Zwaluwen neemt geen i isico meer Gehandicapt PPSC handhaaft traditie Snelle treffer Joop Brussé niet voldoende TSB kansloos Sfeerloze derby tussen DV0532 en Satelliet VDL en CÏON scoren niet André Corvelijn: „Nog nooit in Gouda kunnen winnen f Trainer De Korver nog het meest tevreden Groot lustrumtoernooi De Ooievaars MAANDAG ivm-rtiv Het bi [jar(district Schiedam is begonnen met de opleiding van arbiters O Vijftien deelnemers ga ven acte de présence 4 Martlnit speelt nog steeds zonder rugnummers 0 Vreemd, want trainer Joop Schop is toch wel professioneel ingesteld 0 De samensteller van de RN-topscorerslijst heeft Leen Pijpers (Zwaluwen) een punt minder gegeven O De vijfde en laatste goal tegen NEO '25 was er één van Mark Verhoeven, vandaar 0 Ook in De Broekpolder komen open sportvelden 9 Voorzitter Cor van den Berg van Vlaardingen is er „geluk kig" mee O In tegenstel ling tot zijn collega's van de overige Vlaardingse voetbalclubs 0 Tegenover die intensiteit van bespe len (bijvelden) staat een uitgebreider onderhoud 0 Sportwethouder Rïen Bovenberg vindt dat alles nog goedkoper dan perma nente afrasteringen neer te zetten FC Vlaardingen '74 en Fortuna hebben plannen om de verlichting rond de ijsbaan over te hevelen naar het trainings veld 0 De voetbalclubs op Thurlede wachten nog steeds op hun oefenaccom modatie 0 Zolang verlich ting uitblijft, blijven de clubs, met toestemming van de gemeente, gebruik maken van hun eigen hoofdvelden 0 Schiedam verwacht nog dit jaar zijn functionele sportraad klaar te hebben 0 Dan is de weg geplaveid voor een echt sportbeleid 0 Nu is er nogal wat kritiek van sportclubs die voor het be drijven van hun sport moe ten uitwijken naar elders 0 Deze rubriek blijft die ontwikkeling op de voet volgen 0 Hoek van Holland Hoekse Boys won de thuiswedstrijd te gen TSB met 1—0. De Hoekse zaterdagvoetballers hebben zich daarmee op een zodanige afstand van de onderste plaats gewerkt, dat zij de competitie verder zonder zorgen kunnen afwerken. Dat voordeel werd tamelijk breed uitgemeten en daarmee werd een beetje voor bij gegaan aan het feit dat Hoekse Boys zaterdag de kans heeft laten liggen om tot een hoge score te komen. Wat TSB namelijk liet zien op de Hoekse grasmat is nauwelijks het vermelden waard. De Vlaardingers toonden zich op alle punten een rommelige en rammelende formatie. En dat de boys daarvan slechts één keer konden profiteren tekent tevens de onmacht van de Hoekse aanval. Met name in de afwerking faalden Asd Moer- man, Cees van der Po! en Tom van der Pijl vele malen. Kansen waren er veelvuldig. Zo wel in de eerste als in de twee de helft tastte doelman Gerrit van der Velde nogal eens mis, terwijl de verdedigers Schuif, Maurits en Pleyter meerdere malen volkomen werden uitge speeld. Maar Hoekse Boys weigerde die fouten, af te straffen. Kopstoten van Cees van der Pol en Ed van Dijk gingen in de tweede helft net over. Inmiddels was het echter in de eerste helft we! 1—0 in het voordeel van de thuisclub geworden. Het was Aad Moerman die voor die tref fer tekende en het was zonder meer een juweeltje. Cees van der Pol trok vanaf de linkerk ant de bal voor en Aad Moer man nsm het leer in één keer op de schoen. Doelman v.d. Vel de had geen enkele kans op de zuivere en snoeiharde inzet. Op dat moment al leek TSB slach trijp en nog voor de rust kreeg Hoekse Boys goede kansen om de score te verhogen. In de tweede helft maakten de Vlaardingers er helemaal niets meer van. Het was alles Hoekse Boys wat de klok sloeg. Het veldspel van de Hoekenaren was superieur, maar juist in de laatste meters op weg naar het TSB-doel werden de fouten ge maakt. De .mooiste kansen werden op die manier om zeep geholpen, TSB hield in de tweede helft alleen Hans Kok in de spits en bijna zou hij nog voor een verrassing hebben gezorgd toen de Hoekse Boys-verdedigers ver waren op gedrongen en Kok kon uitbre ken. Doelman Kees de Voogt kon slechts een „vrij lauwe reactie opbrengen.'maar de paal keer de de inzet .van Kok, zodat Hoekse Boys ontsnapte aan een gelijkspel, door Wim Huisman Hendrik Ido Ambacht Zwaluwen heeft zich distantieerd van de dere kampioenspret denten (SSS, Bare: recht). Dat wel. M; meer dan één punt lev de de achterstallige o raoeting tegen AS\ (11) niet op. Een tele stellende prestatie c van de Vlaardingers. Trainer Frans de Kruis („Ei nog niet gepraat over ver ging van het contract, maai denk wel dat bet zal wor gecontinueerd") was echter Wim Helmink wint het kopduel van Rein Homart, zoals Leei - Ab Webers sliding komt te laat. Bert Graafland schiet Jodan Boys naar 1—0. Gouda Jodan Boys' 2—0 winst op PPSC geeft voor de Gouwe naars toch nog de kans op een eervolle klassering. Trainer Hans Renirie na de zege op de Schiedammers: „De eerste twee, KCL en Volendam, zijn voor ons niet meer haalbaar, maar een derde plaats zit er nog in. Voor de competitie begon hebben we afgesproken dat we bij de eerste vier zouden eindigen". ïn elk geval duwde Jodan Boys zich zaterdag op Oosterwei weer een stukje omhoog door het iets hoger geklasseerde PPSC met 2—0 te kloppen. De Goudse ploeg behoefde daar voor eigenlijk niet eens zo heel diep in het voetbal-arsenaal te duiken. PPSC produceerde een vlak spelletje, dat nauwelijks enig gevaar inhield. Trainer André Corvelijn: „We hebben in Gouda nog nooit kunnen winnen. Vandaar dat onze verwachtingen niet zo hoog waren, We misten Piet van Veen, bovendien waren Loek Kalden en Koen Winkel man grieperig", 'fwild heeft Jodan Boys 2ijn nietige aanhang op het bij- veld trok de juniorenwedstrijd Jodan Boys—Olympia meer pu bliek lang in spanning laten zitten. Bij een precieuzer ge richter vizier had de Goudse club bij de rust al een riante voorsprong kunnen bezitten. Maar van de drie opgelegde kansen werd er slechts één be nut door Bert Graafland. Halverwege de eerste helft zette de jongste Graafland twee te genstanders op het verkeerde been en haalde vervolgens met de linkervoet krachtig uit Doel man John Rost, die later door scheidsrechter De Hond zou worden genoteerd, had weinig verweer: 1—0. De Gouwenaars, die Ad Baarde- mens (vakantie) en Rob Vuyk (griep) misten, lieten daarna PPSC rustig komen om daarna via de steeds bewegende spit sen terug te slaan. Na 25 minu ten werd Ben van Hofwegen door Teus Happel in de diepte gelanceerd, maar Benno knalde voorbij het doel. Daarna kreeg John Roelofs een voorzet van de weer meespelende Teus Rij laarsdam verkeerd op zijn schoen. Daar tegenover behoefde JB- doelman Piet Rodenberg slechts in actie te komen bij een te zachte inzet van Aad Goe» dendorp en een schot van Roel van Oort Ook na de pauze verzuimde JB op snelle wijze toe te slaan. Han de Jager kreeg toen de Sehiedamse verdediging voor Door Bert Hertog buitenspel bleef staan een vrije kans maar wipte de bal over de lat. Vervolgens blokkeerde Ab Weber de slalommende Bert Graa fland hetgeen arbiter De Hond rnet een strafschop honoreerde. Roelofs („niemand durfde hem te nemen") richtte wel op de hoek; de bal zwenkte evenwel teveel naar links af. Renirie: „Van die kansen moet je er toch zeker de helft benutten'' Doelman Rodenberg zorgde er voor dat de Goudse voorsprong intact bleef, eerst herstelde hij een fout van Roelofs die de bal aan Scheffer verspeelde en daarna plukte hij het leer weg voor Erik Kooy, in het veld gekomen voor Lodi Kalden. Pas vijf minuten voor het einde kreeg JB zekerheid. Benno van Hofwegen bediende de vrij staande Bert Graafland, die de bal ineens op zijn slof nam: 2—0. Wim Graafland (Renirie: „Hij gaat de komende week weer trainen") verving in de slotfase de gewonde De Jager. Bij PPSC nam vierde elftalspeler Ruud Grin de plaats in voor Peter de Hartog. lerminst ontevreden met dii sultaat. Relativerend als al stelde de Rotterdammer v „Ach, je had natuurlijk kun verwachten dat AS WH veel gensland zou bieden. Die t stond er nu eenmaal niet best voor. En dan het sief veld Ja, ik ben tóch tevreden". Voetbal van grote kwaliteit mocht inderdaad niet worden ver wacht Het terrein had veel weg van een brok beton en de stor machtige wind vormde even eens een handicap voor de ac teurs. Desondanks had Zwalu wen, op grond van de aanwezi ge individuele kwaliteiten, af stand kunnen en móéten nemen van zijn opponent, een A5WH dat bij voorbaat al meer dan tevreden was met een deling, ook al doordat het niet kon beschikken over Harry van der Linde (op reis naar Engeland), Wim van 't Hof (grieperig) en Jan van der Padt (geblesseerd). Leo van Graafeiland vóór de af trap: „We zullen proberen Zwa luwen het spel te laten maken. Risico's nemen we absoluut - niet". Een taktiek die al na zes minuten tot mislukken was ge doemd nadat Joop Brussé's uit haal zijn vruchten afwierp de vorm van een Vlaardings doelpunt Een discutabele treffer overigens aangezien Brussé tijdens het geharrewar in ASWH's zestien metergebied de bal met de hand had beroerd. Weinig over tuigende arbiter Hartman ech ter was deze „wandaad" ont gaan. Nóg wenste ASWH de behouden de taktiek niet over boord te zetten (Van. Graafeiland; „Al was er door die achterstand alle reden toe. Maar ja, maak dót de spelers eens wijs") en, daar Zwaluwen kennelijk in de overtuiging was dat é&n goal! wel eens voldoende zou kunnen zijn voor de overwinning, wilde j het dók ieder risico vermijden. Frans de Kruis later: „Zwaluwen i neemt geen risico's meer in dit1 stadium van de competitie. Nee. daar zijn we wel van afgestapt Maar onze jongens hebben wél hard gewerkt Of niet soms. Ernsst Kegel krijgt van ASWH-goalie Simon van dar Meuien geen kans. aan de lucht voor Zwaluwen (zonder Jos Buitelaar: winter sportvakantie). Een blunder van sluitpost Aad Boers leidde daarentegen nog een hachelijke apotheose in voor de Vlaardin gers. Want een overtreding van Maarten Keizerwaard, die Leo Schouten ten val zou heb ben gebracht, werd bestraft met een vrije trap die Rob Dor- ré effectvol over de muur liet dwarrelen en vervolgens tot ie ders verbazing langs Aad Boers in net caramboleerde. „Ik zei na afloop nog tegen Boers: wat deed je nótiï", vroeg Frans de Kruis zich af. De „hoofdver dachte" zélf: „Ik. zag die bal gewoon niet Door de zon". ASWH constateerde toen meteen dat Zwaluwens achterste linie lang niet zo hecht in elkaar zat als het Wel veronderstelde. In tegendeel. De soms chaotisch opgezette Ainbachtse combina ties stichtten herhaaldelijk zo veel verwarring, dat Zwalu wen achteraf niet eens slecht wegkwam. Een verwarring die dikwijls ontstond doordat ddk Leen Rijnenberg steeds meer In voorste lijn was te vinden en juist dót kwam ASWH's ge brekkige aanval skracht aan zienlijk ten goede. Vandaar dat Leo van Graafeiland conclu deerde: „Zwaluwen is me zwaar tegengevallen. Vooral verdedigend. Neem zo'n Leen Pijpers. Die is niet aan de bal geweest, niet waar?" Wat ASWH had te danken aan Henk Mallegrom, die vrijwel geen moment week van de zijde van Zwaluwens produktieve middenvelder {Aanwezige Rij- soord-trainer Dick van den Pol der: „Tddh is die Pijpers de beste voetballer die er rond loopt in de tweede klas"). Dat de Vlaardingse produktie be perkt bleef tot één treffer was dóér voor een deel aan te wij ten. Anderzijds had Zwaluwen (met slechts Hugo Sluimer en joop Brussé constant aan het fFont) best wat meer risico's mogen nemen VOLDOENDE Eén doelpunt leek voldoende voor Zwaluwen, temeer omdat ASWH aan het front geen enke le mogelijkheid wist te éi-eer- en. Leo Schouten bij voorbeeld werd volkomen lam gelegd door Cees Broos en Werner van der Meer en Leen Rijnenberg, ASWH's enfant terrible, mani festeerde zlcb hoofdzakelijk in tweede lijn en Rob Dorré be paalde zich aanvankelijk tot weinig effectieve voorzetje en passjes-in-de-breedte. Weinig perspectief dus voor ASWH, dat in de andere linies even min organisatorisch erg best in elkaar zat Kortom, tot halverwege de twee de episode was er geen vuiltje Vlaardingen DVO'32 en Satelliet zijn er niet in geslaagd om werkte de bal richting Ray- de derby Iets mee te geven wat lang in de herinnering zal blijven, mond Ravestein.' die van dichl- Integendeel. In een teleurstellende wedstrijd werd de weinige bij frommelend kon scoren, toeschouwers geen enkele maal de kans gegeven zich de handen 1—0- warm te klappen. Op 1—1 werd er afgesloten, wat wel een juiste Het laatste kwartier,voor de rust stand was omdat niemand aanspraak op de twee punten had. „Het plaatselijke spreekt in zulke wedstrijden teveel mee", over dacht DVO-trainer Wim Wen- sink na afloop. „De jongens kennen elkaar immers alle maal' Maassluis Op de ranglijst stonden VDL en CION al precies gelijk en afgelopen zaterdag is daar geen verandering in gekomen. De semi-plaatselijke ontmoeting eindigde in een doelpuntloos gelijk spel. Het was een mattgc wedstrijd, waann beide partijen goed tegen eikaar opwogen. De defensies heersten daarbij, want uitgespeelde kansen deden zich nauwelijks voor. De beide doelwachters behoef den niet zo veel m aktie 1e komen, en het werk wat zij kregen was niet al te moeilijk. Voor rust was VDL nog het dichtst bij een doelpunt. In de twintigste minuut schoot Jan Rijpsma op de lat,boven de al geslagen CION-doelman Jaap de Nol. De Maassluise gastheren waren in de tweede helft wel wat meer in de aanval. Er ontstonden daaruit we! wat kansen, die echter niet afgemaakt konden worden. CION kon anderzijds doelman Croenedaa! ook met meer verontrusten, zodat de beginstand ook de eindstand werd. Schiedam Het tweede lustrum van de Sehiedamse invali den-sportvereniging De Ooievaars wordt onder meer ge vierd met een groot ro Ie toe 1-basket bal toernooi in sporthal Margriet. Het evenement viudt plaats op 10 april sn daarvoor zijn de acht deelnemende teams verdeeld in twee poules. Groep A bestaat uit de clubs RIS 2 uit Rotterdam, Ridderkerk, ISA uit Amsterdam en De Ooievaars uit Schie dam. In groep B zijn dat Arnhem, Blauw Wit uit Roosen daal, Blso uit Breda en Marathon uit Doom. In elke poule wordt een halve competitie gespeeld, elke wedstrijd duurt 2 x 20 minuten met drie minuten rust, terwijl elke ploeg recht heeft op een time-out, Naast de finales, die om 15 uur beginnen, staat centraal de interland Nederland- Frankrijk en daarna volgt de prijsuitreiking. Programma: 9.30 uur: RIS—Ridderkekr en BISO—Marathon; 10.15 uur: ISA—De Ooievaars en Arnhem—Marathon; 11 uur: RISDe Ooievaars en BISO—Blauw Wit; 11,45 uur: ISA—Ridderkerk en Blamv Wit—Marathon; 12.30 uur: Rid derkerk—De Ooievaars en Arnhem—BISO; 13.15 uur: RI S—ISA en Amhem—Blauw Wit Tussen 14 en 15 uur is er een pauze en daarna volgen vanaf 15 uur de finales. telliet-trainer Leen de Korver was toegedaan. „DVO is voor ons altijd een moeilijke tegen stander, Daarom ben ik content met het gelijke spel". Een mening die ook Sa- Voor rust dicteerde DVO het spel, althans het maakte er nog het meest van. Een voorsprong lag zelfs al na enkele minuten m het verschiet, toen de buiten- spelval van Satelliet te laat dichtklapte. Jan de Wever kon nam Satelliet het spel toch wat meer in handen. Dreigend wer den de blauwhemden echter nauwelijks. Dat in de achten dertigste minuut de stand toch in evenwicht werd getrokken, was een regelrecht cadeautje van DVO-doelman Zeegers. Een niet al te hard schot van Joop Koetsier, het eerste echte schot van Satelliet, Het hij zo maar uit zijn handen draaien. De vreugde van Satelliet was er niet minder om: 1—1. daarom doorgaan, maar zijn •tfwim Wensink: „Die'misser tastte - - 0nze verdediging echter niet aan. Achter werd er in de twee de helft rustiger en sterker ge speeld". Wat trouwens nodig was, want Satelliet was in de tweede helft het meest aan de bal. Een uitgespeelde kans - kwam er echter niet uit. opzij, waarop Satelliet een pyO was nog het dichtst bij een zwakke schot kon Satelliet doelman Arie van der Wind niet verontrusten. Protesten in de twaalfde minuut van Satelliet. Maar Cijs was dicht bij Cees Zeegers geko men. De bonkige DVO-doelman zette de kleine Cjjs nogal fors strafschop claimde. Leen de Korver: „Geen twijfel mogelijk, de bal had op de stip gemoeten, Evenals trouwens even later bij een handsbal". Niet overtuigen de scheidsrechter Braber liet beide gevallen onbestraft „Om dat ik", zo weerlegde hij na afloop simpeltjes, „beide geval len met heb gezien". Op fortuinlijke wijze nam DVO in de vijfentwintigste minuut de leiding. Een doelpunt dat op dat moment volgens het spot beeld wel juist was, maar dat spelbeeld kwam in die goal ook al weer tot uitdrukking. Een voorzet bleef door de wind „hangen", Jan de Wever be- doelpunt, toen aanvoerder Dick van der Eist een daverend schot los liet Met een schitte rende reactie verwerkte doel man Arie van der Wind de bal nog tot hoekschop. Beide teams wisselden nog om te trachten een beslissing te forceren, Mar tin Brouwer was daar voor DVO met een net over de lat gemikt schot nog het dichtst bij. De overwinning verdiende echter niemand, maar Leen de Korver was toch tevreden. „Na die klap van vorige week bij Maluku (6—1, red.) hebben we ons toch hersteld. Het zelfvertrouwen bleek niet aangetast".

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4