■sis s Doel van histc risch gei ooseli ap onduidelijk Dode bestolen: drie maanden cel Actiegroep, De Ploeg oet weg is 'L gil Huuradviezen in Nieuwland Pas op fietsendieven 18 Oss n Myj Leerlingen exposeren in Weeshuis Postzegels in Harmonie Projectgroep William- Pontwoningen #fSf Hans ran der Sloot weg hij Scyedam: Nieuwe spuit voor brandweer Pianoconcert Reli-musical 'Kom tezamen' Voortbestaan 'Alle Hens' onzeker Na moord in Hoek van Holland PROTESTEN Twee gewonden na botsing tegen paal v.:pasop fietsendieven 3 Vlaardingen Van vrijdag 5 tot en met zaterdag 20 maart wordt jn Het Weeshuis aan het Wees huisplein 18 een tentoonstelling gehouden van werk dat is ver vaardigd door leerlingen van de christelijke scholengemeen schap Groen van Prinsterer, De afdelingen havo en mavo bie den leerlingen de mogelijkheid om tekenen als examenvak te kiezen. Behalve deze tekeningen zijn er verder werkstukken te zien die hijvoorbeeld tijdens de lessen handvaardigheid, textuele werkvormen, tekenen-zonder examenprogramma en muziek zijn gemaakt Vlaardingen De Nederlandse Vereemgmg van Postzegelver zamelaars afdeling Vlaardingen houdt dinsdag 9 maart haar maandelijkse bijeenkomst in de bovenzaal van de Harmonie aan de Schiedamseweg te Vlaardingen. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Er is een veiling. De volgende bijeenkomsten vin den steeds op de tweede dins dag van de maand plaats. Le- den van de afdeling ontvangen het maandblad voor Filatelie gratis en doen mee aan de rondzenddienst. Inlichtingen onder nummer 347475. Vlaardingen Op korte termijn zal een „projectgroep William- Pontwoningen" worden inge steld. Dit besluit is door het college van B en W genomen. De stuurgroep stadsvernieu wing zal een voorzitter aanwij zen. De leden zullen bestaan uit de opbouwwerker C. Brouwer, architect J. van Pelt, een amb tenaar van de afdelingen open bare werken, stadsontwikkeling en volkshuisvesting en drie be woners van het 'renovatiepro ject d s■,*mhtèS>£ Hans van der Sloot, weg bij het Historisch Genoot schap. Maassluis Op zaterdag 13 maart zal burgemeester M. KL van Dijke de nieuwe Magirus- automotorspmt aan de Vrijwil lige Brandweer overdragen. Schiedam Pianist René Rakier brengt zondagmiddag zijn der de pianorecital in de serie On bekende Werken van Bekende Meesters. Het concert begint om half drie. Toegang is gratis. Vlaardingen In de Grote Kerk is* zaterdagavond om 8 uur een uitvoering van de reli-musical „Kom tezamen". Deze wordt uitgevoerd onder auspiciën van het Orgaan van Bijstand voor het Bijzonder kerkewerk in Vlaardingen. Het is de tweede keer dat een groep van onge veer 50 jongelui deze oorspron kelijke Amerikaanse muzikale eredienst uitvoert De toegang is gratis. Hoek van Holland De commis sie Alle Hens zal deze zomer geen evenementen organiseren wanneer blijkt dat men niet op subsidie van de gemeente Rot terdam kan rekenen. Andere corpmissies die in Hoek van Holland ontspanningsevene menten organiseren hebben in middels hun financiële zaken rond. Bij Alle Hens weet men echter nog niet waarop men in het zomerseizoen kan rekenen. De ontspanningscommissie Alle Hens werd verleden jaar opge richt. In het zomerseizoen orga niseerden de leden tal van evenementen, waaronder een wielerronde, een braderie en radio-opnamen met publiek. Omdat de commissie een zelfstan dige commissie is zonder recht- 1 zijn de leden niet bereid persoonlijke aan sprakelijkheid te aanvaarden. De kans is groot dat als er binnen enkele weken geen dui delijkheid komt de commissie zal worden ontbonden. Rotterdam „Een afschuwe lijke, verschrikkelijke zaak". In niet mis te versta ne bewoordingen leidde gistermiddag de Rotter damse officier van justitie mr. R.E.A. Toeter zijn eis (vijf maanden cel) in tegen de 26-jarige Oostenrijker Wienand Z., die op 11 ja nuari in Hoek van Holland betrokken was geraakt bij lugubere verwikkelingen rond de gewurgde kapster Anja Boers (20). Samen met zijn landgenoot Thomas S. (28), die later bekende het meisje van het leven te hebben beroofd, beraamde hij op de betrokken zater dagavond het plan om het lijk definitief te laten ver dwijnen. Z. deinsde er bo vendien niet voor terug bij het lichaam sieraden weg te nemen. Omdat politierechter mr. C.H.B. Boot niet bewezen achtte dat Z. inderdaad een begin had ge maakt met het verdwijnings plan, boog hij de eis om in drie maanden gevangenisstraf on voorwaardelijk. Z., die sinds enkele maanden in Nederland vertoefde wilde aan vankelijk Thomas S. niet gelo ven, toen deze hem op de hoog te stelde van het drama wat zich had afgespeeld aan de Prins Hendrikstraat. Met een broer van de dader, Karl S. (18) ging hij mee naar het huisje, waar hij met de dode Anja Boers werd geconfronteerd. Het drietal zette het toen op een drinken. Op initiatief van Wie nand Z. werd vervolgens het hebben getoond. Geen spoor van emotie", aldus mr. Toeter, die uit de psychiatrische rap porten aanhaalde, dat Wienand Z. een gevoelsarme man is. „Hij ïs geen moment ontsteld ge weest bij het zien van de werke lijkheid", De verdachte bleek bij navraag bij Interpol reeds elf keer eerder te zijn veroor deeld voor diefstal, geweldple ging en vernieling. „Ik heb niets weggehaald, alleen maar wat gekregen", bracht Z. tenslotte slechts uit „En het lijk heb ik alleen maar toegedekt". Schiedam Het histo risch genootschap ial op woensdag 27 april offi cieel worden opgericht. Na maanden van voor bereiding lijkt het er echter op dat de leden nog steeds niet weten, welke doelstellingen de vereniging wil nastre ven. Dat heeft al geleid tot het vroegtijdig op stappen van Hans van der Sloot als redacteur van het historisch tijd schrift Scyedam. Naar aanleiding van zijn vertrek zijn in de culturele stichting Schiedamse Gemeenschap al vragen gesteld over het wel en wee van het historisch genoot schap. Zo wilde Vincent Broeke weten of Scyedam nog wel een toekomst heeft nu de uiterst productieve Van der Sloot, pu blicist en geschiedschrijver van beroep, bedankt heeft. Van Scyedam is, ondanks het feit dat de vereniging nog niet offi cieel is, reeds één aflevering verschenen, Cees van der Geer, mede-oprich ter en toekomstig secretaris van het genootschap, ontkent met klem dat Scyedam de mist in dreigt te gaan. „Pure nonsens", vindt hij de veronderstelling, dat eens een gebrek aan kopij zou kunnen ontstaan. „Deze week is het tweede nummer onder de pers gegaan", aldus Van der Geer. „Vrijdag zal het waarschijnlijk al in de boek winkels te verkrijgen zijn". In deel twee van Scyedam staan ondermeer artikelen van ge schiedenisleraar Han van der Horst. Van der Sloot verwacht weinig activiteiten van het genoot schap. „Om verschillende rede nen", zegt hij. „Ten eerste maakt de vereniging zich nau welijks druk om bijvoorbeeld de verkrotting van het Prove niershuis en om aantasting van de Lange en de Korte Haven, waar een aantal plekken wor- door Kor Kegel den bedreigd door moderne op knapbeurten. Als je daar niet tegen ageert, blijft een stichting stadsherstel tot het onmogelijke behoren". De historische vereniging had volgens hem initiatieven kun nen nemen om zich te bemoeien met het werk van de ad hcc comnussie-Lindenhof, die be stemmingen heeft gezocht voor monumentale gebouwen in Schiedam. Van haar bevindin gen heeft de commissie inmid dels kond gedaan in een advies aan B en W. Van het bestuur maakt alleen Van der Geer zich druk om het behoud en herstel van histori sche gebouwen, zegt Van der Sloot „De passiviteit van de rest van het bestuur is heel goed tot uiting gekomen na het schrijven van een brief aan het bedrijf Uto BV tussen de Noordvest en de Zijlstraat, waar dat historische pand van Giudici zo nodig moest worden In die brief tekende het historisch genootschap protest aan tegen de voorgenomen sloop. Samen met andere protesten van on dermeer de Schiedamse Ge- meenschap leidde dat ertoe, dat sloop in ieder geval is uitge steld. Van der Sloot: „Ondanks het succes van de actie zat het bestuur toch korte tijd met de handen in het haar. Bang, dat wel eens een kort geding zou kunnen worden aangespannen tegen het genootschap, omdat het zich had bemoeit met reor ganisatieplannen van een be drijf, waar het verder niks mee te maken heeft". Daarnaast is voor Van der Sloot een groot bezwaar geweest, dat het bestuur de taak van een historicus en het bijhouden van een archief zwaar onderschat De geschiedschrijver zegt: „Ze dachten: ach, dat doen we wel even. Maar zo eenvoudig ligt het niet Dat zullen je weten. En wat dan overblijft is een club van'vriendelijke mensen, die objectief wil zijn en daarom maar niets doet, uit angst om fouten te maken". Maar zeker in de geschiedbeoefe ning bestaat echte objectiviteit niet meent Van der Sloot „So ciale oriëntatie, per slot een noodzaak, is al gebonden aan eigen opvattingen. Wat heb je eraan om plaatjes van de slag bij Waterloo te laten zien, als je niet weet waarom die slag er was? De historische vereniging, zoals ik die nu zie, zal weinig meer doen dan alleen die plaat jes laten zien". De oprichtingsvergadering van het genootschap zal waarschijn lijk worden gehouden in de au la van het Stedelijk Museum, waar ook de kennismakïngs- avond met de oprichters ervan werd gehouden. Dat was op dinsdagavond 28 oktober vorig jaar, toen een werkgroep werd ingesteld die de voorbereidin gen moest treffen voor de offi ciële oprichting. Een definitieve naam voor de dub is er nog niet. Die kiezen de inmiddels al meer dan honderd leden op 27 apnl. Behalve aan Historische Vereniging en Historisch Ge nootschap wordt bij wijze van grap ook gedacht aan namen als Gub Schiedam Vroeger, Aksiegroep Toen, Werkeenheid Gans Voorbij en Onderneming Nooit Weerom. Verdere activiteiten zijn nog niet ontplooid. Het bestuur van het genootschap kon alleen nog kwijt dat op de oprichtingsver gadering misschien een lezing zal worden gehouden, als daar dan tenminste nog tijd voor is, of anders een kort diaprogram ma. door Willem van der Kooij tijk in een slaapzak gestopt, waarover wat parfum werd ge sprenkeld. De slaapzak werd vervolgens onder twee bedden geduwd. „Ik kan me voorstellen dat het onplezierig drinken is onder het starend oog van een lijk", bitste mr. Boot, die het gehele voorval „buitengewoon lelijk" noemde. Na het lichaam te hebben verbor gen suggereerde Z. om het een dag later te begraven bij zijn vakantiehuisje in "s-Gravenzan- de, de plaats waar Anja een kapperszaak dreef. Ook werd Belgie als mogelijkheid aangemerkt om haar te laten verdwijnen. Omdat de wagen van S. 's zondags na een bot sing onklaar was geraakt, kon. den de plannen niet worden uitgevoerd. In de Port Inn, een bar in de buurt van het huisje van Anja en Thomas, vertelde S. *s zondagsavonds dat het meisje dood was. Hij had haar gewurgd na een van hun ruzies. „Het is naar en huiveringwek kend te moeten constateren, dat betrokkenen sindsdien geen en kel teken van menselijkheid De oliefabriek De Ploeg op het Schanseiland Maassluis De actiegroep Verontruste Schanseïland- bewoners wil dat Oliefa briek De Ploeg van het Schanseiland in de binnen stad van Maassluis ver dwijnt. Het bedrijf veroor zaakt volgens de actiegroep te veel lawaai, stank en an dere overlast. Een woord voerder van de actiegroep maakte dat in het spreek- halfuur tijdens de Maasslui- se raad duidelijk. Hij zei zelfs: „De Ploeg moet weg". College en raad hebben altijd op het standpunt gestaan, dat de fabnek daar histori sche rechten heeft Vakbon den hebben inmiddels een gesprek gehad met het ge meentebestuur omdat zij bang waren dat de werkge legenheid van de werkne mers van De Ploeg m gevaar zou komen. Men was bang dat het gemeentebestuur een stok zocht om Ploeg te slaan. Die stok zou er nu kunnen zijn, omdat het be drijf zonder hinderwetver gunning met nieuwe maehi- nes draait. Deze machines produceren meer lawaai dan het maximaal toelaatbare. Het bedrijf heeft echter op sommatie van de gemeente een onderzoek laten instel len naar de mogelijkheden om de herrie tot de aan vaardbare grenzen terug te brengen. Per brief heeft De Ploeg de gi meen te een aan tal mogelijkheden genoemd op welke het geluidsni veau teruggebracht kan worden. De gemeente heeft ondertussen ook het advies van de inspecteur van volks gezondheid gevraagd. V/at er gaat gebeuren zai nu in di verse commissies worden besproken. Schiedam - Na een ongeval op de Overschiesestraat zijn de 61-ja- rige mevrouw M.H.B. uit Schie dam en de 24-jange R.E.B, uit Rotterdam met smjwonden in het gelaat en vermoedelijk een hersenschudding opgenomen in het Nolet Ziekenhuis. De Rotterdammer had waar schijnlijk door onbekendheid met het gebied bij de PKO-laan een bocht over het hoofd ge zien. Met zijn wagen, waarin de Schiedamse als passagier© meereed, reed de man vervol gens tegen een lichtmast. Van de fiets die tegen de paal stond bleef weinig over. Ook de wa gen werd zwaar beschadigd. Schiedam Voor alle Nieuwlanders die om één of andere reden problemen hebben met de huurverhoging die per 1 april wordt berekend, wordt een spreekuur gehouden in de Jeugdhaven aan de Albardastraat 65. Het is* een initiatief van de werkgroep Wonen en Leven, een samenwerkingsverband van de wijkvereniging Nieuwland en de Jeugdhaven. De data rijn: elke donderdag in maart en op 1 april 's avonds van 19—20 uur (met ingang van vanavond); op woensdag 10 en woensdag 17 maart 's middags van 14 tot 15 uur. Vlaardingen - De politie is ge start met de actie 'pas op fietsendieven'. Het aantal fjetsdiefstaüen neemt name lijk onrustbarend toe. Brom- fietsdiefstallen zijn na het invoeren van de helm ver minderd, maar desondanks ook niet te verwaarlozen. Om een gestolen fiets of brpmmer te kunnen opspo ren heeft de politie een aan tal gegevens nodig. Belang rijk zijn het merk en het framenummer en voor de brommer het motornummer. Het komt echter nogal eens voor dat deze gegevens niet volledig bekend zijn bij de eigenaar. De identificatie wordt daardoor bemoeilijkt De politie heeft daarom be sloten rijwielhandelaren, sportverenigingen, zwemba den en instanties waar fiet sen en brommers sterk ge concentreerd te vinden rijn een aantal kaartjes uit te reiken. Op deze kaartjes kunnen de benodigde gege vens worden ingevuld, Be langstellenden kunnen de kaartjes ook zelf bij het poli tiebureau ophalen. i&y&t .vfeC' Hos» Bi JB75 Bh' het opsporen van gestolen fietsen of brommers heeft ae politie exacte gegevens nodig.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3