SCHIEDAMSCHE COURANT Pruis singel veiliger na afsluiten van zijstraat Ik neem de proef iii Loopbrug over de Zuidvliet? Schiedam aan de zotten m M. Politie: Weg anders levensgevaarEjk GPV/SGP-fractie: Nog meer maatregelen Kritiek Rijnmond op bouwplan Borodinlaan 'urn ^1 *k i? Golf van reacties op enquête bewoners- vereniging Ruimer bezoek kinderafdeling Holy Ziekenhuis DRUK Uit de wind „Gedeelte moet vervallen" •Vs Over de kop Juwelier mishandeld «rj 1 maart 1976 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD - lOlete jaargang no. 25522 -6 pagina's- Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL *1 tl»* De Burgemees ter Pruissingel na bij de Van der Driftstraat/Riouv.'- laan moet beter beveiligd worden als de Burgemees ter Heusdenslaan opengaat, zo meent ds SG- P/GPV-fractie in de Vlaardingse ge meenteraad. Vlaardingen Het is vrijwel zeker dat de Groen van Prinstererstraat aan de ziide van de Burgemeester Pruissingel definitief voor net verkeer wordt afgeslo ten. Enige maanden geleden werd deze straat bij wijze van proef aan één kant afgesloten, maar het ziet er nu al naar uit dat het college van B. en W. de gemeenteraad zal voorstellen om deze sluiting ter verbetering van de verkeersveiligheid definitief te maken. De Vlaardingse politie (daar in gevolgd door enkele ver* keerstechnïci) is tot de con clusie gekomen dat het openlaten van de straat, zo dat het verkeer op de Bur gemeester Pruissïngel linksaf kan blijven slaan, tot levensgevaarlijke situa ties zal leiden. Zeker als begin mei de doorgetrok ken Burgemeester Heus denslaan opengaat. In Schiedams centrum: Schiedam Bijna de helft van de bmnenstad'uewoners heeft gereageerd op de enquête van de in oprichting zijnde bewo nersvereniging Schiedam-Cen- trum. Het aantal klachten over het slechte onderhoud van de woningen aan de Boterstraat, Kreupelstraat en Herenstraat springt er bij dit onderzoekje uit. Uit de 220 formulieren die tot nu toe ingevuld zijn opgehaald kwamen nog tal van problemen -aan het licht waar de toekom stige Bewonersvereniging op ten inhaken. Zö; blijkt onder meer dat bijna lalls bewoners van de 48 nieuwe binnenstadswoningen last heb ben van auto's die ook in verbo den richtingen met vrij grote snelheden passeren. Verder kla gen veel bewoners van de hui zen langs de havens in het cen trum over de rioolstank uit de havens. Ook het ontbreken van trottoirs vinden veel bewoners bezwaarlijk. Een ander punt dat werd inge vuld betreft het lawaaioverlast van de bezoekers van de dan cing aan de Hoogstraat en an dere horecavestigingen aan de Lange Haven. „Hieruit blijkt dat er toch wel degelijk iets in de binnenstad leeft", zo reageerde oprichter Hans van Kleef, het aantal reacties is veel meer dan we hadden verwacht. Het heeft ons eigenlijk een beetje overwel digd". Vlaardingen Vandaag is de gewijzigde bezoektijd op de kinderafdeling van het Holy Ziekenhuis officieel ingegaan. Dit betekent dat ouders van kinderen die in het ziekenhuis verpleegd worden dagelijks tus sen twee uur 's middags en half zeven avonds op bezoek kunnen komen. Enige tijd gele den werd deze ruimere bezoek tijd als experiment gestart. Men is namelijk van mening dat de psychologische voordelen van deze maatregel kunnen bijdra gen tot een snellere genezing. Nu gebleken is dat de regeling door ouders en kinderen posi tief wordt beoordeeld is tot een definitieve regeling besloten. Wel wordt aangeraden niet langer dan een uur te blijven en dan later op de middag even terug te komen, onder het motto „be- znolr JS-»r Deze nieuwe kruising nabij de Westlandseweg en de Burge meester Pruissingel zal worden beveiligd met verkeerslichten „Als deze nieuwe stoplichten er zijn en het verkeer komt dan op de Burgemeester Pruissingel voor het rode licht te staan, dan wordt de kruising met de Groen van Prinstererstraat als het ware geblokkeerd. En om dan ook daar weer lichten te plaatsen is helemaal ondoen lijk", aldus politiecommissaris Van Toledo. In ieder geval mag worden ver wacht dat de nieuwe kruising druk gebruikt zal worden om dat het in de bedoeling ligt om bijvoorbeeld de Prins Bem- hardlaan voor het verkeer af te sluiten. Alleen het openbaar vervoer mag dan van deze weg gebruik gaan maken. Hierdoor 2al het verkeer vanuit Holy grotendeels gedwongen worden om van de nieuwe Heusdenslaan gebruik te ma ken. De kans is groot dat er daarom nog meer maatregelen dan het afsluiten van de Groen van Prinstererstraat zullen moeten worden geno men. De SGP/GPV-fractie in de ge meenteraad heeft dat trouwens al geëist in vragen aan het col lege van B. en W. Zij acht deze maatregelen noodzakelijk om dat er in de buurt van de Bur gemeester Pruissingel zes scho len, een bejaardenhuis en het Kolpabad liggen. De SGP/GPV-raadsleden hadden al eerder soortgelijke vragen gesteld tijdens een commissie vergadering van verkeer en vervoer. Men kreeg toen te horen dat er geen maatregelen zouden wor den genomen om deze singel verder te beveiligen. In de nieu we vragen stelt de fractie voor om alsnog met voorstellen te komen. Niet alleen de kruising met de Groen van Prinsterer straat zou moeten worden be veiligd, maar ook die met de Van der Driftstraat/Riouwlaan. Schiedam Bij zestig halte plaatsen van. de RET in Schie dam worden volgende maand abri's geplaatst. De achttien schuilhokjes die reeds langs het lijnennet van het openbaar vervoer staan zullen gehand haafd blijven. De totale kosten van de abri's bedragen volgens de dienst ge meentewerken 250 mille. Het rijk zal hiervoor een subsidie aan de gemeente geven van on- Schiedam Het open baar lichaam Rijn mond vindt dat de ge meente Schiedam het bouwplan aan de Bo rodinlaan in Groe- noord moet verande ren. In een brief aan B en W zegt men dat het zuidelijk gedeelte van het plan moet ver vallen in verband met de vlakbij gelegen wo-. nmgen en met het oog op de bereikbaarheid van het wi jkpark. Jaren is de gemeente bezig geweest om het „gat" aan de Borodinlaan be bouwd te krijgen. Ui teindelijk werd vorige maand het ontwerp goedgekeurd. Er znlien 54 ééngezinswoningen en een schakel stat ion van het elektriciteitsbedrijf worden neergezet. De Schiedamse bouwmaat schappij SSN heeft al een contract om het braaklig gende terrein vol te bouwen met vier-en-vijfkamerwonin- gen in de premieverkoopsec- tor. De woningen met dak terras moeten ongeveer een ton opbrengen. Rijnmond heeft nog een aantal kanttekeningen geplaatst bij het bouwplan. Er moeten ondermeer geluidwerende voorzieningen in de voor schriften bij het plan wor den opgenomen. Overigens heeft de gemeente al toege zegd dat er maatregelen zul len worden getroffen tegen de verwachte geluidsover last van de aan te leggen rijksweg 19. Kritiek van Rijnmond geldt ook het uitzicht vanuit de westelijke woningen op rijksweg en de parkeer- strook. Men wil dat de ge meente gaat onderzoeken of het mogelijk is de bergingen langs de snelweg te laten vervallen en deze op te ne men in of aan te sluiten op ,de2e woningen. Tenslotte stelt men in de brief aan B en W dat het van belang is dat bij de uitwerk ing veiligheidsvoorzieningen voor spelende kinderen wor den aangebracht Maassluis Er komt misschien toch spoedig een loopbrug over de Zuidvliet bij de Brouwerijstraat in Maassluis. Het CDA is het wachten op een voorstel van ~b: en w. moe "en'heeft nu" zelf een voorstel op de agenda geplaatst. De brug moet de kinderen van de Anthoniusschool een veilige oversteekplaats ge ven. Iets wat al in juni 1974 verzocht is, maar wat nooit is uitgevoerd. Schiedam „Wij worden de beste camavalsstad van westelijk Neder land". Het was meer een voorspelling dan een wens van de Schiedamse prins Carnaval Geraldo I. Hij uitte zijn harte- wens zaterdag vanaf het bordes van het oude raadhuis op de Grote Markt. Daar was hem zojuist de sleutel van de stad overhandigd door burgemeester Lems. De ze benadrukte voordat hij de sleutel aan Geral do overhandigde, dat Schiedam over een uiter mate goed openbaar ver voer beschikte. Glaasje op laat je rijden. Dat leek de hartewens van. de vroede-vader te zijn. De zotte vader beperkte zich tot wat toespelingen op de problemen met de wethouders, zoals hij dat noemde. De kern van' zijn betoog bestond ech ter uit de gevleugelde woorden „Alaaf", het geen door zijn raad van Elf met verve werd na gevolgd. De Rietszeilers, de carna valsvereniging, die alles georganiseerd heeft, had geen half werk gedaan. Een prachtige lange op tocht trok voor en na de ontvangst op het raad huis door de stad. Een-- jazz-bandje op de Hoog straat, dat de opening van een modezaak daar wat luister bijzette, Eet onthutst de instrumen ten zakken. toen de stoet onder zeer luide carna valsmuziek over de Koe markt trok. Veel Willempies waren te bewonderen en sheiks en clowns en gewoon men sen, die zich, de een wat meer dan de ander, had den uitgedost voor dit uit Brabant en Limburg overgewaaide feest. Tot en met dinsdag is de stad aan hen, de zotten en zottinnen, zoals Ge raldo de Eerste dat zo treffend heeft weten uit; te drukken. De kans dat het voorstel bet haalt is groot. Te meer daar het colle ge vrijdagmiddag ongeveer ze venhonderd handtekeningen kreeg aangeboden van veront ruste ouders en buurtbewoners. Schiedam De negentienjarige Schiedammer W.S. is met een dubbele beenbreuk in het No- letzüekenhuis opgenomen na een ongeluk op de Westvest Hij is waarschijnlijk met rijn voet tussen pedaal en wegdek be klemd geraakt, waarna hij ten val kwam. Op de Olympiaweg sloeg de auto van J.d.K. over de kop. Hij kon met zijn vier medepassagiers de auto op eigen kracht verlaten. Een van de passagiers moest zich in het Noletziekenhuis voor een schaafwond aan de rug Ia- ten behandelen. K. heeft waar schijnlijk te hard gereden. Zijn auto was niet verzekerd. Op de Singel kwam F,O. (29) met zijn auto in onzachte aanraking met een verkeerszuil. De zuil werd uit de grond genikt, de auto zwaar beschadigd. Blaas- en bloedproeven bleken posi tief. De Vlaardinger P. A, d. V. ver loor vrijdagavond op de Rotter damse dijk de macht over het stuur van zijn motorfiets. Ver moedelijk als gevolg van het slechte wegdek. Hij moest met een hersenschudding in het No* letriekenhuis worden opgeno men. Het CDA en WM '80 hebben zich altijd al voor de loopbrug uitgesproken. De WD wilde eerst wat cijfertjes zien. De Pv dA/PPR/PSP was van het begin af aan tegen. Mocht het college van b. en w. negatief adviseren, hetgeen door het CDA wordt verwacht, dan kan de raad toch positief besluiten. Hoeveel de loopbrug moet gaan kosten is niet helemaal duide lijk. Gemeentewerken Maas sluis heeft een begroting ge maakt en volgens die cijfers zou de brug 55.000 gulden gaan kosten. Een alternatieve begro ting van de Anthoniusschool kwam uit op een bedrag van 26.000 gulden. Dinsdagavond zal de beslissing vallen, als de gemeenteraad vergadert. Schiedam Het juweliersecht paar C. E. M. (fiö) «nlM. (58) is zaterdag in hun zaak aan de Groenelaan door de Schiedam mer P.E. mishandeld. Deze had, zo meende hij, wat lang op zijn' horloge dat gerepareerd werd, moeten wachten. Toen hij het zaterdag kwam ha len pakte hij M. beet en trok deze over de toonbank. De vrouw van M, schoot hem te hulp en liep zelf ook een aantal klappen op, E. verdween daar na in de zojuist passerende car navalsstoet. Hij kon nog niet worden aangehouden. iom^ Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vtnden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proet toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: Woonpl.: Tel.: Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 534, Rotterdam. gi*!

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1