Fractie terug naar achterban Posthoorn meest serieuze kandidaat PvdA ernstig verdeeld over benoeming wethouder Bovenberg had ruzie met zijn ambtenaren Gemeente scheept actievoerders tegen huurverhoging af ZOS: „Dit gaan we meer doen" Ik neem de proef f J Jilf vs. Inspraakborden verdwijnen i OVERLEG MET BRANDWEER DUURT VOORT VANDAAG NIEUWE POGING OM FORMULIEREN LOS TE PEUTEREN Snelbus Maassluis Dén Haag mogelijk Ontsnapte Britse gevangene stal in Schiedam COLLEGE ERKENT: Buit miniem; tien mille schade Succesvol live programma uit Noletziekenhuis SCHIEDAMSCHK COURANT Maandag 8 maart 1976 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 klachtendienst 144144 -101ste jaargang no, 25527 —6 pagina's SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Grote onenig heid in de fractie van de PvdA heeft er gister avond laat toe geleid dat er nog steeds geen opvolger is aangewesen voor de per X april aftre dende wethouder Clara Visbeen. Tot midder nacht werd er in het diepste geheim verga derd, maar de fractie bleef verdeeld. De race om de opengevallen ze tel, kent nog twee deel nemers: de voornaamste kandidaat is en blijft Herman Posthoorn, ter wijl ook Joop de Jong, dehuidige fractievoor zitter, een kans maakt. Het gevolg van de stemming die gisteren werd gehouden en waaruit bleek dat Posthoorn en De Jong ongeveereven veel collega's op hun hand hebben is, dat men een advies gaat vragen aan de achterban. Dat zal gebeuren volgende week woensdagavond, weer in een besloten vergadering- Vast staat wel, aldus een woord voerder van de PvdA, dat de opvolger van Clara Visbeen de zelfde portefeuilles krijgt: on derwijs, sport en cultuur. Om dat Joop de Jong meer de post stadsontwikkeling (of een ge deelte daarvan) ambieert, lijkt Herman Posthoorn daarom de meest serieuze kandidaat Overigens ging het gisteren tij dens de besloten vergadering in het oude raadhuisje nogal ver hit aan toe. Meerdere malen zonderden groepjes PvdA'ers zich af om zich te beraden over de discussies. Zo kon het ge beuren dat om ongeveer half twaalf m de ene kamer wethou der Chris Zijdeveld zich kwaad liep te maken, terwijl in een ander vertrek Herman Post hoorn met de vuist op tafel sloeg. Dat het er inderdaad niet "Ui aan toe was gegaan vertelde een PvdA-ïid na afloop van de bijeenkomst. "De stemming was soms uiterst gespannen. Vind je het gek dat Clara is opgestapt? Met dit stel valt bijna niet te werken." Maassluis Er komt misschien een snelbusdienst Maassluis- Den Haag. Het gemeentebe stuur en de directie van de NV Streekvervoer West-Nederland gaan onderzoeken of zo'n dienst tijdens de spitsuren ren dabel is. Deze mogelijke ontwikkeling van het streekvervoer is het resul taat van een gesprek tussen de Maassluise wethouder Humme- len en de directie van West-Ne derland. Het vervoersbedrijf zal reizi gersteliin gen gaan verrich ten. Maassluis verzoekt belang stellenden voor 15 maart schrif telijk te laten weten of zij van plan zijn van een eventuele snelbusdienst gebruik te ma ken. De bus zal van en naar de Var- kensmarkt in Den Haag gaan rijden. Het wordt een recht streekse lijndienst. Reacties kunnen gericht worden aan de hoofdafdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie van Maassluis. Govert van Wijnka de 30. De ZOS, live uit de hal van het Nolet: succes door veel toeschouwers en veel artiesten. Ook de man die deze plaat schoot, fotograaf Ben Slumers, werd voor de microfoon gehaald vanwege het feit dat hij de derde prijs bij de World Press Photo wist weg te slepen. Schiedam/Vlissingen Met de arrestatie van de dertigjarige Engelsman T, J. C. door de Vlissingse politie zijn ook enke le inbraken gepleegd in Schie dam opgelost De man bekende inbraken in het gebouw van de Rijksscholengemeenschap Schravenlant en in een tuin huisje. De Brit bleek te zijn ontsnapt uit een Engelse gevangenis, waar hij drie jaar moest uitzitten. Tegenover de politie verklaarde hij nog meer inbraken in Maassluis, Enschede en Haar lem te hebben gepleegd. Hij is inmiddels aan de Engelse justitie overgedragen. Vlaardingen Het college van b. en w. heeft toegegeven dat er enige tijd geleden een conflict was tussen wethouder Rien Bovenberg (inspraak) en de afdeling algemene zaken van de gemeentesecretarie. Oorzaak hiervan was een uitlating van Bovenberg m een persoonlijke nota (gericht tot de gezamenlijke fracties van PvdA en PPR), waarin deze zijn mening spuit over de werkverdeling binnen de gemeentesecretarie Het ging hier vooral over de wijze van functioneren van de afdeling algemene zaken, met name met betrekking tot het onderdeel welzijn. Dit antwoordt het Vlaardmgs college in antwoord op vragen van de FCG-raadsleden J. Wijnstok en Jac. van der Linden Het college zegt verder dat het probleem inmiddels uit de wereld is omdat wethouder Bovenberg de omstreden passage uit zijn nota heeft herroepen Volgens de college-antwoorden waren er bij het geschil geen andere wethouders betrokken. Inbraak staalbedrijf: Schiedam Inbrekers hebben danig huisgehou den in een groothandel van staal aan de Nieuw Mathenesserstraat. Via de daken van enkele huurpanden kwamen zij terecht op de binnen plaats van het bedrijf, waarna zij een deur uit de scharnieren tilden. Met een breekzijder en een snijbrander gingen zij brandkasten en een brandvrije kast te lijf. Eén brandkast kon men niet openkrijgen. De ge wone kast wel. Daar werd echter niets uit ont- vreemd. Meer geluk had- den zij bij de brandkast in de directiekamer. De ze werd geopend. De buit was echter mager: slechts voor ƒ400,- aan kleine relatiegeschenken, zoals aanstekers. De to tale braakschade be droeg aanmerkelijk meer: zo'n tien mille. Schiedam Een onver wacht groot succes was zaterdag weggelegd voor de medewerkers van de Ziekenomroep Schiedam (ZOS). Meer dan vijftig patiënten za gen in de hal van het Noletziekenhuis hoe het populaire progTamma fZÖS op Zaterdag* de ether inging. De ZOS had er voor gezorgd dat het programma erg gevarieerd was. Hoogtepunt voor de pa- tienten, waarvan sommige met bed en al in de hal waren neer gezet, was ongetwijfeld het op treden van de Vlaardingse trou badour Asher die met zijn Is raëlische liederen de stemmine maakte. Verder zongen ook Henny (oftewel de Schiedamse Heintje) en operazanger Aad Jans enkele nummers uit hun repertoire Tussen alle muzikale items door trok VARA-presentator van Achter net Nieuws, Joop Daal- meijer, de -winnaars van de lo terij die speciaal voor de pa- tienten was opgezet. „Vorige keer kwamen er maar zo'n zes patiënten kijken naar ons hve-programma. Nu is het echter een overweldigend suc ces geworden", aldus ZOS-me- dewerkster Jeannet Rensema „We gaan het ongetwijfeld re gelmatiger doen. Niet alleen vanuit het Nolet, maar ook uit het Gemeente-Ziekenhuis". De ZOS kreeg bij deze plannen nog eens steun van Aad Jans. Deze vertelde bereid te zijn om een aantal collega's te vragen of zij in de ziekenhuizen willen optreden. Vlaardmgen De zes borden met het opschrift: „Inspraak stadsplan, bijt er eens in" zul len binnenkort verdwijnen. De ze inspraakborden, met het symbool van een groene appel waar een stuk uit gebeten is, hadden de bedoeling om de be volking steeds te informeren wanneer er in bepaalde wijken nieuwe vergaderingen over de inspraak werden gehouden. Het grootste deel van deze in spraak-procedure met de daaraan verbonden vele verga deringen in de wijken is nu voorbij, zodat het directe nut van de borden verdwenen is De grote borden, onder meer op het Veerplein in het cen trum, hebben ongeveer tien maanden dienst gedaan. In gemeentekxmgen is nog over wogen om deze borden, die in middels een vertrouwd beeld in Vlaardingen waren geworden, te laten staan. Uit het onder zoek bleek echter dat dan een grote opknapbeurt zou moeten plaatsvinden, maar ook dit bleek een nogal kostbare zaak. //Dit n. Tom^ Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad. Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proel toe in combinatie met; Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres Woonpl.; Tel: Deze ben tn open envelop, zonder postzegel, sturen naar. Antwoordnummer 834. Rotterdam. Schiedam De 10.000 weige- ringsfonnulieren voor huurver hoging, die bewonersverenigin gen en clubbuizen uit Schie dam vrijdagmiddag in het Stadskantoor wilden halezg hebben zij van de gemeente niet meegekregen. „Daarvoor moet u bij wethouder Zijdeveld zijn", vertelde een ambtenaar van de woning- dienst aan vijftien afgevaardig den van de bewonersveremgm- gen Schiedam-Zuid en -West en de clubhuizen uit die wijken, de Dukdalf en De Kreek. Toen bleek dat Zijdeveld, wethouder voor stadsontwikkeling, er met was, kregen de actievoerders van diens secretaresse te horen: „Komt u maandag maar terug" De betreffende instanties hebben al eerder actie gevoerd tegen huurverhogingen, met als doel' goede en betaalbare woningen. Onder een aantal leuzen togen zij vrijdag naar het stadskan toor: „Geen loonstop maar huurstop", „Tegen herinvoering van de huur-harmomsatie" en „Voor verbetering van de rech ten voor de huurders". Dat laatste slaat op de verander de huurweigermgsprocedure, •waardoor men verplicht is bij de gemeente eerst twee formu- lieren af te halen „Hierdoor wordt het de huurder weer ex tra moeilijk gemaakt", zeggen de actievoerders. Zij voelen zich voorts diep teleurgesteld door het verbod, dat staatsse cretaris Marcel van Dam de gemeenten heeft opgelegd. Aan huurdersorganisaties mogen hierdoor geen formulieren wor den verstrekt. „van een progressieve ex-om budsman bun je kennelijk alles verwachten", zeggen de actie voerders. Zij willen zich dan ook niets van het verbod aan trekken. Vandaag willen zich dan ook niets van het verbod aantrekken. Vandaag zouden zij opnieuw een poging doen om 10.000 formulieren van Zij develd los te peuteren. Die for mulieren willen ze daarna in de wijken verspreiden. Samen met de wijkvereruging Nieuwland en Groenoord, de bewonersverenigmg Schiedam- Oost en de Schiedamse afdelin gen van het NW en het NKV hebben de vier instellingen uit Zuid en West een beroep ge daan op alle grote huisbazen in Schiedam om de huurverho ging uit te stellen tot tenminste 1 juli. Uitstel vinden zij gerecht vaardigd vanwege de loonstop en de nog steeds stijgende kos ten van het levensonderhoud, „Daardoor is de koopkracht van de bevolking al genoeg uit gehold", menen zij Woensdag houden de bewoners- vereniging Zuid en de Dukdalf een protest vergadering voor al le huurders in Schiedam-Zuid. Die begint om acht uur 's- avonds in het centrum van de bewoners vereniging, in de school aan de Zwartewaatse- straat 16. Protest tegen huurverhoging bij het Stadskantoor. Schiedam Naar aanleiding van de personeelsmoeilljkheden bij de Schiedamse brandweer heeft burgemeester Arie Lems (zelf hoofd van het korps) vorige week een aantal gesprekken gevoerd met de belanghebbenden. Zoals bekend kampt het korps met een tekort aan brandweer lieden voor de uitrukdienst (vier man) Bovendien is er on rust ontstaan doordat men m- plaats van 60 uur, zoals overal in Nederland, 68 uur per week paraat moet zijn. Nog eens vier man extra zouden deze moei lijkheden kunnen verhelpen. Zowel met de commissie van overleg - namens de lagere be roepskern - als met de staf incluis commandant J. de Groot heeft overleg plaats ge vonden. Deze week zal men weer om de tafel gaan zitten Lems over het vorige weck ge houden gesprek "Ik ben erg positief gestemd over de ma nier waarop alles naar voren is gebracht De commandant zal nu overleg plegen met zijn ach terban en dan gaan we weer praten." De burgemeester vermoedt wel dat er externe hulp zal moeten komen om het korps door te lichten Op het ogenblik wordt de begroting van de brandweer doorgepluisd om het geld voor het extra personeel misschien op een andere manier (intern) vrij te maken. De CDA-fractie viel bij monde van mevrouw Rietje Taverne nogal uit naar Lems, omdat hij de zaak met eerder had bespro ken in de commissie Algemene en Bestuurlijke Zaken (ABZ). Volgens de burgemeester was de zaak echter na de vergade ring van ABZ geescaleerd. Als reden dat de werksfeer bij de brandweer een knauw heeft ge kregen noemde Lems de jeug digheid van het korps: "We mis sen mensen met ervaring. Dat kan zijn invloed hebben op de werksfeer.1"

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1