VDBE weinig last van Lions luis degradeert Maas? DEN BRINKER MATCHWINNAAR HVK niet te stuiten: kampioen ODI wijst Olympia terag spel WF C« hoogste score .er§ FCN veilig Geslaagde simultaan PROTEST Voetballer gewond in Slotconcours VHB MAANDAG 1 MAART 1976 vergrootte HoUandiaan: al te veel problemen lorsprong tot 4—12. Toen am er enige verweer van lis van ADO, dat echter n voorkomen dat Hol-. Maassluis In de eerste klas is het herenbas- ketbalteam van Sto merij van den Bosch Eagles volop in de slag voor de promotie. Het tussentijdse ver lies van Binnenland bracht de Maassluise equipe opnieuw op een gedeelde eerste plaats, een positie die ook na zaterdag onge wijzigd bleef, In een goed gespeelde wed strijd m de Olympia- hal kreeg Siivertown Lions geen kans: 88- 37. De Eagles, die binnenkort in het grote treffen met Bin nenland dè kans krijgen zich te plaatsen voor de tweede w risie, hadden weinig moei te met Siivertown lions. Vanaf het begin werd een voorsprong genomen, die in zóne-verdediging al na acht minuten leidde tot een 20-10 voorsprong. Een time-out van de Schoonhovense gas ten; hielp hen niets, want vooral door verdedigend sterk spelende Ed Smïdi bleef het verschil. In deze sportief gespeelde wedstrijd, die opvallend wej- nig p's telde, draaide VDBE goed. De ingestudeerde aan- valsspelletjes kwamen er goed uit, al wist Siivertown het verschil bij de rust toch iets terug te brengen: 39-25. In de beginfase van de tweede helft viel het definitieve gat. De Eagles zetten toen na iedere treffer een full-press in, dat Binnenland ontregel de. Dit systeem bracht al na vijf minuten een 55-29 voor sprong op het bord. De greep van de Eagles werd later wat minder, maar dat kwam ook doordat coach Kien van Houdt de voor sprong aangreep om ook zijn bankspelers in te zetten. De voorsprong bleef echter ge handhaafd, want de Eagles namen collectief aan de sco re deel. Onder het bord was het vooral Henk van der Vaart die produktief uithaal de. In de tiende minuut was de 69-46 stand bereikt Om beurten scorend werd de aantrekkelijke wedstrijd met royaal verschil In Maas sluis* voordeel afgesloten: 88-67. Absolute topscorer was ditmaal Henk van der Vaart met 23 punten. Koel Pieper schoot 13 punten bij een, terwijl alle spelers bij droegen in de rest van de score; Vlaardingen Het laatste officiële mi- crokorfbalweekend is voorbij en ook de droom van Maassluis, dat het nog een strohalm had om niet te degrade ren. Oranje Nassau maakte echter vol ledig gebruik van de gelegenheid, om- Een goed geconcentreerd ven- De Vlaardingse winst Oranje Nassau heeft het betekent dan ook de defini- Weidevogels zeer moeilijk tieve degradatie voor gemaakt. Het speelde fel, Maassluis. •erwijl de gasten de felheid Voor de rust bleven de teams dat Weidevogels een ongemotiveerde ploeg was tegen de Vlaardingers. Het was nl. al kampioen. Spirit moest ook in de laatste wedstrijd genoegen ne men met een nederlaag. niet meer konden opbren gen. Zoveel als er voor Oranje Nassau op het spel stond, zo weinig was dat voor Weidevogels. Het was al kampioen, ondanks alle andere eerdere berichten. Weinigen snapten er iets van, want zoals vrijdag werd voorspeld, was zater dagmorgen op het kantoor van de KNKV te Rotter dam achterhaald. Omdat niet alle uitslagen juist wa ren doorgegeven, hadden velen, die een wedstrijdad- ministratie bij hielden, een andere stand op papier dan de bond. Zodoende was de beslissing reeds gevallen, dicht bij elkaar. Via treffers van Wil van der Windt en Ton Sluimer kwam Oranje Nassau met 2—0 voor, maar kort voor rust werd het uit een strafworp 2-1. Na de hervatting overtroefde Oranje Nassau de gasten en met fel spel werd het naar een duidelijke nederlaag gespeeld. Alex Braad zorgde voor 3—2 en Ton Sluimer tekende voor 4—2. Daarna bouwde Oranje Nassau zijn voorsprong uit, vooral om dat Weidevogels aanvallend te veel fouten maakte. Het kon sen niet konden benutten. En kele malen miste het vier vijf keer vrij onder de korf. Slechts éénmaal doorboorde het toch nog de korf, zodat de eindstand tenslotte 7—3 werd. Aan het eind bloemen van de Weidevogels-jeugd voor de kampioenen. Weidevogels was het team, dat inderdaad het meeste recht had op de titel, al zou men het na het zien van het duel tegen Oranje Nassau niet direct zeggen. Het speelde ver beneden zijn kun nen, maar dat nam niet weg dat Oranje Nassau er keurig van profiteerde om zichzelf veilig te stellen voor degradatie. Maas sluis was uiteindelijk het slach toffer. Schiedam —'In de tweede ronde van de spelregel wedstrijd, uitgeschreven door de Schiedamse ScheïdsreeMersvereni- ging, kwamen C-spelers van twaalf verenigingen voor de vragentafel, elk in groepjes van drie. Het trio van WF verzamelde 167 van de te behalen 180 punten en werd hier mee rondewinnaar. Overige klassering: 2. SW, 150; 3. Martinit, 142,4. Schie dam 127, 5. DRZ 125, 6. HBSS 119, 7. DHS 118, 8 en 9. gedeeld: WK en Excel- sior*20, 10B, 10. SVDPW 95, 11. PPSC 90 rret als 12e Hermes-DVS met 82 punten. Zes deelnemers bereikten 100 aan punten: Peter van Luyk, PPSC; John van der Toor, Schiedam; Wil Ver stra ete en Hans Hekmans, WF en Michael Löke en Henny Ruigrok van Marti nit. Na een barrage met twee vragen eindigde Henny Ruigrok als winnaar van de dag. In het verenigingsklas sement gaat na twee wed strijdavonden DRZ met een puntentotaal van 282 aan de kop; 2. HBSS 274, 3. SW 258; 4. Schiedam 264 en 5. PPSC met 259 punten. De laatste wedstrijd voor D-spe- lers wordt op 11 maart ge houden. toen SC Olympia van ODI Daarna probeerde Weidevogels verloor. Dit nam niet weg, W§1 terug te komen, maar de dat er voor Oranje Nassau aanvallen werden te slordig af- wel veel op spel stond. Het £ew*rkt Dat de motivering ont moest winnen, om zodoen- brak bleek duidelijk uit het feit, de Maassluis voor te blij- d£t de ~*ten de geboden kan- niet de precisie in het spel bren- nmnrrn rr vv/ n ,t/~ gen die nodig was. Theo van DrJUtUiivWIiliv Veelen (strafworp), Alex Braa ein en Tineke van Zelm 2orgden voor 7—2. Spirit heeft niet kunnen stunten Vlaardingen Kob Hartocb, de internationale schaakmeester, zag zich op „De Vijfsluizen" voor een groot deel geplaatst tegenover schakers van Shell, HVO en De Zevensprong uff Hoogvliet De simultaanseance werd een groot succes. He- eerste halve verliespunt liep Hartoch op tegen Kees Boudes teijn, het twaalfjarige jeugdlid van Shell Tenslotte won Rol Hartoch 32 partijen van de 36 borden. Oranje Nassau in moeilijkheden. tegen een in de eerste helft zeer goed spelend Kwiek. Het legde in de beginfase de basis voor de uiteindelijke overwin ning. Kwiek rekende zichzelf tot kort voor de wedstrijd nog tot de titelkandidaten en begon i daarom zeer geconcentreerd. - Het bouwde snel en zeer sïm- I pe! een 05-voorsprong op. Daarna had Spirit pas een weerwoord. De ruststand was 3—7 en de Vlaardingse treffers kwamen uit de handen van Li- die de Bruin, Leo Vermey en Boudewijn Wi jzenbroek. Na de rust schakelde Kwiek terug naar een rustiger tempo en er ontspon zich een gelijkopgaan- de strijd. Maar Ondanks goed opgezette aanvallen kon Spirit Kwiek niet meer bedreigen. Keer op keer kon Kwiek op tijd defensief ingrijpen. In de slotfase verving topscorer Frans van der Krans bij Spirit de geblesseerde Cees Roelofs, maar ook hij kwam niet tot scoren. De eindstand werd ten slotte 5—10, waarbij Conni Ver- maat en Margriet Teerds'voor de laatste twee Spirit-treffers in dit microseizoen zorgden. ODI heeft het gepresteerd om het op de tweede plaats staan de en toen nog kampioenskan didaat Oiympia uit Spijkenisse te verslaan met 4—6, Het heeft nogal wat voeten in aarde ge had voordat de wedstrijd be- gon. De aangewezen scheidsrechter was niet aanwezig, zodat de zaalcommissaris een onpartijdi ge scheidsrechter moest aanwij zen. Ook deze was niet aanwe zig zodat de zaateommissaris reglementair zelf moest fluiten. Dat was toevallig wel de voor- Bij dh doelpunt maakte Dick v.d. zitter van Olympia. 1" J Onder protest van ODI is de wed strijd toch begonnen. Binnen vijf minuten hadden al twee mensen van ODI een waarschu wing opgelopen. Olympia zelf raakte hierdoor ook van streek, zodat ook daar geen goede kombinaties kwamen. ODI ging gëinspireerder spelen en kwam door Dick v.d. Hoe- De kieme kans, dat Succes nog ven en Elly v.d. Lely op een kampioen kon worden, is ver- 0—2-voorsprong, "Vlak hierna keken nu De Spartaan met 7—5 Hoeven aanmerkingen op de WeidevOQGls^ ZOekt naar scheidsrechter en hij kon de sen opening in de Vlaar- kleedkamer opzoeken. Zelfs de dingse defensie aanvoerder van Olympia pro- testeerde hiertegen, maar dej1 scheidsrechter bleef bij zijn be- ,5* slissing. ODI hield het tot aan het einde vol zodat zij een ver diende 4—6-overwirming be haalden. kreeg Olympia een strafworp toegewezen die werd benut ODI kwam voor de rust zelfs op een 1—4-voorsprong door doelpunten van Cees Passchier en Gerda Verwaayen, de laatste uit een doorloper. Na de pauze wederom een strafworp voor Olympia: 2—4. Toen het echter 3—4 werd, ging het er toch wel benauwd uitzien voor ODI, maar met goed spel kwam het onder de druk uit en door Kia Zeeuw en Hans Ber- man kwam het op 3—6. Het laatste doelpunt was van Olym pia, dat nogal vreemd toeging. Cees Passchier stond met de bal in de hand klaar om die te spelen, toen een heer van Olym pia de bal uit zijn hand sloeg, de bal opraapte en scoorde. De scheidsrechter keurde dit doel punt tot ontsteltenis van ODI toch goed. van Hoogvliet heeft gewonnen. Daardoor is Succes nu met een punt achterstand geëindigd op de tweede plaats. Vlaardingen Tijdens de voet balwedstrijd Holiandiaan—Hil- legom is de Vlaardinger R. Dijkman gewond geraakt na een botsing met een andere spe ler. De man moest met nek-, kwetsuren worden opgenomen in het Holy-ziekenhuis. Schiedam DRZ heeft het tegen het in degrada tiegevaar verkerende Nestoro zeker niet gemak kelijk gehad. De Rotterdammers bleken een enorme wilskracht te beschikken en -& ook kans om het spel van DRZ te ontrege^ Het was dan ook beslist geen aantrekkelijk voetbal wat de bezoekers tieten zien en het trok DRZ mee, waardoor het geheel zeker niet aan waarde won. Voor de toesch ouwersvergoed de de spanning ech ter veeL Het was pas na een half uur spelen dat DRZ kans zag het initiatief werkelijk tot rich te trekken. Het doelpunt dat in de 35e minuut viel kwam doordat Den Brinker zeer attent reageerde. In de verdediging van Nestoro werd £.ee& bal teruggespeeld op de laatste man. Deze zajn beurt maakte een overstapje met de j bedoeling dat de doelman het leer wel zou pakken. Dit alles doorzag Den Brinker goed. Hij maakte rich meester van de bal en omspeelde ook de doelman, die daarna kansloos was, 1—0. Er was in de tweede helft een kwartier gespeeld, toen Piet van Os na werd getrapt door Herfst. Laatstgenoemde moest het veld ruimen. Dit sloot echter niet uit dat Nestoro wilde aanvallen. Het speelde op alles of niets en de verdediging van DRZ moest heel wat keren handelend optreden om erger te voorkomen. Daarnaast hebben o.a. Den Brinker en Jansen toch wel goede kansen gekregen om de voorsprong te vergroten. Net naast en een goede aktie van de doelman ston den echter dat doelpunt in de weg. Doelman Collé moest echter ook attent blijven en ook hij moest herhaalde malen in aktie komen om toch maar de voorsprong te kunnen handhaven. Toen Nestoro een tien minuten voor tijd dan toch eindelijk het moede hoofd liet hangen kon DRZ de touwtjes weer in handen nemen. Doelpunten kwamen er echter niet meer. Rommelige situatie bij ORZNestoro Groeton en Het Masker eerste in provinciaal Landjuweel De Schiedamse toneelgroep "Groeton" is samen met de groep van "Het Masker" uit Vlaardingen op de eerste plaats geëindigd in de regio Zuid-Hol land van de landelijke toneel wedstrijd "Landjuweel", geor ganiseerd door de Nederlandse Toneelunie voor amateurs. De uitslag werd bekend gemaakt in het Waag/Theater te Delft. Verder namen nog elf toneel groepen aan deze wedstrijd deel. Het door "Groeton" opge brachte enthousiasme bij de op voering van het toneelstuk "Harvey" van Noel Coward in het Passage Theater was voor de jury aanleiding de groep toch als de beste te kwalifice ren die hiermee mag uitkomen in de volgende wedstrijdronde. De groep "Het Masker" bereikte de eerste plaats met de uitvoe ring van Goldom's "Herbergier ster" in de Vlaardingse Stads gehoorzaal. Tevens kwam ze in aanmerking voor de aanmoedi gingsprijs en die voor het mooiste en best verzorgde de-, cor. Vlaardingen Traditiegetrouw organiseert de VHB weer hei slotconcours voor de leden, dal 13 maart gehouden wordt voor korps- en individuele sportvis sers, met als viswater de Leidse Vliet. De deelnemers vertrek ken die ochtend om half acht 'vanaf het Veerplein in Vlaar dingen. De loting voor de vis- plaatsen vindt plaats maandag 8 maart in het café De Gouden Leeuw. Hier worden na afloop van het concours tevens de prij zen uitgereikt. Schiedam Via de overwinning van 30 op Metro weet FCN zich definitief veilig. De uitslag doet vermoeden dat het een gemakkelijke overwinning is geworden. Zo is het niet Na tuurlijk verdiende FCN de overwinning volkomen, maar dat de verdediging de nul heeft weten te houden komt toch niet in het minst door goed werk van doelman Luc van Schijn- del. FCN had al heel snel een veilige voorsprong want binnen vijf minuten stond het al met 2—0 voor. Beide doelpunten werden gescoord door Peter Friederich na goed werk van Henny van der Grijp. Metro wist zich goed te herstellen. Het kwam terug en de verdediging van FCN moest dan ook steeds attent blijven. Het deed dat ech ter voortreffelijk, al moest de lat eenmaal redding brengen. Na de rust moest Peter Friede rich zich, geblesseerd, laten ver vangen door Van HasseL Metro gaf zich nog steeds niet gewon nen, maar kroop toch in de twintigste minuut door het oog van de naald, toen Ger Gouwe leeuw na een solo zijn schot door de lat zag gekeerd. Vijf minusten voor tijd kon Nieuw- iand de overwinning zeker stel len. Een schot van Van Hassel keerde de Rotterdamse doel man maar ten dele. De. bal kwam voor de voeten van Van der Grijp en hij was het die de eindstand op 3—0 bracht Van onze handbalmedewer- ker Schiedam De zaalhandbal dames van HVK hebben door een 324-o verwinning op het Rotterdamse Snel wiek 2 het kampioenschap in de afdeling eerste klasse A behaald. Er was een kor te periode dat HVK de ze nuwen niet volledig de baas was, maar toen het verzet van Snel wiek uit bleef kreeg het team steeds meer het zelfvertrouwen te rug. HVK liep uit naar een 0—4-voorsprong, waarbij twee fraaie onderhandse schoten van Margreet Jan sen te bewonderen vielen. Snelwiek veerde even op, wat 1—4 betekende, maar HVK was niet meer te stui ten en bracht de ruststand op 1—7, In de tweede helft liep HVK steeds verder bij Snelwiek van daan, o.a door doelpunten van Jeanne Hydra, Marijke de Regt en Wüma de Vries. Snelwiek probeerde nog wel iets terug te doen, maar het was niet opge wassen tegen het homogene competitie af met een krappe zege op het Haagse AHC. Het werd een gelijkopgaande strijd, waarin door beide teams vrijuit gespeeld werd nu er niets meer op het spel stond. Met 9—7 kwam DWS als overwinnaar uit de strijd. team van HVK, dat met niet De dames van UVG hadden geen minder dan 3—15 zegevierde. In Spijkenisse hebben de heren van DWS 4 laten zien dat leef tijd geen rol speelt. Dit vetera nen-team gaf een goede partij te beste tegen Olympia 3 en zegevierde met 8—10, waardoor het kampioenschap in huis werd gehaald. DWS kwam de competitie door zonder verlies- punten. Er was bij DWS dubbe le vreugde, daar ook het dames- jeugdteam de titel veroverde en nu deel gaat nemen aan de strijd om de landelijke titel. De dames van Wilton hebben een, De dames van DWS sloten de onverwachte hulp gekregen van antwoord op het spel van kam pioenskandidaat Northa uit Noordwijkerhout en leden een duidelijke 9—3-nederlaag. Het Delftse EDH deed het onmoge lijke en won met 12—13 van Westlandia, dat ook nog aan spraak maakte op de titel Hier door zijn UVG en EDH beide op twaalf punten geëindigd. Hoe de competitieleiding nu verder zal beslissen over de de gradatie, moet \vorden afge wacht. stadgenote UVG 2, dat in Spij kenisse koploper Olympia een 1—10-eindstand afdwong. Wil ton zelf maakt in Rotterdam geen enkele fout en bracht Ro- da 2 een gevoelige 1—li-neder laag toe. Het gevolg is nu dat Wilton, met nog twee wedstrij- den voor de boeg, een punt voorsprong heeft gekregen op Olympia, dat nu wel met enige angst naar Schiedam zal gaan voor de return met UVG 2. De heren van WIK hebben niet de kans gekregen om Meeuwen 3 weer een monstemederlaag toe te brengen, alhoewel een zege van 8—19 ook niet bepaald minzaam te noemen is. De dames van Unitas hadden in Gorinchem geen enkel pro bleem met Achilles en kwamen tot een 3—9-zege, waardoor ze achter HVK op de tweede plaats zijn geëindigd. De heren \an Unitas hebben het niet gemakkelijk gehad tegen Ancora 3. Het werd in Rotter dam een goede, gelijkopgaande strijd, waarin pas in de laatste minuut de beslissing viel. Anco ra 3 zegevierde met 18—17. De dames van Holiandiaan heb ben weinig problemen met het Rotterdamse de openingsfase kon ADO wel gelijke tred houden, maar langzaamaan nam Holiandiaan afstand, o.a. door treffer Nel Vogel, Ada Visser en nie Smit Wat hen met de een 2—8-voorsprong opleverde. Na rust zonder pas kwam er betekenis van niet kon voorkomen dat landiaan een verdiende 7—14- zege pakte. DWS neemt het Haagse doel onder vuur.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 6