Pollux en Vlaardingen eerste bewoners Broekpolder Tempo ToimiKruis iedereen te hoog m Ingrid van der Kuil topscorer Robert van Zanten regiokampioen veldloop Sportraad pleit voor open sportcomplex NATIONAAL KAMPIOENSCHAP NIEUWELINGEN OP WIELERBAAN -WOENSDAG 10 MAAKT 1976 VFC haalt uit bij RFC Fortuna in halve marathon Bij clubkampioenschappen „Harga" Clarijs blijft Inzet HS V-dames beloond Aeht kandidaten voor Hollandiaan René van der Kuil in nationale ploeg Pollux verlaat het complex aan de Clau dius Civilustaan. Vlaardingen Broekpolder, lange tijd een speculatief object voor in veldennood verkerende sportclubs, krijgt enigszins gestalte. Een strook (opgehoogd) terrein langs rijksweg 20 ter hoogte van de Broekpoiderweg veertien hectare groot, is thans inderdaad gereserveerd voor een grote sportaccom modatie, annex volkstuincomplex. De secties recrea tie en voetbal van de Vlaarcüngse Raad voor Sport en Recreatie gingen vorige week al zo ver om zich op advies van het Dagelijks Bestuur van die Raad achter de clubs te scharen die het nieuwe recrea tiegebied van Vlaardingen willen bevolken. Op een eerder samengestelde prioriteitenlijst was de naam voetbalvereniging Vlaardingen al gevallen, evenals die van .CION, maar die club trok zich ter elfde ure terug op grond van te hoge financiële offers voor Vlaardings kleinste voet- balvcrenï ging-. Nieuwe kandi- FUINfCTIÖNEEL *daat is thans hockeyclub Pol lux, waarvan voorzitter John „Heet hangijzer" was en is Kaetzke zegt: ..Zeker de over- ongetwijfeId_de mening van het misch zag aangelegd. Zodanig dat er (eventueel) ook nog ruim te overblijft voor een tribune. Ook dat eigen idee was voor de rest van de sectieleden geen bezwaar om hun fiat daaraan te geven. stap te *r" maken, omdat Pollux nu zg. Holy-ïeden grotendeels kwijtraakt aan Spirit, dat aan de Schiedamse Hargalaan is gehuisvest. Met Pollux in de Broekpolder ko men wij wat centraler te zit ten", meent hij. Vlaardings gemeentelijke Plant soenendienst ging intussen al zo ver om twee (keuze) tekeningen te maken, waarop een wat va riabeler sportcomplex, plus volkstuinen met open grasvel den schril afsteekt tegen het strak ingetekende tweede plan. Niettemin kwam de voetbalver eniging Vlaardingen op de re cente bijeenkomst van de sectie voetbal zelf met een nieuwe variant (tekening) aanzetten, waarop het zijn drie widen plus verhard trainingsveld en .clubhuis zoveel mogelijk econo- Voorzitter Cor van der Berg AFtTFTlRTNCS- van de voetbalvereniging Vlaar- dingen zag het als een boeiend KEGELiiNG experiment En vertegenwoor- T_c,„ diger Kalfsbeek (Plantsoenen- De sectie voetbal van de VKbK dienst): „Dan zal er ongetwij- nam voorts een ontwerp inzake feld meer onderhoud aan die afkeuring en onderverhuur van voetbalvelden aan met zeven tegen vier stemmen. Tegen standers van de nieuwe rege ling waren Vlaardingen, DVO'32, HVO en CION. bijvelden moeten worden, ge pleegd. „Bij het Dagelijks Be stuur in casu sportwethouder Rien Bovenberg overheerst de mening, dat zo'n meerbedrag aan onderhoud haalbaar moet zijn met het wegvallen van hek- De regeling ziet er als volgt uit werken. De discussie op die 1. Bij algehele afkeuring van de bijeenkomst van de sectie voet- voetbalvelden door de KNVB en of afdeling Rotterdam, kan bij toestemming van de consul een onbeperkt aantal wedstrij den worden gespeeld. 2, In perioden of op dagen, tij dens de competitie, waarvoor Dagelijks Bestuur van de VRSR, dat sportcomplexen een méér zg. open karakter moeten gaan krijgen. Ook het toekom stige van Vlaardingen in Broek polder, waardoor de bijvelden een functioneler gebruik gaan krijgen. Het dagelijks Bestuur door Bas van den Berg Voorzitter Cor van der Bert heeft zich wat dat betreft laten nieuwe open sportcomplex in leiden door het hoofd van de ment. Grondtechnische Dienst van de KNVB, ing. Henk Bremerkamp, die, in het kader van de steeds voortschrijdende sportieve re creatie, geen enkel bezwaar bal laaide zo hoog op, dat het eigenlijke agendapunt de nieu we gebruikers in het recreatie gebied Broekpolder op de ach tergrond kwam. In een recentere bijeenkomst van de sectie voetbal kwam pas tot uiting dat de voetbalvers !ng CION geen gebruik gaat i en van Broekpolder. In een buiten gewone algemene ledenverga dering besloten bestuur en le door de KNVB of door de afde ling Rotterdam geen wedstrij den zijn vastgesteld, zullen de terreinen bij toestemming van de consul mogen worden be speeld. den daartoe omdat financiën en 3. In de maand april wordt voor de angst om jeugd kwijt te raken, een grote sta-in-de-weg rijn. Het ligt thans in dé bedoe ling dat Vlaardings kleinste voetbalvereniging de plaats van Vlaardingen aan de Marathon- weg gaat innemen en het (over blijvende) derde veld bestemd gaat worden voor DVO'32. twee avonden per week en in die maand mei voor één avond per week bespeling toegestaan van één wedstrijd per veld. Voor deze wedstrijden is ten allen tijde de goedkeuring van het Dagelijks Bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie vereist. van Vlaardingen ziet het broekpolder als een experi- Pollux, dat in eerste instantie 4. In de weekeinden wordt gedu- aasde op het complex van de rende de maanden april, mei en voetbalvereniging VI aar din- augustus onbeperkt bespeling gen, gaf daarmee CION de eer- van de terreinen toegestaan, ste keus en koos zelf voor de 5. Gedurende de maanden juni overstap naar de Broekpolder, en juli is geen enkele bespeling werk moet schermd. worden afge- zag, maar wel eiste dat het Op de bijeenkomst van de sectie hoofdcomplex door een hek- voetbal vroegen de meeste le den rich af, in hoeverre zulke bijvelden vernield kunnen wor den door onder andere tenten- bouwers, fïkldestokers enz. Vlaardingen RFC heette de sparringpartner voor VFC, In Rotterdam lieten de Vlaardin- j gers de groenwitten zien dat het in de oefening ernst ïsJ VFC was effectief in zijn be doelingen en voor de thee scoorde het tweemaal en na de wisseling werd nog éénmaal gescoord, zonder dat de gasten terug konden slaan. De einds- core werd derhalve 3-0 in het voordeel van VFC. Al gauw bleek (RFC had drie invallers) dat VFC met zijn doortastende aanvalsspol gaten bij de groenwitten kon trekken. Direct gevaar voor de RFC-goa- lïe kwam daaruit voort. In de twintigste minuut was het raak. Jaap van Dorp nam voor VFC een corner op rechts en de op gekomen Pim van der Burg kopte het leer m: 0-1. Een kwar tier later kwam VFC op -0-2 door Gerrie Hoogerwerf, we derom uit een hoekschop van Jaap van Dorp. maar nu van de andere kant RFC startte in de tweede helft met een offensief en kwam meer als voor de rust met mo gelijkheden voor de dag. Wist doelman Jan Kortleven het voor de rust te klaren, wissel doelman Eddie Kruit deed dat in het tweede deel. Tegen het einde was een solo van Jaap van Dorp goed voor 0-3. Dordrecht Aan een halve ma rathon over de dijken van de Eiesbosch deden enkele Vlaar- dïngers mee. Te weten Bram de Jong, Aat van der Water en v Kees van der Velden van av. - Fortuna. Hun tijden waren resp. 1.21.42, 1.22.38 en 1.23.17. De laatste tijd betekende voor "Van der Velden een persoonlijk record.Aan de prestatieloop,» v* georganiseerd .door Hercules, D namen 350 atleten deel. Vlaardingen Als eerste vereniging in Zuid-Holland heeft de Schiedamse wie lervereniging „Harga" zijn clubkampioenschap verre den. De bittere kou en de steeds Asten geen antwoord is en triomfantelijk „inde" hij zijn tweede kampioenschap van de nieuwelingen bij JEïarga", ter wijl Meeldijk (twee weken terug duidelijk geklopt door Balvers) nu Balvers voor wist te blijven voor het zilver. dreigende sneeuwval op de ^ja^gen bleven de kans- het parkoers Vergulde Hand in Vlaardingen had de renners niet thuis kun nen houden. Er werd in alle categorieën zeer fel gevoch ten om de kampioenstitel. Tonnie Kruis, als enige ama teur, had geen concurrentie te duchten en bleef toch tot de allerlaatste meters goed hebbers bijeen tot twee ronden voor het einde, toen moest Ru- die de Bruin gas terugnemen en gingen Dik Krouwel en Bennie Heeze uitmaken wie er zou gaan winnen. In die sprint werd Heeze met klein verschil verlie zer zodat Krouwel voor het eerst een kampioenschap be haalde. aan het tempo trekken om Connie Meyer, als grootste kans- zodoende goede trainings- *--- kilometers te maken. Bij de liefhebbers een opper machtige Martin Drop, die al rijn tegenstanders op minstens twee ronden wist te rijden en daardoor kampioen werd. De strijd om de overige medailles ging tussen Jan van Asten en Bert Rietveld wat door de eer ste in zijn voordeel werd be slist. Cees Heeze werd de nieuwe ju niorkampioen door zijn tegen stander Hans Meier op twee ronden achterstand te rijden. Feller was de strijd bij de nieu welingen; hier werd al na enke le ronden een kopgroep van vier renners geformeerd (Aad SNEEUW van Asten, Ronnie Me tijk. Perry Balvers en Junnnie De sneeuw, die tijdens de wed- Meyer). Jan Noordijk draaide strijd van de 8/9-jarigen begon ging toch weer van start al was hij duidelijk wat angstig om hard door de bochten te gaan. Na twee ronden demar reerde hij en liep elke ronde verder uit, zodat hij aan het einde van de tien kilometer een halve ronde winst boekte op de als tweede eindigende Monica Wijnhorst, die de man nelijke renners in de eind sprint duidelijk de baas wist te blijven. Bij de 8/9-jarigen was het een open kampioenschap omdat er een aantal nieuwkomers waren waarvan niemand kon zeggen hoe zij zouden rijden. Het was Claudio Callegari die een winst van een halve ronde nam en de rest' naar de achterhoede ver wees. hebster bij de 12/13-jarigen van start gegaan, bleek het hele maal te gaan maken. Gemakke lijk rijdend bleef rij haar man nelijke concurrenten goed in de gaten houden. Maar in de vijfde De uitslagen; amateurs 50 kilo- ronde kwam het pechduiveitje meter 1.14,23 uur: 1 en kam- om de hoek kijken, rij kreeg een lekke band op het verste gedeelte van het parcours en leek uitgeschakeld. Zij kreeg echter een wiel van een renner die rich wat aan het lostrappen was en wist in drie ronden haar achterstand weer in te lopen. Zij had echter duidelijk teveel van zichzelf geeist en werd in de eindsprint maar net geklopt door Peter van Leeuwen. duidelijk minder dan de vorige twee weken en werd op een ronde achterstand gereden. Dat was duidelijk beneden zijn stand, maar het seizoen begint pas en hij heeft nog alle tijd. Halverwege de strijd was er weer een uitval van Aad van Asten, die Ronnie Meeldijk en Perry Balvers in het wiel mee kreeg en weg bleven tot op de eindstreep. In de van ver aan gezette spurt bleek weer eens dat er op het eindschot van Van te vallen, speelde een grote rol tijdens de wedstrijd van de 10/11-jarigen. In de eerste ron de kwam Herman de Bruin be hoorlijk ten val in een bocht waar de sneeuw was blijven liggen. De wedstrijdleiding be sloot de wedstrijd te stoppen en het weer aan te kijken alvo rens men weer zou starten. In derdaad werd het droog en ook de straat werd weer bereid- baar. Herman de Bruin, die intussen wat was opgelapt. pioen Tonnie Kruis. Liefheb bers 50 kilometer 1.13,02 uur: 1 en kampioen Martin Drop, 2. Jan van Asten, 3. Bert Rietveld. Nieuwelingen 30 kilometer 0.43,54 uur: 1 en kampioen Aad van Asten, 2. Ronnie Meeldijk, 3. Perry Balvers, 4. Johnnie Meyer, 5. Jan Noordijk. Junio ren 50 kilometer 1.15,38 uur: 1 en kampioen Cees Heeze, 2. Hans Meier. Jeugd 14 jaar 20 kilometer 0.35,41 uur: 1 en kampioen Dick Krouwel, 2. Bennie Heeze, 3. Rudie de Bruin. Jeugd 12-13 jaar 12 kilo meter 0.22,12 uur: 1 en kam pioen Peter van Leeuwen, 2. Connie Meyer, 3. Johnnie Hee ze, 4. Silvia Meier. Jeugd 10-11 jaar 10 kilometer 0.20,37 uur: 1 en kampioen Herman de Bruin, 2. Monica Wijnhorst, 3. Mauri- zïo BarbagU, 4. Manuel Pitzalis. Jeugd 8-9 jaar 5 kilometer 0.12,57 uur: 1 en kampioen Claudio Callegari, 2. Roet Wijn- horst, 3. Mauro Callegari, 4. Carlos Demurtas, 5. Angelo Bou, 6. Ellen Ruiter, 7. Piet van Dijk. Standpunt DB; „Een gelukkige omstandigheid omdat men nu in Broekpolder een zo variabel mogelijk sportpark krijgt. ïn tegenstelling tot 't Nieuwelant, waar zowat alles voetbal is." Het totale complex in Broekpol der behelst zes velden en één verhard trainingsveld en is 7.8 hectare groot Het volkstuin complex wordt 5.5 hectare. Het ligt in de bedoeling dat Vlaar dingen er in het seizoen '78/'79 gaat spelen. van de terreinen toegestaan, be halve gedurende de Pinksterda gen, indien deze in het eerste weekeinde van de rustperiode vallen. Van deze uitzondering kan overigens worden afgewe ken, indien bijzondere onder houdswerkzaamheden aan de betreffende velden moet wor den verricht. 6. Alle buiten competitieverband te spelen wedstrijden dienen, overigens bij de KNVB te wor den aangemeld. Maassluis Bij het 6 Maassluise VDL is het zo goed als zeker dat trainer Rinus Clarijs blijft De ex- Schiedammer, die sinds kort in het "Westbrabantse Zevenbergen woont, heeft nog wel enkele wen sen, maar dit vormt voor het bestuur geen on overkomelijk pro bleem. De kans is groot dat ook Arie Usselstein bij de zaterdagaf deling van VDL aanblijft. Clarijs weer bij VOL Maassluis Voor de derde achtereenvol gende maal bleef het damesteam van Sto merij van den Bosch ongeslagen. Afgelopen zaterdag werd in de Maassluise Olympia- hal gewonnen van Charlois, zodat de in de degradatiepoule verzeilde Maassluise dames daarin de lei ding hebben genomen. In de eindstand voor de competitie biedt dat zelfs nog kans op een vijfde plaats. Charlois opende wel de score, maar VDBE trok dat al in de volgende aanva) recht. Ingrid van der Kuil droeg daar zorg voor, maar liet door haar groeiende spel zien dat haar langdurige blessure nu wel overwon nen is. Voor het eerst sinds haar terugkeer werd zij dit maal ook weer topscoorder. Aanvankelijk ging de strijd gelijk op, want in de elfde minuut was de stand nog 9—9. In het tweede deel van de eerste helft viel echter de beslissing, want de Maasslui se dames liepen toen weg mar een 24—19 ruststand. In de tweede helft bleef de voorsprong lang gehand- Ingrid van der Kutl in vorm haafd, want in de twaalfde minuut wees het scorebord nog 28—24 aan. In de Maas sluise score droeg ook Ineke Boon bij, want met zeven punten was zij voor haar doen productief. Toén coach Hans van Hoorn echter overging op het man-to-man- systeem, liep de voorsprong terug. Charlois profiteerde daar wel van, want het sloot de tweede helft winnend af, ïn gevaar kwam de eindzege voor VDBE echter niet, want daarvoor was de basis in de eerste helft al duidelijk gezegd. De eindstand werd uiteindelijk 43—35. Schiedam Het gezegde „de aanhouder wint" is het afgelopen weekeinde weer eens duidelijk uitgeko men. Nadat de KNWU de categorie Adspiranten had afgeschaft en daarvoor in de plaats'de junioren had gecreëerd, werden de wielerkampioenschappen van Nederland op de baan voor de categorie nieuwelin gen ook afgeschaft. Hoek van Holland De volley- ba Id am es van HSV toonden in de thuiswedstrijd tegen Oliveo 3 een bewonderenswaardige in zet en die werd beloond met de veile winst Zo tegen het eind van de competitie lijken de Hoekse dames steeds beter in vorm te komen en het ponten- aantal is de laatste weken op een redelijk peil gebracht, zo dat de HSV-dames hun eerste competitieseizoea toch positief kunnen afsluiten. Oliveo 3 werd vooral in de eerste set volkomen weggevaagd, Astrid van Dijk lanceerde een aantal goede smashes, terwijl ook Leideke van Dijk uitste kend werk verrichtte. Met 25-2 bleef HSV in de eerste set de baas en de 15—5 die daarop volgde liet ook geen twijfel bestaan aan de krachts verhoudingen. Pas in de derde set, toen HSV de touwtjes wat vierde, kon Oliveo 3 wat terug doen, maar verder dan 15—12 lieten de Hoekse dames het toch niet komen en met 3—0 voegden zij twee punten toe aan het totaaL I Het bestuur van de wielerbaan Schiedam (Letterman en De Bruin) hieven echter verzoeken indienen om deze kampioen schappen weer in ere té her stellen om deze op de wieler baan Schiedam te laten verrij den. Vorig jaar hadden deze verzoeken geen ander ant woord dan dat het werd be zien. Maar na de recent gehou den vergadering van de Sporl- commissie van de KNWU is besloten dat deze kampioen schappen weer zullen worden gehouden en dat Schiedam de eerste zal zijn die dit gaat doen. Dit zal gaan gebeuren in de week volgend op Pinksteren, waarin de meeste nieuwelingen die schoolgaand rijn vakantie heb ben. Op de dins'dag, tijdens de populaires, zullen dan de series sprint worden verreden, op woensdag de 15 kilometer in klassement en donderdag de fi nale sprint met een omlijsting- programma. 1 Vlaardingen De Hollandiaan is volop in de slag met kandidaten voor het trainerschap, in opvol ging van Jan Kramer, die de roodwitten gaat verlaten. Tot nu iae zijn er acht schriftelijke sollicitaties, waaronder de mo gelijke kanshebbers Rerüne (Jodan Boys) en De Bruin (Wit Rood Wit). Het bestuur is met de oriëntatiegesprekken bezig, maar verwacht nog meer aan biedingen. De definitieve beslis sing zal over twee weken val len. Onder de sollicitanten be vindt zich één oefenmeester met een B-diploma. Vlaardingen Robert van Zanten, atleet van av Fortuna, is yeldlooplfanipioen ge worden van Rotter dam. Bij de jongens ging hij als eerste door de finish, over vijf kilometer, in 19.05. Gerrit Bruins- ma verdedigde de Vlaardingse kleuren bij de jongens B, maar moest door ster ke concurrentie ge noegen nemen met een vierde plaats. Zijn tijd over de 3000 meter was 11.45, Bij de jongens C viel Gil les de Rooy wel in de prijzen. Met een tijd van 7.50 sec. over de 2000 meter klasseerde hij zich als tweede. De atletiekvereniging Fortuna werd in het kader van de cross competitie in Spi3- kenisse het best I" het totaal klassement vertegenwoordigd meter. Bij de groep meisjes pupillen D no teerde Petra van Vliet een achtste plaats, ter wijl Jolanda van der Bos ergens in de ach terhoede eindigde. door Ellen van der Berg. Zij zag kans op alle drie de wedstrij den een eerste plaats bij de meisjes pupillen A te behaten. Bij de meisjes pupillen B kwam Corina van der Berg als negende bin nen en dat ging over een afstand van 1000 behield Gilles de Rooy zijn tweede plaats, dank zij zilver over de 1500 meter. Mar van Vliet werd hier tiende. Jan Kok en Marry van Dam werden bij de jongens B resp. zeven tiende en achttiende, terwijl Renê van Loon in de middenmoot eindigde. De 10-jarige Peter van der Embden zag kans bij de jon gens pupillen C als vierde te eindigen, voor Wim van Vliet en Jurgen de Haan. Huïb Boeren kwam on danks een hardnekki ge blessure in de hal ve marathon van Amelisweerd tot een 29ste plaats. Lange tijd 'claimde' hij de 17de plaats, maar moest op de laatste drie kilometer 'lossen'. Peter van der Embden legde de drie kilome ter af in twaalf minu ten en dat was goed voor een vijfde plaats. Vlaardingen René van der Kuil van SZC is in de .Nationale zwemploeg opgenomen voor de interland tegen Italië, het ko mende weekeinde in Drachten. De Schiedammer zwemt de 100 en 400 vrije slag en de estafet tes 4 x 100 en 4 x 200 vrije slag- Ook Henk Bakker van Devel is geselecteerd. Hij zwemt de 100 en 200 meter schoolslag. Ruud Pijper van de Vlaardingse Zwem Club moest rijn uitnodi ging teruggeven wegens studie. Hij was aangewezen voor de 100 meter vlinderslag.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 4