SVV weer laatste op plaats Zelfs 1 een strafschop is FC Vlaardi ngen te veel 1 T raiiier Laseroms: „Geen kritiek op inzet" OPZET EXCELSIOR M SLAAGT NIET TSB WEER MET JAN VAN DER BERG Leo Halkes: „We kunnen niet op de toppen van onze tenen blijven lopen" Progr amma Drie snelle doelpunten fataal Holy en Schiedam in Bekerstrijd fill 3 Leeuwarden In de achttiende minuut van de tweede helft ging S W definitief door de knieën voor het zelf bewuste en offensief spelende SC Cam buur. De Blaauw scoorde toen het twee de doelpunt voor de Friezen en zette daar mee SW op een niet meer te overbruggen achterstand. De Schie- damse formatie kwam daama nog wel tot een doelpunt, maar miste aanvallend de overtuiging om verder op te rukken. De 2—1 nederlaag van SW maakte meteen vrijwel een einde aan de overigens toch al gerin ge kans op een periode kampioenschap, maar de Schiedammers wekten in Leeuwarden niet de indruk, daar erg van on dersteboven te zijn. Te gen het in eigen haven over het algemeen vrij stevig op de aanval spe lend SC Cambuur maak te de Schiedamse forma tie een weinig geïnspi reerde indruk. In de frontlinie waren Molen dijk en Pavlovic bepaald niet de zwakste schakels, maar de Friese tegenstand was dermate fel dat er nau welijks mogelijkheden wa ren cm op te rukken naar het succes. Molendijk speel de in feite een nogal onple zierige wedstrijd omdat hij uitstekend werd afgestopt door de jonge Lepez, die vrijwel geen persoonlijk duel verloor. Ondanks een i zeer behoorlijk veldover- wicht kwam SC Cambuur in de eerste helft niet verder dan een doelpunt, dat in de 38e minuut werd gescoord door Ferwerda. Een tikje schuld daaraan had doel man Boumeester, die uit een voorzet van De Blaauw de bal boven het hoofd van Haan wegstompte, maar de pech had dat de bal voor de voeten van Ferwerda plofte. Van zeker twintig meter schoot de Franse aanvalslei der de bal heel beheerst in de touwen. In de tweede helft vond SW iets van zijn zelfvertrouwen terug, maar ondanks het feit, dat Danny Molendijk enkele malen langs zijn be waker glipte om hoge voor zetten af te leveren en Bac- ko Pavlovic met enkele schoten de gelijkmaker trachtte te forceren, sloeg de plotselinge tweede Friese goal van Jaap de Blaauw als een bom in. Met de moed der wanhoop vocht SW weer opnieuw te rug en dat leidde onver wachts in de 28e minuut tot succes. Korengevel, ingeval len voor Cees van Loon „om meer power" in de aanval te krijgen", lichte trainer Leo Halkes toe, kopte uit een pass van Molendijk onberis pelijk in (2—1), waardoor er ineens weer van alles moge lijk was. Trainer Halkes: „Dit was te vens het sein om Fred Meer hof naar de frontlinie te stu ren, maar omdat hij nogal last had van een keelontste king en dus niet voor honderd proeent speelde miste die ingreep het juiste effect". Ondanks het feit, dat de Schiedammers in dat laatste kwartier overheer sten, waardoor Cambuur zelfs gedwongen was om hoekschoppen weg te geven, bleef de stand ongewijzigd: 2-1. MISSTAP Leo Halkes na afloop: „De klap kwam extra hard aan toen bleek dat SC Amers foort van Haarlem had ge wonnen. En wij opnieuw vanaf de laatste plaats aan een opmars moeten begin nen. SC Cambuur was op een misstap onzerzijds, om dat wij niet op onze toppen van de tenen kunnen blijven lopen. De laatste vijf wed strijden tegen topclubs hield» voor ons 200 procent werken in en dat wreekt rich. Toe vallig tegen SC Cambuur". Halkes weer; „Natuurlijk zou het mooi geweest zijn om een gooi naar de periodeti- tel te doen, maar we moeten uithuilen en opnieuw begin nen. We hebben gewoon geen tijd om adem te halen. Ik ben er overigens niet bang voor, dat de spelers de weg opnieuw terug niet aankunnen. Iedereen ziet dat het bewijs om topclubs te verslaan geleverd is. Al leen moeten wij bij tijd en wijle gas terugnemen, zoals tegen SC Cambuur. Jam mer..." Doelman Griever bokst de bal boven het hoofd van P red rag Drapic weg. Vlaardingen FC Vlaardingen '74 scoorde weer eens niet. Hoewel er mogelijkheden voldoende waren, Eén ervan, nieuwe spits Predrag Drapic, veroorloofde zelfs een strafschop te missen. Evenals Hugo Loeh- tenbergh vorige keer, koos de Joegoslaaf voor de linkerpaal. Niettemin bleef kritiek na de onverdiende 1—0 nederlaag tegen FC Groningen van trainer Theo Laseroms achterwege. „Gezien het feit dat ik Cees Zwamborn en Rob van der Bol miste (schorsingen) en te elfder ure ook nog eens Ger Robbemond (knieblessure), waren de mogelijkheden toch al be perkt. Maar ik gebruik het bepaald niet als excuus omdat het elftal de kansen heeft gehad". Iedereen deed zijn best, alleen geen goals. Joegoslaaf Drapic over zijn misser: „Ik was een klein beetje te nerveus. Overi gens wil ik veel meer in het over als een sterke formatie (wat Laseroms beaamde), die voor rust regelmatig profiteer de van de angstige houding van de Vlaardingers. spel worden betrokken. Veel Uitgezonderd de eerste tien minu- ballen kreeg ik vanuit de de fensie boog aangespeeld, maar trof in bewaker Cornelis, die ook de overtreding maakte, wat een strafschop tot gevolg bad, een goede verdediger". Groningse trainer Anton Goed hart, intens blij met de onver wachte 1—0 winst, plaatste te recht vraagtekens bij de gerin ge interesse voor dat duel. Hij: „Maar ik kan het me wel inden ken met een Feyenoord—Twen ten, toen doelman Griever re gelmatig werd getest, was het Vlaardingse middenveld niet door Bas van ben Berg bij machte om het snelle ge groepeerde spel van de Gronin gers op te houden. Laseroms had er vooraf al voor gewaar schuwd: „Wanneer je FC Gro ningen zijn gang Iaat gaan, wordt het zeker verlies", te in de Kuip. Ik heb er zelfs De schade viel nogal mee, omdat mijn spelers vooraf voor ge- juist Bep de Ruiter als laat- waarschuwd, dat door die ge- ste man steeds corrigerend ringe belangstelling de sfeer kon optreden en andei-zijds FC ver te zoeken zou zijn. Groningen slecht schoot. In de Niettemin kwam FC Groningen twintigste minuut was echter Predrag Drapic en Joop Quellhorst stuiten op de Groningse sliding. het thuisfront dicht bij een goal toen Drapic zijn schot zag belemmerd en toelopende Frans Stand tegen doelman Griever op schoot. FC Gronin gen opereerde voornamelijk Vlaardingen '74 belangstelling heeft omdat hij in het westen gaat studeren), maar juist ene Koko Hoekstra was als aanval lende middenvelder een niet te verwaarlozen pion. met twee spitsen (Cas Janssens FC Vlaardingen '74 hield voor en Wildschut, voor wie FC rust stand, ook al werden de Groningse acties pas rond het zestien metergebied opgevan gen. De counters die daarna volgden waren weinig secuur. De Vlaardingse zij spitsen Ba rend van Hijkoop en Joop Quellhorst hadden nogal moeite met hun bewakers, daarom liep Predag Drapic er voor rust wat verloren bij. Niettemin bleef FC Vlaardingen '74 veel inzet geven. Laseroms: „Met name Joop Quellhorst en Hannie van der Walle (rechtsachter) maak ten op mij indruk". De strijd zou evenwei een minuut na rust al beslist worden. Een simpel pasje van Keukens werd door Cas Janssens even simpel verzilverd. FC Vlaardingen '74 maakte daama een ontmoedi gende indruk en dat kostte bij na een tweede goal. Wildschut lepelde de bal langs uitlopende doelman Dick van der Meer, maar voorstopper Hadde van der Meijde reageerde adrem op die flitsende actie. Toen voor- stopper Cornelis in de tiende minuut Drapic omklemde, zag arbiter Mulder er een straf schop in. Na de „misser" draafde snel Wim Berckenkamp op voor Barend van Hijkoop, terwijl ook Jan Roodbol (voor Kadde van der Meijde) nog als spits werd inge zet In dat laatste halfuur was de thuisclub heer en meester, maar nogmaals, geen goals. Een 1—2 combinatie met Dra pic schoot Joop Quellhorst voorlangs, terwijl Cees Bouman rakelings overschoot Een snel le counter leek rijp voor ft—2, maar de kopbal van Cas Jans sens, die doelman Van der Meer losliet werd door Bep de Ruiter in dank aanvaard. Vlaardingen Vierdeklasser TSB gaat ook volgend seizoen weer mét Jan van der Berg In zee. Zijn. derde als trainer en ook een beel belangrijke. De kwaliteit bij de zaterdagclub verloochent zich niet, al kwam iiniitiuimiiiiBiiimiiiimiiiiijiniiiiiiiiiniiiiiuiiii1 Vlaardingen Voetbalprogram ma: zaterdag 13/3: Excelsior Maassluis-SDVB, PPSC-Gei- noord, WHS-Zwaluwen, HVO- HBSS, Vlaardingen-WGZ, TSB-MW27, Naaldwijk-Hoek se Boys, Hoek van Holland- Quick Steps, Satelliet-Goudsw. Boys, GSS-Phoenix, Sunlight- ZW, Puttershoek-VDL, DOS '32-GTB, CCO-WK, Heeren- veen C-S W C. Zondag 14/3: SW-Heerenveen, Volendam-FC Vlaardingen "74, Hermes DVS-SDW, DHS-Pa- pendrecht, Schiedam-RIOS, RKWIK-Dubbeldam, Leerdam Sport-De Hollandiaan, SSW- VFC, DEH-Martinit, Hoek van Holland-Schiebroek, VDL-St Lodewijk, Excelsior '20-Tonegi- do, SVDPW-Fortuna, OSS-Ur- sus, Demos-ASB, DRZ-Bloem- hof, SFC-Eureka, The Har- vards-WF. uuiiuiinauiiiiuinnigiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiii het dit seizoen erg traag op gang. Van der Berg: „Via een steviger aanpak van de trainin gen is bet zelfvertrouwen lang zaam maar zeker teruggekeerd en dat resulteerde onder meer al in overwinningen op de lei ders ARC en Devjo", TSB, jn de competitie zwak ge start, ontwikkelt zich de laatste weken als een gevaarlijke outsi der. In dat geval is het Maas- 1 and se MW '27, dat nog naar „De Vijfsluizen" komt, gewaar schuwd, Trainer Van der Berg weer: „Vielen er enkele spelers tussenuit, zoals Mar van Dorp of door werkzaamheden, dan was dat van (te) grote invloed op het elftal". De Vlaardingse trainer heeft dit de laatste tijd met succes trachten te doorbre ken. Rotterdam Hoe gaat Ex celsior M verder? Blijft .de formatie van de ver trekkende trainer Teun Groene veld toch steeds proberen zoveel moge lijk duels in winst om te zetten of gaan de Maas- sluisenaren bewust op de "O" spelen? Een inte- ressante vraag die voor door Martijn Verwaaijen. al rees na afloop van het duel tegen De Zwervers. Een wedstrijd waar Ex celsior andermaal op een klungelige manier de boot inging: 3—0. Natuurlijk, Excelsior doet er goed aan zoveel mogelijk pun ten binnen te halen. De stand toont aan dat het ook hard nodig is. Maar wel zal de Groe- neveld-équipe dat zonder risi co's moeten doen. Anders blijft ze pech hebben en blijft ze ook evenals zaterdag verliezen. "We moeten in deze fase natuur lijk enorm oppassen dat de spe lers niet een bepaalde teleur stelling krijgen," meent Teun Groeneveld, "Natuurlijk, ook Excelsior wint een kopduel laten hangen. We zullen door gaan." nu weer rijn we op een schle mielige manier de boot inge gaan. En was deze nederlaag ook zeker niet verdiend. Maar TECHNISCH het is nou niet het meest ge schikte moment om de kop te De taktiek van Groeneveld was erop gebaseerd de 0—0 stand zo Symholiek in beeld. Ook qua uitslag reikte de Zwervers hoger dan de Maassiuizers. slecht gesteld. Peter van der Na rust leek het dezlfde kant op Amsterdam Op de bondsvergadering van de honkbalbond, is de loting voor de eerste ronde van de KNBSB —beker verricht Aan deze eerste ronde wordt alleen door tweedeklassers deelgenomen. Zowel Holy als Schiedam hebben voor deze ronde, die op zaterdag 24 april het honkbal seizoen opent, een thuiswedstrijd geloot. Holy ontvangt het Haarlemse Bloemend aal, terwijl Schiedam gastheer zal zijn voor het dit jaar gepromoveer de Radio Modern/Botlek, uit Spijkenisse. Voor beide verenigingen een gerede kans zich in de volgende ronde te spelen. Burg en Ron Broekhart moes ten het in de frontlinie probe ren te maken maar alleen eerst genoemde kwam zo af en toe redelijk uit de verf. Broekhart lijkt een te lichte speler die daarbij ook de buitenspelval van De Zwervers te vaak over het hoofd zag. lang mogelijk te houden. Liefst tot het einde toe. Hetgeen voor al voor de pauze leek te luk ken, Met Leo Verhaas voor de gepasseerde Jaap van Roon en TEVREDEN Leen de Munnink voor zijn ge blesseerde broer Frans kon de Ondanks dat bleef het 0—0 bij de wat lauwe aanval van De Zwervers vrij eenvoudig wor den opgevangen. Waarbij voor de Maasstuise achterhoede: S-0. "Allemaal ongelukkige doelpun ten," verzuchtte Teun Groene veld, "Die eerste was duidelijk een fout van de keeper want hij had er veel eerder uit moeten komen. Bij die tweede (Stok knalde een voorzet ineens in de touwen) maak je mij niet wijs dat die speler bewust op het doel schoot en die laatste was een gevolg van het feit dat we risico's gingen nemen Tenslotte stonden we achter dus moest de aanval wel worden opgezocht. Dat liep helemaal mis." Het leek zelfs nog erger te wor den toen kort na de derde tref fer Arie van der Star uitviel. Albert de Lange kwam voor hem binnen de lijnen maar had te weinig tijd om op te vallen. De Zwervers-trainer Jan de Lange terugblikkend: "Dat eer ste doelpunt van ons kwam precies op het juiste moment. Want al vanaf de opstelling aan het begin kon ik zien dat Excelsior gelukkig was met een gelijkspel. Was het langer 00 gebleven dan was hun op zet zeker gelukt, In leder geval moet ik zeggen dat Excelsior een ploeg heeft die wil blijven voetballen. En dat is erg posi tief." te gaan, Nog steeds twee ploe gen die genoegen namen met 1 punt en daar ook op speelden. Tot die fatale 20ste minuut Toen ging vooral doelman Ger- rit Geurtsen behoorlijk in de fout. Werd in eerste instantie de Het was allemaal mooi en aardig maar de punten gingen daar- Zwervers-corner uit de defesnie gewerkt, op de kopbal van Wim de Graaf reageerde Geurtsen vrijwel niet: 1—0. al de twee meest technische spelers van Excelsior, Arie van der Star en Erik Scheffers, uit blonken. Toch was het vooral aanvallend rust. En was Groeneveld toen ERG GELUKKIG nog tevreden: "We poogden in derdaad gelijk te spelen. Bij De treffers volgen elkaar toen die 0—0 stand in de rust zag snel op. Drie minuten later ik het allemaal ook zeker zit- kwam de thuisclub erg geluk ten. Want wat kreeg De Zwer- kig door Leen Stok op 2—0 en vers nou voor .kansen. Niet Charley Bosveld profiteerde veel toch zeker." vrij snel daama op weifelen In mee niet naar Maassluis. Was ook niet verdiend geweest. Il lustratief voor de pech van de formatie was echter wel de laatste seconde. Want op het moment dat Mart van der Pol een corner achter doelman Slobber kopte floot de uitblin kende scheidsrechter Dammers af. Waardoor zelfs een doelpun- tje niet voor de pechvolle ploeg was weggelegd... ')y, i|S'(8 i#s I

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 3