkpolder, is de positie van trainer Arie Kap nog niet aan de orde geweest. Bij de zaterdagclubs zoekt tweedeklasser PPSC nog naar een opvolger voor An- dré Corvelein. Excelsior Maassluis lijfde uit tal van kandidaten en op advies van Joop Schop Leen Admiraal in en bij HVO tekende Harry Bouquet weer voor een jaar bij, Het is vrijwel zeker dat Koos Lankester bij Hoekse Boys zijn tweede seizoen in gaat, evenals bij MVV '27 de po sitie van trainer Bert van Veen niet in gevaar komt. Afdelingsclub VVK uit Kethel heeft nog geen contacten met een nieuwe trainer. Vo rig jaar november stuurde het bestuur Gerrit Batsleer weg, waarna het bestuur zelf de trainingen ging lei den. Die situatie duurt nog voort. Bij Demos heeft ook Coen Poules weer voor een jaar bijgetekend. Gezien de terugkeer van enkele goede spelers ziet de Schiedam mer weer mogelijkheden. Schiedamsche Boys, dat half dit seizoen trainer Bruss- aard aantrok, blijft. De af- deüngsclub heeft in Gerrit Meerten, eigenaar van gara gebedrijf Cresta en café Li- do een nieuwe sponsor ge vonden. Tenslotte gaat "Wim Klein van WF zijn derde seizoen als trainer in. Gouda De Schiedamse be- roepswietrenner Jan Breur zat dit seizoen uitkomen voor de nieuwe prof ploeg De Onderne ming Gouda. Gisteravond kwam de 24-jarige stayer tol overeenstemming. Ook zijn vaste gangmaker Joop Zijlaard wordt in de formatie opgeno men. Jan Breur, die vorig jaar in het wereldkampioenschap achter de grote motor tot een bronzen medaille reikte, reed in 1975. als eenling voor Delbana, Door De Onderneming zullen vijf professionals worden gespon sord. De Goudse oliehandel kwam ook een contract over een met de neo-profs Aad Kraan en Cor Berkou wer. Wie de meeste oude kran ten ophaalt bij Oranje Nassau, mag zaterdag 13 maart gratis mee naar het microkampioenschap van Nederland 9 Odijk is de nieuwe vertegenwoordiger voor Holy in de seetie overige buitensporten van. de VRSR 9 Bij Zwaluwen mag Frans de Kruis naast trainen nu ook al de jon gens achter beide doelen wegjagen 9 Over verlen ging van zijn contract - als trainer - wordt binnen twee weken beslist 9 Ex celsiors nieuwe trainer Leen Admiraal moet door zijn leeftijd (43) overwicht kunnen hebben op zijn se lectie 9 Hij is geadvi seerd door Joop Schop 9 Dezelfde Schiedammer tobt met een knieblessure die verband boudt met verlenging van zijn con tract bij Martinit 9 De Schiedamse derdeklasser die zelfs nog promotiekan sen heeft 9 De speaker van Schiedam, Kees Bol, ontving het rayonsonder scheidingsteken voor zijn vele verdiensten op honk- balgebied 9 Zijn zoon Kees heeft in het clubhuis op „Harga" de zomerka lender opgehangen O As- vion bereidt een jeugdzes- kamp voor voor de A-jeug- delftallen, op donderdag 27 mei. 9 Bij dezelfde hockeyclub heeft Cees van Rees de wens le kennen gegeven om zijn bestuurs functie op te geven 9 Secretaris Dick Bergwerff van Excelsior heeft een (huwelijks)contract afge stoten met mejuffrouw Nel van 't Hoff 9 Op tweede Paasdag houdt DVO '32 weer zijn tradi tioneel veteranentoernooi 9 Op Hemelvaartsdag volgt de Zuidbuurtcup 9 Theo Laseroms weet nog steeds niet of hij dispensa tie van de KNVB heeft gekregen 9 C-een bericht is goed bericht 9 Sport- stips kreeg wél bericht, maar dan voor de vele car navalsbals 9 Aiaaf 9 Ylaardingen De sectie voetbal van de VRSR ver gadert morgenavond over tal van onderwerpen in de burgerzaal van het Stad huis. Eén van de punten is een bespreking van de eventuele mogelijkheden en noodzaak tot het aan gaan van een gezamenlijke overeenkomst met fysio therapeut Nico Houdijk in zake behandeling van voet balblessures. Voorts is er een bespreking van de richtlijnen met betrekking tot het bespelen van de ter reinen buiten competitie verband. De vergadering, die openbaar is, begint om half acht. Vlaai-dingen De trimgroep Stoel du inklitters houdt zater dag 28 februari de zevende bos-: loop dwars door hel Staeldnin- sebos heen. De afstanden zijn 3 en 8 kilometer. Het inschrijfgeld bedraagt twee gulden voor kinderen tot en met 12 jaar en .drie gulden daarboven. Inschrijvingen bij F. Abbas, Potgieterstraat 2, Maassluis (01899—-12142), E. Dekker, Hendrik Marsmanlaan 13, Delft (015-561651), D. van Hemert, Doeistraal 44, Maas land (01899—13932} en A. C. Dog, Insulindesingel 22, Vlaar dingen (010-347102). Rob da Gier Eindhoven Diskwalificatie van Rob de Gier leidde ertoe dat de Vlaardingse Zwem Club in de strijd om de Bristolbekers niet verder kwam dan de vijfde plaats. Het voert echter te ver om alleen de schuld in de schoenen te schuiven van Rob de Gier, omdat ook de rest kennelijk de clubkampioenschappen nog in de benen had. Het gemis van Ada Pors, Diane Edelijn en Paul Gast werd node gevoeld. Aan het jaarlijkse namen name deel: Zian/Vitesse, VZC, Het Y, Mosa/Regio, Breda, AZPC, VZC/Ritmeester, Neuss, MZC (België) en PSV. De voornaamste uitslagen: 200 wissel dames: Ka rin Nieuwstraten 2.39, Frits Jan Edelijn 2,23.1, 100 school jongens onder 14: Marcel de Gier 1,30.2 200 vrij dames: Anneke van der Ende 2.23.8. Idem heren: Frits Jan Edefijn 2.16.7; 100 vlinder meisjes onder 14: Irma Voorham 1.17.1. 200 school dames: Joke van Vliet 2.59.5. Idem Heren: Pim van der Werff 2.43.4.100 rug jongens onder 14: Marcel Blomsteel 1.18.2. 200 vlinder dames: Irene van der Laan 2,48.8. Idem heren: Ruud Pijper 2.17.4, 100 vrij meisjes onder 14; Anneke van der Ende- 1.06. 200 rug dames: Yvonne van 'Heyst 2.42.4. Idem heren: Rob de Gier 2.19.4 (keerpunt gemist) Estafette 4 x 50 wisselslag meisjes onder 14: VZC (Marianne But, Irma van der Ende, Irma Voor ham en Anneke van der Ende) in 2.23.9. 4x50 wisselslag estafette jongens onder 14: VZC: (Wout van Zeeland, Marcel Blomsteel, Marcel de Gier en Arjan Ydo) in 2.30.5. 4x100 vrij estafette dames: VZC (Karin Nieuwstraten, Yvonne van Heyst, Anneke van der Ende en Irene van der Laan) in 4.26.6. Idem heren: VZC (Rob de Gier, Ruud Pijper, Fnts Jan Edelijn en John Bot) in 4.005. Einduitslag: 1. PSV, "2. Zian/Vitesse, 3. VZC/Ritmeester, 4. Mosa-Regio, 5. VZC. Vlaardingen De selectie van DVO'32 bezoekt zater dag het KNVB-sportcen- trum in Zeist. Er zal onder meer een oefenwedstrijd worden gespeeld tegen de zondag tweedeklasser VRC uit Veenendaal. Nationale bondscoach George Knobel is daarbij toeschouwer. DVO'32 dankt zijn uitstap je aan trainer Wim Wen- sink die over veel relaties beschikt. Vlaardingen De selectie recrea tie van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie behan delt morgenavond tal van inte ressante onderwerpen in het Stadhuis (19.30 uur). Het basis plan De Lickebaert komt ter sprake, alsmede buigen de le den zich over een tweetal schetsplannen voor het aanleg gen van een sportvelden- en volkstuincomplex in de Broek polder. Vlaardingen Voor de vier de tijdloop kozen de atleten van Fortuna de secundaire weg langs rijksweg 20 en daarin werd Robert van Zanten winnaar. Zijn tijd was tien minuten over de drie kilometer. B-junior Gerrit Bruisma was verras send tweede in 10.28, ter wijl Guidp van der Most en Jan van der Heide samen op 10.40 uitkwamen. Overige uitslagen: Kees den Hoedt en Gilles van Rooy 10.42, Aad van der Water 10.50, Theo Maat 11.17, Mar Schotel 11.30, Dingeman den Hollander 11.35, Aad Rozendaal 11.45, Jack van der Meer 12.07, Willy Don 12.10, D. Sparreboom 12.30, Irene Smit 13.25 en Tineke Groenewegen 14.45. SCHIEDAM Het in de vier de klasse uitkomende eer ste team van de Schiedam se Invaliden Sportvereni ging De Ooievaars heeft in de tafeltenniswedstrijd bij 21 Up 10, net eender als de vorige week, de punten broederlijk gedeeld. Ook nu zijn de Schiedammers weer dicht bij een overwin ning geweest, maar Koos van Es zag jammerlijk, bij een 4-5 voorsprong, zijn partij verloren gaan. Door tweemaal winst van Ro nald Oosthof en één over winning van Koos van Es, Ton van Balveren en het duo Koos van Es en Ronald Oosthof, kwam deze deling tot stand. Het tweede team, dat in de zelfde klasse speelt, gaat een zeer zwaar seizoen tege moet. Voor de derde maal' werd er een nederlaag'gein- easseerd. Met 0-10 verloor het trio Cees Kroone, Teun Kroone en reservespeler Jan van Dongen, van Over- schie 7. In de vijfde klasse kon het derde team tegen Unilever 4 geen vuist ma ken. Met 9-1 verloren Marja Visser, Rob Knol en Rienus van der zouwen, waarbij de laatste tot één winstpartij kwam. Het vierde team bleef na drie achtereenvolgende overwin ningen koploper. In een thuiswedstrijd werd stadge noot RAP 3 met 6-4 het slachtoffer. Arie Kroone verrichtte voor de derde maai een hattrick. Met twee overwinningen door Piet Groeneweg en winst in het dubbelspel van deze twee spelers, werd de zegereeks voortgezet Alleen Ruud v.dL Munnik stelde erg teleur door geen enkele zege op zijn naam te brengen, Door nederlagen van Ronald Oosthof tegen de zeer sterk spelende vermaat, 21-17 en 21-18, en Koos van Es in drie games, 21-9, 18-21 en 21-15, van Martens, keken de Schiedammers tegen een 2-0 achterstand aan. Ton van Balveren had tegen v.d. Wijngaart geen enkel pro bleem. Met 3-21 en 15-21 winst, verkleinde hij de ach terstand tot 2-1, Het koppel Ronald Oosthof en Koos van Es had het tegen Ver- maat en Martens heel moei lijk. De eerste game werd met 21-7 verloren. 2owel met 19-21 winst in de twee de als de derde game, kwa men De Ooievaars op gelij ke hoogte, 2-2. Een zeer royale overwinning van Ro nald Oosthof op Martens, 11-21 en 9-21, betekende hal verwege de strijd zelfs een 2-3 voorsprong. Omdat Ton van Balveren bij Vermaat niets in te brengen had, 21-10 en 21-18, werd de stand weer rechtgetrokken: 3-3, Weinig moeite had Ro nald Oosthof hierna met Van der Wijngaart, 12-21 en-, 10-21; 3-4, Door een neder laag van Ton van Balveren tegen Martens, 21-9 en 21- 19, werd de voorsprong weer teniet gedaan: 4-4. Met een eenvoudige zege van Ronald Oosthof op v.d. Wijngaart, 10-21 en 11-21, hadden De Ooievaars met nog één set voor de boeg een 4-5 voorsprong, maar Koos van Es zag geen kans om in de slotpartij van de sterk spelende Vermaat te winnen. Het verlies met 21- 23 en 21-13 betekende we derom een 5-5 deling.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5