„DE SCHRIK IS NIET IN GELD UIT TE DRUKKEN" avage niet t 1 VRIJDAG 5 MAART 1976 Van het huis van de heer Dijkstra en zijn vrouw is werkelijk niets meer over. buiten g^s^i^erdè matras^^8 k'eren' z'*tend een ci00r ontploffing naar oe schamele resten van de inboedel staan op straat uitgestald. verzien door Teddy van Rijn Vlaardingen „Het enige wat ik nog uit het bran dende huis kon halen was het verzekerings kistje, verder is aiies waardeloos geworden". Bert den Breems (18), volledig in geleende kle ren gestoken, staat hij de puinhoop die eens zijn ouderlijk huis was. Wat er nog van over is wordt overeind gehou den door een uit het lood geslagen deur. De ontploffing bij de buren Dijkstra in de Johannes van Bijnenstraat 24, heeft een ongelooflijk ravage achtergelaten. Niet alleen zijn drie hui zen volledig verwoest. De overige schade is eveneens ontzettend gToot. Duizenden ges neuvelden ruiten in de onmiddellijke omge ving. met alle gevolgen van dien. Glasscherven in en onder de bedden behoren niet tot de uitzonderingen. Dat er buiten de heer Dijkstra en zijn vrouw niemand ernstig gewond is mag als een wonder beschouwd worden. „Ik werd wakker van de ont ploffing en zat gelijk Theo Bóhmers Honderden mensen stroomden naar de Johan van Bijnenstraat om de ravage in ogenschouw te nemen. rechtop in mijn bed. Naast mij stond een gro- te glasscherf loodrecht overeind, die had de hele matras doorboord," ver telt een van de omwo nenden. Honderden mensen waren gisteren in touw om de raamsponningen met plastic en hout te be spannen. Containers vol glas werden afgevoerd door de gemeente-reini ging die tevens een aan tal bezemwagens had in gezet. „Die kunnen wij ook thuis gebruiken," was een veel gehoorde kreet. De schamele resten van de familie Den Breems wer den door behulpzame handen naar buiten ge sleept. Hen en de buren is toegezegd dat ze de restanten bij de gemeen te kunnen opslaan. Waar ze vannacht zullen sla pen is nog niet bekend. Bert den Breems maakt zich daar geen zorgen over. „Wij hebben al van alle kanten slaapplaat sen aangeboden gekre gen. Trouwens toen ik gister nacht praktisch zonder kleren de straat op moest was ik in een mum van tijd van alles voorzien. Ik weet echt niet van wie ik allemaal spulletjes aan heb. Toen na de ontploffing brand uitbrak bij ons ben ik op blote voeten naar het ka mertje gerend waar de verzekeringspapieren la gen daarna ben ik door het glas naar buiten ge sprongen. Via het afdak je kon ik nog ontsnap pen." Moeder den Breems moest met een shock naar het zieken huis, maar kon daarna weer naar huis. Ontred derd loopt zij door de puinhopen rond met een foto in haar hand. Eentje van haar en haar man. Die lag ziek in bed, maar kon gelukkig ook bijtijds ontsnappen. De heer Bos op nummer 43 werd vlak voor de ramp wakker van een enorm gesis. De eerste reactie' was als er maar niet weer iets aan de over kant te gebeuren staat, want hij kan zich de ramp van een paar jaar geleden nog als de dag van gisteren herinneren. Voor het raam was niets te zien en hij ging daar om naar achteren. „Dat is mijn redding geweest want gelijk daarna kwam de klap en vlogen de ruiten eruit." Hij schat dat hijzelf zeker zo'n drieduizend gulden schade heeft. Leren bankstel kapot, glas scherven in de grammo fooninstallatie en noem maar op. „Maar ja de schrik is niet in geld uit te drukken, het is ver schrikkelijk," zegt hij nog helemaal verbouwe reerd van het gebeurde. De naweeën van deze nacht zullen memgeen nog lang bijblijven. Nog wat kleren, potjes en pannetjes waren te redden. SvfK* v Tot ver in de cmtrek zijn ruiten gesneuveld. Glasscherven bij elkaar harken; een vee! geziene bezigheid gisteren.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 5