koplopers kennen geen genade Een Westernepos en pubers op de drempel JBSIK* Damkampioenschap van Schiedam: Schiedammers in eindstrijd NTTB-cup Zilver Gerrit Quak GERED DOOR BRANDWEER GROTE DRUK OP REIN VIS NOAD: dubbele winst sf Jiiventus- Arrows Immanuel- koor in Open Deurdienst Kijktijd Revue in De Teenstoof i JEUGDJUDO COMPETITIE fög'.,: M&A m.&h** 21' m Si ms? DONDERDAG 4 MAART 1976 Schiedam In de vijfde ronde van het damkam pioenschap van Schie dam kende de kopgroep andermaal geen genade en liep daardoor weer een punt verder uit op de middenmoot. Dick van Schaik, die dit toer nooi fraaie partijen speelt, nam tegen Plet Bastiaanse een combina tie naar dam, maar bracht daar zichzelf mee in moeilijkheden. Ui teindelijk werd na 60 zetten afgebroken in een gewonnen stand voor Piet Bastiaanse, Titelverdediger Wim Vrijland be sliste zijn partij tegen Peter Bakker door een leuk eindspel grapje. Lijstaanvoerder Tiny Mous was dicht bij zijn eerste remise, maar Ronnie Heusdens zette op het beslissende ogen blik de verkeerde schijf en gaf even later op. Peter Lansbergen kon de partij tegen Theo Vrij land met een fraai gewonnen eindspel beslissen, maar durfde dit toch niet aan. Daarna won hij de partij alsnog. De meeste sensatie kwam van het bord van Leo Mous en Johan Onink. Leo brak ten koste van een schijf door naar dam, maar de afwikkeling naar winst zat er kennelijk niet in, want even later had zijn tegenstander ook een dam, met een schijf meer. Nadat Leo zijn schijf terugwon werd remise overeengekomen. De partij Joop van der Schaïk- Ger Tegelaar werd uitgesteld. Stand aan kop: Tiny Ma us 10 uit 5, Wim Vrijland 9 uit 5, Piet Bastiaanse en Dick van Schaik 7 uit 4, In de groep B nam Tom Tilman alleen de leiding door winst op Luud Snel, die twee keer een schijf cadeau gaf. Floor Pauw moest een stapje terug doen, door verlies tegen Jan Breman. Cees den Boer won van C. Lin deboom op de klok. Via een overmachtseindspel stelde Ben Bastiaanse de zege op Bert Utens veilig. Bart Quïst haalde zijn eerste puntje binnen, remi se tegen Bert Lassooy, Stand aan kop: Tom Tilman 7uit 4. Jan Breman 5 uit 3, Ben Bas tiaanse en Floor Pauw 5 uit 4 en Bert Lassooy 4 uit 3. De voor-uitgespeelde partij J. v.d. Zon-Wim de Rond eindigde in remise. In groep C leidt Henk Jan Haber- mehl met de maximale score uit vier partijen, dankzij een zege op J. de Rond. Verder wonnen D. Zonneveld en Ozer Cabuk van J. J. Vis en H. Tege laar. De partijen Anton Ris- seeuw-Bob Roelfsema en R. Ketting Olivier-Jan Key eindig den in remises. Stand aan kop: Henk Jan Habermehl 8 uit 4, Jan van Stigt-Thans en D. Zon neveld 5 uit 3. Ozer Cabuk, Anton Risseeuw en Bob Roelf sema 4 uit 3. Schiedam Hans Linger, en Hans van den Broek maken deel uit van het tiental tafeltennissers, dat komend weekend in aktie komt voor de NTTB-cup, Die eindstrijd wordt zaterdag er. zondag in Maa stricht gespeeld. Hans Lingen treedt daarbij aan ais titelverdediger. Maasland Gerrit Quak is on derscheiden met de zilveren eremedaille in de orde van Oranje Nassau. De uitreiking vond plaats in Maasdijk door burgemeester J. de Bruin van Naaldwijk. Sinds drie jaar woont de juist vandaag zeventig jaar worden de heer Quak in Maasland. Zijn verdiensten die tot de onder scheiding leidden, liggen echter in Maasdijk,. Grrit Quak ontplooide in de be zettingstijd tal van aktiviteiten, maar zijn kerkelijke en politie ke bezigheden springen toch in het oog. Achttien jaar was hij voorzitter van AB kiesver eniging Nederland en Oranje en 35 jaar lid van de geref. mannenvereniging Schrift en Belijdenis. Tal van jaren was hij ouderling van de Geref. Kerk, waarvan ook een aantal jaren als scriba. Ook op ander terrein maakte de heer Quak zich verdienstelijk, onder meer was hij dertien jaar lid van de raad van toezicht van veiling Westerlee) VI aar dingen Het-damesteam van basketbalvereniging Ju venilis is zaterdagavond onget wijfeld een stapje dichter bij de titel van de eerste divisie wanneer Arrows naar de Mar griethal komt. De Rotterdam mers hopen echter ook nog op een promotieplaats, maar ge zien het klasseverschil in de eerste ontmoeting, behoeven de Schiedamse dames niet be vreesd te 2ïjn, De heren spelen tegen SC Maia- dor (29 uur) in dezelfde hal en dat wordt gezien als een prach tige gelegenheid voor revanche omdat de Schiedammers eerder met twee punten verschil verlo ren. De dames van Van den Bosch Eagles uit Maassluis, die zich al lang hebben losgemaakt van degradatie, ontvangen in de Olympiahal Charlos (14 uur). De heren zijn vrij. Vlaardingen Zendag zal in de Ichtuskerk een Open Deur- dienst worden gehouden. Voor ganger is ds. A, P. Nauta. Ver der zal deze dienst muzikaal worden begeleid door het Im- manuelkoor onder leiding van dirigent Aiewijnse, De dienst' begint om tien uur, £f Het tiental is samengesteld aan de hand van de ranglijst van het vorige seizoen. Vervolgens werden er een aantal voorron den, één achtkamp en drie zes kampen gespeeld. De finale is nu voor het eerst van een acht kamp naar een tienkamp uitge breid Hans Lingen krijgt het daardoor dubbel moeilijk zijn vorig jaar ternauwernood binnengehaalde titel te verdedigen. Lingen kampt bovendien met vormver lies, nu hij door het ven'allen van zijn dienstplicht niet meer kan trainen. De tafeltennistop die in Maa stricht, waar volgens het sys teem „best of five" gespeeld wordt, aantreedt, bestaat uit: Nico van Slobbe, Trevor Tay lor, Herman Hopman (allen Tempo Team), René Heyne (Middenstandsbank), Bert van der Helm (Delta Lloyd), Claus Solka, Reinier Jena (beiden HTA-Panels), Hans Lingen, Hans van den Broek (De Ko renbeurs) en Henk van der Zee (J CV). Schiedam In bet zolder theater in de Teerstooï komt zaterdag het beeldtheater van Herman Tie man met de „Kijktijd Re- voe". Dit stuk voor de jeugd van vier tot twaalf jaar is een cabaresk programma met liedjes, toneel stukjes, poppenspel en muziek op gitaar, accordeon, viool en mondharmonica. Centraal staat de deur, waarom heen een doorheen alles ge beurt en die tot een echte pop penkast kan worden omget overd. De aanvangstijd is 's- middags om half drie. Toegang aan de Nieuwstraat 12- een rijksdaalder. Katten gaan door voor beesten zonder hoogtevrees. Moeiteloos bewegen ze zich voort over daken, door dakgoten en klimmen ze in bomen. Maar een enkele keer is er wel eens een kat die zijn eigen kunnen een beetje overschat en te hoog in de boom klimt. De weg terug naar de begane grond weet hij dan niet meer te vinden. Angstig gemiauw is het gevolg. Gelukkig is er dan de brandweer. Ladders genoeg die tot grote hoogte reiken. Ook de poes of> deze foto is er zo'een die door de brandweer uit zijn benarde positie moest worden gehaald. Eenmaal op de grond is het leed meestal weer snel vergeten en een lekkere versnapering tot slot dient dan als pleister op de wonde. Poeldijk Met nog zes ronden voor de boeg in de onderlinge competitie van de Poeldijkse Dam Ver eniging kan koploper Rein Vis zich moeilijk meer misstappen veroorloven. Henk Bom en Jaap van Nimwegen volgen hem namelijk op de voet. Vis moest nu de punten delen met Koos van Kester jr., waardoor Bom en Van Nimwegen weer een punt inliepen. Overigens krijgt Rein Vis nog een zwaar programma af te werken, waardoor er dus nog van alles mogelijk is. Uitslagen, onderlinge competitie PDV: N. Duijvesteijn-Jaap van Nimwegen 0-2, K. van Kester jr.-Rein Vis 1-1, Martien Zwin kei s-Henk Bom 0-2, Ab Olie rook-A ad Verbeek 0-2, Arend van Leeuwen-Ton van der Ende 1-1, Henk de Heer-Cees Duinis- veld 1-1, Theo Hogervorst-Ab Olierook 2-0, Peter van Kester- Cor Kuyvenhoven 0-2, Aad Ver- beek-Theo Hogervorst afg-, Ab Olierook-Sjaak van Velthoven 2-0, J. Heskes-J. Meijer 2-0, J. Meijer-W. Olierook 2-0. Stand: 1 Rein Vis 15-26, Henk Bom 18-24, 3 Jaap van Nimwegen 15-23,4 Ton van der Ende 18-22. Het jubileum damtoern ooi van VEVA/DHD uit Wateringen is volledig geslaagd. Na een aan tal spannende partijen kwam Jan de Koning uiteindelijk als winnaar uit de bus. Uit handen van voorzitter P. Helderman! ontving hij de eerste prijs. Het) bestuur van VEVA/DHD heeft via dit jubileumtoemooi de] aandacht van de damsport on der de Wateringers willen bren gen en rijn daarin volledig ge slaagd. VEVA/DHD kon dan ook verschillende nieuwe leden begroeten. Kampioen Jan de Koning speelt maandag in de jeugdkantine van het VELO- complex een simultaanwed- strijd tegen leden, huisdam- mers en junioren. De aanvang js 's avonds om half acht; de deelname is geheel gratis. Schiedam Het vriend schappelijk treffen tus sen NOAD en Wilno werd een dubbele over winning. Zowel bij de jeugd als bij de senioren trok de Schiedamse ta feltennisvereniging met 6-4 aan het langste eind. De gasten uit Vlissingen hadden Dick Jeras in hun midden, die deel uitmaakt van de natio nale selectie. Het weer hield Dick de Vaal niet om hem in drie games te kloppen: 18-21, 21-17 en 21-1C Jan Bayings, invaller voor de rie- ke Fred Clarijs, won rijn partij tegen T. Slager. Peter van Wijk won twee partijen, ook van Sla ger en van C. Dert Dick de Vaal won eveneens tweemaal, want hij benutte zijn partij te gen Dert om een en ander uit te proberen, wat hem de partij kostte. In het dubbel wonnen De Vaal/Van Wijk in drie ga mes van Jeras (Dert De jeugd kwam ook achter de tafel, waarbij Wilno met Neder lands pupillen kampioen W. Du Fossé een sterke troef had. Hij bleef dan ook ongeslagen, maar Rob van der Waal, Joop van der Graaf en Herbie Zorge wonnen ieder wel hun twee overige partijen. Het dubbel was hier voor de Zeeuwen, zo dat het ook hier 6-4 werd. Met een etentje werd de tweekamp besloten. Krimpen a.d. IJssel De' indeling voor de Jeugd- judocompetitie is be kend, De jeugdcommis sie van het gewest Zuid- Holland van de Budo- bond Nederland (BBN) beeft de twee teams van Sportschool Heeck in de volgende afdeling inge deeld: Poule A: Mahorokan I (Maas sluis), Sportschool Heeck Sport school Muilwijk l (Dordrecht), Lu Gia Jen 2 (Den Haag) en Sportschool Chris de Korte (Hoogvliet), Poule B: Sportschool Tino Hoog- endïjk (Vlaardingen), Sport school Heeck 1, Sportschool Muilwijk 2, Sportschool Mulder 1 (Den Haag), JC Kralingen, JV Delta Sport (Spijkenisse). De diverse sportscholen fungeren als gastheren voor deze wed strijdenl Voor pule A is Sport school Heeck op 13 maart gast heer en voor poule B is dat Tm© Hoogendijk op 20 maart. In totaal zijn er zes poules samen gesteld, waarvan de eerste drie overgaan naar de volgende. Van deze achttien teams blijven er weer acht over. Deze maker op zondag 25 april uit welke zich Zuidhollands kampioen kan noemen. Sportschool Heeck is er in geslaagd de eind strijd van deze competitie naar Krimpen te halen. De finale heeft plaats in sporthal Groe- nendaal. Ieder deelnemend team bestaat uit zes judoka's in de leeftijd van 12 tot 15 jaar. Zo'n team is weer onderverdeeld in ge wichtsklassen en die rijn tot 36 kg. 41 kg, 47 kg, 54 kg, 62 kg en de zwaardere judoka's. Bernard Menezen Annie Cole relaxen op de waterfiets in Pascal Thomas' film „Huil niet met je mond vol" (in PASSAGE/810) Schiedam Het komt niet zo vaak voor, dat een filmmaat schappij in Hollywood zijn leven betert, wanneer een produkt eenmaal is gekort wiekt Dat was het geval met Serge Leone's eerste Wester nepos voor Amerikaanse re kening, „Once upon a time in the West", waarvan ruim zes jaar geleden op de kop af veertig minuten waren ge kapt, omdat de Paramount- magnaten dachten dat het publiek zo'n lange film niet zouden slikken. In PASSA GE is nu de oorspronkelijke door J. A. Franke! versie van twee uur en drie kwartier te zien en het blijft een kostelijk brok Wild- West. Geladen met hebzucht, corruptie en geweld en van een verbluffende compositie in montage en camerawerk. Die concentratie op het beeld gaat wel eens ten kos te van de verbeelding, zeker in deze volledige versie, waarin vele scènes nog meer zijn uitgerekt De close up, die Serge Leone bijna ver liefd gebruikt, remt ook het verhaal af. Dit houdt rich in hoofdzaak bezig met de schurk Frank (Henry Fonda) en rijn ben de, die werken voor een aan nemer, wiens levensdoel de aanleg van een spoorlijn naar de Stille Oceaan is. Geen middel is hem daarbij te min om strategisch gele gen stukken grond te be machtigen. Tot de obstakels die uit de weg moeten wor den geruimd, behoren ook mensen en dat is een kolfje naar Franks hand. Eenjiele boerenfamilie wordt daar van het slachtoffer en van dat moment af wordt hij opgejaagd door een hard nekkig drietal: Jason Ro- bards, ten onrechte beschul digd, Claudia Cardinale, een rosse bruid, en Charles Bronson, een mysterieuze mondharmonica spelende wreker. Aan het draaiboek werkte ook Bernardo Berto- lucci (van „Last Tango in Paris") mee en de muziek van Ennïo Morricone is in middels bijna klassiek ge worden. TRACE STROOM De jonge Franse regisseur Pascal Thomas heeft een jeugdtrilogte gemaakt, die veelbelovend begon met „Les Zozos" en daama met „Pleure pas la bouche plei- ne" en „Le chaud Lapin" de verwachtingen niet be schaamde. In PASSAGE/- BIO draait nu het .midden luik" onder de titel „Huil niet met je mond vol", op nieuw zo'n scherpe observa tie van een kleine samenle ving vol alledaagsezorgen en ergernissen, met zijn pin nige botsinkjes tussen de ge neraties, die contstant met een glimlach worden gerela tiveerd. De film kabbelt bij na twee uur voort in een trage stroom van in feite onbelangrijke faits divers, zich afspelend in de lome sfeer van een altijd zonnig provinciedorp. Annie, zestien jaar, wil wel onder de plak van haar con servatieve vader uit, maar houdt steevast de boot af bij haar vriendjes, een monteur, die in de hooiberg wel eens wat meer wil. Als hij in dienst gaat, papt Annie aan met een vriend van hem, een onbenullige playboy, door wie rij rich laat ontmaag den. Wanneer de monteur met verlof vs, heeft zij twee vrienden, zo eenvoudig is dat. Simpelheid is trouwens Pascal Thomas' handels- merk, ook in de verhouding tussen de ouders, een groot moeder, broers en zusjes, een peetoom. Een aaneen schakeling van incidentjes en anekdotische intermezzi met vrijwel steeds een komi sche inslag. En naast hoof drolspeelster Annie Cote de opmerkelijke Bernard Me- nez als de vlotte versierder, in „Le chaud Lapin" terug als stuntelige Don Juan. In de jeugdmatinees de teken film „Astéryx en de Helden" in PASSAGE en „Fippi van boord" in PASSAGE/BIO. 'Sgïl

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5