SCHIEDAMSCHE COURANT ers: eerste Gruijt paal niet in strijd wet Onderwij s winkel in PvdA-pandje Tweede rood- iicht-camera in Vlaardingen Sportraad wil geen midget- golfbaan Kleuterleidsters in nieuw gebouw YTM positief over Windmill Holland Debat in Kamer over Steendijkpolder Wijkberaad garandeert snelle behandeling van brieven door gemeente Sloop- plannen voor Gunning- school Haast Inbraak rijksweg opgelost Bti «pj| UITERLIJK HALF AUGUSTUS: Poetsbeurt liep uit de hand Vrijdag 27 februari 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 25521-6 pagina's- Broersvest 3 - telefoon administratie 263091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam - De gemeente gaat volgende week proberen om de Lions, de Rotary Club en de Tafelronde er toe te bewegen in plaats van een midgetgolf- baan iets anders aan Schiedam te schenken. De sportraad ziet een golfbaan niet zitten. Zeker niet in het Prinses Beatrix- park, omdat dan een gedeelte van het openbaar groen moet worden opgeofferd. Aan de gemeenteraad zal men het advies uitbrengen om het ge schenk ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van de stad in ruimere zin in ieder geval wel met grote waardering f.c aan vaarden. Dit is gisteravom in het stadskantoor beslojen tij dens de openbare vergadering van de sportraad. Vooral op aandrang van de Pv- dA-fraktie wil men echter niet dat het recrea,;eve groen in het Beatrixpar', daarvoor wordt aangetast. 007'* plek. nabij het theehuisje, «ad de dienst ge meentewerken aanvankebjk aangewezen. De socialisten protesteerden hier echter al tegen tijdens een geza- merüijke vergadering van de raadscommissie voor ruimtelij ke ordening en vorming en re- creatie, waar hetgeschenk van de servïceclubs al eerder is be sproken- Besloten werd toen om de spor traad voor een definitief advies de knoop door te laten hakken. Kort daarop trok één van de schenkers, de Tafelronde, zich terug uit het overleg. Gelet op de zeer beperkte ruimte die voor recreatieve doeleinden is bestemd is er volgens de sportraad geen plaats voor een golfbaan. Het enige alternatief lijkt de landijsbaan. Om de baan daar- aan te leggen zou echter twee ton kosten. Dat vindt men te duur. Bovendien wordt het gezien de ervaringen in de omringende gemeentes, met name in Vlaar dingen, in twijfel getrokken of een midgetgolfbaan wel rede lijk is te exploiteren. 0 Van een nieuw gebouw is op deze foto nog weinig te zien. Toch moet hier naast de tennisbaan aan de Holysingel begin volgend jaar een Protestants Christelijke opleidingsschool voor kleuterleidsters verrezen zijn. De grond van het terrein naast de tennisbaan wordt op het ogenblik bouwrijp gemaakt. De eerste plaal gaat al op vrijdag 12 maart de grond in. Dat gebeurt om drie uur 's middags en met dit eervolle karweitje is de heer F. J. W. Boogaard belast. De school zal dan ook naar hem worden genoemd. De kosten van de nieuwe school zullen ongeveer anderhalf miljoen bedragen. Kleuterleidsters worden nu nog steeds in het gebouw aan Plein Emaus 2 opgeleid. Wat er met dit gebouw gaat gebeuren is nog niet bekend. Er is een plan geweest om het te slopen en van het pleintje een groot verkeersplein te maken. De huidige inzichten van de gemeentebestuurders laten een dergelijke ontwikkeling echter niet toe. Vlaardingen De vereniging te gen Milieubederf in en om het Nieuwe-Waterweggebied juicht de ontwikkelingen bij Wind mill Holland BV in Vtaaldin gen toe. Hoewel het bedrijf gaat uitbreiden en haar inrich ting gaat wijzigen zal de ver vuiling van de lucht met S02 minder worden. De nieuwe fos- forzuurindampinstallatie is zelfs van dien aard, dat de witte pluim, die bij het indam pen ontstaat, geheel zal ver dwijnen. De VTM is zo verheugd over deze ontwikkeling, omdat Windmill hiermee aantoont, dat milieu- verbeterende maatregelen zeer goed kunnen samengaan met economische verbeteringen- De Vereniging vraagt zich af of Windmill geen gedestilleerd wa ter van de Afvalverwerking Rijnmond kan gaan betrekken. Op het terrein van Windmill is namelijk een waterdeminerali- satie-installatie aanwezig. Een dergelijke installatie veroor zaakt indirect nog al wat water verontreiniging. Zij moet name lijk regelmatig geregenereerd worden. De VTM heeft ten aanzien van de hinderwetaspecten nog wel wat eisen. Zo wil rij, dat er strin gente voorwaarden gesteld wor den ter voorkoming van brand en explosies- Ook mag het be drijf niet meer dan 45dB over dag en 40dB 's nachts produce ren. Het lijkt de vereniging ..wenselijk, dat op de -stoomaf- blazer van het bedrijf een dem per wordt geplaatst. Deze is op het terrein van het bedrijf ge vaarlijk en in de woonstraten rond het bedrijf zeer hinderlijk. Den Haag/Maassluis „Op geen enkele wijze leef ik op gespannen voet met de wet". Minis ter Gruijters van volks- huisvestine heeft dat gis teren in dé Tweede Ka- gemaakt om de statistiekcïjfers van 1975 nog gunstig te beïn vloeden. Van Ros sum had er daarbij op gewezen dat de door de minister geslagen paal kort daarop weer uit de grond was gehaaid, waarna het heiwerk half januari pas echt begon. De minister erkende dat door besloten tot snelle bouw", vooruit te lopen Op de goedkeu- Minister Gruijters deelde mer gezegd tijdens het Minister Gruijters: „Woningen vragenuurtje. Hij ging worden pas in de statistiek ver werkt als zij de hoogte van het laagste kozijn hebben bereikt Dat kon nooit voor 1 januari". m op vragen SGP-Kame: Vlaardingen Binnen afzienbare tijd zal de Vlaardtngse politie de beschikking krijgen over een tweede roodHcht-camera. Ook ziet het ernaar uit dal het aantal „groene kastjes" waarin deze camera's kunnen worden geplaatst aanzienlijk zal worden uitge breid. Het eerste kastje (met roodlicht- camera) werd vorig jaar ge plaatst op de kruising van de Burgemeester Pruissingel en de Vondellaan. Onlangs nog werd hier een tweede „groene kastje" geplaatst, maar dit keer aan de zijde van de Billitonlaan. Tenslotte zijn er in Vlaardingen nog twee kastjes geplaatst op de kruising van de Marathon- weg en de Mamïxlaan. Op dit moment is de kans één op Tot overmaat van ramp bleek bet vier dat men als weggebruiker alarmnummer van de mode- slaap gewekt. De sirene van de boutique Venus aan de Hoog straat begon iets na elf uur te loeien. De politie was vrij snel ter plaatse. Inbrekers werden niet gevonden, maar de sirene bleef intussen doorloeien. Een tiental verontruste of nieuws gierige Vlaaröingers verzamel de rich onder het jankende ding. te maken heeft met een „groen kastje" waarin de enige camera zit. Als er eenmaal een tweede camera is, dan zijn beide kruis punten constant „voor het vo geltje". Met elke film van dertig meter kunnen 625 door-rood- licbt-rijders worden gepakt. De camera maakt dan steeds twee opnamen vlak achter elkaar, waarmee het doorrijden, wordt bewezen. Vlaardingen Bewoners van het centrum van Vlaardingen wer den gisteravond ruw uit hun zaak geen gehoor te geven. Dat betekende, dat de sirene niet kon worden uitgezet. Na een uur, tegen twaalven dus, arri veerde de brandweer. Er werd een ladder tegen de gevel gezet en gewapend met een groot aantal vellen papier klom een brandweerman naar de rustver stoorder. Hij propte een aantal proppen in de sirene, zodat hel volume wel wat minder werd, maar vele omwonenden zullen de slaap toch maar moeilijk hebben kunnen vatten. daarmee van het SGP-"Kamerlid Van Ros sum over het slaan van de eerste paal in december door de mi nister in de Steendijk polder te Maassluis. In de Steendijkpolder was oor spronkelijk de Rijnpoorthaven gepland. Op 23 december afge lopen jaar sloeg minister Gruij ters de eerste paal voor een complex van 229 woningwetwo ningen dat daar moet komen. Een kleine week daarvoor had de raad van Maassluis een nieuw bestemmingsplan vastge steld. Minister Gruijters: „De bouwver gunning was in overeenstem ming met de wettelijke voor schriften. In Rijnmond moet in hoog tempo nog een groot aan tal woningen worden gereali seerd. Daarbij moeten de in spraakmogelijkheden worden gegarandeerd, maar antieipe-_ ren op de plannen moet moge lijk zijn". Minister Gruijters bestreed de suggestie van het Kamerlid Van Rossum dat hij zo'n haast met het strarten van de bouw had ring door gedeputeerde staten de inspraak in de knel kan komen. „Tegen de bouwplan nen was slechts één bezwaar gemaakt, namelijk door de landbouwmachine fabriek NV C. van der Leley. De belangen van de inspraak moesten wor den afgewogen tegen de belan gen van een snelle bouw. Ik meen dat in dit geval terecht is de Tweede Kamer mee dat de 2000 woningen die in de Steendijk polder komen de laatste wonin gen zijn voor Maassluis. In de Oranjepolder zal volgens de mi nister niet worden gebouwd. Gruijters zei dat er ook geen plannen waren voor woning bouw op het terrein van Van der Lely in de Dijkpolder in Maasland. De haast waarmee met de wo ningbouw in de Steendijkpol der werd begonnen, roept vra gen op. Minister Gruijters sprak gisteren van een afwegen van belangen. Aan de ene kant de noodzaak tot snel bouwen in de Rijnmond. Aan de andere kant het toekennen van in spraak. De minister wees er daarbij op dat er maar één bezwaar was gemaakt en dat daarom volgens hem terecht besloten was tot snelle bouw. Een gevaarlijk standpunt Het houdt in dat als maar luidkeels door meerdere mensen of groe pen wordt geprotesteerd, er re kening mee wordt gehouden. Terwijl als één enkel bedrijf (in dit geval Van der Lely) bezwaar maakt, omdat het bedrijf vreest dat Maassluis op den duur bui- ten zijn grenzen groeit, dat daar géén rekening mee wordt ge houden. Sterker, vooruitlopend op de geijkte procedure wordt maar vast met de bouw begon nen. Wettelijk kan en mag dat Maar voor de fabriek Van der Leley was het misschien raad zaam geweest, zo moet uit de woorden van de minister wor den opgemaakt, om bij voor beeld met een aantal landbouw machines te gaan demonstreren op het Binnenhof. Het lijkt op oproepen tot burgerlijke onge hoorzaamheid. Vlaardingen De kraak die in de nacht van 6 op 7 februari werd gepleegd in het Fina-ben- zinestation aan rijksweg 20 is opgelost De Rotterdamse poli tie heeft de 18-jarige Rotter dammer M. H. aangehouden die bekend heeft. Bij de inbraak werden goederen met een totale waarde van meer dan 2100 gul- - den "gestolen. Bovendien werd een schade van een paar hon derd gulden aangericht. Een deel van de buit is in de woning van de dader teruggevonden. 11%#} r r r r ff""" 9 T ELF' Schiedam De elfde onderwijswinkel van Nederland komt in Schiedam. De winkel wordt uiterlijk half pend in het PvdA-pandje aan de Hoog straat. Over ae opzet en doelstellingen van dit initia tief stuurt de werkgroep over ruim drie weken een nota naar het stadskantoor. In dit rapport vraagt men tevens om subsidie. men dan onder meer onderwijs- bulletins. Over ongeveer een maand, zodra de statuten in concept klaar rijn, gaat de werkgroep via het ministerie in Den Haag konin klijke goedkeuring vragen. ,Wij willen de gemeente niet vast- pennen op een bedrag. Dat la ten we afhangen van de gene- rensiteit van het college van en W. Ruw geschat zullen we echter waarschijnlijk dertien mille nodig hebben", zo vertel de werkgroeplid Hans Glde Monninkhof ons deze week. Het PvdA-pandje aan de Hoogstraat in Schiedam waar waarschijnlijk haif augustus De onderwijswirAel zal als. ve da eifde onderwijswinkel van door het ,leven„«aaf', Nederland wordt'geopend. fifc Schiedam Post bezorgt de ge meente grijze haren. Vaak is het zo, dat brieven van vereni gingen, actiegroepen en indivi duele vragenstellers pas na maanden beantwoord kunnen worden. Dat is deels te wijten dam-Noord (SSSN) vonge Volgens PvdA-raadslid Geert van maand heeft gestuurd naar de gemeente. aan personeelsgebrek, maar In die brief betreurde de stichting vooral aan het feit, dat die het ten zeerste, dat zoveel brie- brieven een lange weg moeten bewandelen in hel Stadskan toor, alvorens B. en W- er een afgerond oordeel over kunnen geven. De beruchte ambtelijke molen. Dat maakte PPR-wethoudef Hans van der Wilk gisteravond duide lijk tijdens een vergadering van de raadscommissie voor com municatie-, wijk- en jeugdzaken (RCWJ). Daar was een discussie ontstaan naar aanleiding van de „boze" brief, die de stichting Samenlevingsopbouw Sehie- ven van de SSSN aan de ge meente nooit of onvoldoende beantwoord zijn. Gisteravond merkte CDA-raadslid Siem Rosman daarover op: „Naar mijn mening ligt de irritatie bij de stichting niet in het feit, dat men een paar maanden heeft moeten wachten op verschillen de antwoorden. Sommige za ken, zoals de komst van een wijkcentrum dat er nog steeds niet is, spelen al jaren. Men wil wel eens wat verduidelijking. Er gebeurt maar niets". 1 der Linden zit het probleem altijd daarin, dat de burger die een brief stuurt niet op de hoogte wordt gehouden van de vorderingen van zijn schrijven. informatiestroom kunnen op heffen. Hier staat namelijk de vraag centraal: hoe spring je om met je burgers?" aldus Van der Linden. R Er is nog geen formele bevesti- ging dat de onderwijswinkel in het PvdA-pandje nabij de afrol aan de Hoogstraat mag trek ken. Voor de werkgroepleden is daarover echter geen enkele twijfel. Zeker is in ieder geval dat het plan van enkele vrou wenbewegingen om in het pandje een Emancipatie-winkel te openen niet doorgaat. Nog voor het nieuwe schooljaar be- gint wil men er nu met de onderwijswinkel starten. Het streven is om op woensdagmid dag, koopavond en zaterdag open te zijn. De aktiviteiten zullen zich het eer ste jaar grotendeels richten op het verzamelen van eigen doku- mentatie en informatie. Daama zal advies worden gegeven om wegwijs te worden in onder wijsland. „Het is noodzakelijk dat de Wethouder Van der Wilk was het gmeente, als een antwoord op een brief niet spoedig kan wor den gegeven, even contact op neemt met de betrokkene om mee te delen in welk stadium men in het stadskantoor is met die brief. Of er nog volop over gesproken wordt, of dat een antwoord al snel op komst is. Een duidelijk communicatiebe leid moet het ontbreken van die daarmee eens. Wel voegde hij eraan toe: „Te vaak wordt ge dacht, dat de gemeente ie laks is met behandeling van een brief'. Hij is ervan overtuigd, dat een gecentraliseerd wijkbe raad kan helpen. „Zo'n wijkbe raad is een uitstekend doorgee fluik lussen gemeente en be volking", zei hij. Over de brief van de SSSN beraadt de RCWJ zich volgende maand „Het lijkt een beetje op het werk van een schooldekaan.-Het is echter veel uitgebreider. Boven dien hebben niet alle scholen een dekaan. Wanneer er wel een is heeft deze meestal nog gebrek aan lijd, aldus Hans 01- de Monninkhof. „Dan is er nog een onderwijsconsulent van de gemeente, maar voor sommigen is de drempel van het stadskan toor te hoog, óm daar naar toe te stappen. Bij een winkel gaat dat waarschijnlijk gemakkelij ker. Bovendien kunnen wij op tijden open zijn waarop het stadskantoor is gesloten". Een monteur van het auto mobielbedrijf Langehaven zag gisteren tijdens het poet sen een auto onder zijn han den wegrijden en in de Lan ge Haven duiken. Zijn hulpe loze kreten brachten buren er toe de politie te bellen. Toen bleek dat de auto leeg was kon de wagen in alle rust worden opgetakeld. Vlaardingen De in zeer slechte' staat verkerende Prof. Dr. Gunningschool zal waarschijn lijk door de gemeente worden aangekocht om te worden ge sloopt. Dit zal voornamell jk af hangen van het al dan niet doorgaan van de aan te vragen rijksvergoeding in het kader van reconstructie- en sane ringsplannen. Mocht de rijks vergoeding verkregen worden, dan betekent dit dat 20 procent van de aankoopsom plus de sloopkosten voor rekening van de gemeente zijn. Tachtig pro cent van de aankoopsom zal voor rekening van het rijk ko men. Het ligt in de bedoeling op de vrijkomende grond groen aan te planten. Mochten deze plannon doorgaan, dan wordt hiermee tevens tege moet gekomen aan de wensen - van een groot aantal bewoners van de Rembrandtstraat Reeds in oktober hebben zij aan het college van B en W gevraagd om de verwaarloosde en dicht getimmerde school te laten slo pen. rSbf' agasl >"1-5 j|>l i CpÜI

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1