PPSC slaapt te vroeg in Sjors den Boef verrast Excelsior M HBSS speelt 's-Gravenzande in de kaart Sunlight stapje dichter bij titel Ter Leede slaat in slotfase toe Heinz van Katwijk naar Nnnspeet Dries van Leeuwen bij de SSV Martin Meijer mist strafschop gebrek aan concentratie TSB: opmerkelijke sprint Trainer Groeneveld: "Misschien MAANDAG 1 MAART 1976 's-Gravenzanders Daan van Noorloos en Eef Blok staan perplex als een HBSS'er oprukt. Schiedam PPSC zwakte zó sterk af in de tweede periode tegen het tegen degradatie vechtende Ter Leede (Sassenheim), dat de riante 2—0 voor sprong van de biauw- witten niet alleen in ge vaar kwam maar zelfs werd ingelopen door de meer dan honderd pro cent werkende bezoe kers. PPSC dacht op freewheelende wijze na het einde te werken, maar de aanhoudende vechtende arbeid van Ter Leede werd beloond met een Z—Z gelijkspel. PPSC was superieur ge weest tot aan een half uur in de tweede fase. De dominerende blauwwïtten hadden met de rust nog maar een benauwde 1—0 voorsprong. Het felle Ter Leede verzette zich weliswaar tot het uiterste, maar met het nodige raffine ment had de score hoger kun nen zijn. De gasten startten het eerste kwartier na het bcginsig- naal met een sterk offensief wat geen nadelige gevolgen had voor PPSC. Na dat kwartier nam Piet van Veen van de thuisclub de 2aak m handen en dat leverde een uitstekend schot op dat even bekwaam door goalie Wim van Harskamp werd overgetikt. Na een half uur bouwde PPSC collectief aan een aanval- Het was Koen Winkelman die als eerste een schot losliet dat nog geen doel trof, maar toen rech terspits Peter Hartog naar links was gezwenkt en invaller Roel van Oort (voor Lodi Kalden) op maat bediende was het i—0 Schiedam Heinz van Katwijk heeft afscheid genomen van za terdag tweedeklasser PPSC. De Schiedammer, die vorig seizoen nog bij het Deiftse CSVD was ingelijfd, is verhuisd naar Nun- speet en zal in het vervolg voor de plaatselijke tweedeklasser gaan spelen. Schiedam De Sehiedamse Scheidsrechtersverenïging bruist de komende twee maan den van activiteit Op 18 maart wordt een zgn. spelavond geïn troduceerd, met dammen, scha ken, sjoelen, tafeltennis en dob belen. Een week later zijn de spelregels aan de beurt en op 1 april komt de oud-internatio nal Dries van Leeuwen naar Schiedam. Op 8 april volgen er klaverjaswedstrijden om eieren en 15 april staat de uitreiking van de juniorspelregelwedstrij- den centraal in het clubgebouw van Hermes DVS op Harga (19.30 uur). Op 22 april zijn er weer spelregels en 29 april een grote sluitingsavond van het seizoen in het clubgebouw van Schiedam op„Harga". Schiedam Terwijl 's- Gravenzande de 0—1 triomf luid bejubelde, slenterde HBSS-trainer Zoltan Szalay peinzend naar de kleedkamers. De Sehiedamse trainer had daar alie reden toe. Voor 's-Gravenzande was op Harga de zon weer gaan schijnen (16 uit 16), maar voor de HBSS'ers stapelden zich de problemen hoog op door het negatieve re sultaat van de confron tatie met de Westlan ders. „Onbegrijpelijk", stamelde Szalay bij het zoeken naar een verkla ring voor de teleurstel lende verrichtingen van zijn pupillen. „Het is on begrijpelijk, want zeg maar hoe je dan wilt winnen als je in het eer ste kwartier verzuimt om er één of twee in te schieten en ook in de tweede helft nog een pe nalty mist. Ik weet het niet meer als je zo geen doelpunten kan maken. We speelden 's-Graven zande precies in de kaart". Niet tot 's-Gravenzande de over winning niet verdiende, want een gedisciplineerd en goed sa menwerkend Rood-Wit had zich beter bewapend dan de Sehiedamse opponent. Het speelde de troeven slim nit voerde ook de opdrachten con sequenter uit en manoeuvreer de HBSS koelboedig op een zijspoor. Trainer Koos Grüot- scholten: „Thuis hebben we daar leergeld voor betaald. Wij gingen toen het schip in toen we te veel aanvielen en HBSS van de ruimte kon profiteren. Nu hebben ze daar geen kans voor gekregen, omdat wij geen enkel risico wilden nemen en met een gesloten verdediging en een teruggetrokken midden veld hebben gespeeld". Vanuit die „veilige" uitgangsposi tie kon 's-Gravenzande het zich veroorloven om rustig op de kansen te loeren. Ze kwamen vrij Iaat, maar voor de rood- witlen was dat toch de basis voor de winst in de wedstrijd, die door de grote belangen voor beide formaties nauwelijks goed voetbal opleverde. Wel gaf het meer dan eens spannende momenten te zien. Onder meer in de openingsfase toen HBSS het volle gewicht op de aanval zette en 's-Gravenzande niet di- rekt het antwoord vond op het veelvuldig wisselen vanMartin Meijer en Wim Houtman. De Schiedammers konden dat ech ter niet met doelpunten uitbui ten, want al had de verdediging van Jan van der Berg c.s. het in die fase knap lastig, doelman Arïe Boon werd uiteindelijk nauwelijks voor moeilijke situa ties geplaatst. HBSS speelde daarvoor te indivi dueel en te gehaast, waarbij nog kwam dat de passes van het Sehiedamse middenrif na het eerste kwartier steeds on zuiverder werden en 's-Graven zande langzaam orde op zaken kon stellen. Zonder overigens direkt volop in de aanval te gaan, want al werd er toen vanuit de defensie beter opge bouwd, voor de pauze werd er van beide zijde amper aan de brilstand (ft—0) getornd. Het tweede bedrijf namen Leen Dijkshoorn c-s. daar echter wel weer het initiatief voor. Sza lay: „Voor ons waren er toch wel mogelijkheden, wanneer we meer van de buitenspelers gebruik maakten om ruimte te scheppen." VFJ, DOVER WICHT De praktijk was echter anders. HBSS wilde wel, draafde ook driftig in de richting van het 's-Gravenzandse doelgebied, maar kon geen enkele vuist maken om de verdediging tus sen Fred van Dam en Eef Blok te splijten. Een kans voor Wim Houtman, die de bal uit de mêlee van spelers hard over schoot (18de min.), was dan ook de enige die een steeds verder opdringend HBSS kon noteren. Meer rendement haalden de Harga-bewoners niet uit het veldoverwicht dat 's-Graven zande vrij gemakkelijk via spitsen Hennie Langenberg en Tinus Dieke (Hans Kok verd vervangen door Aad Holleman) met individuele acties teniet deed. door Gerard van Staalduinen Niettemin kregen de Schiedam mers in de 25ste minuut de beste kans om de wedstrijd te beslissen toen Fred van Dam Wim Houtman op de rand van het zestienmeter gebied onder uit haalde. Arbiter Freke wees resoluut naar de stip, maar vanaf die plaats vuurde Martin Meijer tegen de paal. Tinus Die ke deed het vijf minuten later beter door het centrumduo Ger- rit Pier oen en Henk Scharlo uit te spelen en met een fraai doel punt goalie Cees Verdam kan sloos te laten: 0—1. Vanaf dat moment had 's-Graven zande de strijd volledig in han den. Trainer Koos Grootschol- ten: „We behoefden toen alleen maar de zaak achter goed dicht te houden. Ook het middenveld moest achter blijven, wat niet zo eenvoudig ging omdat die spelers ook mee wilden toen de voorhoede steeds meer ruimte vond. Toch bleven ze hun op dracht goed uitvoeren". HBSS daarentegen dobberde toen he lemaal zonder zelfvertrouwen, stuurloos rond op Harga en moest in de 43ste minuut nog bijna een tweede treffer toe staan, maar Tinus Dieke benut te de vrij goede kans niet voor de 's-Gravenzanders. Opnieuw houdt doelm; Kees den Besten de Maasli se formatie van succes af. Maassluis Nieuw Lekkerland haalde zaterdag een dikke streep door de twee klassen verschil die er op papier mgt Excelsior bestaan. In het beker duel met de Maassluise eerste klasser toonde de formatie van Jan Ravenschot zich minstens de gelijke en daaruit blijkt wei dat de toppositie van Nieuw Lekkerland in de derde klas geen toevalligheid is. Nieuw Lekkerland bleek al direct niet bereid om in zijn schulp te kruipen en dat maakte de wed strijd interessant omdat beide ploegen offensieve plannen hadden. Weliswaar geen glan zend voetbal, maar door het open karakter van de wedstrijd leuk om te volgen. Dankzij de goal van Sjors den Boef - er is belangstelling voor hem vanuit het betaalde voetbal - kwamen de "Lekkerlanders" door de derde beker-ronde. Een verrassing voor Jan Raven- schot? "Nou ja, het is altijd verrassend als een lagere club een hogere uitschakelt. Maar in het bekervoetbal kan je van alles verwachten. Daarom was ik ook optimist over het resul taat, vooral omdat de ploeg ge woon lekker draait de laatste weken. Als het voetbal dat Ex celsior speelt, het eerste klas- peil vertegenwoordigt, vind ik dat er nauwelijks verschil is met de top van derde klas. "We konden heel goed meekomen al misten we bij sommige spelsi tuaties wat routine, maar dat was dan ook het enige". Excelsior had moeite met zijn tegenstander, die vooral in de rebound erg sterk was. Dón entsonden ook de meest ge vaarlijke situaties voor het hok van keeper Gerrit Geurtsen, Snelle uitvallen via een lange pass illustreerden de kracht van Nieuw Lekkerland, De durf van de derdeklasser werd pas tien minuten vóór tijd beloond. De Maassluizers waren vooral Ln de eerste helft minder gevaar lijk voor het doel dan Nieuw Lekkerland. Men zette de gas ten te weinig onder de druk. Dat is misschien wel de grote fout geweest, omdat die Nieuw Lekkerland-defensie onder druk af en toe een steekje Het vallen, maar men kreeg steeds de gelegenheid om te corrige- Aan beide kanten vielen er vóór rust kansen te noteren. Excel sior was dichtbij een treffer toen Leen de Monnik in de 16e minuut een lobje naar spits Pe ter van der Burg gaf, die daar op een kogel losliet, die keeper Kees den Besten ternauwer nood wist te stoppen. Bij enkele corners kwam Den Besten weer in de problemen, maar kon zich tijdig herstellen omdat Mart van der Pol en Kon Broekhart niet snel genoeg reageerden. OFFENSIEF Diep in de eerste helft werden de offensieve acties van Nieuw Lekkerland steeds talrijker. Vooral op rechts kon men "diep gaan", omdat bij Excelsior ach ter op links de dekking op links verwaarloosd werd. Een vlie gend schot van Ton van Wij werd gekeerd, terwijl Arie van der Ham en Maarten Koomeef zich vastliepen in de Maassluise verdedigingsgordel. FOUTE PASSES Trainer Teun Groeneveld van Excelsior; "Ik geloof niet dat we Nieuw Lekkerland onder schat hebben. Misschien is er onbewust een gebrek aan con centratie geweest gezien het aantal foute passes dat bij ons voorkwam. Ik had graag door- gebekerd maar het is niet ge lukt: bij ons vlotte het niet zo; we misten wat fortuin, maar ik moet zeggen dat de overwin ning van Nieuw Lekkerland verdiend was". Over het geheel genomen was Excelsior de tweede periode meer in de aanval, maar werd bij de snelle tegenstoten van Nieuw Lekkerland steeds weer met de beweeglijke voorhoede van de gasten (Van Wijk-Den Boef-Boel) geconfronteerd. En juist omdat de Excelsior-verde- diging dan was opgedrongen, moest men pijlsnel terug om onaangename verrassingen te voorkomen. Door dit spel beeld bleef het tem po hoog, hoewel in het laatste kwartier beide teams wat gas moesten terugnemen. Excelsior ve«uimde het lichte overwicht in treffers uit te drukken. Het miste vooral in de voorhoede raffinement om Nieuw Lekker land uit de beker te kegelen. Een denderend schot van Lo Verhaas (over) en een strak schot van Peter van der Burg (gestopt door Kees den Besten) waren de beste mogelijkheden. Onder het toeziend oog van oud- trainer Joop Schop en komende oefenmoester Leen Admiraal (CWging Excelsior tien minu ten vóór tijd de boot in. Weer zo'n snelle uitval over rechts werd noodlottig voor de Maas- sluizers. De Excelsiorvexdedi- ging werd knap uitgespeeld en Sjors den Boef schoot met een gave knal Nieuw Lekkerland naar de volgende bekerronde: 0-3. Excelsior had geen antwoord meer, ondanks pogingen van aanvoerder Eric Scheffers en het stuwende werk van Bob Meister. Men mocht zelfs van geluk spreken dat het geen 0-2 werd. ln volkomen vrije positie kopte Ton van Wijk recht in de handen van keeper Gerrit Geurtsen. Zij aan zij, arm in arm, in duel om de bal. Rotterdam Op een moeilijk bespeelbaar terrein behaalde Sunlight een 1—3 zege op NSKTiO, zodat het weer een stapje dichter bij het kam pioenschap gekomen is. Het was een verdiende zege omdat de Vlaardingers duidelijk de sterksten waren in dit sportie ve duel. Het had voor rust het duel al kunnen beslissen maar er wer den vele kansen gemist Men kwam nu niet verder dan 01 bij de pauze door een goal van Human Brinkman in de twin tigste minuut. In 'het tweede gebeuren gaf NStP7ü aanvankelijk verras send veel tussengas. De Vlaar- dingse verdediging had echter steeds een oplossing voor de problemen. Na tien minuten werd het 0—2 door Boudewijn Groen, die via de paal hard inschoot Toch scoorden de gastheren na een half uur te gen: 1—2. Vijf minuten vóór tijd maakte Boudewijn Groen aan alle onzekerheid een einde: 1-3. Vlaardingen TSB steunt na de wedstrijd tegen Semper AKins i_h winst op een raeer dan positieve balans. De for matie van trainer Jan van der Berg oogste in vijf duels negen ponten. De ploeg raakt steeds verder weg van de fatale streep die degradatie aangeeft Op eigen veld werd weliswaar een benauwde, maar verdiende 1-4) winst geboekt tegen een keihard werkend Semper Al- tius dat in de eerste minuut na de eerste aftrap op een 1—0 achterstand kwam te staan door een inswingende hal van TSB'er Ton Rovers. De verdedigingen hebben in het restant van de ontmoeting geexcelleerd, maar beide aan- valslinies registreerden geen ideale scoringskansen. Zij het dat Semper Altius kort voor rust het „geluk" niet mee had toen het leer op het houtwerk 1 belandde. De bezoekers knok ten zich na de achterstand snel door de psychologische tegen valler heen en bezorgde TSB handen vol werk bij hun aan valsdriften. Door een blessure moest trainer Van der Berg middenvelder, Paul Meininger vervangen door Arjo Peters. TSB miste nog steeds Mar van Dorp en ook middenvelder Theo Joppe. Na de thee was er wederom een sterk aandringend Semper Al tius, waarbij TSB de gelegen heid wilde hebben om de score uit te bouwen. De laatste twin tig minuten kwam TSB enigs zins in zijn spel (eerste helft was van beide kanten niet sterk) en daardoor was de ui teindelijke overwinning ge rechtvaardigd. voor PPSC. Tien minuten voor de thee werd Ter Leede gevaar lijk. Rechterspits Jan van SIoo- ten kwam vrij voor PPSC-doel- man John Rost maar die redde met vakmanschap. Daarna golfde het spel heen en weer en werd er met meer gedoelpunt. In de tweede speelperiode hetzelf de spelbeeld, met dien verstan de dat Ter Leede gebruik maakte van het min of meer inslapen van PPSC en in het laatste kwartier tweemaal scoorde. PPSC was daarvoor nog tot 2—0 gekomen door Koen 'Winkelman vanuit een strafschop (Peter Hartog ge vloerd na een pass van Piet van Veen). Na een half uur was het eerst Jos Heikens die John Rost sloeg (2—1) en binnen de mi nuut was het 2—2 door Nanne Sluimers. Bij PPSC werd Dick Woord nog vervangen door Joop van Veen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3