SCHIEDAMSCHE COURANT I. Centrum alleen voor voetgangers ik neem de proef V J Rotzooi in Wilheïminahaven wordt opgeruimd mm Gymzaal-paal in Nïenwelant Hoekse camping naar 't strand m VIA OVERLAADSTATÏON BEVOORRADING KINKELS Boom- beplanting in bermen Maasland neemt wegen van provincie over Slachthuishuurt overhoop Midgetgolf in Schiedam van de baan Nieuwe partij iii de Hoek- ■in VOORDELEN AUTOBEDRIJF ERTAN Donderdag 11 maart 1976- ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachteridienst 14414-5 -101ste jaargang no. 25530-6 pagina's- SCHIEDAM EN KETHEL Voor de scholengemeenschap Nieuwelant zijn nu ook de gymnastiek-problemen voorbij. Gisteren werd de eerste, paal voor een nieuwe gymzaal de grand in geslagen Schiedam De jongste leerling van de scholenge meenschap Nieuwelant, Peter Janse, heeft gister middag samen met gymnastiekleraar J. W. Beijer de eerste paal de grond ingeslagen van de nieuwe gymzaal van het scholencomplex. Sinds het ontstaan van de scho lengemeenschap in 1969 heeft mem te" maken gehad met de* moeilijkheid dat de gehouwen nogal verspreid lagen. Een groot aantal leerlingen kon worden ondergebracht in de ge bouwen en de Honneriage Gre- telaan, maar een andere groep kon slechts worden gehuiswest in het gebouw aan de School straat. Sinds 1973 is deze situatie-voorbij omdat er aan het bestaande gebouw enkele lokalen konden 'worden aangebouwd. De gym nastieklessen leverden, echter nog steeds problemen omdat er maar één zaal binnen het eigen terrein was. Met de bouw van deze nieuwe zaal (21 bij 12 me ter) is ook dit probleem opge lost. Naast de nieuwe gymzaal komen nog enkele kleedruim ten en een kamer voor een do cent ii,iAdrJl222^ Hoek van Holland De kans is zeer groot dat er in Hoek van Holland een camping op'het strand komt. De huidige camping aan de Abel Tasmanweg gaat steeds meer een obstakel vormen voor de woningbouw en de verdere ontwikkeling van de badplaatst Voor een nieuwe plaats voor de camping wordt speciaal ge dacht aan het strandgedeelte achter de Boulevard dat nu als braakliggend stuk grond volko men onrendabel is. Het aantal plaatsen zal op dit nieuwe terrein aanzienlijk wor den'uitgebreid. Er zullen vooral meer Evasie standplaatsen ko men. |-Tot nu toe toonde de Hoekse dienst voor sport en recreatie daar niet veel voor, omdat de camping als door- gangspunt voor buitenlanders werd gezien. Dit betekent ech ter een vrij grote leegstand en door het aantal vaste plaatsen uit te breiden kan een grotere rentabiliteit worden bereikt De verplaatsing van de camping naar het strand zal overigens nog wel op de nodige weer stand stuiten omdat de inrich ting van de bestaande camping vele miljoenen heeft gekost. Vlaardingen In de zij- en mid denbermen van een drietal we gen in Vlaardingen zullen bo- men geplant worden, In de zij- berm van de Van Linden van den Heuvehsingel komen twaalf bomen. In de Mahler- straat komen in het midden van de rijbaan vier bomen en in de- Zeemanstraat (hoek Gijsbrecht van Amstelstraat) worden op het klinkerplein 36 bomen ge plant. Döor het aanbrengen- van deze boombeplanting wordt een ma- tige snelheid van het verkeer bevorderd, terwijl inhaalbewe gingen kunnen worden voorko men. Bovendien is de beplan ting gunstig voor het beperken van geluidshinder. Vlaardingen Er wordt over gedacht om in Vlaardingen een over slagcentrum op te rich ten. Dit overslagcen trum zou moeten komen aan de rand van Vlaar dingen en eventueel op de grens met Schiedam. Samenwerking met Schiedam zou een derge lijk centrum namelijk rendabeler maken. Be langrijkste argument is het weren van zwaar vrachtverkeer uit de stad. Dit idee is vastgelegd in een rap port van de samenwerkende in- spraakgroepen in Vlaardingen. Het winkelcentrum zou naar de mening van de inspraakwerk groepen uitsluitend tot voetgan gersgebied verklaard moeten worden. Hierdoor Worden voor al het vrachtverkeer beperkin gen opgelegd. Dit veroorzaakt problemen bij de bevoorrading van winkels. Een overslagcen trum, ook wel overlaadstation genoemd, zou uitkomst kunnen bieden. Het bevoorradingssysteem zal dan als volgt verlopen: Naar het overslagcentrum worden de artikelen (vanaf fabrikanten of grossier) vervoerd met grote wagens. Deze wagens kunnen groot-zijn, omdat belemmeren de factoren voor het verkeer in de binnenstad hier niet gelden. Deze aanvoerende vrachtwagens zijn, met gebruikmaking van moderne Iaat- en losteehnïeken, zeer snel te behandelen. De ge loste goederen zijn voorverpakt en geadresseerd per detaillist. Binnen het overslagcentrum worden de goeren gesorteerd. Zij kunnen dan met kleine wa gens naar de afleveringsadres sen vervoerd worden. Dit kun nen eventueel kleine geluidar me electrowagenijes zijn. Deze wagentjes kunnen aan elkaar gekoppeld worden en als kleine treintjes worden voortgetrok ken door een locomotief. Er zijn vele voordelen te noemen voor het oprichten van een der gelijk overlaadstation. Het be langrijkste argument is dat door 'het ontbreken van het zware vrachtverkeer veel ver keersoverlast aan mensen en huizen wordt voorkomen. Bo vendien is het economisch ge zien gunstiger voor de winke lier om de voorraden zo klein mogelijk te houden. Er is dan minder vierkante meter ruimte voor magazijnen nodig en min der geïnvesteerd kapitaal. Het aanhouden van grote voorra den brengt veel risico's mee. De vrijgekomen opslagruimte in het stadscentrum kan voor wo ningen gebruikt worden. Als opslagruimte worden vaak ou de huizen of pakhuizen ge bruikt De fabrikant of grossier wordt via het overslagcentrum in staat gesteld op doelmatige wij- voorrading moet worden inge-- 2e de vrachtwagen te exploite- zet ren door grote kwanta af te Veel voordelen laten zich moeilijk leveren. Dit geeft een duidelijke in geld uitdrukken. Het is dan vermindering van het aantal ook nog de vraag of een derge- vrachtwagens dat voor de be- liik centrum economisch gezien verantwoord is. Toch vindt de inspraakwerkgroep de exploita tiekosten minder van belang dan de sociale functie van een dergelijk station. Men pleit dan ook voor de oprichting hiervan. ^Dit nieuwsblad, waarin u al het nieuws uit eigen om geving kunt vinden, wordt zonder extra kosten be zorgd in combinatie met het Rotterdamsch Nieuws blad.- Stuur mij dit nieuwsblad 14 dagen gratis op proef toe in combinatie met: Rotterdamsch Nieuwsblad Naam: Adres: WoonpL: Tel.: Deze bon tn open envelop, zonder postzegel, sturen naar Antwoordnummer 834, Rotterdam. Den Haag Het dagelijks bestuur van de provin cie gaat aan provinciale staten voorstellen met ingang van 1 januari van dit jaar de eigendom en het onderhoud van 's-Herenstraat en Kerk- weg in Maasland aan die gemeente over te dragen. Het gaat hier om een gedeelte (1.400 meter) van de voormalige tertiaire weg Delft- Maassluis, dat geleidelijk steeds meer het karak ter van gemeentelijke weg heeft gekregen en ook helemaal in de bebouwde kom ligt. De gemeente krijgt de weg gratis in eigendom en ontvangt als afkoopsom voor het onderhoud bijna 47.000. Bovendien geeft de provincie 165.000 als bijdrage in de kosten van vernieu wing van de kademuur langs de 's-Herenstraat, over een lengte van 550 meter. De Maaslandse gemeenteraad heeft zich in juni 1975 al bereid verklaard de weg en het onderhoud daarvan op deze basis over te nemen. In Schïedam-Wsst is de dienst gemeentewer ken deze week begon- nen met de verbetering van de woonomgeving in de Slachthuisbuuri. Het buurtje krijgt nieuwe rioleringen en leidingen, wordt opgehoogd en krijgt onder meer nieuwe groen- en speeivoorzie- ningen. Bij deze werk zaamheden zal binnen kort tevens worden be gonnen met de aanleg van een nieuwe toe gangsweg naar het Slachthuis. Deze weg komt evenwijdig aan de Slachthuislaan te lopen. De datum waarop men begint met de renovatie van de gemeentewonin gen in de Slachthuis- buurt is nog niet bekend. Dit hangt volgens ge meente-ambtenaren on der anderen af van het tijdstip waarop Gedepu teerde Staten goedkeu ring verlenen voor de in richting van de proefwo- ningen. Schiedam De aanleg van een midgetgoïfbaan in Schiedam is definitief van de baan. De com missies ruimtelijke ordening en vorming en recreatie waren gisteravond 4 eensgezind van mening dat een golfbaan een onhaalbare zaak is vanwege de te verwachten exploitatiekos ten. Al eerder gaf de sportraad te kennen dat dit plan niet moest worden uitgevoerd. De midgetgoïfbaan zou een ge schenk zijn van de drie zoge naamde serviceclubs in Sehie-' dam: de Rotary, de Lions en de Tafelronde, ter gelegenheid van het zevenhonderdjarig bestaan van Schiedam, dat vorig jaar werd gevierd. Drie jaar geleden werd dit plan al gelanceerd, maar pas gisteren werd het ne gatieve laatste oordeel geveld. B en W gaan nu op korte termijn praten met de clubs of zij be reid zijn iets anders aan de burgerij ten geschenke te willen geven. Namens wethouder Chris Zijdeveld bood de ge meente wel excuses aan voor de gang van zaken. De beide Commissies hadden zich al eerder gebogen over de mid getgoïfbaan. Met name de Pv- dA-fractie had toen bezwaar te gen het feit dat de baan in het Beatrixpark zou komen omdat Ir. ivi dan het groen zou worden aan getast Dit argument kwam gis teren niet eens ter sprake, om dat inmiddels is gebleken dat de baan vrijwel niet te exploite ren zou zijn. Diverse banen in de omgeving zijn de laatste tijd al gesloten omdat ze rtiet rendabel waren. Daarbij speelde mee dat de ser viceclubs niet het gehele bedrag voor de aanleg van een baan (60 mille) ter beschikking had den. Er zou nog eens 20 mille moeten worden geleend. Dat zou uit de exploitatie moeten worden terugbetaald, iets wat volgens de gemeente niet moge- lijk is. ADVERTENTIE ^_voor bftrouwpMrm 'occasion* v v. Déventerstraat 17 Schiedam TeL 26,53.25 - Koopavond geopend Hoek van Holland Voor de strijd om de zetels van de deel raad heeft zich een nieuwe par tij gemeld: Hoekse Belangen. Eind vorige week werd de in diening van de partijen afge sloten. Behalve CDA, PvdA, VVD en CPN doet nu ook de groepering Hoekse Belangen mee. Een der indieners van deze lijst is de heer J. Straaman, die nog geen doelstelling van de nieuwe „club" kan geven. Wel zegt hij dat de groepering a-politiek is en dat slechts de belangen van Hoek van Holland voorop staan. Het programma is ook nog niet rond en zelfs de kandi datenlijst moet nog worden op- Op de nieuwe lijst met partijen die aan de komende deelraads verkiezingen meedoen, ontbre ken dit keer D'66, Evangelisch Hoek van Holland, en de Be jaardenpartij. De laatste twee behaalden de vorige keer geen zetels: D'66 heeft thans twee vertegenwoordigers in de deel raad. Schiedam Het vuil en de olie in de Wilheïmi nahaven ral waarschijn lijk nog dit jaar één of. twee keer worden opge ruimd. De raadscommis sie voor de Vrom- en de Havendienst is er gister avond mee akkoord ge gaan dat per jaar een bedrag van tien mille uit de gemeentekas wordt gehaald om dit karwei door de Rotter damse havendienst te laten klaren. Hiertoe werd besloten naar aan leiding van de brief die een schipper aan de gemeente had gestuurd. De man klaagde er over dat de meertouwen van zijn boot in deze haven con stant onder de olie kwamen. De rotzooi komt soms bij zuid wester wind, maar vooral bij oostenwind in de Wilheïminaha ven nabij zwembad Zuid. Soms is- dit over een oppervlakte van enkele honderden vierkante meters. Dit vaak met de nodige stankoverlast voor de buurtbe woners. Deze plek werd gisteravond tij dens de vergadering dan ook door het raadslid De Koning als een „beroerde" hoek betiteld, De havendienst in de Maasstad, die over moderne apparatuur beschikt, heeft zich reeds be reid verklaard om in voorko mende gevallen het oppervlakte water van de haven tegen beta ling schoon te maken. Het voor stel zal volgende maand aan de gemeenteraad van Schiedam worden voorgelegd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1976 | | pagina 1