FC Vlaardingen gelijk aan Excelsior Geslaagde revanche van Volley '68 schade beperkt GTB haakt af Pech voor MSV '71 VDL glijdt op valreep uit Programma Misstap Passage CïON verdiend gelijk Bert van Veen blijft bij MVV '27 SVV deelt met Neptunus: 2-2 Sparta lang DBS houdt in de aanval MAANDAG 1 MAART 1976 5 Schiedam - GTB leed zaterdag een forse nederlaag tegen Zink- wegse Boys. De ploeg van Frans Steenbergen had een vol slagen off-day getuige de 0-5 stand, waarmee de gasten ver trokken. Het was een vierpuntenwedstrijd, waarin GTB nu definitief af haakte in de strijd in het voor ste gelid. Met nog vier wedstrij den te spelen is trainer Steen bergen dan ook van plan nu reeds wat te gaan experimente ren. Niets, maar dan ook niets lukte er bij de Schiedammers, dit in tegenstelling tot vorige week. Geen combinatie kwam er uit, terwijl het Zinkwegse Boys niet tegen zat Drie van de vijf doelpunten ontstonden uit een vrije trap, terwijl een vierde goal een van richting veranderde bal was. Al na zes minuten werd doelman Reinierse, die aan de vijf doel punten nauwelijks iets kon doen, voor de eerste maal ge passeerd. Na een half uur werd het 0-2 en kort voor rust 0—3. In de tweede helft probeerde GTB het wel, maar ook nu wilde het niet lukken. Na een kwartier werd het 0-4 en vijf minuten voor tijd nog 0-5. Maassluis MSV'71 liet in het uitduel tegen RVVB een steek vallen. Het keiharde, ongecon troleerde tegenspel van het op eigen veld opererende RWB was funest voor de zwartwit te n. Desondanks kwamen er genoeg kansen voor de forma tie van MSV'71 trainer Arie Kap om de tegenstander de volle winst afhandig te maken. Nu werd er in het geheel niet gescoord en kwam de einduit slag uit op 0-0. Paal en lat stonden succes voor MSV'71 in de weg, terwijl de MSV'71-goa- Iie een handvol ballen heeft moeten keren, waarvan de meeste bij terugspeelballen. MSV 71 kon niet in zijn spel ko men tegen het forse ingrijpende en veel overtredingen veroorza kende RWB. Tot overmaat van ramp benutte Hans ter Beek tien minuten voor het einde ook de strafschop niet ten voordele van de gasten. Hij schoot op de lat MSV'71 begon sterk aanvallend en dat gaf mo gelijkheden voor Arthur Mans, Peter de Jong en Hans Dries. Na de thee vervolgden Piet den Butter en Arthur Mans met bal len op het houtwerk. MaassJais - De VDL zaterdagfor- maiie heeft het koploper DOS'32 knap lastig gemaakt. Eerst nam het pittige VDL op de grasmat van DOS'32 met 1-0 afstand en pas in ée laatste minuut van de partij reikte de thuisclub verder dan de blauw- witten, nadat VDL zich kort na de hervatting ingehaald zag tot M. Het was Jacob Huizing die na een kwartier in de eerste speelhelft de score opende voor VDL. Aad Hoek groeide naar een goede vorm en belaagde het DOS'32 doel met veel schoten, die echter geen genade konden vinden. De thuisclub manifes teerde zich voornamelijk via het middenveld en de vleugels. Oefenmeester Arie IJsseïsteijn wisselde Siem Koffeman voor Kees Louwe nog voor de gelijk maker van de gastheren, die kort na rust bij een DOS132 offensief werd gescoord. VDL kwam toen goed onder druk te staan. De defensie stond pal en het leek dat VDL het zou halen, maar de laatste minuut was fataal: 2-1. Vlaardingen - Voetbalprogramma zaterdag 6 maart: De Zwervers- Excelsior Maassluis, Jodan Boys- PPSC, ASWH-Zwaluwen, Hoekse Boys-TSB, SVV jeugd- Veendam jeugd, Heerenveen jeugd-FC Vlaardingen '74 jeugd, DVO '32-Satelliet, GSS- Goudswaardsche Boys, OFB- Sunlïght, VDL-CIQN, Smits- hoek-WK. Zondag 7 maart: FC Vlaardingen '74- FC Groningen, SC Cam- buur-SW, RVC-Hermes DVS, DHS-Blauw Zwart, Demos-FC Ommoord, Groen Witten-SFC, FCN '66-De Hoef, Sehiedam- sche Boys-Noorderkwartier. Frans ...uitblinker... Rotterdam Theo Laseroms beschouwt het experiment als geëindigd. Vlaardings nieuwe trainer zag het uit duel tegen Excelsior als een 'laatste generale' voor in zijn ogen een nieuwe forma tie, die zondag tegen FC Groningen zal moeten vlam men. In hoeverre die forma tie zal afwijken van de hui dige, is niet bekend. Lase- roms is gecharmeerd van drie spelbepelers in zijn elf tal, plus een sterk midden veld en experiments rcte juist in dat deel bij herha ling. Afgelopen zaterdag vulden op 'Woudestein" Cees Bouman, Frans Stans en Wim Berc- kenkamp dat deel, niettemin kan trainer Laseroms ko mende zondag toch weer vervangers gaan zoeken voor Cees Zwam bom en Rob van der Bol, die naar aanleiding van incidenten bij FC Den Bosch, voor twee wedstrijden geschorst zijn. Het duel tegen Excelsior bracht aan het licht dat de Vlaardingers volkomen ge lijkwaardig waren. Excel sior, omlaag gedrukt in de staart van de eredivisie, had na rust bij vlagen moeite om de rushes van Joop QueU- horst te onderdrukken. Zelfs hield scheidsrechter Cees de Bruin de zaak 'prettig' door Wim Berckenkamp en Thijs Kwakkernaat met elkaar in botsing naar de dugout te sturen en toen wisselde trainer Laseroms de Gouwe naar met Barend van Hij koop. FC Vlaardingen '74 nam al na enkele minuten een voor- sprong door Frans Stans en Excelsior bracht na circa vijfentwintig minuten de ba lans in evenwicht via Van Zanten, nadat Joop van Dop de Rotterdammer de bal m de voeten had geschoven. Daarna kwam doelman Dick van der Meer nog enkele door Bas van den Berg malen in moeilijkheden, maar na rust waren de rol len omgedraaid. FC Vlaar dingen '74 overheerste op tsl van fronten, maar verder dan een buitens pel goal voor beide teams, kwam men niet. Op Harga' had SVV voor rust weinig last van Neptunus en daarvan getuigde bij de rust de 2-0 voorsprong. De eerste goal kwam op naam van Bart Kreft en met een kopbal zorgde Backo Pavlci vic, uit een voorzet van Ruud van Dijk, voor 2-0. Niettemin sloeg Neptunus na rust weemaal terug tot 2-2. De jeugd van SW moest te gen Feyenoord met 2-1 de eer gunnen, nadat de rust nog duhbelblank was inge gaan. De jeugd van FC Vlaardingen '74 verloor met 1-0 van FC Den Haag. Vlaardingen De heren van Volley '68 hebben in eigen sporthal revanche genomen voor de slechte wedstrijd van vorige week tegen Foranto. Slachtoffer was het Ba- rendrechtse Spirit, dat met 8—0 kansloos naar huis werd gestuurd. Ook Passage VCJ-heren her stelde zich van de neder laag van vorige week te gen Libanon 4. In de sporthal werd Schovo- comca uit Capelle in een spannende wedstrijd naar 3—1 gespeeld. De dames van Passage kon den zaterdag de zege reeks van de laatste we ken niet voortzetten. Een hard werkend Flits profiteerde van de on rust die na een aantal wissels in de Schiedam- se gelederen ontstond. Flits kon met een 2—3 zege terug naar Papend- recht. Volley vorige week tegen Foranto heeft geleden, zat de Vlaardingers erg hoog. Belust op revan che traden zij vrijdag avond in eigen sporthal aan tegen middenmoter Spirit, dat, zich van geen kwaad bewust, in krap een uur kansloos van het veld werd gespeeld. AI in het begin van de eerste set profiteerde Peter van de Weyde goed van het zwakke stoppen De onnodige nederlaag die van de gasten en serveerde m Passage slaat over het Papen drechtse blok één run vijf punten voor zijn team. Een geschrokken Spirit trachtte met gevarieerd aan- valsspel het initiatief aan zich te trekken maar Volley had daar een afdoend antwoord op. Vooral het sterke blokken van Leo van Marwijk en Jacques Thijssen gaf de Spirit aanval geen kans. De Vlaardingers lie pen dan ook vlot naar een 15—5 setwinst In de tweede set liep het nog vlotter bij Volley. Leo van Mar wijk, dit keer aanvallend niet zo sterk opererend, speelde ver dedigend erg goed en haalde de onmogelijkste ballen. Spirit trachtte met tactisch spel over het blok de bakens te verzetten maar ook dit werd doorzien en goed afgestopt Volley bleef het initiatief behouden en via een sterke set up kwam het vlot tot scoren. Tot 10—0 liepen de Vlaardingers uit alvorens de gasten iets terug konden doen. Verder dan drie punten kwa men zij echter niet en Volley kwam met 15—3 opnieuw tot setwinst FORMALITEIT De derde set leek slechts een formaliteit te worden. Op nieuw kwamen de Vlaardin gers vlot op 6—1. Spirit coach Kees Visser wisselde zijn fa lende hoofdaanvaller Bas van de Hee uit voor Gijs Koïet. Dit bezorgde zijn team een kleine opleving Maar Volley was niet le stuiten en besliste via 10—5 en 11—8 ook deze laatste set in haar voordeel Passage VCJ had het zaterdag tegen Schovoeomca uit Capelle heet wat moeilijker. Vooral de laatste twee sets hebben de Schiedammers alles moeten ge ven om hun ongeslagen thuisre- cord te handhaven. In de eerste set leek het er niet op dat Scho voeomca zoveel moeite zou kos ten. Deels door het gemis aan goede spelverdelers, deels door de successen van de dames, waren ook de heren van het penetratiesysteem afgestapt en ging de pass gewoon door het midden. Vooral de combinatie Jan van Heerde Kees Visser liep in deze fase goed en de Schiedammers namen een 8—0 voorsprong. Even stokte de Schiedamse productie en mede door de wissel Martin van Adri- ehem voor Frans de Bloois bij Schovocömca kon het tot 9—5 terugkomen. Passage ging ech ter vol zelfvertrouwen door en besliste de set met 1510 in zijn voordeel. In de tweede set het zelfde spel- beeld. Opnieuw kwam Passage op 61. Het verzuimde door te drukken, en enkele minder goe de set ups deed de aanval stok ken. Schovoeomca kreeg hier door de kans terug te komen en via 6—5 en 9—9 kwamen de gasten zelfs met 9—12 voor. Een lange rally, waarin de meest onmogelijke ballen werden ge stopt, beslisten de Schiedam mers in hun voordeel en Scho voeomca viel even terug. Passa ge profiteerde en besliste deze set met 15—12. In de derde set ging de strijd gelijk op. Bij 44 werd Joop Gunneweg vervangen door Wim van Heerde, wat het ritme bij de thuisclub even verstoor de. De bezoekers kwamen op 4—7 en wat Passage ook pro beerde, het zag geen kans meer het initiatief opnieuw tot zich te trekken. Deze set werd dan ook met 12—15 verloren. SPANNING Door dit verlies werd een vierde set noodzakelijk. Schovoeomca ging sterk van start en nam een 0—4 voorsprong. Jan van Heerde, die bergen werk had verzet, werd naar de kant ge haald en vervangen door Hans Soeters. Ineens draaide de Schiedamse aanval weer en het werd 8—4. In het verdere ver loop van deze laatste set werd de spanning ten top gevoerd. Schovoeomca kwam voor met 8—9. Waarna Passage met 14—11 op set en matchpoint kwam. Het werd 14—14 en 15—15. Totdat Passage uiteind elijk doordrukte en met 17—15 de 3—1 winst aan zich trok. De dames van Passage leden en kele uren daarvoor, ra een reeks van overwinningen in de laatste weken, een onverwachte nederlaag tegen het Papend- rechtse Flits. Gestart in de sterkste opstelling, ging Passa ge in de eerste set overweldi gend van start Jonnie Soeters en Monique Hes sels, maar ook Riet Brouwer en Anneke van Heerde, stelden de Flits-verdediging voor onoplos bare problemen. Er werd bij de thuisclub goed gestopt, de pass was goed en vooral de aanval draaide op volle toeren. Zo de classeerden de Schiedammers via 13—0 en 15—1 hun tegen standsters volkomen. In de tweede set had coach Hans Soeters zijn formatie op twee plaatsen gewijzigd. Mirjam Vis ser nam de plaats van Gré van Norde in en Janrue Lepolder verving Riet Brouwer. Het team had even tijd nodig om in te spelen waardoor FUts met 3—Q voor kwam. Passage herstelde zich en nam opnieuw het initia tief in handen. Ook deze set werd zonder problemen met 15—6 gewonnen. In de derde set opnieuw twee wissels bij Passage. Coach Hans Soeters: „Ik heb acht speelsters en nu er niets meer op het spel staat mogen zij alle acht spelen". Gré van Norde en Biet Brouwer kwamen terug en dit keer moesten Monque Hessels en Co van Gugten het veld ruimen. Deze wissels waren net te veel van het goede. Passage kwam met 6I achter en moest het initiatief verder aan Flits laten. Ook na de terugkeer van Moni que Hessels bij de stand 3—10 kon geen herstel meer brengen en Flits won deze set met 415 ONRUST In dc vierde set startte Passage weer in de basisopstelling. Op nieuw werd FUts onder druk gezet en werd het 6—1 voor de thuisclub. Dc rust was echter verstoord bij Passage en voor al het slechte stoppen gaf de bezoekers de kans te profite ren, via 6—7 en 8—12 werd het 1215 voor de bezoekers. Een vijfde set moest de beslissing brengen. Opnieuw wisselde Hans Soeters, trouw aan zijn principe, twee speelsters uit en tekende daarmee het vonnis voor rijn team. Flits voelde zich sterk omdat het uit verlo ren positie de kans had gekre gen om terug te komen. De Papendrechters namen zelfs een 2—6 voorsprong, maar Pas sage vocht zich op mentaliteit terug. Via 7—7 werd het zelfs 10—8. Opnieuw ging het mis en via 11—11 en 13—13 drukten de bezoekers door. De eindstand werd 13—15 en Passage had met 2—3 haar 1 es geleerd. Het Passage-blok kan de Fiits-smash niet keren Vlaardingen CïON hield aan het thuisduel tegen Veronica eea verdienstelijk gelijkspel over. De gasten stonden im mers hoog geklasseerd en had den zelfs nog kansen op het kampioenschap. Het was overi gens maar een matige wed strijd, waarin Veronica wel de meeste kansen kreeg, maar toch niet kon imponeren. Zelfs nam CION al na tien minuten de leiding door een doelpunt van Frans Bakker 1-0. Heel lang heeft het er naar uit gezien dat dit ook de eindstand zou gaan worden. De CION-de- fensie was namelijk het sterke deel van de ploeg en bleek voor de gasten maar moeilijk te ne men. Pas tien minuten voor tijd lukte dat een keer, wat gezien de veldverhouding zeker niet onverdiend was: 1-1. Veronica wilde toen echter nog meer in verband met de kam pioenskansen. Dat leidde er toe. dat het in de slotfase wat rom-: melig werd, maar de ClON-de*] fensie liet zich geen tweedet keer meer verrassen. Maasland Bert van Veen Is ook het volgend seizoen trainer van MVV 727. Aan het eind van afgelopen week kwamen beide partijen tot overeenstemming, zodat de Abbeabroeker zijn derde jaar ingaat. Een jaar waarin MW wellicht weer in de derde klas speelt, want de papieren voor promo tie zijn momenteel vrij gunstig, "Over acht weken weten we meer", aldus Van Veen, "Maar ik heb er wel vertrouwen in. Het elftal is na de matige com petitiestart steeds meer een eenheid geworden en groeit nog steeds", Promoveert MW, dan is het verlies in één soizqyn weer goed gemaakt. Ook het tweede elftal draait goed en staat eveneens bovenaan. Zaterdag kon MW zich al meten met een derdeklasser, want de vrije zaterdag werd in Zooter- meer vriendschappelijk ge speeld tegen DSO. In de eerste helft ging het gelijk op, met wat meer kansen voor DSO Ges coord werd er evenwel niet, en ook in de tweede helft waren doelpunten schaars. Een kwar tier voor tijd lukte het MW, dat in de tweede helft het heft voilledig in handen had geno men. Huib Bos zorgde voor 0-1, maar de kansen op een grotere uitslag Het MW in de resteren- de tijd liggen Rotterdam Een vooral in de eerste helft goed spelend DHS, zaterdagmorgen op Spangen oefenpartij van Sparta, heeft de schade be perkt weten te houden. In een wedstrijd waarin de eredivislonisten constant in de aanval zijn geweest, stonden de Schiedammers slechts drie doelpunten toe, waarvan dan nog één in ei gen doel, Sparta was op de geblesseerde Van Veen en Balkestein na volledig. De Rotterdammers hadden wel een betere spe- iopbouw en waren wat meer aan de bal, maar konden toch niet imponeren. Zeker voor de rust met, maar DHS had het beste van haar spel ook in dat deel van de wed strijd. Uitgespeelde kansen ontstonden er echter niet, het gezwoeg van eenzame Piet Roozen ten spijt. Pun Doesburg hoefde dan ook niet veel op te treden. Aan de andere kant echter, kreeg de DHS-defensie gele genheid tot grote hoogte uit te groeien. Jack Lemen wist door zijn snelheid menig duel m zijn voordcel te be sluiten, terwij] in het cen trum voorstopper Jan Kers- semeijer en Henny Sla nut tig ruimden. Daardoor sloeg Sparta voor de thee rnaai één bres. Larsen kopte Spar ta in de dertigste minuut naar een voorsprong: 1—0. DHS moest in de tweede helft nog meer terug, maar hield toch lang stand. Niet ten on rechte bleek overigens ook het gezoek van trainer Leo Steegman naar een spits, wamt het meeste gevaar kwam nog uit de tweede of derde lijn. Jos Sparla was echter een betrouwbaar sluitstuk van de Schiedamse defensie. Hij wist verdere treffers lang te voorkomen, al had hij op de doellijn wet een paar keer assistentie no dig. Pas m de vijfentwintigste mi- nuut kwam Sparta, dat in middels met Mom in het doel en Matic als linkerspits speelde, op 2—0 Een voorzet van Dries Visser werd door Arie van Staveren op magni fieke wijze ingekopt. DHS verzorgde zelf de derde Rot terdamse goal. Een voorzet van Slapper leek vooralsnog ongevaarlijk. In zijn poging do bal te onderscheppen raakte DHS-aanvoerder Hans Vermeer de bal echter verkeerd, waarop Jos Sparla geslagen was: 3—0. Meer stond DHS het zoveel hoger spelende Sparta echter niet toe. Esmro

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5