SCHIEDAMSCHE COURANT Voorlopig alleen CAI voor nieuwbouw Oorzaak ontplotfliig breuk in gaskoppelii Ik neem de proef til "f Verhuizing sociale dienst niet vertragen ZOS krijgt subsidie Grootscheepse hulpactie voor slachtoffers Upnieuw Dahlia show in Schiedam Mouterij monument Mi Systeemkeuze uitgesteld Drie auto's Verkiezingen projektgroep van St. Jozef Geen bezwaar bij milieu groepen tegen golfbaan Vrijdag 5 maart 1976- Broersvest 3 - telefoon administratie 268093 redactie 262566 - klachten dienst 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD -101ste jaargang no. 255268 paGINA'S- SCHIEDAM EN KETHEL ifc- ia «3 'Set t Schiedam De Ziekenom roep Schiedam (ZOS) krijgt subsidie van de gemeente. Het college van B en W zal deze maand nog een voorstel aan de gemeenteraad voor leggen, waarin de ZOS een subsidie krijgt voorgescho teld, zo groot als het exploi tatietekort tot een maximum van 5000,- per jaar. De motivatie van het college is, dat men de activiteiten van de ZOS erg belangrijk vindt, zowel voor de mede- Volgens wethouder Hans van werkers (op vrijwillige basis) der Wilk is er door deze als voor de genen die de beslissing van het college de programma's in de zieken- weg geopend voor de ZOS en bejaardentehuizen in om van de kleine ruimte aan Schiedam krijgen te horen. de Dr. Kuyperiaan te verhui- Door dit subsidievoorste) be- zen naar de Korte Haven, hoeft men niet meer de Schiedamse Gemeenschap „De kwestie van de huur zal in te schakelen om via deze binnenkort worden gere- weg geld te krijgen voor het geld", aldus Van der Wtlk. ZOS-werk. Er was een plan ..Ik denk dat er geen. moei- om de omroep onder dit cul- tijkheden meer zijn te ver- hircel orgaan te laten vallen wachten. De zwaarst beschadigde huizen zulten moeten worden gesloopt. V laar dingen Voorlopig zal alleen in de gebieden waar nieuwe woningen worden gebouwd en in gevallen waarin de huidige ontvangstmogelijkheid ontoereikend is een centrale antenne-in richting worden aangelegd. Dit is gisteren na langdurige dis- gemeentelijke energie- en wa- cussie met algemene stemmen terleidingbedrijven. Hiervoor door de gemeenteraad besloten. wordt een zogenaamd nutsbe- Deze inrichting zal een volledig drijf in het leven geroepen. De VHF-geschikt en UHF-voorbe- vereiste machtigingen voor de reid systeem moeten zijn. Ver- aanleg zullen bij de P.T.T. wor- der is besloten een onderzoek den aangevraagd, in te stellen naar de mogelijk- Er zal tevens een werkgroep in heid van aanstraling of bekabe- het leven worden geroepen on- ling vanuit een andere gemeen- der voorzitterschap van de wet te. houder van financiën, IJsbrand De bevolking van Vlaardingen zal van der Velden. Deze werk- een volledig inzicht krijgen in groep zal buiten de wethouder de ontvangstmogelijkheden van bestaan uit raadsleden en des een centrale antenne-inrichting, kundigen. Zij zullen zich bezig- Tevens zullen de daaraan ver-" houden met deze voorgaande bonden kosten uit de doeken beslissingen, worden gedaan. Hierna zal men Inmiddels heeft het gemeentebe- in de gelegenheid gesteld wor- stuur een aantal firma's ge- den zich uit te spreken of tot vraagd offertes uit te brengen aanleg van een centrale-anten- voor de aanleg van een centrale ne-ïnrichting voor de gehele ge- antenne-inrichting. Bij de meente moet worden overge- Twentse kabelfabriek zijn voor gaan- het centrumgebied Holy Noord Het beheer en de exploitatie van kabels besteld. Het eventueel te een aan te leggen inrichting zal kiezen systeem zal pas later aan ondergebracht worden bij de de orde komen. "Vlaardingen Een breuk in de flexibele koppeling tussen buiten- en binnengasleiding. Dat is de oorzaak geweest van de immense ontploffing gisternacht in de Vlaardingse Johannes van Binnenstraat, waarbij dertien personen gewond raakten, onder wie twee ernstig, en waarbij voor miljoenen gulden schade werd aangericht. Na technische controle in Schiedam: Door de breuk in de gasleiding liep de woning van het echt paar Dijkstra vol gas. Hoe de zich hier gevormde gasbel tot ontploffing is gebracht, staat nog niet vast. Het Gasmstituut en de Vlaardingse recherche stellen een onderzoek in. Dit onderzoek strekt zich ook uit naar de gebroken koppeling. Dit verbindingsstuk tussen de buiten- en de binnenleiding is juist flexibel gemaakt om, bij voorbeeld bij wegverzakkingen, breuken in de gasleidingen te voorkomen. Voor de slachtoffers van de ont ploffing is een grootscheepse hulpactie opgezet. Vanaf gister nacht zijn vele personeelsleden van politie, brandweer, gemeen tewerken, het gemeentelijke energie en waterleidingbedrijf, het woningbedrijf, de GG en GD, de gemeentelijke sociale dienst en de reinigmgs- en ont- smettingsdienst in touw ge weest. Inmiddels is de bewoners van een der zwaarst getroffen huizen de familie A. den Breems, een wo ning aan de Londenweg 297, aangeboden. Het overbrengen van de inboedel is uitgevoerd door de reini gingsdienst. Het pas twee maanden getrouwde stel G. J. van Win sen, waarvan het huis en de inboedel eveneens volle dig vernield werden, hebben de opslag van de inboedel zelf ge regeld, Maandag gaan zij bij huisvesting praten over een de finitieve opvang. Voor de inboedel van Dijkstra en zijn vrouw die nog ernstig ge wond in het ziekenhuis liggen heeft de werkgever van beiden gezorgd. In hun toestand is geen verandering gekomen. Zij werden naar het Zuiderzieken huis gebracht, omdat men daar gespecialiseerd is in brandwon den. In totaal zijn 218 woningen ge troffen, hiervan zijn 200 ge meente-woningen. Deze liggen aan de Johannes Poststraat, de Professor Rutgersstraat en de Samuel Esmeyerstraat. De zwaarst getroffen woningen aan de Johannes van Bijnen- straat zijn koopwoningen. Bij de hulpverlening is geen on derscheid gemaakt tussen ge meentewoningen en eigen wo ningen. Onder de bewoners is inmiddels een circulaire van de burgemeester verspreid waarin wordt meegedeeld dat men zich voor hulp, in welke vorm dan ook, kan wenden tot het stad huis, afdeling juridische- en ka binetszaken. Ook vandaag kan men daar terecht tot vanavond tien uur en na het weekend op de normale uren. Alle wonin gen zijn inmiddels wind- en le- gendicht gemaakt. Diverse Vlaardingse bedrijven willen hun personeel ook op zaterdag laten doorwerken om zo snel mogelijk de glas- en houtschade te herstellen. De voorlopige schatting alleen al aan de ge meentewoningen bedraagt on geveer 700.000 gulden. De scha- de aan dc inboedels is hier niet bij inbegrepen. Schiedam Bij een technische controle door de Schiedamse politie zijn gisteren vijftien au to's - nauwkeurig onderzocht. Twee wagens werden naar het hoofdbureau overgebracht, om dat deze in zeer slechte toe stand verkeerdea De eigenaars hebben afstand van hun auto gedaan, Ze kregen echter wel een proces-verbaal. In het centrum is gisteren bij toeval ook een auto aangehou den, die in abominabele staat verkeerde. De bestuurder, die 27-jarige J.E.B.C, uit België had bovendien geen rijbewijs en zijn wagen was niet verzekerd. Samen met zijn drie kamera-1 den mocht hij lopend verder. Van de auto werd afstand ge daan, eveneens nadat proces verbaal was opgemaakt Ce eerste sneeuwklokjes en krokussen zijn er al weer. Nog maar enke le weken gele den zaten we nog te smeken om een Elfste dentocht, maar inmiddels is al les snel veran derd. De lange ijzers zijn inge vet naar de zol der verhuisd en we denken al aan lange uren op overvolle terrasjes. Zover is het nog niet, maar daarom kun je al best genieten van het zomer se lenteweer. De tent opgezet in het gras, de fietsen tegen el kaar en het Lentekamp is compleet. Schiedam De oude mout erij „De Goudsbloem" aan de St Annazuster- straat is door het ministe rie van CRM op de mo numentenlijst geplaatst Meer dan een jaar gele den werd een aanvraag hiervoor gedaan door de Stichting „De Gouds bloem". De gemeente bekijkt op het ogenblik de plannen die de groep Stage heeft in gediend. Deze groep wil van de oude mouterij een soort jongerencafé ma ken met verschillende ac tiviteiten op sociaal ge bied. Schiedam - De projektgroep voor de mogelijke renovatie van de woningen van St. Jozef in Schiedam-West krijgt een ande re samenstelling. Op verzoek van de Bewonersvereniging Schiedam-West wordt de verte genwoordiging van de buurtbe woners helemaal vernieuwd en uitgebreid. De vereniging had er bezwaar tegen dat de rooms-katholieke bouwvereniging vier buurtbe woners voor de projektgroep had uitgezocht. Nu de groep binnenkort met nog twee buurt bewoners wordt uitgebreid heeft men besloten om deze vertegenwpordiging in zijn ge heel een meer "demokratisch" karakter te geven. Nog deze maand worden hiervoor enquête-lijsten rond de Antho ny Muysstraat verspreid. Zodra de nieuwe leden zijn gekozen zullen de aangewezen vertegen woordigers in de projektgroep van onder anderen gemeente ambtenaren en stichtingsbe- stuursleden aftreden. "Dan hebben we tenminste de garantie dat de bewoners ach ter deze vertegenwoordiging staan," aldus John de Kievith, bestuurslid van de bewoners- vereniging. Schiedam - Hoewel op kleinere schaal krijgt Schiedam in sep- tember opnieuw een Dahlia-ten toonstelling. Dit besluit is geno men tijdens de eerste jaarver gadering van de Dahhavereni- ging "Schiedam" die haar twee de kweekseizoen in voorberei ding heeft Medewerking aan de tentoonstelling gaat ook de y Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers, afdeling Schiedam, verlenen. Ook de overige na- tuurgerichte verenigingen kun nen zich hiervoor bij het be stuur opgeven. De afdeling van de KMTP heeft dit inmiddels gedaan. De Rot terdamse Bond van Volkstuin- dersverenigmgen houdt dit jaar eveneens een dahliatentoonstei- ling waarvoor het gemeentebe stuur de aula van het stadhuis beschikbaar stelt De DahUa- vereniging Schiedam zal hier met een stand vertegenwoor digd zijn. De gemeente heeft het stuk grond aan de Vlaardingerdijk, waar vorig jaar de dahlia's voor het eerst bloeiden, onder dezelfde voorwaarden aan de vereniging ter beschikking gesteld. De grond wordt bemest en verder teelrijp gemaakt, zodat, als de tijd hiervoor daar is, de stekken de grond in gaan voor dc twee de oogst. Er komt op de tuin een apart hoekje voor de kinde ren van de leden waarop ze hun eigen dahlia's kunnen gaan kweken. Dit nieuwsblad, waarin u ai het nieuws uit eigen on geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be- zorgd in combinatie met het Botterdamsch Nieuws blad. Schiedam De huisvesting van de gemeentelijke sociale dienst (GSD) in een nieuw gebouw mag niet worden vertraagd door de voorgenomen tijdelijke verhuizing van verschillende afdelingen van deze dienst naar het voormalig stadsarchief aan het Oude Kerkhof, Dat zei CDA-raadslid Els Hellwig gisteravond tijdens een vergade ring van de commissie voor sociale zaken en volksgezondheid, die werd gehouden in de Bedrijfsgemeenschap Schiemond aan de Vijgensteeg. Enige tijd geleden heeft zij er al op aangedrongen, dat zo snel mogelijk een nieuw onderkomen voor de hele dienst wordt gezocht. Directeur G. A. A. Smits van de GSD was het met haar eens, dat de behuizing van de sociale dienst aan de Nieuwstraat, zoals die nu is, beroerd te noemen is. „Daarom is er de noodzaak, dat enkele afdelingen voorlopig verhuizen. Dat zullen die afdelingen zijn, die niet direct met cliënten te maken krijgen. Zoals interne zaken en de postkamer," aldus Smits. De andere afdelingen blijven voorlopig in de Nieuwstraat, tot een geschikte ruimte voor de hele dienst is gerealiseerd. „Pas dan zal de communicatie bij onze dienst aanzienlijk kunnen verbeteren," meent Smits. „We zitten nu zelfs nog met de naweeën van de verhuizing van enkele jaren geleden, toen enkele afdelingen van de Broersveld naar de Nieuwstraat verhuisden." Den Haag In een reactie op het basisplan voor het recreatiegebied De Licke- baert hebben de Samen werkende Milieugroepen Midden-Delfland laten weten geen bezwaar te hebben tegen de plannen van het proviciaal be stuur om een golfbaan aan te leggen in het noordelijke gedeelte van de Broekpolder. Wel vin den de groepen, dat deze baan onderdeel moet worden van een groter recreatiegebied, dat de hele Broekpolder omvat, zodat de nog bestaande bestemming woningbouw voor dit gebied moet ver vallen. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe m combinatie met: Rotterdamscti Nieuwsblad Adres: Woonpl. Schiedam De 17-jarige Schie dammer A.H.S. is met een her senschudding in het Gemeente Ziekenhuis opgenomen. Ko mende uit een uitrit aan de Vlaardingerdijk was hij gister morgen met zijn brommer te gen een auto opgereden. Deze bon in open envelop, zonder postzegel, sturen naar: Antwoordnummer 634, Rotterdam.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1